8 nedenleri dans direği uygulamak başlamak

Fotoğraf: iStock

Birkaç yıl önce, kutup dans ülke genelinde yayılmış akademileri bir ateş haline geldi. Ve şaşılacak: tüm vücudu çalışmak için, bu etkinliği mevcut en eksiksiz egzersizler biridir.

ilk başta kutup dans sadece şehvet ile ilişkili ise, bu resim zaten biraz eski. Tabii ki, hareketler hala şehvetli bir atmosfer uyandırmak, ancak kutup dans da kas-bina ve kilo kaybı ile eş anlamlıdır.

Vücut çalışmalar dışında yoga hareketleri ve jimnastik birleştiren bu havadan dans eden özgüvenini teşvik eden psikolojik refahına katkıda bulunur.

Yine de emin değilseniz olsun veya olmasın, kutup dans için bir şans vermek bugün çubuğunu yukarı taşımak isteyen sekiz nedenleri karşılamak için!

1. Herkes pratik yapabilirsiniz

8 nedenleri dans direği uygulamak başlamak

Fotoğraf: iStock

seksi ve kıskanmalarına bir corpão tüm bir striptizci dans bu görüntüyü unutun. Bunları dansçılar gerçekten var tabii ama kutup dans sadece onlar için değil. İnanılmaz düşük, sıska, tombul - tüm uygulama olabilir.

Ayrıca Oku: Zayıflamak için 7 dansları

Bu faaliyetin uygulama başlatırken bu gücü ve deneyim kazanır, böylece eğitmeniniz ilk başta kollar, karın ve bacaklar güçlendirilmesi, vücudunuzu çalışacaktır. Bu size daha akrobatik hareketler yapacak bu sadece, bu yüzden spor tarzı yapmazlar eğer gözdağı gerek yoktur.

2. bale Esneklik

8 nedenleri dans direği uygulamak başlamak

Fotoğraf: iStock

uygulayıcı kutup dans gelişmeler gibi, daha fazla döner ve bacaklar ve kollar daha geniş bir yelpazede gelir akrobatik hareketleri, hale gelmektedir.

Bu nedenle, sınıflar germe ve esneklik, genellikle yoga pozisyonlarını hatırlatan teşvik ediyoruz faaliyetleri ile doldurulur.

3. Hoşçakal balancinho "kal"

8 nedenleri dans direği uygulamak başlamak

Fotoğraf: iStock

kutup dans vücuttaki tüm kasları güçlendirmek için tam bir etkinliğe kabul edilir, ancak bu etkinlikten ayrıcalıklı olan iki kas grubu vardır, hem üst ekstremitelerde bulunan.

Bir omuza yakın bulunan biseps, ve kolda en görünür kas. Diğer triseps, popüler "güle kas." kutup dans egzersizleri bu grupların bir sürü gerektirdiğinden, bunlar güçlendirilmiş ve daha iyi tanımlanmış hale gelir.

Ayrıca okuyun: Zumba başarısından sonra, SH'BAM jimnastik yeni moda

4. Uzun zamandır beklenen göbek tokat Conquer

8 nedenleri dans direği uygulamak başlamak

Fotoğraf: iStock

güçlendirilmesi ve üst ekstremite kasları tanımlamanın yanı sıra, kutup dans da bu bölgede kasların en az dört farklı türleri dahil, karın kasları çalışır.

Aksi, dansçı havada sürekli olamaz -, bar dengelemek için, sıkı karın olmak zorunda olduğu gerçeği içinde başlar güçlendirilmesi. Buna ek olarak, sınıflar daha gelişmiş hamle için bu kas grubu, bölgenin çalışmalarına bağlıdır güçlendirmek için özel egzersizler var.

5. Sınıf başına 700 kalori kadar Yanık

8 nedenleri dans direği uygulamak başlamak

Fotoğraf: iStock

kilo kaybı odaklanmış bir fiziksel aktivite arayanlar için, kutup dans mükemmel bir alternatiftir. egzersizleri yoğunluğuna bağlı olarak, sınıfın saatte 400 ila 700 kalori arasında yakabilir.

kutup dans hareketleri kalori yakma ve aynı zamanda kasları güçlendirme, dansçı bedenin ağırlığını kullanmak olmasıdır.

6. Kazanç koordinasyon

8 nedenleri dans direği uygulamak başlamak

Fotoğraf: iStock

Eğer onlar koordinasyon değil bir sürü için karmaşık bir aktivite yapamıyor düşünüyorum bu kişilerin varsa, o kutup dans size göre biliyorum. Evet, ilk başta zor olacak, ama bu koordinasyon gelişimine çok katkıda dans hareketleri, yoga ve jimnastik içeren bir alıştırma.

Ayrıca okuyun: Flamenko: sanat egzersiz beden ve zihin faydalarını biliyor

Hatta farkında olmadan, zaman zamanda onların konsantrasyonunu egzersiz, gövde ile bir dönüş yaparken eller pozisyonunu değiştirmek için otomatik olarak bilecektir.

7. En yüksek daki özgüvenini edelim

8 nedenleri dans direği uygulamak başlamak

Fotoğraf: iStock

kilo ve kasları güçlendirmek için mükemmel bir egzersiz olmak için, kutup dans zaten uygulayıcılarının özgüvenini artırmak için yardımcı olan bir pozitif vücut değişikliği sağlar.

Buna ek olarak, pratikte ilerledikçe, dansçılar bir kez sınırlarını aşan ve kendimize güvenimizi artırmak için büyük katkıda korku, üstesinden imkansız olduğunu düşünmüş hareketleri yapmaya başlar.

8. Bir hobi bizi mutlu kılar mı

8 nedenleri dans direği uygulamak başlamak

Fotoğraf: iStock

gündelik hayatın bütün acele ortasında, etkinlik de sağlık için iyidir, özellikle bizim psikolojik iyilik halini tutmak önemlidir bir hobi uygulama odası var.

Eğer kutup dans pratik başlattığınızda, size daha ileri gidip nasıl gerçekleştirmek için izin kendi evrimi için zaman ayırmaya mümkün olacak. Buna ek olarak, arkadaş yeni bir grup oluşturarak, sizinle aynı ilgi alanlarına sahip birçok insanı bir araya gelecek. Yani, vücudu güçlendirmek yerine, kutup dans da ruhunu güçlendirmeye yardımcı olur.

Ayrıca okuyun: oryantal dans faydalarını