Jak zamontować salon: główne wytyczne dla udanego biznesu

Zdjęcie: iStock

Obecnie korzyści z otwarcia salonu piękności są coraz bardziej obiecujące, zwłaszcza dla tych, którzy już pracują z pięknem - czy jako pracownik lub jako samodzielny.

Davi Andrade, CEO Przedsiębiorca Kompas, powiedział, że otwarcie działalności gospodarczej w obszarze, który już działa jako przynosi natychmiastowe korzyści poznać funkcjonowanie przedsiębiorstw, dostawców, a nawet klientów. „Oczywiście, że sam nie jest gwarancją sukcesu, ale jest to dobry punkt wyjścia, zatem rozumieć obszar działalności działania oszczędza badania i szkolenia, aby sprostać działania czasu, aby się rozwijać,” mówi.

Ale to nie znaczy, że ci, którzy nie działają z pięknem nie można postawić na tej gałęzi, pod warunkiem, oczywiście, nie planuje.

Juliana Albanez, osobisty i zawodowy trener, mówca i publicysta, ekspert Zachowanie, komunikacji, sprzedaży i Pitch mówi, że niezależnie od wybranego obszaru wewnątrz pomieszczenia, nie można zaprzeczyć, niewyczerpanym źródłem wiadomości. „I to bardzo ważny czynnik związany z Brazylii, że jest to przemysł, który nie zna kryzysu, który pasuje do Twojego klienta z łatwością, czy małych przedsiębiorstw do dużych sieci,” mówi.

„Przemysł kosmetyczny jest najszybciej rozwijającym się w kraju, który piggybacks na świecie kosmetyków, oferujących komfortowe nowych usług codziennie i pewną identyfikację z publicznością, ponieważ Brazylijczycy są ściśle powiązane i estetyczne piękno „, dodaje Juliana.

Przeczytaj także: 10 opiekę dla wszystkich rodzajów włosów

Ale otwarcie salonu i niech na przykład do pracy w charakterze pracownika lub bez stałego miejsca, ma również swoje wady.

„Ryzyko związane z montażem salonie piękności są takie same jak każdy inny biznes. Musimy zmienić model mentalny od pracownika do pracodawcy i podjąć przedsiębiorcze podejście. Zamiast widzenia operacyjnego, (a) przedsiębiorca (a) rozwiązać stałą pracę zamian za ich własnej działalności powinna opracować strategiczną wizję, „powiedział Andrade.

„W większości przypadków konieczne jest, że (a) inwestować w siebie, aby móc osiągnąć cele i cele, które mają na swojej działalności,” CEO Przedsiębiorca Kompas.

Dla Juliana, największą wadą otworzyć salon jest osoba siedząca przed ich działalności, czyli bycia przedsiębiorcą. „Bycie przedsiębiorcą nie jest łatwe, nie ma romantyzm. To daje się często stabilność, stałe wynagrodzenie, weekendy w domu i życie bardziej rutynowe. Otwarcie nowej działalności gospodarczej, niezależnie od tego, czy w salonie, czy nie, jest podejmowanie i podejmować ma być na ekranie, podejmować ryzyko, być narażeni, mają powołanie do ciągłego doskonalenia oraz znajomość branży i grupy docelowej „, powiedział.

Pokoje: Co do rozważenia

Myślisz o otwarciu salonu piękności? Planowanie jest kluczem! Należy zwrócić uwagę na poniższe wskazówki, aby nauczyć się myśleć lokalizację i wnętrze hali, wśród innych ważnych punktów.

Przeczytaj także: 14 biznesowych łatwo podjąć indywidualnie

1. Lokalizacja

Jak zamontować salon: główne wytyczne dla udanego biznesu

Zdjęcie: iStock

Rozważ zainstalowanie pokój w strategicznym punkcie, zgodnie ze swoimi celami. Najlepiej byłoby, gdyby spojrzeć na obszarze, gdzie nie ma żadnych innych pobliskich hal.

