Nasıl ikizler ile hamile kalmaya: tüm şüpheleri aydınlatmak

Fotoğraf: iStock

yaşam için, tabii ki, harika bir deneyimdir, zorlu olsa da, - pek çok çift bir erkek mi kız olacak dediğimiz gibi bazı ikizleri arzusu ilan ediyorum!

Ama bile "ikizleri tercih?" Mümkündür aslında, bir ikiz gebelik şansını artırmak, tedbirler var? Sen ailede ikiz vakası vardır kadın, ikiz gebelik olması olasılığı en yüksek olduğu, örneğin, duymuş olmalı. Yani kanıtlanabilir yardımcı olabilecek diğer faktörler nelerdir?

İlk nokta, ikiz gebelik olur nasıl anlamaktır. "Bir kadın enjeksiyonlar yoluyla veya üzeri hormonları (uygulanmasıyla yumurtlamayı uyarmak için sürecinden geçer zaman: Domingos Mantelli, jinekolog ve doğum uzmanı, iki nedenden ötürü oluşabilecek bir çift yumurtlama, olduğunda o olduğunu söyledi ), oral, o anda birden fazla gübreleme sahip olma olasılığını arttıran aynı ay, daha fazla yumurtlamak olabilir; Genel birden fazla embriyo prosedürün başarı şansını artırmak için, implante edilir çünkü ve in vitro fertilizasyon, "diyor.

Luiz Fernando Leite, kadın doğum uzmanı Hastanesi ve Doğum Santa Joana iki farklı ikiz gebelik türleri ve bir bakıma her durumda olduğunu söylüyor. "Çift yumurta ikiz ve özdeş olmayan ikiz durumunda, iki farklı sperm tarafından iki yumurta döllenmesi olup. univitelina gebelik sperm tarafından ve erken evre embriyo döneminde bir yumurta döllenme gerçekleşir yılında embriyonun ikiye katlanması var - bu spontan gebelik, "diye açıklıyor.

Eğer bir ikiz gebelik ve bu konuda yardımcı olmak için kanıtlanmış faktörlerdir kontrolleri sahip şansı konusunda ana şüpheler açıklığa kavuşturmak görebilirsiniz.

Ayrıca okuyun: 10 mitleri hamile kalmak konusunda

ikiz gebelik hakkında şüpheler, mitler ve gerçekler

Nasıl ikizler ile hamile kalmaya: tüm şüpheleri aydınlatmak

Fotoğraf: iStock

Belirli gıdaların tüketimi ikiz sahibi bir kadının şansını artırabilir mi? İkinci gebelik, anne ikiz gebelik olması olasılığı daha yüksektir? Bunlar sadece ikizlerin var bekliyoruz çiftler rastlamak hangi ile sorulardan bazılarıdır.

1. Hangi gıda kişinin ikizlere hamile kalma şansını artırmak için yiyebiliriz?

Mantelli birden fazla bebek hamile beri, ikizlere hamile alma şansını artırır herhangi yiyecek hiçbir kanıt olduğuna işaret, bir kalıtım nedeniyle yumurta sayısına (kadınla oluşmaz olabilir), yatkınlık gereklidir ay veya döllenme.

Böyle Clomid olarak yumurtlama uyarıcıların 2. yararlanın ikizleri sahip olma olasılığını artırır?

Süt yumurtlamayı uyarıcı veya uyaran alımı ile, şans birden fazla yumurta artar yumurtlamak için söyler. böylece bir gebelik çift yumurta ikizlerinde şansını arttırır.

kadın doğurganlığı etkileyen 12 faktörleri ve hatta bilmiyordum: Ayrıca okumak

çare bir gebelik şansını artırmak için, bereketli dönemde az veya hiç yumurtlama yumurtlama durumlarında kadınların işlevi yardımcı olduğundan yumurtlamanın Uyarıcı, ancak, sadece tıbbi tavsiye sonra alınmalıdır, mantelli vurgulamaktadır. "Tabii ki, bu dönemde yumurta artış ile kadın daha muhtemel ikizlere hamile kalabilir. Önemli olan her zaman doktorunuza danışın ve en iyi seçenek hamile görmektir "diye açıklıyor.

3. Yaşlı kadın ikizleri olması daha olasıdır?

Alberto D'Auria, Annelik Pro Matre Paulista bir kadın doğum uzmanı ve jinekolog, 35 yaş üstü kadınlar birden fazla yumurta olası eşzamanlı yumurtlama şanslarını arttığını cevap verir.

Mantelli 35 yaşındaki başarılı gebelik şansı düşük olarak sona belirtiyor. "İlerleyen yaş ile birlikte, eğilim, yani sonuç olarak hamile alma şansı düşüktür ... daha yumurta ve azalan gitmek bu yumurtaların kalitesini kaybediyor kadını gitmektir. Ancak, daha büyük kadının yaşı ilerlemesi, daha onlar ilerleyen yaş ile, daha sonra ona riski aynı ay içinde iki kez yumurtlamak çalıştığından onun ikiz sahibi olma şansı olan ikizler gerçekten büyük şans ", açıklar olduğunu .

folik asit ile 4. Ek bu hedefe yardımcı olur?

