Furoshiki: kumaşla sarma sanatı - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

furoshiki Batılı ülkelerde son zamanlarda da yaygın olan mağaza nesnelere dokuda eski bir Japon sanatı ve onun pratiklik ve güzellik için, büyük bir başarı kaydetmiştir.

çevre ve pratik ekolojik çanta kullanımının kabulü için artırılması endişe zanaatkarlar ve felsefesinin hayranları "o etmeyin" bez torba hale getirmenin yollarını aramaya ışık antik Japon tekniği getirilen neden olduğunu nedenlerden bazılarıdır yaratıcı ve kişiselleştirilmiş.

mendil ve daha önce başka amaçlarla vardı bezleri yeniden mümkün olabilmesi için, furoshiki sürdürülebilirlik bir müttefikidir.

Furoshiki oluşturmak için teknikler son derece iyi tat bir uç sonucunu sahip olduğundan bu moda aksesuarı döndü ve artık çeşitli vesilelerle kullanmak vardır.

Birçok adanmışları çeken Furoshiki, nasıl bilmenin yararlarından biri, birkaç dakika içinde, ile hediyeler için görsel ve paketleri eşlik edecek eşarplar, sarongs ve kusursuz torbalarda favori baskılar var eşarplar çevirmek mümkün olduğunu gerçektir örneğin sıcaklık özel bir dokunmatik.

o hamutlar çanta dönüşür izin verir, fakat kullanılan kumaş ve desen bağlı olarak, bu teknikle oluşturulan torbalar da daha resmi görünüyor takip edebilirsiniz çünkü furoshiki bir mayo ortağı olarak kullanılıyor.

Kim dikmek için bilmek gerekli olmadığından, öğrenme yetersizliği yok denecek kadar azdır bilmeli Furoshiki sanatını öğrenmek etmeye edip etmeyeceğine şüphe hala olduğunu ve süreç doku zarar vermeden geri alınabilir.

Herhangi kumaş kare: Furoshiki yapmak için gereken malzeme de çok basittir. Dokuma malzemesinin seçimi yüklenecek ağırlığına göre tiptedir sadece önerilir. Uzmanlar tarafından kabul doku tipleri daha iyi bir uyum olması, çok yönlü rayon ve ipek edilir olmak.

Furoshiki yaparken, kumaş katlanır ve birçok çanta ve paketleri eğitecek "Biz büyü" ile bağladılar. Sofia Nanka Kamatani, Japon geleneksel ambalajında ​​uzman tasarımcı, Furoshiki ait "sihirli düğüm" nasıl yapılacağını öğrenmek göre önemli bir adımdır: "Bu sağlam düğüm, ama biz kolayca çöz görebildikleri için bu çok önemlidir."

Adım adım Furoshiki ait "sihirli düğüm" yapmak için

  • Bir kumaşın iki uç uca sahip olması gerekir;
  • sağ kalan ucunu yerleştirin;
  • bunu içeren sola altında sağ ucunu geçirin;
  • Şimdi sola üzerinde sağ son verdi;
  • Ve ona karıştığı sağ altında sol ucunu geçmektedir.

Sofya Nanka Kamatani tasarımcısı bir ipucu iki kez şiir kumaş ve duygu başka bir nedenle bir ucunu isim ve takip etmektir: "Kalp nedeni örtüşür, akıl kalbi kapsar."

Şimdi nasıl zevk, sihirli düğüm Furoshiki yapmak ve olası modellerin bazıları öğretim Japon araştırmacı Etsuko Yamada, büyük tema uzmanlarından biri üç videoları, zevk için:

Bir furoshiki çantayı nasıl yapılır

Furoshiki bir çanta nasıl yapılır

Şişe Furoshiki için bir paket nasıl yapılır