Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

menstrüasyon, bulantı, kilo alma yokluğu, göğüs ve karın hacmi ... Bunlar bir kadın hamile olan ana işaretlerdir. Ama aynı zamanda psikolojik gebelik belirtileridir.

Çeşitli psiko-fizyolojik bir kadın, gebelik aynı semptomları sunduğunda daha çok psikolojik gebelik olarak bilinen yalancı gebelik (sözde = / yanlış kyesis = gebelik), meydana gelir. "Ancak, rahim boştur," klinik psikolog Andrea Lorena söyledi.

Mariane Corbetta, jinekolog Hastane ve Annelik Santa Brigida, Curitiba (PR) 'de, yalancı gebelik gerçek fizyolojik temeli döllenme ve gebe kalmadan gerçekleşir gebelik olduğuna işaret ediyor. "Bir kavram, bir fetüs yoktur. Hiçbir fertilizasyon yoktu "diyor.

Jinekolog yalancı gebelik (psikolojik hamilelik) Özellikle bugünlerde çok nadir olduğunu ekler. "Bu daha fazla veya her 22.000 hamile kadınlar için biri olarak az var," diyor.

psikolojik gebelik nedenleri

Mariane çoğu zaman, yalancı gebelik bunu ( "arzu") hamile ve büyük sosyal ya da psikolojik baskı almak için mücadele eden bir kadına ilişkili olduğunu açıklar. "Hassas bir psikolojik makyaj yanında ve aksiliklere ile mücadelesi" diyor.

Ayrıca Oku: Hamilelik sırasında ilişkinin sonunu yüz nasıl

Andrea psikolog yalancı gebelik gebe kalmak arzusu ve onu veya gebeliğin yoğun korku ulaşmak için bir iç engel arasındaki derin iç çatışma ile olduğuna işaret ediyor. "Bir kadın başarılı olamadı hamile için birkaç deneme yüzleri, diğer durumlarda, ortaya çıkar" diye ekliyor.

Kim sahte gebeliği gelişebilir?

Mariane açıklar Psiseniz psikolojik gebelik gelişebilir destek ve konu işlemi gerçekleştirmek da ortaya daha büyük bir basınca sahip bir psikolojik durum ya yaşamla herhangi bir kadın. "Bazı zaten yeni başlayan zihinsel sorunu var. kontrolsüz psişik çekirdeğe bir duyarlı ve yatkın, "jinekolog açıklıyor.

Andrea resim psikolojik sorunlar, cinsel ve / veya psikolojik travma ile çoğu durumda ilişkili olduğunu ekler.

psikolojik gebelik belirtileri

Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Mariane yalancı belirtileri normal gebelik belirtileri değil, fetusun olduğunu açıklar.

 • menstrüasyon olmaması;
 • bulantı;
 • kusma;
 • baş dönmesi;
 • Kilo almak;
 • meme hacminin artırılması;
 • Karın hacmini arttırmak;
 • başlangıçlı anne sütü oluşabilir.

Tedavisi var mıdır?

Mariane daha doğru ve acil yöntemler ve gebelik tanısı günümüzde ile, deyim intrauterin gebelik görüntünün kadının olmaması nedeniyle yapıldığını açıklıyor.

Ayrıca Oku: Cilt Bakımı Hamilelik sırasında

Ancak bu her zaman hamile olduğunu vücudunuz "gösterileri" çünkü kadını ikna etmeye yeterli değildir. Bu nedenle, Mariane jinekolog ekler gibi bir zihinsel danışmanlık bu kadının psişik kırılganlığının konusunu desteklemek için gereklidir.

Andrea psikoterapi psikolojik bir tezahürü ile ilgili olmak bu durumda en iyi tedavi olduğunu işaret ediyor.

Psikolojik gebeliği önlemek için nasıl

Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Andrea Eğer gebelik korkusu varsa kadınlar planlama hamilelik sırasında ya da başarısız denemeden psikolojik destek arayın veya bu önemli olduğunu açıklar. "Böylece İçin güvensizlikler ve anne rolü ile ilgili şüpheler psikoterapi sürecinde çalışılması gereken" diyor.

Mariane o kadının sağlığına daha dikkat sürer, psikolojik gebeliği önlemek için, dikkat çekiyor. "Kadınlar bugün benzersiz yaşam fonksiyonu olarak annelik konusunu yok. Dahası, tıp kısırlık tedavileri ile, gerçekten hamile kalmak isteyen ve olamaz olanlara yardım etmek için birçok yol vardır. İyi bir psikososyal destek bir kadının bu aşırı psikolojik dengesizlik alır önlemek için en iyi yoldur, "jinekolog söyledi.

Özetle, sonra psikolojik gebeliği önlemek için nasıl ana kurallara uyun:

Ayrıca Oku: Care hamilelik sonrası

 • Gebeliğin planlanması sırasında psikolojik destek arama;
 • hamile kalmak başarısız denemeden sonra psikolojik destek arama;
 • Anne olma konusunda herhangi bir şüpheniz açıklığa kavuşturmak için, hamile kalma durumunda korkar psikolojik destek bulun;
 • Kadınların annelik tek işlevi yok ederek;
 • size zor bunu yapmak bulgu ise belirli tedaviler için ara hamile kalmak.

Son olarak, psikolojik gebelik onu en iyi şekilde kurtarmak için kadının tüm aile üyelerinin ve arkadaşlarının sabır ve destek gerektiren bir durumdur dikkat çekicidir.