Çocuk ateş ilaçla tedavi etmek için ne zaman bilin - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

termometre çocuklarının içinde 37 ° C üzerinde gösterdiğinde tecrübesiz ya da aşırı tarafından Birçok ebeveyn hemen ateş düşürücü kullanımını ararlar. Ancak bu ilaçlar bu belirti genellikle kaygısız anne bırakmak ve ihmal bu fiziksel reaksiyonun nedenini neden ortadan kaldırmak için.

Pediatri Pediatri dergisinde Amerikan Pediatri Akademisinin İkinci yayın, çocuklarda ateş düşürücü gelişigüzel kullanım durumları değişikliklerin fazla% 60 oranında sıcaklık artışı bu tür varlığı gibi vücutta sinyalini mücadele etmek beri, yaygın ve uygunsuz mikroorganizmalar, ve bu nedenle de doğal ve faydalı.

Nöbet gibi ateş ile bağlantılı ciddi sözcükler, umurumda Ebeveynler, bu vakaların sadece% 2'sinde gözlenir biliyorum ve vücut sıcaklığındaki artış ile hiçbir korelasyon vardır, ama bu artış meydana ne kadar hızlı olmalıdır.

Ateşli nöbetler bir aile yatkınlık var iki yaşın altındaki çocuklarda görülür. o oluştuğunda, çocuk düşer, kol ve bacaklarda, tükürük ani hareketler yapar, idrarını ve defecates bazen gözlerini ve ağzını yönlendirir ve. Bu durumlarda, tıbbi bakım için arama anında olmalıdır.

ateş cereyan ettiğinde

bir bakteri veya bir virüs vücuda ve invazif olarak kabul edildiğinde, bağışıklık aktivitesini uyararak sıcaklığı yükselterek gözenekler ve mikro kas kasılmaları kapatma lokal damar genişlemesini, periferik damar daralmasına neden inflamatuar aracılar olarak bilinen maddelerin üretimine yol açar ve istilacı organizma üremesini azaltır.

Çocuklarda vücut sıcaklığındaki artış ile uyarı kalırken

Vücut çocukların büyümesini teşvik etmek için yoğun bir faaliyettir olarak, çocukların sıcaklık yetişkinlere göre daha büyük olduğu doğaldır. yenidoğanların sadece ebeveynler, kalp ya da akciğer sorunları veya semptomları iki gün boyunca devam çocuklu çocuklar sıcaklık yükselişi durumunda acil yardım almalısınız.

termometreyi yorumlamak ve çocuk ateşi nasıl tanımlanır

  • 37.2 dereceye kadar: bir çocuk için normal sıcaklıkta;
  • 37.2 ila 37.8 derece: ateşli durumu. Bu sıcaklıkta hiçbir artış olursa sadece zaman zaman kontrol etmelidir;
  • Ateşi: 37.8 derecenin üstünde. hemen antipiretik vermeyin. Ev yapımı tarifleri uygulayın ve sürekli sıcaklığını kontrol edin. semptom bazı rahatsızlık izlerseniz, çocuğu ilaçla tedavi. sürekli ateş durumunda, bir doktora görünün.

Çocuk ateş mücadele için ittifak kontrendikasyon bulunmayan ev yapımı tarifleri

  • Çocuğun alnına ılık su ile kompres yapın;
  • su, meyve suyu, çay veya bol süt alın;
  • Hafif giyim çocuğu giydirin;
  • Çocuğun ateşli sıcaklığının altında su sıcaklığı ile sıcak bir banyo yapın.

ateşli çocuğu medicating zaman

Uzmanlar, örneğin yoğun shake gibi, ebeveynler çocuğun biri gerekirse antipiretik kabartma rahatsızlık gördükleri önerilir ve ateş vermek bile olsa, bir doktor başvurun. "Bu değerlendirmek zor, yüksek ateş ile bir kişi incelemek için doktor uygun değildir. kesici ver ve onu tamam belirtilmemiştir oluyor bulabilirsiniz. Medicare tedavi anlamına gelmez, "Cid Pinheiro, Sao Paulo Hastanesi São Luiz pediatrik daire başkanı diyor.

Çocuk kusmuk ilaç derhal dozu tekrarlamak olmamalı ama bir saat herhangi bir ilaç kalıntısı alt sıcaklığa hareket olmadığını değerlendirmek için beklemek.

Sorumluların ateş kendisi bir hastalık değildir, çünkü bir doktor yardımıyla askere tereddüt dikkatli olmalı ve olmamalıdır böylece çocuklara ilaç vererek büyük bir sorumluluk olduğunu anlamak önemlidir, ancak sorunlar bu olması gerektiği neden görmüş ve bir sağlık profesyoneli tarafından tedavi edilebilir.