Ważne jest również, aby myśleć o problemie parkowania. Jeśli w pomieszczeniu nie ma miejsca dla niego, upewnij się przynajmniej, że są miejsca do parkowania na ulicy w pobliżu.

2. Legalizacja i własności korekty

Jak zamontować salon: główne wytyczne dla udanego biznesu

Zdjęcie: iStock

Andrade zwraca uwagę, że przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy dzierżawy lub zakupu nieruchomości do domu salon, człowiek powinien być zaniepokojony prawnych i podatkowych kwestie własności, to znaczy, jeżeli nieruchomość jest należycie zalegalizowane i miasto zezwala na jego używać dla tej działalności.

„Dobrze jest skonsultować agencje Inspekcji Zdrowia, aby dowiedzieć się, czy istnieje potrzeba dostosowania pomieszczeń, ponieważ może to uczynić w budżecie wydatki nie pracuje w początkowych planach,” wyjaśnia prezes.

Andrade dodał, że konieczne jest, aby zwrócić uwagę na układach elektrycznych i hydraulicznych, ponieważ potrzeba do zaspokojenia potrzeb operacyjnych pokoju.

Przeczytaj także: 10 kobiet przedsiębiorców inspirować

3. Usługi

Jak zamontować salon: główne wytyczne dla udanego biznesu

Zdjęcie: iStock

Taciana Leme architekt wskazuje, że przed wyborem nieruchomości, ważne jest, aby pamiętać, jakie usługi zamierza zaoferować, bo salon ma ogromny zakres możliwości.

Andrade wzmacnia że trzeba zaplanować, co będzie „układ” podstawowy pokój, ilu ludzi będzie pracować, jakie są ich działania, jeśli nie będzie przestrzeń zarezerwowana dla klientów oczekujących, obsługa recepcji, jeśli nie będzie sprzedaży produktów, w tym kawy i innych napojów itp

„Konieczne jest, że to wszystko jest w dobrym biznes planem i być przestrzegane przy wyborze nieruchomości w celu uniknięcia utworów lub drobne korekty funkcjonalne. Dobrą radą jest, aby rzuty zamierzonego nieruchomości, które, z należytą starannością, można zobaczyć wszystkie meble, sprzęt i niezbędne obszary obiegu. „Mówi.

4. Przestrzeń do obsługi każdej usługi

Jak zamontować salon: główne wytyczne dla udanego biznesu

Zdjęcie: iStock

Zdefiniuj usługi oferowane, Taciana podkreśla, że ​​ważne jest, aby wiedzieć, co minimalna długość wymagana do funkcjonowania każdego. „Spowoduje to ustawienie ilości klientów, którzy mogą mieć okres, który z kolei określa przestrzeń odbioru i oczekiwania,” mówi.

Główne usługi Salon i jego fizyczne wytyczne, według Taciana architekta, są następujące:

czytaj również: 4 zasady etykiety w salonie

Suszarka (cięcie, stylizacja i chemiczna): idealnie jedno piętro o wysokiej odporności na ścieranie (na włosach zarysowania podłogi), łatwy do czyszczenia i może być na mokro ze względu na umywalki. rozproszone oświetlenie przednie i (lub na stronie lustra), aby uniknąć szare plamy na twarzy, a klient widzi dobrze.

Wsparcie ławki i stanąć na produkty, materiały i zastosowania profesjonalnego sprzętu. 220 V Punkty poboru dla wszystkich tych urządzeń są napięcia.

Do zlewu, ważne jest, aby wyloty kanalizacji, wody i energii elektrycznej mają również gotowy na podłodze, zgodnie z zaleceniami producenta, aby uniknąć zatkania rur i oczywiste.

Makijaż brwi i projektant: dobry lustro z rozproszonym oświetleniem i przed (lub po stronie lustra), aby uniknąć szare plamy na twarzy. Ława dla produktów i specyficzny krzesło do tych celów.

depilacja i estetyczne: ważne jest, że środowisko jest ciepły, ponieważ niektóre z tych usług mają dłuższy proces. Ideałem jest, aby mieć rozproszone oświetlenie i inne pośrednie osobno.

