tereyağı tüketmek 5 iyi neden - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Hiçbir inkar vardır: tereyağı çok daha lezzetli yemeğin içine herhangi basit bir yemek dönüştürme gücüne sahiptir! Bir sağlık gıda olarak kabul edilmez böylece zaten duymuş için basitçe veya - Ama gerçek sağlığını sunabilir tehlikeleri duymuş tarafından çoğu insan bunu tüketen önlemek olmasıdır.

Yıllar önce tereyağı büyük bir kötü adam olarak görülüyor, bir kilo kaybı diyet takip, aynı zamanda onların sağlığına önem ve günlük olarak tüketmek istiyor herkes için olanlar için, sadece sağlıklı gıdalar sayılmaz sadece.

Ama bu kötü ünü, aslında, haklı mı?

Alfredo Cury, endokrinolog Vücut Spa Posse, tereyağı obezite sorunları ve kalp hastalığı ile ilgilidir çalışmalar olduğunu açıklar. "Ama tabii ki, biz uzmanlar olarak, bunun kolesterol ve doymuş yağ yüksek düzeyde olduğu için bu, fazla tüketilmesi durumunda sorun oluşur biliyoruz" dedi.

Düzgün tüketilen eğer aksine, şu anda, bazı çalışmalarda aşağıda gördüğünüz gibi bazı sağlık yararları getirebilir, o tereyağı göstermiştir:

İyi nedenler (aşırıya kaçmadan) tereyağı tüketmek

laurik asit açısından zengin 1.; hangi Alfredo Cury göre, mantar enfeksiyonlarına karşı korumaya yardımcı olur.

2. A vitamini açısından zengindir: hangi doktor göre, görüntüleme için iyi yemek yapar.

3. Vitamin K2 zengin: Cury endokrinoloji göre bu vitamini, osteoporoz ve artrit gibi eklem hastalıklarına karşı önemli bir rol oynar.

4. Antioksidan: Dolayısıyla hastalığın önlenmesi ve erken yaşlanmayı savaşmaya yardım - olumsuz vücudu etkiler - bu tür gıda işlevi sözde serbest radikalleri mücadele etmektir.

5. "sağlıklı doymuş yağ" İçeren: Bununla, Cury endokrinolog göre, vücut doğal olarak tereyağı yağ tanır ve onu metabolize ederler.

Tereyağı, margarin X

tereyağı tüketmek 5 iyi neden - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

O bu soruyu çok yaygın doğar edilir: Sağlığınız için en iyisi iki seçenekten hangisi? Cevap tartışmalara üretir.

Bir krem ​​emülsiyon haline gelene kadar o tereyağı ve krema, süt yendi unutmayın. Bu ürün, hayvansal gıdalarda yaygın baskın kolesterol ve doymuş yağ içinde. Margarin, sırayla, bitkisel yağların hidrojene edilmesiyle elde edilmiş ve (yapay uzun süre onu korumak ve iyi bir tutarlılık ile onu terk etmek için üretilmiş) trans yağ içerir.

Marcela Frias DICORP Klinik beslenme uzmanı, margarinler, tereyağı ile karşılaştırıldığında trans yağ asitleri (TFA) başlıca kaynaklarıdır olduğunu açıklar. "AGT bitkisel yağ ve artış plazma kolesterol tipi LDL (düşük yoğunluklu lipoprotein) hidrojenasyonu işlemi sırasında meydana gelirler," der.

Ayrıca meslek, tereyağı göre, margarin farklı olarak, bununla birlikte, hayvan lipidlerdir doymuş yağ asitleri (4), zengin AGT düşüktür. Ama görüş Marcela beslenme içinde, en iyi seçenek hala margarin olduğunu.

Ancak, bunların hiçbiri fazla tüketilmesi gerektiğini dikkat çekicidir.

Marcela Frias bir kişinin tereyağı seçtiyse bu artık 40 gramdan günde küçük porsiyonlar halinde tüketilmesi gerektiğini açıkladı. "Bu başka şekillerde arasında bazı gıdalar, bir baharat yöntemi olarak, ekmek kullanılabilir" diyor.

beslenme uzmanı tereyağı (10g) bir çorba kaşığı yaklaşık 72 kalori olduğunu ekler.

Marcela Frias göre margarin tüketimi, aynı zamanda küçük porsiyonlar günde yapılmalıdır - en fazla 50 gramdan daha büyüktür. "Aynı zamanda ekmek, kek, pasta ve hatta bazı tuzlu yemeklerde kullanılabilir" diyor.

beslenme tereyağı kaşığı (10g) yaklaşık 70 kalori olduğunu açıkladı.

Bu sorunu okuduktan sonra şüphe etmeyeceğim "tereyağı veya margarin?" ortaya, eğer Yani, hatta araştırma en iyi seçenek ne olduğunu tanımlamak mümkün olduğunu unutmayın. Bazı çalışmalarda tereyağı tüketmek iyi nedenler ortaya koydular rağmen, onun aşırı tüketimi olumlu bir şey değil. onun tüketimi çok ılımlı olmalıdır: Aynı bakım margarin tercih edenler için de geçerli. ucu, her iki durumda da, basitçe: ılımlılık tadını çıkarın!