6 wskazówek, aby utrzymać gorący seks w okresie menopauzy - Kobiety Tips

Foto: Thinkstock

Menopauza nie było (i pewnie nigdy nie będzie) łatwym fazy dla kobiet. To jest koniec kobiecego cyklu rozrodczego, co zwykle dzieje się po 50 latach. Kobieta przestaje miesiączkować i nie są już płodne powodu intensywnych zmian hormonalnych, ale to nie znaczy, że traci zdolność do odczuwania przyjemności seksualnej. Wręcz przeciwnie.

„Kobiecego ciała jest przygotowany do uruchomienia w oparciu o istnieniu niektórych substancji. Kiedy zaczyna się menopauza, nastąpiła zmiana w produkcji różnych hormonów, a to prowadzi do kobiety doświadczają różnych emocji i wrażeń, które przynoszą postrzeganie jest inny niż był kiedykolwiek „, powiedział Oswaldo M. Rodrigues Jr., psychoterapeuta i seksualne dyrektor Instytutu Paulista seksualności.

Fizycznie, co dzieje się w tej fazie jest spadający poziom produkcji estrogenów i krążenia, jednego z głównych hormonów żeńskich. Redukcja ta jest odpowiedzialna za większość typowych objawów menopauzy: gorące, chwiejność emocjonalna, bezsenność i niepokój, wyjaśnia Maria Celeste Osorio Wender, profesor ginekologii na Uniwersytecie Federalnym w Rio Grande do Sul.

Ponadto, androgenową (hormon, że pomimo, że zazwyczaj męskiej, również występuje u kobiet) również zmniejsza. Problemem jest to, że substancja ta odgrywa ważną rolę w pożądania seksualnego kobiet. Ponadto, estrogen powoduje upadek kolejnej reakcji, które znacznie pogarsza żeńskiego życia seksualnego: znacznego spadku nawilżenia pochwy.

Dobrą wiadomością jest to, że są świetne zabiegi superindicados hormonalnej do zwalczania tych zmian fizycznych spowodowanych przez menopauzę. Wystarczy spojrzeć do ginekologa, a wszystkie te kwestie zostaną rozwiązane. Stamtąd wielkim wyzwaniem dla kobiety, aby zachować jakość swojego życia seksualnego staje psychologiczny.

„Na tym etapie, kobieta widać mniej sexy. Postrzega zmiany w organizmie, i przestać miesiączkować, trzeba pamiętać, że starzeje się. Z drugiej strony, jeśli ona gra tę fazę w przeciwnym razie może się zdarzyć, wręcz przeciwnie: zwiększenie postrzegają popęd seksualny „, zastanawia Marlon Mattedi, psycholog i specjalista w dziedzinie ludzkiej seksualności.

Oprócz bezpieczeństwa dojrzałości, innym czynnikiem, który może przyczynić się do zwiększenia popędu płciowego po menopauzie jest koniec obaw o ewentualnej ciąży. „To pozwala odsłonić popęd seksualny bez obawy wynikające z dziesięcioleci uniknięcia niechcianej ciąży”, dodaje Oswaldo

Więc pokonać przeszkody fizyczne z braku chęci na seks, wilki mają bardziej zaletą jest to, że ten etap życia cieszyć doświadczenia seksualne bardziej intensywne i beztroski. W tym celu warto kilka wskazówek, aby przełamać blokady psychologiczne:

1. Odnów swój związek

Szczególnie, jeśli związek jest zbyt długi, to może być dobry moment, aby szukać świeżego powietrza, sugeruje Maria Celeste. „Ale to nie znaczy, partnera handlowego. Uczynić podróżowanie i zasięgnąć działania społeczne z udziałem tylko kilku, „dodaje.

2. Ciesz się z dnia na dzień

Vale perfumy wymiana i iść na zakupy nowych ubrań, w tym bielizny. „Znajdź przyjemności, radości i wiele powodów, aby cieszyć się dzień idzie”, sugeruje, Marlon.

3. Zadbaj o siebie

Nie ma nic lepszego na samoocenę niż przestrzegać zrównoważonej diety i regularne ćwiczenia. Wyniki fizyczne są jasne, nie wspominając korzyści zdrowotne. Zadbaj również skóry, włosów i całego ciała ze wskazanych nawilżające na swój wiek.

4. Odwiedź sklep fri

Ta wskazówka idzie do dwóch lub nawet sam. Istnieje mnóstwo produktów kierowanych do stymulowania kobiety w okresie menopauzy pożądanie, nie licząc różne modele wibratorów, które mogą pomóc (dużo) w ich odkryciu seksualnej. To może być program do zabawy przyjaciół, którzy są na tym samym etapie.

5. Pomyśl więcej seksu

Proponuję zastanowić się kilka razy dziennie płciowych. Szukać książek i filmów, które są używki. „Fantazjować o seksie myśli skierowane korzystając wspomnienia lub pomysły, które chcesz zastosować w praktyce”, wyjaśnia Oswaldo.

6. Praktyka sam

Znaczenie gry na tym etapie życia jest tak wielka, jak w pierwszych odkryciach seksualnych młodzieży. Po tym wszystkim, to jest jednak nowy początek, nowa uczyć się o swoje ciało i co daje przyjemność.