Hamilelik sırasında ciltte önemli değişiklikler - Kadınlar İpuçları

Hamile iken Bazı kadınlar diğerleri o kadar şanslı değildir, güzel. Aslında hamilelik sırasında, bir kadının cildi değişiklikler ve vücutta oluşan değişiklikleri açığa çıkarmasıdır.

Genellikle, normal değişiklikler ve doğumdan sonra kendiliğinden kaybolur olsa da, pek çok hamile kadınlar için sıkıntı neden olabilir. Bu konuda şüpheler ve mitleri sona erdirmek için bildiklerini vardır Hamilelik sırasında ciltte önemli değişiklikler.

parlayan cilt

insan bir kadın hamile olduğunda fark ciltte parlaklık o daha güzel ve parlak bir görünüm olduğunu söyleyerek sadece yol değildir. genellikle hamile kadının kendisi farkında olmamasına rağmen, bu "gebeliğin ışıma" bir açıklaması var.

dolaşım sisteminde kan artan hacim yüzü daha kızarmış görünmesini sağlar. Tüm sadece cildin yüzeyinin altında yalan kan damarları nedeniyle. Yüz daima parlayan gibi görünüyor yüzden bu deşarjına ek olarak, cilt yağları bir artış, da vardır.

akne

Akne hamilelikte yeniden ortaya çıkabilir, ama nadiren bu ergenlik döneminde olduğu gibi yoğun olarak ve doğumdan kısa süre sonra azalma eğilimi gösterir. uyandığında yüzden ve cilt bakımı için yüzünü yıkamak. Daha sonra deri kir kalıntılarını gidermede ve cildi için bir büzülme losyon.

Cildi nemlendirir ve evi terk etmek bir güneş kremi kullanın. Cilt gebelik sırasında oilier hale olduğundan, ya da jel (yağ hariç) yağsız versiyonlarını kullanmak en iyisidir.

cilt çok yağlı ise Gün boyunca, yüzünü yıkamak ve güneş kremi yeniden emin olun özellikle bölge T., yüz yağları uzaklaştırmak için kendi mendiller kullanın.

yatakta önce, sabah yapılan temizlik tekrarlayın. Hiçbir zaman makyaj çıkarmadan uyku ve dokuz ay boyunca scrubs yapmamak, hamile cildi çok hassastır ve aşındırıcı parçacıklar tahrişe neden olabilir.

melazma

östrojen hormonunun çok daha yüksek hızı, güneş ışığına cildin duyarlılığını arttırır ve yüz (yanaklar, alın, burun ve üst dudak), boyun ve kollarda hiperpigmentasyon neden olabilir. Orada kahverengimsi lekeler melazma çağrıları geliyor ya chloasmas.

Bir kadın gebelik sırasında lekelenme veya değil eğer tahmin etmenin bir yolu yoktur gibi, önleme güçlendirmek ve cilt bakımı artırmaya en iyisidir. Bulutlu günlerde bile, güneş kremi günlük uygulamanın özellikle dikkat edin.

helezon

kilo alma ile, cilt elastikiyeti sınırına dayanmış ve çatlakları ortaya çıkmaktadır. Hatta hamilelik sırasında doğal kilo olsa da, çok şişman değil izlemek gerekiyor. İdeal dokuz ay boyunca 9-12 kilogram kazanmaktır.

Dengeli bir beslenme hamilelik çatlakları önlemek için iyi bir yoldur. kollajen ve proteinlerin üretimini uyarır C vitamini açısından zengindir gıdalar yiyin. Vitamin A, E, meyve ve sebzeler önerilen gıda listesinde yer alıyor. kızarmış gıdalar, aşırı tuz ve şeker kaçının.

Bir başka ipucu da konfor sağlamak ve cildinizi korumak için iç çamaşırı kullanmaktır. göğüsler daha büyük ve daha ağır olsun, geniş askılı takviyeli sutyen modelleri tercih ve daha fazla destek sağlamak için. külot tasarımları özellikle karın cildinde daha fazla güç ver yüksek bel hamile kadınlar için yapılmalıdır.

linea nigra

yüz, göğüs ve kol melazma ek olarak, gebelik sırasında kasık bölgesi doğru göbek uzanan bir çizgiyi gösteren normaldir. Aslında, bu hat daha önce zaten vardı ve sadece dolayı gebeliğin hormonal değişikliklere belli oldu.

Ve kaygılanmak için bir neden çağrı linea nigra bebeğin doğumdan sonra birkaç ay içinde kaybolur vardır.