Ławka do obsługi sprzętu i produktów i szafki do przechowywania ręczników i produktów jednorazowego użytku.

Manicure i pedicure: ważne jest, aby opróżnić stronę do instalacji autoklawu co sprawia sterylizację całego materiału. Rozproszone oświetlenie powinno być połączone z bezpośredniego oświetlenia nad biurkiem. W przypadku siedzeń, mogą być wykorzystane do bezpośredniego kinkiety oświetleniowych.

Puchar: mieć zadaszenie dla pracowników jest bardzo ważne, aby utrzymać zorganizowanej w tym pokoju.

Przyjmowanie i oczekujących: odbiór musi mieć miejsce na komputer i inny sprzęt używany do spotkania i zbieranie w ogóle.

Oczekiwanie musi mieć wygodne siedzenia, a także telewizyjne, czasopisma i miejsca wodą i kawą, tak aby klient się rozpraszać podczas oczekiwania na odpowiedź. W tych warunkach oświetlenia może być rozproszone i pośrednie.

Tożsamość pokoju: główne wytyczne

Tożsamość każdej firmy ma zasadnicze znaczenie dla jego rozpoznania i wyróżnić wśród swoich konkurentów. W tym sensie, sprawdź główne wskazówki od ekspertów:

1. Korzystania profesjonalnej pomocy do tworzenia tożsamości wizualnej

Jak zamontować salon: główne wytyczne dla udanego biznesu

Zdjęcie: iStock

Jeśli jest to możliwe, zalecane jest, aby szukać pomocy w określaniu swojej tożsamości jako Andrade. „Szukaj wiedzy technicznej, aby pomóc w wyborze wzoru koloru dla marki i środowiska, należy wybrać nazwę, która jest odrębna i logo, które przyciąga uwagę opinii publicznej i tłumaczyć się tylko jeden obraz, jego aktywność” mówi.

Taciana komentuje, że w odniesieniu do stylu, w znacznym stopniu zależy od woli właściciela, mimo wszystko, dzisiejsze salony mają najróżniejsze style i to jest bardzo dobre. „Ważną rzeczą jest to, że wszystko jest oprócz piękna, według funkcji każdego pomieszczenia. Zawsze radzę moim klientom w tym obszarze przed rozpoczęciem projektu, szukasz profesjonalnego tworzenia tożsamości wizualnej marki i zgodnie z tym co chce, że na początku, że jest opracowany projekt architektoniczny i dekoracja. Tak więc, mamy niepowtarzalną i język harmoniczny między znakiem i przestrzeni „, mówi architekt.

Davi Andrade podkreśla, że ​​całe wnętrze pokoju musi być dostosowane do identyfikacji wizualnej marki. „Kolory i meble powinny śledzić ten sam wzorzec tożsamości marki, na przykład, jeśli Twoja marka przynosi tylko odcienie niebieskiego, nie ma sensu, że meble takie jak krzesła, kanapy i biurka są czerwone,” wyjaśnia.

2. Pomyśl o odbiorcach

Jak zamontować salon: główne wytyczne dla udanego biznesu

Zdjęcie: iStock

„Niektórzy ludzie myślą, że wszystko zaczyna się od nazwy, ale w rzeczywistości, to wszystko zaczyna się od zdefiniowania publiczną i produktów, które oferują, po nazwie mają być dołączone do nich i jak to ma oznaczać, że dana transakcja została rozpoznana.” wyjaśnia.

Juliana zauważa, że ​​kolory, nazwy, z przodu miejsca, jednolity, materiały piśmienne, są szczegóły, które składają się na tę tożsamość wizualną. „Pierwszym krokiem jest zrozumieć miejsce, które znajduje się Twój salon, jakie są zwyczaje,«fotografia otoczenia»jest bardzo ważne. Bo to tak, będziesz miał dobrą analizę, który klient jest numerem jeden, który jest bliżej ciebie, „mówi.

