Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

aile, arkadaşlar ve hatta yabancılarla arasında heyecan yaratan bir gebeliğin çeşitli yönleri vardır. Çocuğun adını seçerek bir bebek duş için hazırlıklara haberiyle gündeme Tebrikler, kesinlikle eğitimde annenin etrafında insanların katılımını motive konulardan biridir.

Her ne kadar herkes yeni isimler tanımak ve başkalarının kayıtlardaki pitacos vererek bir ömür geçirmek gibi çocuğun geri kalanı için bu şekilde adı verilecek önermesi ile bütün başladıktan sonra birkaç endişeler, ateş kendisi adlandırma süredir normal onunla getiriyor olduğunu hayatın.

elinde ve sorumluluğu, çiftler sadece gebelik sırasında yürünecek yeni bir yol bilerek Aklınızda belirli isimler olmayanlar. anlam, aile geleneklerinin dikkate olası takma konusunda endişe ve tercihlerini listelerinin hazırlanması arama yeni babalar için sürekli yoldaşları lerle sona erer.

bazı fikirler size ilham ve pişmanlık önleyebilir isimleri, ipuçları ve dikkat edilmesi gereken noktalar göz atın şey vuramadı geçmek ve çocuğunuz için en iyi isim bulamadık için!

Kızlar ve erkekler için popüler isimler

Ortak isimler, bileşikler veya daha kısa olasılıklar Listeniz için iyi bir seçenek olabilir. Aşağıdaki listeleri bebeğinizin kayıtlarında sona erebilir bazı çekici isimler göz atın!

Klasik isimleri: Onlar asla onlar moda isimlerin ötesindedir ve yıllarca kendilerini adamış çünkü yasal bir seçenek olmaktan çıkıyordu, uzun süre güzel bir konaklama için ilginçtir.

Resim: Kadın İpuçları

Resim: Kadın İpuçları

Kısa isimleri: Bunlar çocuk daha kolaylık olması ve adı kullanmak ihtiyaca hafifletmek isteyenler için idealdir. Okuma, yazma, kısacası, güzel kısa bir isim ezberlemek ve çocuğa iş vermek değil kolay olacak.

Resim: Kadın İpuçları

Resim: Kadın İpuçları

Bileşik isimleri: birbirlerine pratik bir gelenektir ve birçok bileşik isimleri "moda" çıkmak asla klasiktir uyum iki ismi katılmak.

Resim: Kadın İpuçları

Resim: Kadın İpuçları

Sevdiklerinin onuruna İsimler

Bir yakınını, harika bir aile üyesi olun ya da bazı gelenek tutmak ve bir isme devam yakındaki çok yaygın ve hatta takdire karardır insanları onurlandırmak için. Ancak, anne ve baba her ikisi seçimi doğrultusunda ve honorees yaşlı durumunda olması önemlidir, bu isim çocuk olmak vardı ima hangi, çağdışı çok benzemiyor olabilir mi dikkate fayda var örneğin takma ya da ast veya torun olarak son ekler ile adı.

Brezilya'da, onur referans soyadları genellikle erkek, ama bu kadınlar aynı zamanda onuru alamaz anlamına gelmez. o zamanki olmasa da, sen torunu veya Pazartesi, artı bir göbek adı olarak yalnızca honoree adını kullanabilir veya farklı bir kompozisyon oluşturacak şekilde yeteneği gibi son ekler ile de çocuğunuzu kayıt olabilirsiniz.

yaşlı insanlara tributes durumda, bir bazı isimler uygun veya maç çocukları olmadığı izlenimini sahip olabilir. onomastik ve antroponim gleyce Ramos Bastos de dilbilimci uzmanı göre, bu doğal ve ayrıca neden kültürel değişiklikler nedeniyle olduğunu "dolayısıyla sistem isimleri bu değişiklikleri eşlik eden dilinde değişiklikler ve." İşte bu yüzden, bu "şu anda, genel olarak, çocukların çok önceki nesillerin tipik isimlerini atamayız," diye açıklıyor.

Ünlü isimler ve tarihsel figürler

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Rakamlar, ünlüler, müzisyenler ve sporcular tarihsel. uzakta haraç gelen küçük, kamu rakamlar referans aynı zamanda onun kahramanlarının çocuklarının özelliklerini görmek için hatta honoree için hayranlığını yeniden öne isteyen babalar için sık seçenektir.

Ancak, Bastos hatırladı olarak, zaten oldukça eskidir, bu uygulama, bazı uyarılar taşır: Eğer honoree çalışmalarını zevk veya onun tarafından hayal kırıklığına başarısız olma ihtimali var mı? yaşlandığında Ve çocuğunuz varsa, zevkinize ilgisi olmayan?

Hatta bu faktörleri göz önünde bulundurarak ise yine bebek isim böyle saygı hazırız, aşağıdaki seçeneklerden bazıları İlginizi çekebilecek:

Kızlar için:

 • Anita: Giuseppe Garibaldi, Çaput Savaşı liderlerinden biri, evli ve "iki dünyanın Heroine" olarak bilinen Devrimci Santa Catarina; ya Malfatti, Brezilyalı modernist ressam referansı;
 • Elis: 1982 yılında ölen Elis Regina, MPB önemli tercüman için referans;
 • Isabel: 1888 yılında köleliğin kaldırılması Altın Kanunu, imzalamaktan sorumlu Brezilya Prenses;
 • Leila: Leila Diniz aktris 1960'larda kadın kurtuluş referans olmuş ve 1972 yılında öldü;
 • Ligia: 2015 yılında öldü Ligia Maria Moraes, Brezilyalı milli kadın basketbolu eksen, referans.

Erkekler için:

 • Ayrton: 1994 öldü, Formül 1 sürücü Ayrton Senna, referans;
 • Raul: 1989 yılında ölen Brezilyalı şarkıcı ve besteci Raul Seixas, için referans;
 • Oscar: Brezilyalı mimarisi, Niemeyer 2012 yılında öldü en büyük isimlerinden biri;
 • Vinicius: şair, besteci ve önemli Brezilyalı diplomat Vinicius de Moraes 1980 yılında öldü.

ebeveynlerin tercihine atıfta İsimler

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

bir hayal olabilir aksine, anne istediğiniz herhangi bir adla çocuklarını kayıt hakkı yoktur. Avukat suelen Fernanda de Souza "ebeveynler tarafından çocuğa verilen isim utandırıcı veya aşağılayıcı olduğunda yasa (6.015 / 73) tarafından, kartografik görevlileri müdahale." diye açıklıyor

Bir isim için hiçbir tanımlanmış kriterler reddedilir varken, İdeal Portekizli kuralın standart yabancı isimlerin durumunda, saygı ve olmasıdır Yani, onların anlamını kontrol ve muhtemelen olduğunu kanıtlamak için gerekli olmak önemlidir gerçekten, başka bir kültüre ait "kısıtlamaları geleceği hedef değil hak sahibini koruma amaçlı utanç verici veya garip isim, ten ayırt" Souza açıklıyor.

"Moda" olan çocuk bu nedenle yalnızca bir ad verilmiş, okul sınıfında başka bir üç adaşı vardır ve neden olabilir isimlerin: Böyle detaylar göz önüne alındığında, bazı diğer olasılıklar üzerine düşünmek de ilginçtir. Çocuğunuzun bu şekilde bilinmesini istiyoruz? Eş isimleri, ya bir garip sesi üretmek veya çok uzun yazılı bırakabilir, bir bileşik oluşturmak üzere ya kavşağına yenisini oluşturun.

İsimler anlamları ile işaretlenmiş

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Giderek daha az hatırlanan, isimlerin anlamları da seçim sürecinin bir parçası olabilir, ama "bugün, pratikte, bu sürece merak uğruna, kimsenin yaşama kesinlikle hiçbir ilgisi, kitapsever kültür denen bağlı, "uzman gleyce söyledi.

yanı sıra başka bir deyişle - - O Portekizli dilin ortak isimlerin birçoğu Ancak, bilmek ilginç o zaman bazı karakteristik ifade eden bir "anlam getirerek, diğer ortak kelimelerin ilham edildi adları için alışılmış olduğu Latin sözcükler dilden olduklarını veliler gördü veya çocuğu istedik "dilbilimci açıklıyor.

Bunlardan çocuklara verilecek isim hakkında daha fazla bilgi edinmek merakı ile taşımak çiftler için günümüzde araştırma yapmak için çok daha kolaydır. Çeşitli internet siteleri yukarıda belirtilen uygulamalara ilave olarak, Android sistemi için ücretsiz bebeğimin adı olarak isim ve anlamları büyük listeler var birkaç seçenek, vardır, binlerce ad için oldukça komple açıklamalar ve.

Bir diğer olası yolu bebek adının anlamı, her harf birinden dokuza bir sayı ile temsil edilir ve bunların toplamı her kişinin kişiliğinin bazılarını yayınladı edilebileceğini varsayar numerolojileri, için gözle öncelik. nümerolojistsindir Âna Maria Liborio her sayı da sayısız nitelikleri ve zorluklar vardır" diyor. adına eksik harfler biri yok nitelikleri veya sorun var yönleri vardır. "

İdeal adı yalnızca bebek doğduktan gününde seçildi olurdu böylece Numerolojide, doğum tarihi de adı günün enerjisi ile uyumlu olup olmadığını" çünkü o çocuğun hayat çok olacak, demek olur daha uyumlu ve o çok daha kolay gelecekteki profesyonel kariyerine ayarlayacaktır, "Âna Maria söyledi.

Eğer numerolojide ilgi var, ancak oğlunuzun adı seçmek için doğum gününe kadar beklemek istemiyorsanız, numerologist bir ihtimal profesyonel ve size çocuk sahibi soyadını uygun isim birleştirerek konuşmak olduğunu söylüyor , bebeğin gelişi için planlanan ayın her günü için bazı olası yazımlar incelenir.

İncil veya mitolojik isimler

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Sadece eski zamanlarda olduğu gibi, ortak kelimeler, namus tanrıları, Katolik aziz ve diğer İncil karakterler türetilen çocuklarının isimlerini de sıktı vermek için ortak oldu.

Gleyce tarafından açıklandığı gibi, bu uygulama nedeniyle Yahudi-Hıristiyan geleneğine ilişkin, bu önemli isimlerinden çocuklarının özelliklerini tanımak ve velilerin isteğine de, genellikle bu isimler tutum gücü, sevgi, azim ile ilişkilidir, inanç, her şeyden önce, umut ve.

Bu simgelerle çocuğunuzu adlandırma fikir gibi, ama Yahudi-Hıristiyan kültürü ile tespit etmezse, iyi bir seçenek de aynı niteliklere temsil hikayeleri vardı önemli karakterler içeren mitolojileri kullanmak olabilir. İşte bazı örnekler:

Kızlar için:

 • Ana: Hıristiyan İncil'de Tanrı'ya dua ettikten sonra, Ana hatta steril olma Samuel'le peygamber doğurdu. Adı "zarif" anlamına gelir;
 • Brigit: sanata ve doğurganlık ile ilgili olarak Kelt mitolojisi, "İlham Lady" ile de bilinen bir savaşçı tanrıça. adı da "ışık" anlamına gelir;
 • Aurora: şafak Yunan tanrıçası, bir arabaya güneş ve çiğ taşıyordu. Adı "daybreak" ve "o altın gibi parlayan" anlamına gelebilir;
 • Cintia: Yunan tanrıçası Artemis verilen isimlerden biri, av doğumların koruyucusu ve tanrıça olarak kabul. adı da Artemis ve onun ikiz kardeşi Apollon doğmuş Cíntia çok Belt, türetilmiştir;
 • Diana: Artemis Roma eşdeğer Diana ay, orman ve av tanrıçasıdır. Adı "ilahi" anlamına gelir;
 • Esther Hıristiyan İncil'in kitaplardan birinin başlığı imha gelen Yahudileri kurtardı Pers Esther, Kraliçesi. Adı "yıldızı" anlamına ve Estela için olası varyasyonlar biridir;
 • Gaia: Yunan mitolojisinde, Gaia'nın Toprak tanrıça veya ana tanrıçası oldu. Adı "toprak" demektir;
 • Helena: Yunan tanrısı Zeus, Helen kızı Sparta kralı Menelaus'a evliydi ve Truva Savaşı başlamış Paris, tarafından kaçırıldı. Adı "ışık" anlamına gelir;
 • İsis: annelik ve ayın Mısır tanrıçası İsis köle, balıkçılar ve ezilen bir arkadaşı olarak kabul edildi. Adı "yüce tanrıça" anlamına gelir;
 • Kali: Parvati, Hindu tanrısı Shiva eşi tasvirlerinden biri Kali tüm kötülükleri sona erdirmek için güçlü olarak kabul edilir. Üstelik adı da Hawaiililer için "güzel kız" anlamına gelebilir.

