Jak radzić sobie z końcem najlepszy możliwy sposób relacji

Zdjęcie: iStock

Kiedy dwoje ludzi rozpocząć związek, ostatnią rzeczą jest to, że ich zdaniem to się skończy, jeszcze bardziej boleśnie. Ale niestety, czasem zdarza się ...

Dla większości ludzi zakończyć związek - jest celownik, zaangażowanie, czy ślub - jest synonimem zostawić planach zmienić rutynę, nieuchronnie musiał odejść od niektórych znajomych (którzy byli para) ... I po pierwsze, że w rzeczywistości wydaje się być ciężkie.

Zwłaszcza, gdy jest jeszcze uczucie przez okres może być bardzo trudne, aby przejść dalej. Ale fakt, że życie nie kończy się, więc musimy nauczyć się radzić sobie z i pokonać tę fazę.

Jeśli istnieje zasada, że? Na pewno nie! Każdy przypadek jest wyjątkowy, ponieważ ludzie są unikatowe. Więc co to jest tak trudne dla niektórych może to być łatwiejsze dla innych ... Ale jest tak, kilka wskazówek, które mogą sprawić, że proces ten mniej bolesne. Sprawdź:

1. Nie obwiniaj się

Jak radzić sobie z końcem najlepszy możliwy sposób relacji

Zdjęcie: iStock

Nigdy nie należy obwiniać siebie za koniec relacji. Zawsze skupić się na założeniu, że odpowiedzialność za stosunku do pracy i postęp jest zawsze dwie osoby zaangażowane. Więc jeśli skończył, oznacza to również, że na linii, że nie ma już wspólne pragnienie, aby to działało.

Czytaj także: 10 rzeczy, o związkach, które można nauczyć się tylko cierpienie

2. Nie należy porzucić ideę odrzucenia

Jak radzić sobie z końcem najlepszy możliwy sposób relacji

Zdjęcie: iStock

Lizandra Arita, specjalista psycholog kliniczny i instytucjonalnych, zwraca uwagę, że bardzo ważna wskazówka jest osoba przeprogramować odrzucenie doznań w Twojej podświadomości. „To dlatego, że odrzucenie jest pierwszą rzeczą, która jest uruchamiany jako związek zakończył się. Z pomocą terapeuty lub psychologa, możemy spowolnić to uczucie względem stałych odrzuconych przez inny, a następnie podać przynieść więcej spokoju koniec randki lub małżeństwa, „mówi.

3. Nie bój się przyszłości

Jak radzić sobie z końcem najlepszy możliwy sposób relacji

Zdjęcie: iStock

„Normalnie, gdy jesteśmy na równi wykonujemy serię planów i celów razem. Wszystko jest w porządku, zaplanowane i wiemy, co się wydarzy. Nagle nie wiemy, co będzie. Wszystko, co zostało zaplanowane, zanim zniknie „, powiedział Lizandra.

Są te czasy, że wiele osób może skończyć ulegając pomysłów i zbędnych obciążeń, takich jak: „Wszyscy moi przyjaciele przyjaźń, a teraz tylko jestem singlem”, „I z dnia na tak wiele lat i teraz mam więcej ochoty wyjść, spotkać nowy ludzie, jak będę się z kimś ponownie? „” mieliśmy plany, aby ożenić, będę kiedykolwiek chcesz ponownie ożenić z kimś innym?”...

Jeżeli te myśli przychodzą do światła, bardzo ważne jest, aby skupić się na jednym zdaniu, że jak banalne, jak to jest, ma sens: „Co będzie będzie” Nie ma sensu próbuje przewidywać, przewidzieć przyszłość ... Niektóre rzeczy mogą i powinny rzeczywiście być planowane; inni nie ... muszę żyć na podstawie aktualnego czasu.

4. Podłącz i zapisz cele

Jak radzić sobie z końcem najlepszy możliwy sposób relacji

Zdjęcie: iStock

Miałeś wiele planów z osobą i związek zakończył się teraz? Końcówka Lizandra psychologa jest przeróbka te cele i harmonogramy. „Pisanie na papierze cele, które chcesz osiągnąć, związanej z danym szczególności do was w swoim aktualnym stanie Single: pracę, znajomych, swoich osobistych projektów, karierze, jego treningu intelektualnego, jego rodziny,” mówi.

Przeczytaj także: Jak wiedzieć, czy jestem gotowa na nowy związek po rozwodzie?

Zawsze należy pamiętać, że nie tylko romantyczne relacje człowiek żyje. Na pewno masz wiele motywacji, aby przejść!

5. Podejmowanie decyzji

Jak radzić sobie z końcem najlepszy możliwy sposób relacji

Zdjęcie: iStock

To bardzo ważny punkt, według Lizandra, ma mieć uprawnienia decyzyjne. „Bez względu na decyzję, jeśli zdecydujesz się wybrać A lub B przez ... Ponieważ to zrobić dla ciebie dobre i ma do czynienia z ich wartościami, gotowy, to dobrze! Co nie jest wart pobytu na ogrodzenia, „mówi.

„Wtedy, nawet bardziej niż kochać się, konieczne jest, że kobieta jest firma w swoich przekonaniach i prawd i wybrać, zdecydować, działać w kierunku tego, co czyni ją szczęśliwą. Na przykład, pacjent przychodzi zgłosić, że jej mąż ją opuścił. Pytanie Ja zawsze czynię to, „a jaka jest twoja decyzja dotycząca jego decyzję?”. On już podjął decyzję. Teraz kobieta jest osobą, która musi podjąć decyzję. Można go uruchomić po niego i wygrać go z powrotem. może pójść na tak i skupić się na tym zapomnieć. Ona może spróbować znaleźć nową miłość. Tak czy inaczej, będzie musiała zdecydować, „powiedział psycholog.

„Co nie wytrzymuje ból jest inna decyzja, nie robiąc nic, ponieważ wtedy jesteśmy na łasce opinii i decyzji innych ludzi. Podobnie jak druga ma moc wyboru mamy też „, powiedział Lizandra.

6. Dbaj o siebie

Jak radzić sobie z końcem najlepszy możliwy sposób relacji

Zdjęcie: iStock

Aż do końca relacji zaskoczył cię, nie zapomnij, co jest najważniejsze w życiu: zdrowia, dobrego samopoczucia, szczęścia. Tak, prawdopodobnie będziesz smutny, ale nie pozwól, by potrząsnąć tyle o uchylenie Uważaj na siebie ... Weźmy, na przykład, każda aktywność fizyczna, która podobała Ci, odnaleźć przyjaciół, cieszyć się rodziną, nadal przeznacza pracy i / lub badania, jeść prawo ... W każdym razie, dbać!

Czytaj także: 20 wskazówek do życia do dwóch

7. Nie obejmuje zarówno

Jak radzić sobie z końcem najlepszy możliwy sposób relacji

Zdjęcie: iStock

Nawet jeśli jesteś zdeterminowany, aby przezwyciężyć ten trudny etap w najlepszy możliwy sposób, może się dni, kiedy będzie nawrotu, że w przeszłości, a może nawet spadek łzy znowu ... Nie obwiniaj się, to jest również częścią procesu! Należy pamiętać tylko, że „jutro będzie nowy dzień.”

8. Zaciągnąć rodzina i przyjaciele

Jak radzić sobie z końcem najlepszy możliwy sposób relacji

Zdjęcie: iStock

Zawsze należy pamiętać, że nie jesteś sam i że rodzina i przyjaciele mogą pomóc i aby pokonać tę fazę. Czy programy prawne razem, jeśli to możliwe, podróż, znać różne miejsca, rozmawiać o nowych rzeczy. Jednak zrobić to wszystko w kroku, to znaczy, nie zmuszaj się do robienia rzeczy, które w czasie nie zrobi ci dobrze.

9. Nie należy zrezygnować opinie i niepotrzebnych komentarzy

Jak radzić sobie z końcem najlepszy możliwy sposób relacji

Zdjęcie: iStock

Lizandra komentuje, że dla niektórych osób, bliskość do przyjaciół i rodziny jest ważne, podczas gdy dla innych, to nie może być ... „W niektórych przypadkach może być znana opiniowanie, zmuszając bar dla osoby do wyjścia, zabawy, kiedy przeżywa żałobę „” i muszą przejść przez ten okres dłuższy odosobnieniu. Należy zachować ostrożność z tymi ludźmi i mieć oko na rzeczywistą potrzebę nich. Jeśli robią dobrze i pomóc, wielki, oprzeć się na nich. W przeciwnym razie, należy zachować bezpieczną odległość, aby zdać ten początkowy okres i czujesz się silniejszy, „mówi.

10. Otwórz się na nowe

Jak radzić sobie z końcem najlepszy możliwy sposób relacji

Zdjęcie: iStock

Jak o rozpoczęcie nowego hobby, takie jak na lekcji gitary lub nawet wprowadzić działającą grupę? Jak o zrobieniu tego kursu, który może być bardzo ważne dla kariery i / lub rozwoju osobistego?

Dlaczego nie skorzystać, aby wybrać się na wycieczkę, z którym zawsze marzyłeś? Możesz iść z przyjaciółmi lub sami nawet ze świadomością, że będzie poznać nowych przyjaciół!

Czytaj także: 12 rzeczy, których nie powinien zawieść zrobić z powodu chłopaka

Bądź otwarty na poznawanie nowych ludzi, nie koniecznie, aby wybrać nową parę, ale raczej do bardziej znajomych, aby bawić się, aby poznać nowych poglądów i stylu życia, nowych miejscach itd

11. Nie szuka nowości byłego

Jak radzić sobie z końcem najlepszy możliwy sposób relacji

Zdjęcie: iStock

W dobie portali społecznościowych, to tylko zbyt łatwo usłyszeć ludzi i często się do poznania tego, czego nie chcą wiedzieć!

Więc jeśli są częścią jednego lub więcej sieci społecznych i czuć się dobrze w nich super ... ale kontrola nie może być poszukiwanie wiadomości o ex-chłopaka / narzeczonego / męża. Używaj ich z innego porządku i nigdy nie zamierzał „podkręcić życie” tych pierwszych i wszystkich ludzi wokół ciebie.

„Sztuką jest nie uszczypnąć na portalach społecznościowych, WhatsApp zablokować, nie odebrać telefon i nie starają się również znaleźć osobę, w miejscach, gdzie wiesz to będzie. Zapomnieć trzeba „pogrzebać osobę” i patrzą, przypominając, będzie coraz bardziej zbliżają się do rany. A więc odczucia mogą być przesadzone „, powiedział Lizandra.

Jednak „nie uszczypnąć życiu dawny” niekoniecznie zamknąć wiadomość. „W niektórych sytuacjach, zna inny może pomóc ... Na przykład, jeśli skończył niespodziankę i bez powodu i nagle pojawia się w sieci społecznych zdjęcie z inną osobą, to jest dla ciebie jasne, że tak samo, ma on jest po życiu i gotowy, teraz w lewo do ciebie zbyt naśladowania. Jeśli tak dobrze na jeden, wielki! Teraz, jeśli, przeciwnie, Harms, dodatkowo stymulują odrzucenia, motywować zemsty ... Tak, to nie jest cool „, mówi psycholog.

12. Wiem, że to nie jest koniec świata

Jak radzić sobie z końcem najlepszy możliwy sposób relacji

Zdjęcie: iStock

Aż do końca związku jest trudne, gdy widzisz zła, przestać myśleć: „ilu ludzi doświadczyło go?”. Pomyśl o swojej grupy przyjaciół, nawet ... Jak przezwyciężyć tę fazę, spotkali kogoś innego lub są dobrze na własną rękę?

Należy pamiętać, że wszystko przemija, a każda trudność powinny być postrzegane jako uczenie się dokonać tej lżejszą fazę.

Ale warto zauważyć: „Nie zawsze jest to regułą. Myślę, że każda osoba musi głęboko słuchać swojego serca i analizować to, co czujesz. Działając ze szczerością i kochać siebie, to będzie łatwiej przejść przez ten okres tak obolały, że jest „żal separacji”, „podsumowuje Lizandra.

W wielu przypadkach, profesjonalna pomoc z psychologiem może być bardzo ważne na tym etapie. Po tym wszystkim, blisko do świata i własnych uczuć może przynieść złe konsekwencje! