İzotonik: dikkatlice tüketmek - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Kültürel, spor içecekleri tüketimi sağlık fikri ile ilişkilidir. mineraller açısından zengin kompozisyon bu bir sağlık içeceği hidrasyon suyun yerine kadar olduğunu yanlış bir izlenim yarattı. Ama bu kadar basit değil! spor içecekleri tüketimi sadece uzman deyimi ile ve bazı özel durumlarda yapılmalıdır.

sözü kim bilir, yapıldıkları ne ideal miktar tüketilmesi ve izotonik hangi içecekler değiştirilebilir.

bunun için kim ve amacı nedir?

"Spor içecekleri yoğun fiziksel aktivite gerçekleştiren sporcular içindir. Egzersiz bir saat ve bu neden terleme gibi 16 km ırk, yarı maraton veya maraton daha kalıcı sonra tavsiye edilir, "beslenme uzmanı Patrícia Biaggi açıklıyor. Orada içki hidratasyonu teşvik ve ayrıca sporcuların performansını artırmak için, yani su ve ter içinde kaybolan mineralleri doldurmak için. Ayrıca krampları ve dehidratasyon önlemeye yardımcı olur.

izotonik ne yapılır?

izotonik sodyum, potasyum, kalsiyum ve fosfor yüksektir. Bu besinlerin tek tek daha enerjik bırakarak hücrelerin işleyişini teşvik.

faydalarına rağmen, Patricia tüketim böbrekleri aşırı ve artan kan basıncına katkıda bulunabilir olduğunu açıklar. izotonik şişe başına 50-160 mg içerebilirken, ortak soğutma sodyum 11mg ortalama içeren bir fikir edinmek için!

arasında olduğu gibi Yani bazı sağlık sorunları tüketim muzdarip insanlar için tavsiye edilmez:

  • Kalp yetmezliği;
  • hipertansiyon;
  • Böbrek Hastalıkları;
  • Diyabet.

tüketim optimal miktar nedir?

Egzersiz öncesi: suyu, su veya izotonik - sıvı, 400 ml 200 ml sindirerek işaret etmiştir. Eğer karbonhidratlar ile yemek izotonik tüketimine seçerseniz içecek zaten bu besin içerdiğinden, kaçınılmalıdır.

yıllarda: Kişi kayıp ne kadar ter bağlı olarak, 500 ml su ve izotoniğe 2 litre arasında tüketilmesi tavsiye edilir. egzersiz sırasında su kaybını hesaplamak için önce ve aktivite sonrası kendinizi tartın ve mililitre farkı gram sonucunu açın. Örneğin, fark aktivite sırasında yeniden mi, 600, 600 gram ağırlığında amaçlanmıştır. İdeal sadece izotonik kullanmak yarım su ve yarım izotoniğe ile bölünmüş dozlarda sayısını sıfırlamak etmektir.

Egzersiz sonra: İki saat içinde sıvının miktarının eğitim sonra kayıp ağırlığın% 150 karşılık gelir sıfırlaması. 600 gram kaybetmek, 900 ml değiştirilmesi gerekir, yukarıdaki aynı örneği kullanarak. Bu yerleştirme suyu, su veya izotonik ile olabilir. Bu noktada, meyve ve gıdalar tüketmek de önemlidir.

izotonik değiştirmeleri

İzotonik: dikkatlice tüketmek - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Hindistan cevizi suyu ve doğal izotonik olarak kabul edilir oral rehidrasyon içecekleri tüketmek hafif veya orta derecede fiziksel aktivite pratik beslenme uzmanı Patricia insanlara göre.

Suyun vücudumuzun hidrasyon ana kaynağıdır unutmayın. beslenme uzmanı bir ürün suyun en az iki litre günlük tüketimi yerini alabileceğini rehberlik eder.

Diğer önlemler almalı

  • Dişler: spor içecekleri alımının diş çürümesini ve artan diş hassasiyeti neden diş minesi zarar verebilir,
  • Kilo Kaybı: içecek başka şekilde kalori kaynağıdır ve fazla, izotonik hinder kilo kaybı böylece şeker içerir.

herhangi doğal olmayan sıvının tüketimi sağlıklı için, her zaman diyetisyene danışın ve hastalıklar nedeniyle kısıtlamalar varsa doktora takip etmek önemlidir.