Erkekler için:

 • Adonis: Yunan mitolojisinde, Adonis mevsimlerin arkaya başladı çatışmayı yaratan Persephone ve Afrodit tanrıçaların ilgi uyandırdı yakışıklı bir gençti. Adı "ava tanrısı" anlamına gelir;
 • Aşil: Yunan mitolojisinde Truva Savaşı kahramanı Aşil Styx nehrinin annesi tarafından banyo ve sırılsıklam değildi sadece kısmı hariç, yenilmez hale: onun onun topuğuna. adının anlamı "milletin acı" dır;
 • David: Hıristiyan İncil'de David dev Goliath ölümünden sorumlu olan ve daha sonra İsrail en sevilen kral oldu. Adı "sevgili" anlamına gelir;
 • Icarus: Yunan mitolojisinde, İkarus ve babası Daedalus'un Kral Minos tarafından hapsedildi ve kaçmak için, uçmak için balmumu kanatları yarattı, ama oğlan sadece babasını itaatsizlik ve kanatlarını erimiş güneşi yaklaşmaya ölüyor. Adı "takipçisi" anlamına gelir;
 • helyum: Yunan mitolojisinde Helios güneşi getirmek için dört atın çektiği bir savaş arabasına gökyüzü geçti tanrıydı. adının anlamı sadece "Güneş" dir;
 • Hector: Truva ve mitolojik Truva Savaşı'nın büyük kahramanı Prens Hector yalnızca Aşil tarafından yenildi. Adı "diye tutan kim" anlamına gelir;
 • Lear: Kelt mitolojisinde deniz tanrısı, adı Lear "barınak" anlamına gelir;
 • Thor: Odin oğlu İskandinav mitolojisinde, Thor gök, güç ve savaş tanrısı idi. Adı "gök" anlamına gelir;
 • Samuel: Hıristiyan İncil'in iki kitap yargıç olmuş ve İsrail ilk kral olarak Saul meshetti oğlunun ismi Ana almak. Anlamı ise "Tanrı duyduğu" olduğu;
 • Ulysses: Truva savaşında katılımı ek olarak, Odysseus'un çünkü eve karısının Penelope oğlu Telemachus'u yardımıyla onu öldürdü çeşitli erkeklerle, ayartmaya çalışmalarının buluştu Ithaca, yaptığı yolculuğun bir kahraman olarak kabul edilir. Adı "can sıkıcı" anlamına gelir.

Kızlar ve erkekler için unisex isimler

Doğum için çocuğun cinsiyetini bilmek değil seçer, ancak isim seçmek için beklemek duramaz anneler, bazı unisex seçenekleri de geçerlidir.