Z tych danych, dodaje Juliana, następnym krokiem jest stworzenie dobrego planowania. „Zrozumienie tego klienta, a tym samym stworzyć coś wyjątkowego i odpowiedź,” przewodników.

3. Plan i zachować ostrość

Jak zamontować salon: główne wytyczne dla udanego biznesu

Zdjęcie: iStock

Juliana zauważa, że ​​tożsamość jest zawsze zbudowany długoterminowy, więc kroki powinny być dobrze przemyślane, a nie warto zagrać na kolor dzisiaj i przez następne sześć miesięcy, aby promować całkowitą zmianę.

„Czego chcesz promować do klienta? Wyrafinowanie, siła, radość, praktyczna lub zbyt drogie? Dla wszystkich tych doznań są kolory, litery, wzory, które osiągają w całości, co przedsiębiorca zamierza dostarczyć klientowi po dobrego planowania „, mówi Juliana.

4. Rozważmy oferują przyjemny doświadczenie dla swojego klienta

Jak zamontować salon: główne wytyczne dla udanego biznesu

Zdjęcie: iStock

Nadal w koncepcji tożsamości, warto pomyśleć o doświadczeniu będzie (a przynajmniej ma) w celu zapewnienia swoim klientom.

Juliana mówi, że przede wszystkim udać się do salonu jest „dać prezent”, chwilę relaksu i dobrego samopoczucia, jest podróżą, a podróż musi być unikalna. „A co to jest podróż, kiedy mówimy o salonie kosmetycznym? Oferujemy doświadczenie do swojego konta, aktywując swoje zmysły. Estetyka, dbałość włączyć te zmysły, jeśli chodzi o piękno, a więc powinny być oferowane przytulną atmosferę, z kolorami, które identyfikują firmy „(Vision), mówi.

Profesjonalny trener dodaje, że muzyka powinna być zgodna z grupy docelowej, oferując wypoczynek lub relaks (słuchu). „Zapach musi być oznakowane (to niesamowite moc zapachu w czasie oceny klienta w branży beauty), olejek eteryczny, miłe uczucie dotrzeć środowisko sprzyja drobnym zapach, jak również ciasteczka, herbata , kawa, gorąca czekolada jest istotne dla tych, którzy chcą, aby zapewnić najlepsze dla swoich klientów „, wyjaśnia.

Ale jedna z najważniejszych rzeczy w pokoju, według Juliana, to takt. „Delikatny dotyk w czasie mycia włosów, pędzel, farby, pomoc - dużo - aby promować unikalne doświadczenie. W salonie branży, zawsze możesz powiedzieć zarobić klientowi w szczegółach: czas, aby umyć włosy, oferują miły dotyk, rozluźnienie. W manicure usługi, taki krem ​​do rąk i stóp oraz dotyku? Klient powinien wydostać się z pokoju z pięciu zmysłów aktywowane i będzie to niezapomniane przeżycie „przewodników.

twoje narzędzia

Jak zamontować salon: główne wytyczne dla udanego biznesu

Zdjęcie: iStock

Juliana wyjaśnia, że ​​urządzenia potrzebne do otwarcia salonu będzie zależeć w dużej mierze od rodzaju pokoju. „To może nie wydawać, ale istnieje mnóstwo możliwości: Dzieci hale, żeński, męski, mieszany i dzisiaj, plus dobra wyspa na manicure, mycie włosów, narzeczonych przestrzeni i innych segmentów ... i powinien być dostosowany do chwili obecnej, myśleć o tym, co ludzie szukają, „mówi.

„Tak proste, jak to jest hol, lista wyposażenia jest długa i musi być wyszczególnione w planie biznesowym oraz w budżecie przed podjęciem ideę papieru. Krzesła, suszarki, ławki do mycia włosów, są oczywiste elementy, jednak istnieje kilka elementów, które nie są pamiętane tak łatwo. Aby uniknąć ryzyka zapominając o coś, to najlepiej skonsultować się jeden lub więcej obszarów zawodowych (np fryzjerskie, manicure, markowe brwi), który będzie w salonie i dotyczą wszystkich urządzeń i narzędzi, których potrzebują do wykonywania swoich działania „Andrade przewodników.

Zespół: jak określić swoje

Jak zamontować salon: główne wytyczne dla udanego biznesu

Zdjęcie: iStock

Jak podjąć decyzję w sprawie tego, czy zespół w salonie kosmetycznym? Który specjaliści zatrudnić, aby rozpocząć oferowanie dobrych usług dla klientów? Te mogą być niektóre z pytań, które otwierają swoją działalność. Sprawdź najlepsze wskazówki od ekspertów w tym sensie:

1. uniknąć rozczarowania w stosunku do prawa pracy

Andrade ostrzega, że ​​osoba, która będzie otworzyć firmę należy zawsze przestrzegać ograniczeń prawa pracy w celu uniknięcia kłopotów z grzywien i odszkodowań, „Bądź bardzo ostrożny przy zatrudnianiu ludzi bez pracy! Skonsultować się z księgowym mieć żadnych niespodzianek, „mówi.

2. Zacznij od podstaw w razie potrzeby

Wielki dylemat posiadania stałego zespołu wynika dodać koszty stałe bez gwarantuje wystarczająco dużo klientów, aby ją zatrzymać. „Normalnie, większość specjalistów salon posiada portfel klientów, który towarzyszy te przypadki, możliwe jest, że koszt utrzymania tej Professional jest trochę większe niż inni, którzy nie mają bazy klientów, ale co do zasady, to różnica opłaca, zwłaszcza dla zakładów, które rozpoczynają swoją działalność „, powiedział Andrade.

Najlepiej, zdaniem prezesa, jest to, że w zależności od kwoty, która ma być inwestowane, aby zacząć od podstaw, zatrudnianie tylko tych specjalistów do podstawowych usług, takich jak usługi fryzjerskie (a) i manicure. „Następnym krokiem jest określenie, z klientami, co trzeba dalej, że«podstawy», takich jak makijaż, oczyszczanie skóry, nawilżający lub depilacji. Wszystko powinno być już określone w planie biznesowym, tylko operacja zostanie przełożony, jeśli kapitał nie zezwala na rozpoczęcie działalności w pełnym rozkwicie, „przewodników.

3. Inwestycje w szkolenia

„Pamiętaj, że, jak również (a) przedsiębiorca (a) inwestowane w ich samorozwoju, konieczne jest, aby inwestować w szkolenia pracowników, czy w ulepszeń technicznych lub poprawy obsługi klienta”, powiedział Andrade.

4. Nie sądzę, że można robić wszystko samemu

Juliana mówi, że zobowiązują się do myślenia, gdzie chcesz być w roku 1, 2, 5 lub 10 lat. „Przedsiębiorczość jest do podejmowania ryzyka mądrze. A kiedy mówimy do podjęcia w pokoju, rozmawialiśmy tej strategicznej wizji związanych z zespołem, jak również. Jest to bardzo trudne w uprawie i tylko jedna osoba. Bardzo trudno jest być tam, gdzie jesteś ważny (w tym przypadku, prowadzenie usług) jeśli trzeba jeszcze zrobić pudełko, mycie, mycie, zrobić kawę, wybrać muzykę i dobrze służyć klientowi, „mówi.

Dlatego też, mając dobry zespół jest krytyczna. „Nie musisz być wielki, ale należy pozostawić otwarciu być tam, gdzie jesteś naprawdę fundamentalna, tworząc skupić się na biznesie. Jeśli chcesz zarządzać, otworzyć firmę, ale nie wiesz w głębi piękno procesu, należy zatrudnić z jednej tinturista, fryzjer, manicure, często parkowanie samochodu (jeśli chodzi o dużych ośrodków). Jeśli już wiesz, procesów, miało to kursy, jest to profesjonalny, to wybrać kogoś ostrożny, aby pomóc, ale z okiem jego nadzorem, który dobrze wie, jak być dobrym room service”, wyjaśnia osobiste i profesjonalny trener.

dodatkowe atrakcje

Jak zamontować salon: główne wytyczne dla udanego biznesu

Zdjęcie: iStock

Sukces pokoju nie zostanie określona tylko przez swoje położenie lub, na przykład, dobry zespół, który tworzą ... Chociaż są to bardzo ważne punkty, prawdą jest, że sukces firmy będzie określona przez szereg czynników, w tym podstawowe rzeczy takich jak, na przykład, umieścić czasopisma dostępne dla klientów, którzy czekają na uczęszczanych i mieć dobre stosunki ze społeczeństwem poprzez sieci społeczne.

