Laktoz İntoleransı: Belirtileri, arıtılması ve dağıtılması - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Laktoz intoleransı yetmezliği, laktoz kısmi veya tam sindirim için kullanılan bir terimdir, şeker, süt ve örneğin yoğurt ve peynir gibi türevleri bulunmaktadır. Vücut laktaz doğumda veya yaşamı boyunca üretilen çünkü mevcut oluşabilir şeker bu tip dökümü, ayrışma ve absorbsiyon sorumlu enzim üretmez sorun ortaya çıkar.

belirtileri nelerdir?

laktoz hazımsızlık, bu şekeri neden olur kalın bağırsak bulantı, karın ağrısı, gaz, ishal ve laktoz intoleransı bağırsak tahrişi semptomlarının bakteriler tarafından fermente edilir ulaşır. Vücut maddeyi sindirmek verememesi halinde semptomların şiddeti, hoşgörüsüzlük derecesine göre değişir, ancak her iki durumda da unutmayın, bu tür inek sütü veya keçi, beyaz peynir, tereyağı, margarin, peynir, yoğurt gibi gıdalar , puding, kek, krema, yoğunlaştırılmış süt, çerez süt, süt ekmek, mozzarella bir pizza ve en toz tatlandırıcılar, zarar vermez.

Nasıl hoşgörüsüzlüğü teşhis etmek?

Laktoz intoleransı, gıda alerjileri ve hassas bağırsak sendromu gibi başka hastalıkların, benzer belirtiler olduğunu hatırlamak önemlidir, nedenle teşhis doğru yapıldığı önemlidir.

bir şey süt gıdalar yeme, özellikle yanlış olduğunu fark eden bir doktoru görmek, sorunu tespit testlerini yaptırarak size yol gösterebilir. Bu testlerden biri, hasta, iki saat süre ile laktoz konsantre dozu ile bir sıvı oruç yemek ve çeşitli kan örnekleri, süt şekeri sindirim yansıtan kan şekeri seviyesini ölçmek için toplanır.

laktoz kırık değilse, kan şekeri seviyesi artmaz ve dolayısıyla laktoz intoleransı tanısı doğrulanmıştır. Ancak bu test küçük çocuklar için uygun değildir. Bu gibi durumlarda, en uygun sindirilmemiş laktoz kalın bağırsakta bakteriler tarafından fermente edildiği zaman üretilen vücutta laktik asit ve yağ asidinin varlığını tespit testtir. Pozitif durumlarda çok büyük hasta tarafından nefesle dışarı hidrojen miktarını ölçen test olduğu gibi hastalığın tanısında kullanılan diğer testler, vardır; ya da genetik test.

Nasıl hoşgörüsüzlüğü tedavisi için?

Orada laktaz üretimi artırmak için hiçbir tedavi, bu nedenle laktoz intoleransı tedavisi olmayan. Üstelik belirtiler süt gıdalar kaçınarak, diyet yoluyla tedavi edilebilir; ve laktaz kapsüllerin sindirim organına bu enzimin eksikliği tamamlar.

Hangi gıdalar yemek?

"Hoşgörüsüz" durumunda, süt ve süt ürünleri gibi bazı gıdalar kaçınılmalıdır. Ancak, bu tür olarak suçluluk olmadan yenebilir gıda başka seçenekler vardır: düşük laktoz içeren süt; süt ve soya gıdalar; pirinç kraker gibi pirinçten yapılan süt ve gıdalar; peynir Brie, Camembert, Rokfor, kaşar, parmesan peyniri, Emmental ve plaka; çikolata ve bisküvi gelen yoğurt ve dondurma arasında değişen laktoz içermeyen ürünler ile çalışmak gıda özel markaları.

Bu laktoz içermeyen ürünler kolayca bakkal raflarında tespit olmadığını belirtmek gerekir. bazı durumlarda süt ve diğerlerinde alır, örneğin, ekmek olduğu gibi Dahası, ürünlerin bileşiminde kontrolünün değişim sıkı, kontrol edilmez. Yani herhangi bir ürün satın almadan önce, insanlar maddeler, aynı zamanda da laktoz varlığına işaret "izleri ..." "içerebilir" ve benzeri ifadeler de sadece dikkat ederek dikkatlice etiketleri okumalısınız.