 • Ariel
 • Darci
 • Dominique
 • Joseli
 • Lucimar
 • bal
 • Nair
 • Sasha
 • Yuri

isimlerin arama için Uygulamalar

teknolojiyi seviyorum aileler için günümüzde bu çocuğa isim yardımcı akıllı telefon uygulamaları yardımıyla güvenebilirsiniz. Mevcut birçok seçenek arasında, dünya çapında önem ve popülerlik oranına sahip isimlerin 30.000'den fazla seçenek listesi vardır Android, için Bebek Adları vurgulamaktadır.

iOS sisteminde gelince, Pick Kick fazla dikkat çekiyor alternatiftir: önerisinin bebek kendisi hala karnında, hangi can, bir listeden öğeleri kaldırmak için annemin karnına tekme adını seçmesine izin vermek olduğunu Bu cinsiyete göre filtrelenmiş veya veliler tarafından monte edilir. Ancak, ne Uygulamalara mevcut Brezilyalı sürümü vardır.

Ne olursa olsun uygulama, listeleri veya benzersiz bir isim kesinlik, seçim bu süreçle ilgili büyük gerçeği de çocuk tarafından dikkate alınması gereken çeşitli faktörler vardır olmasıdır.

Ne isim seçiminde düşünmelisiniz

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Birden fazla seçeneği ile aşık, şüpheler beslemek ve çocuk benzersiz ve unutulmaz bir adı vardır istiyorum kesinlikle normaldir. Ancak, daha eski ve genellikle, kolaylığı tercih etmek daha iyidir zaman çocuğunuz adını bulacaksınız düşünmek önemlidir. çekiç vurma önce hayalinde bir egzersiz yapmak ve kaç kez yaşamı boyunca çocuğunuz yapacak düşünmek, adını tekrar edecektir ve örneğin girişlerini yapmak sizi bilgilendirmek zorunda kalacaktır. Ardından, değerlendirmek:

 1. yazım: onomastik uzman ve antroponim gleyce Ramos Bastos, yazılı farklılaştırılmış Portekizli kuralın standardına kaçan, başta ABD, kimin dili büyük Batılı güce genellikle ekonomik ve kültürel bağımlılık" bir sonucudur resmi İngilizce'dir. dışında, özel isimler dahil gelen her şey, en iyi, en sofistike Brezilyalılar gibi görünüyor, "diye açıklıyor. Bu nedenle, çocuğunuzun adını büyü gerekecek ve ona bir sıkıntı olacak kaç kez yansıtan değerdir.
 2. Bu anlamda, çocuğun adını yazmayı öğrenmek zorunda kalacaktır kolaylığı veya zorluğu düşünmek de geçerlidir.

 3. baş harfleri: nedeniyle garip isimleri veya Portekizce dil için ödün telaffuzlarını neden eziyetli takma ilgili, baş harfleri genelde unutulur. Ancak, çocuğun tam adının ilk harflerinin birleşimi, onları oyun hedeftir yeni bir kelime görebilirsiniz okul arkadaşları, gelen farkedilmeden gidemez.
 4. Bu artık, bu endişe de adının alternatifler gerekebilir belgelerde hatları ve hatta e-posta kaydının kullanımını yapar bir yerde çalışmak için gelebilir oğlu ömrünü, uzatabilir sistemde mevcut.

 5. ses yüksekliği: telaffuz kendisine ilk ve son isim uzlaşma yana, açıklık takdir ve yıllarca adıyla çocuğu arayıp bazen onun için çığlık gerektiğini akılda tutmak önemlidir. Sen beceriksiz olmadan kolayca yapabilir?
 6. telaffuz belirsiz yorumlardan veya istenmeyen kelimeleri oluştururken neden olmayacak şekilde yabancı isimleri veya bileşikler durumunda, bakım alınmalıdır. Eva Gardner ve Gina Lollobrigida - - "Bir keresinde yazar Silva soyadı 1940'ların iki ünlü Hollywood aktrisleri haraç ödemek isteyen bir babası vardı Brezilya'da, özel isimlerin sorununun klasik bir çalışmayı okuyabilir ve verdi kızının garip sondaj ve hatta ahlaksız Eva Gina da Silva ismi "Ramos gleyce Bastos bu sağduyu bahis olduğu gibi gizli karışıklığı önlemek için sonucuna vardılar diyor.

 7. ateş: giysileri ile olduğu gibi, adları, bir akış eğilimleri yaşıyor. film ve romanlar, ünlü oğullarının doğum ve önemli isimleri arasında ölüme karakterlerin etkilenerek, isimler nihayetinde çocuk adaşı yeni nesil oluşturan belirli saatlerinde, kayıtlar doruklarına muzdarip.
 8. Büyük ama moda isimler okulda soyadını tarafından bilinen tek Çocuğunuz sonuna şansı çok büyük ve seçtiğiniz adla gerçekten aşık olup olmadığını, çok diğer insanların çağıran dinleme fikir gibi olmayabilir olmasıdır başka bir yol. dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör çocuk da hep ebeveynin adıyla ele alınması gibi olmayabilir olmasıdır.

 9. namesakes: Bu kategoride isimlerin ateş tarafından üretilen adaşı aksine çocuğunuzu vermek istediğiniz isimlerin kombinasyonu ile kayıtlı kişi olup olmadığını görmek için ipucu aramasıdır. niyet çocuk dünyadaki tek ama varsa istihdam seçimleri bozulmuştur hatta fıkralara konu veya olmak gibi, ileride sorunlarını bunu previni değil mi olumsuz ikonik bireyler - örneğin suçluların - aynı adla çocuk.

ofiste çocuğun kayıt nasıl

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Zaten bebek çağrılacak seçtikten sonra, bir sonraki adım, herkesin bundan böyle sevk edecektir hangi resmi adı yapmaktır. Nedenle, ebeveyn veya Annelik ikamet ettiği aynı bölgede Tabiat Kişilerin Sivil Kayıt ele almak gereklidir. Kural olarak, / 1973 6016 15 gün kayıt için son tarih olarak doğumdan sonra kurar Kanun, ama dönem itibariyle en fazla üç buçuk ay ve hatta veri kaybettikten sonra uzatılabilir, sen Ofisi adresindeki prosedürü gerçekleştirebilir senin ikamet yargı.

Ne yazık ki, özellikle daha istikrarsız sık belediyelerin bilgi eksikliğinin arıza halinde, halen kayıtlı olmadan yaş ve üstü bir yıl ulaşmak Brezilyalılar binlercesi var. İlk kayıt Brezilya genelinde mevcuttur ve durumda sağ ve vatandaşlık meselesidir sonuçta çocuk tarafından yapılabilir oldukça basit bir prosedür olan, mümkün olduğunca çabuk kayıtlı olması için gerekli olduğunu hatırlamak önemlidir baba ya da anne.

Evli veliler durumunda evlilik belgesine ek olarak - Ayrıca, sadece belgeler prensipte, Canlı Doğum (DNV) ve kimlik belgelerinin ebeveynlerin Bildirgesi vardır; gereklidir. anne evlenmemiş ise, kendisini noter gidebilir ve bir babalık soruşturma başlatmak için yeterli olan babasının ismini vermektedir.

Sen adını değiştirebilir?

Çocuğunuzu kayıt kolay ve hızlı olmasına rağmen, unutmayın: seçtiğiniz dikkatli olun biten yıldır oğluna sorunlara neden riskiyle değil! Bir sonraki isim değişikliği mümkün olduğu şekilde avukat suelen Fernanda de Souza göre, önce dava savcı duymak gerekir yargıda yetki gerekir. Buna ek olarak, uygulamalar sağlam temelli olmalı ve onun karakterini üzücü kanıtlanmış keşke önemsenmesi edilecektir. "Yasal olarak, çocuklarının ilk isim seçmek için velilere, genel öneriler var," Souza "bakım komplikasyonları veya kısıtlamaları hamiline neden olmaz verilen isim için sadece alınmalıdır" açıklıyor. Atama sırasında bir hata durumunda, prosedür daha az karmaşıktır: o savcısı dinledikten sonra, noter memuru kendisi tarafından yapılabilir.

Böylece, zaten, o büyük karar yeterli farkındalık ve iyi bir seçim ile adı gözden için gerekli tüm bilgilere sahip olduğunu!