Nasıl hamile olup olmadığımı bilmek - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Hatta mevcut doğum kontrol yöntemleri ile birçok kadın için beklenmeyen bir haber, şu anda gebelik ilk günlerinden beri, çok özel bazı hafif belirtiler vardır, ancak.

Ancak, çoğumuz vücut tarafından gönderilen sinyalleri gerçekleştirmek, ya da herhangi bir fizyolojik sorunun belirtileri olarak yorumlar yoktur. Gebelik belirtileri tespit sizler için hazırlanmış listede göz kulak öğrenmek için.

1 - göğüslere aşırı duyarlılık

gebe sonraki ilk günlerde, kadının böyle boğaz göğüsler veya aşırı duygusal ve şişmiş gibi belirtilere sahiptir olması mümkündür. meme koyu alabilirsiniz ve göğüs ve ekstremitelerde (eller ve ayaklar) damarları daha "görünür" eğilimindedir.

Gebelik kadın vücudunda hormonların bir patlama gibi olmasıdır. o hormonun yüksek seviyede kullanılmaz gibi, vücut onlara tepki verir ve bazı bölgelerde hassas olabilir. Zamanla hormon düzeyleri düzenlenir ve bu aşırı hassasiyet yok olma eğilimindedir.

2 - Hasta hissetmek

Bu belki de gebeliğin en iyi bilinen belirtisidir, ama her zaman ilk birkaç hafta içinde fark edilebilir değildir. Genel olarak, gebelik kusacak erken dönemlerinde kadınların aşırı progesteron sindirim sisteminin işleyişi yavaşlar çünkü - bu gıda kalmak uzatır vücut tarafından işleniyor.

Hastalık ilerledikçe yoğunluğunda azalma, gebeliğin ilk üç sırasında ortaya eğilimindedir.

Gebeliğin herhangi bir aşamasında kusacak yok kadınların durumlar vardır. Bu, bir kadından diğerine değişir ve ilaç henüz bu tür farklılıkların nedenlerini işaret cevapları bulamamıştır.

3 - gecikmeli adet dönemi

cevapsız dönemi mutlaka bir hamilelik olmayan diğer nedenlere ilişkili olmasına rağmen kadınlar bu ilişkiyi yapmak için, bu yaygındır. Bildiğiniz gibi, âdet kanaması yoluyla vücut tarafından atılmanın biter döllenmiş değil yumurta, başka bir şey değildir. Bu nedenle ilişki: Yumurta döllenmiş olduğunda, herhangi bir kanama mevcuttur.

Bir gecikme meydana geldiğinde düzenli adet döngüsünün olan kadınlar daha güçlü bir şekilde güvensizlik olabilir. görünümünde bir tıbbi açıdan, 15 günlük bir gecikme, bir sağlık probleminin belirtisi değil, sadece bir hamilelik normal kabul edilir, ancak bu daha bir gecikme olabilir.

4 - oversleeping

progesteron seviyelerinin artması bitkin hissetmeden günlük görevleri gerçekleştiremez kadınların aşırı kasaya ulaşmıştır uyku ve yorgunluk aşırı neden olabilir. İronik olarak, eğilimi bir kısır döngü içinde gündüz gece düzgün uyku tutar sırasında yorgun kılan aynı hormon, aylar boyunca iyileştirmek.

5 - Sürekli Will idrar

Hamileliğin erken dönemlerinde sırasında, embriyo kadının vücudunda implante edildiğinde, insan koryonik gonadotropin (hCG) olarak bilinen hormon üretir. arzu tuvalete her zaman gitmek için bu hormon sorumludur. Bu laboratuvar testleri ve hatta eczanede olumlu veya olumsuz sonuçları belirleme vücutta bu hormonun seviyesini ölçerek aynı zamanda.

Ancak, bazı kadınlar genellikle bile adet öncesi dönemde idrar sıklığını arttırır. Bu durumda, muhtemel bir gebeliği işaret kaç kez bir kadın tuvalete gitmek için kalkmak gerekiyor, gece boyunca olduğunu. normalden daha büyük ise, hamile olduğunu olabilir.

Geç gebelik kadınlar dürtü hissetmek de daha defa idrar başına ama bebek zaten annenin mesane bastırmak amacıyla karnında yer almaktadır çünkü o zaman, bu olabilir.

6 - kanama ve düzensiz kramp

Bazı kadınlar genellikle kolik eşliğinde hafif kanama olması mümkündür. Bu belirtiler adetin başlaması ile karıştırılabilir, ancak gebelik durumunda embriyo endometrium kalarak bir göstergesidir olabilir.

7 - Hamilelik Testi

Bir negatif test eczane yanlış, ama asla olumlu olabileceğini duydum? Bu ifade, neredeyse doğrudur. hCG hormonu yalnızca gebelik sırasında üretilir çünkü vücuttaki varlığı hiçbir şüphe bırakır, böylece bu vardır. Test çok erken gebelik yapılır Ancak, bunun nedeni vücut hormonunun üretimini başlamamıştır gerçeğine yanlış bir negatif verebilir.

gebelik algılamak için laboratuvar test beta-hCG tanınır ve hCG kanda varlığı ölçer. Sonuç olumlu ise, derhal güvenilen jinekolog randevu ve bebeği almaya hazırlıklarına başladılar.