Ayrıca okuyun: hamile kalmak isteyen kadınlar için 6 önemli ipuçları

Hayır "Folik asit, sağlıklı bir hamilelik ile takip etmek bir besin maddesi olarak yardımcı olma amaçlı ve bu ek bebeğin beyninin kemik iliği ve geliştirmede hastalığı önlemeye yardımcı olur. Yani ikiz hamilelik dönemi olan hedefe yardımcı olmayan, "jinekolog ve kadın doğum uzmanı mantelli diyor.

5. Ne yiyecek ortağı ikizleri olan çiftin olanaklarını artırmayı yemek zorunda?

Bu bir efsanedir. "Hiçbir yiyecek oranı ve ikiz gebelik yoktur. hikayesi örneğin, 'ikiz muz ikizler sahip bir kadındır', bir efsanedir, ardından ikizlere hamile alma şansını artırmak gıdalar var "Mantelli söyledi.

6. ikizler ile hamile kalmaya yardımcı olur herhangi bir cinsel pozisyon var mı?

Nasıl ikizler ile hamile kalmaya: tüm şüpheleri aydınlatmak

Fotoğraf: iStock

ikizlere hamile veya basitçe hamile almak için hiçbir cinsel pozisyon yoktur. "Hamile almanın tek araçlardır :., kadın sağlığı gün birlikte olmak bereketli olmak ve yumurtluyorum için" jinekolog ve kadın doğum uzmanı mantelli.

Ayrıca okuyun: Kadınların 10 cesetleri hamilelik sonra gözlemlemek için, hayran ve saygı

İkinci gebelik 7., bu ikiz sahibi olma şansını arttırır?

Bu vurgulanan mantelli olarak bir mit vardır. "İkinci hamilelikte, kadınlar yatkınlık ve kalıtsal faktör olmadıkça, ikizlere hamile alma şansını sahip olduğunu belirti yok" diyor.

Leite bir kadın 40 yıldan fazla sahip olduğunda bu ikinci hamilelik örneğin oluşursa şansı sadece yükseltilebilir söyledi. "Ne etkisi yaşı ve anne erken hamile kaldı kez değil sayıdır," kadın doğum uzmanı diyor.

kilolu ile 8. Kadınlar ikizlere hamile olasılığı daha yüksektir?

"Obezite durumunda kadın ve bebeklerin sağlığına zararlı bir dizi faktöre kapalı setleri beri var obezite oranı ile çoğul gebeliklerin ilgili çalışmalar vardır, ancak tavsiye edilmez," Mantelli söyledi.

Süt için, bu başka bir efsanedir. "Büyük zorluk doğal olarak hamile yol açabilir kilolu polikistik yumurtalık ilgilidir Bazı durumlarda," diyor.

9. emzirme ikiz gebelik şansı daha fazla iken hamile kalan bir kadın mı?

anne memesini emzirirken ikiz gebelik şansı da anlaşılacağı araştırma yoktur. vücut iyileşmek için zamana ihtiyacı olduğu "Ama yakında doğumdan sonra hamile kalmak tavsiye edilmez. kadın jinekolog takip ve bu kadar kısa sürede ikinci gebeliği istemiyorsanız gerekli önlemleri alması gerekir "Mantelli söyledi.

Süt aynı zamanda emzirme sırasında, kadın bir standart doğurgan dönemi yoktur açıklar. "Emzirme yumurtlamayı bloke ama hamile kalma şansını azaltmak değil," diyor.

10. kadın ikizler tüp bebek yoluyla hamile olması olasılığı daha yüksektir?

Evet. "Suni döllenme yoluyla çoklu gebelik yaşamaya şans infertilite tedavileri ve teknikler nedeniyle doğal bir şekilde daha etrafında% 15 daha fazla olduğunu" Mantelli diyor.

"Suni tohumlama olarak, yumurtlama uyarıldığında, çoklu gebelik şansı% 10'dur. Klasik IVF ya da sperm enjeksiyonu olarak, sahip olan ikiz şansı% 25 ila% 20 olan, ve üçüz sahip olan% 5'tir. Ne döllenme daha yüksek olması muhtemeldir girişimi başına iki veya daha fazla embriyoların kullanımı, "Mantelli söyledi.

Alberto D'Auria tüp bebek ikiz sahibi olma şansını artırmak olduğunu pekiştirir. hekim tarafından yönlendirilmiş Bu hastalar önceden iyi bir folik asit rezervasyon yapar ve iyi besleniyor. Sonuç kadınların yeni bir yaşam tarzı olarak, daha yavaş yaşlanma, o zaman, iyi bir tıbbi tavsiye, vücudunuz karnında başarıyla sona birden çok embriyo transferine ters büyük tepki olabilir var, "dedi.

Ailemde ikiz olgu var 11. varsa, ben de ikiz sahibi olma şansı daha var demektir?

Evet, ikizler vakaları annenin aileye bağlı, çok ikiz sahibi olma şansı. "Anne ikizleri vardı ya ikizleri etti bir teyzem varsa, bir ikiz gebelik sahip şansınız yüksektir bir kadının kızı ise Örneğin," Mantelli söyledi.

D'Auria ikizlerinin aile geçmişi olan kardeşçe aile birden yumurta olası eşzamanlı yumurtlama için artan şansını sunduğunu pekiştirir.

kocamın aile içinde ikiz gebelik durumlar vardır 12. Ve eğer, bu şansımızı artırır?

Nasıl ikizler ile hamile kalmaya: tüm şüpheleri aydınlatmak

Fotoğraf: iStock

"Bildiğim kadarıyla bildiğimiz gibi, kocanızın ikiz ise bu onların şansı üzerinde hiçbir etkiye sahiptir ... Ama ikiz kardeşi varsa, şansınızı yüksek olduğunu sayar kadının, sadece yan," Doktor diyor mantelli.

Luiz Fernando Leite kadın sadece bir yumurta her yumurtlama serbest bırakır, ve ikiz gebelik olma şansını etkileyebilir yumurtanın sürümüdür olduğunu hatırlatır.

Doğal olarak bir ikiz gebelik sahip olma olasılığı nedir 13.?

Süt ikizler ile bir gebelik olma olasılığı doğal olarak 1 her 80 vaka olduğunu söyler.

"Ikiz Gebelik doğal genetik tarafından, ya da doğal bir yatkınlık var insanlar bir anda birden fazla yumurtanın döllenme kolaylaştıran bir çift yumurtlamayı olması. Ancak ailede ikiz vakası kalmadan hamile kaldı kadınların durumlar vardır, ancak bu çoklu gebelik gerçekleşmesi için etkileyen bir dizi faktör vardır, "Mantelli açıklıyor.

14. Olduğu gibi, genel, ikiz hamilelikte? Bu daha fazla dikkat gerektirir?

"Ikiz gebelik olmak, erken doğum riski çok daha yüksektir ve dolayısıyla doğum öncesi dönemde büyük bakım olmalıdır. Yani aslında, sadece iki ... Yani, bakım kat artırıldı gerekir değil, izlenecek üç hayat hiç şüphesiz vardır, "Mantelli diyor.

Alberto D'Auria ikizler fazla hormon üretiminin bir sonucu olarak hamile fazla hastaları sahip olacak belirtiyor. "Dahası, doğum sonrası anksiyete anksiyete emzirme artırır. Bu noktada, kadın doğum uzmanı doğum sonrası desteklemek ve bu önemli zamanda aile eklemenize yardımcı olması önemlidir, "diyor.

Süt ikiz gebelik gebelik artışının doğal tehlikeler açıklar. "Ana riski teorik olarak, rahim sadece bir bebek tutan, çünkü artırdığını Prematüre (37 haftadan önce doğum) vardır. Yani, bu 'alanı eksikliği' prematüre doğum olasılığını artırır. Buna ek olarak, gebe ikiz belirtileri diğer tek fetus hamile kıyasla dört ila altı hafta civarında, daha büyük ve erken başlamak eğilimindedir. Örneğin, ikizlere hamile bir beş ay tek fetusun hamile bir altı ay belirtileri, "diyor doktor.

"Hamile hala alt karın ağrısı, varis, çatlakları, hemoroid, nefes darlığı gelişen şişme şansı daha var. ikiz hamile kadının sırrı aşırı şişman olmayan ve iyi bir tıbbi bakım var. kadın doğum uzmanı istekli, o fiziksel egzersiz yapmak için serbest ise, "süt ekler.

Şimdi onlar orada bu konuda birçok mitler vardır ve sadece ikiz gebelik hakkında söylenecek her şeyi inanamıyorum biliyoruz "sadece ikizleri sahip olmak istiyorum."

ikiz sahibi olma şansınızı artırmak için kanıtlanmış faktörler

Nasıl ikizler ile hamile kalmaya: tüm şüpheleri aydınlatmak

Fotoğraf: iStock

mitleri kaçının ve gerçekten ikiz gebelik şansını etkileyen faktörlerin bilinmesi:

  • Bazı infertilite tedavisini yapın;
  • ailede ikiz olması;
  • Bir erkek / kız kardeş ikizi olması, (a);
  • çift ​​yumurtlamayı Having;
  • 35 yıldan fazla olması.

Şimdi muhtemelen zaten ikiz gebelik hakkında ana şüpheler açıkladı ve şansınızı (veya değil) ikizleri biliyor!