W tym sensie, sprawdź dodatkowe wskazówki, które mogą pomóc w swój nowy salon zadowolić publiczność i być bardzo udane:

Caprice w obecności: „Aby mieć udane salon, musisz zrozumieć, że oferują usługi, a nie produkt, a usługa ta musi być dobrej jakości, powinny być wyjątkowe doświadczenie” Juliana przewodników.

Napij się rozprasza poczekalni: proste, jak ta postawa może wydawać się, robi różnicę. Taciana pamiętać, aby umieścić wygodne siedzenia, telewizja, czasopisma i przestrzeń wodą i kawą, tak aby klient się rozpraszać podczas oczekiwania, aby Mu służono, to jest bardzo ważne.

ujawnić: Andrade wyjaśnia, że ​​wszystko strategia rozpowszechniania ma jedną podstawową zasadę: nigdy zbadać tylko kanał komunikacyjny. Nie można oprzeć całą swoją ujawnienia tylko w sieci społecznej i nie może również pozostać tylko w cyfrowy. „Bo to nie jest przedmiotem działalności hali najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę lub marketingu, aby pomóc określić najlepszą strategię rozpowszechniania i monitorowania wyników kampanii«», ale generalnie mieć stronę internetową , profesjonalną stronę w niektórych sieciach społecznościowych (co najmniej dwóch), a niektóre inwestycje w „SEO” i content marketing jest uważany za podstawy tak, że hala ma obecność w internecie, które mogą przyczynić się do większej liczby klientów, „mówi.

Zainwestuj w lojalność klienta: Andrade zaleca inwestowanie w promocjach i usługach, które sprawiają, zróżnicowanych klientów wrócić i przynieść innym. „Po raz kolejny profil publiczny jest decydujący. Promocja może być dobrze przyjęte przez niektórych odbiorców, może być postrzegana jako wezwanie lub amortyzacji z drugiej strony. Szczególną uwagę na język, z którym do komunikowania się z publicznością. dobrze wiedząc, publiczność jest krytyczna być asertywnym, jeśli chodzi o nim rozmawiać, „wspomina.

Miej oko na nowości: Juliana podkreśla znaczenie jest wrażliwy na nowości, nawet dlatego, że jest to sektor wielkiej kreatywności i technologii, a tym samym być w ciągłym zmianom.

Podejście klientów: Juliana zauważa, że ​​otwarte kanały w pobliżu salonie klienta. „Pamiętaj, że nie trzeba być na wszystkich kanałach (Facebook, Instagram, Snap, Whatsapp), ale gdzie to jest, ma rację, odpowiedzieć klientowi i pokazać żyje!”, Mówi.

Praca z przejrzystości: Juliana zauważa, że ​​to dobre podejście, poszukiwanie, ze spójnych informacji na temat usług, w sposób przejrzysty i jasny, oferuje bezpieczeństwo klienta.

Trener osobisty i zawodowy kończy: nie zapomnij zadbać o posprzedażna. „Kiedy oferujemy piękno i dobre samopoczucie, z głęboką wiedzę na temat procesów, technik piękna, a jednak w pięknej, ciepłej i przyjemnej atmosferze, satysfakcja jest gwarantowana i klient wracam”, powiedział.

Teraz masz główne wytyczne do montażu salon piękności. Uwierz w swoje marzenia, ale zrobić to z planowaniem i stóp na terenie, otaczając się z kompetentnych specjalistów, którzy mogą pomóc w różnych stadiach budowy firmę i dzień pracy na dzień.