Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Bebeğin büyüme hemen hemen tüm anneler arasında ilgi için neden olduğunu. Birçok bile sorguladı çocuk doktoruna, ziyaretleri olarak, "oğlum onlar kilo gereken her şeyi kazanmış bu?"; "Bebeğim besi değildir. Will benim süt zayıftır?".

Bu endişe sonucunda, bazı insanlar hatta bazen sırf kaygı ile, yanlış kararlar alarak sonunda. Birçok anneler süt onun için yeterli olmaması nedeniyle bebek kilo olmadığını, örneğin, düşünebilir. Ama bu bir efsane hiçbir zayıf anne sütü yoktur vardır. Her anne bebeğinizin ihtiyacı ve sağ miktarda süt üretir unutmayın. Aslında bir kadının vücudu sadece doğumdan sonraki ilk günlerde süt miktarını düzenleyen gerekiyor.

Diğer aileler de süt tozu bebek kilo vermez çözüm olabilir inanmak geliyor. Ama aslında, orada çok dikkate alınması gereken ve sadece tek bir çocuk doktoru her durumda göre doğru yönünü geçebilir.

"Orada kilo almazlar bebekler üzerinde hiçbir özel ve kapsamlı istatistik, ancak bu şikayetin gündelik çocuk doktoru nadir değil," Camila Richieri Gomes, endocrinopediatra Dr. Aile Kliniği diyor.

Öte yandan, Tatiana Miranda, Leforte Hastanesi çocuk doktoru, notlar sağlık sisteminin geliştirilmesi ve Brezilya şu anda kilo alma açığını azaltmaya yardımcı edilir sağlık koşullarının iyileştirilmesi (zorluk ile birleştiğinde sosyoekonomik geçiş, ) kilo. "Bu yeni epidemiyolojik bir özelliği, bir ülke, aynı zamanda canlı yetersiz beslenme, mikrobesin eksiklikleri ve aşırı kilolu aynı bölgede varlığı ile karakterize edilen bir beslenme şekline geçiş, adlandırılır. Ve bugün bile bebekler, obezite olan bu sorunun diğer kutbu ile büyük bir endişe var, "diyor.

Ayrıca okuyun: 13 gıdalar çocukların en fazla iki yaşında yemek gerektiğini

yetersiz beslenme (zayıf) vakalarının zararına, ülke genelinde aşırı kilolu ve obezite giderek artan sıklığı gözlemleyerek zaman "Çocuklarda bu iki geçişler, epidemiyolojik ve beslenme, kaydedilmemiştir. Brezilya'da obez çocuklarda görülme sıklığı şu anda% 6.6 olan, "Tatiana ekler.

Bebek önerilen ağırlık altında olup olmadığını öğrenmek nasıl

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Sadece basitçe bebeğe baktığında ve "çok zayıf" olduğunu bulmak çok daha az diğer çocukların gelişimiyle karşılaştırmak etmeyin.

Tatiana pediatrist ağırlığını ve çocuğun yüksekliğini değerlendirecektir açıklar. "Orada aramalar, her yaş için Brezilyalı nüfusa uygun, normal ağırlığının eğrileri yüzdelik ve çok seks bölü" diyor.

O yaşa ve cinsiyete göre, ağırlık, boy ve çocukların vücut kitle indeksi için masalar ve referans grafikleri vardır vardır. Ve bunlar kim "demek" Bebeğiniz, aslında, kilo değilse olduğunu.

şu anda en Pediatri Brezilyalı Derneği tarafından kullanılan ve önerilen ekran Camila çocuk doktoruna göre, Dünya Sağlık Örgütü grafik. Aşağıdaki bağlantılara göz atın:

Emzirme: Ayrıca okumak sorularınız almak ve ipuçları ve anneler raporlarını kontrol

  • 0 ila 5 yıl kızlar için
  • 0 ila 5 yaşındaki çocuklar için

Bebek neden kilo vermez?

Tatiana yetersiz beslenme başlıca nedenleri dört temel koşullardan türetilmiştir açıklar:

1. yetersiz kalori alımı. Çocuk vücudunuzun ihtiyacı daha az kalori yiyor.

2. yetersiz emme. "Çocuk sen yutulur, vücudunuzun düzgün tüm bu emmez, çeşitli nedenlerle, ancak, hastalıklara biz kötü emilim sendromu diyoruz gerekenleri yiyor," çocuk doktoru açıklıyor.

3. metabolik talebi artmıştır. "Çocuk vücudunuzun normalden daha fazla kalori ihtiyacı bir durumda - kronik hastalıklar, tekrarlayan enfeksiyonlar bu oluşabilir koşullar var," Tatiana diyor.

besinlerin 4. Kötüye. Dengesiz beslenme, kötü gıda kalitesi ya da kötü hazırlanmış.

Ayrıca okuyun: Bezi bez veya tek kullanımlık bebek bezi, en iyi seçenek nedir?

Camila genel olarak çocuk yeterli yemiyorum çünkü düzgün kilo vermemesi veya yeterince sürükleyici değil belirtiyor. "Tüm bu nedenlerden ki, en yaygın yetersiz alımı olduğu," diyor.

ebeveynler bebeğin kilo olmadığını görmek için ne yapmalıyım

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

1. karşılaştırmalar yapmayın. ebeveynlerin yaşam diğer çocuklarla çocuğunuzu karşılaştırmak olmaması gerektiğini unutmayın, örneğin, bebeğinizin çok sıska olduğunu söylemek "bir arkadaşının oğlu aynı yaş ve daha tombul olduğu için." kilo, boy ve çocukların vücut kitle indeksi referans çizelgeleri böylece bebeğiniz, aslında, tavsiye ağırlıkta değilse onlar kim "demek" dir, yaş ve cinsiyete göre vardır.

2. Kendini suçlama. anne bebek kilo edilemez olmasının onu "suçlamak" bulmak asla. fikir "Benim süt oğlum için yeterince iyi olmak değildir" yersiz sayılmaz.

3. Kendi başlarına herhangi bir işlem yapmayın. Bunu göz önünde / emmek O istemezse ne zaman yemek ya da yemek girmeye teşebbüs çocuğu zorlayarak faydası yok (o tamamlayıcı beslenme zaten mevcutsa) ona kilo almaya yardımcı olacaktır. Sadece doktor uygun öneriler verebilir.

4. Her zaman çocuk doktoru alır. "Bu kadar erken bebeğe oluyor herhangi bir sorun mümkün olduğunca tespit edebiliyor çocuk doktoru ile düzenli izleme ve periyodik için yapılmalıdır. Yani bebeğin üzerine çocuk bakım istişareler, yani istişareleri sunduğunu ve çocuk gelişimini eşlik edecek, özel şikayeti ile çocuk doktoruna gidin "Camila diyor.

Tatiana çocuk doktoru aslında açığının bir kilo olup olmadığını değerlendirecek meslek olduğunu pekiştiriyor "ve aramak ve nedenini ya da bebek kilo vermez neden birden nedenlerinin ortaya çıkarılması olacaktır" diye bağlıyor.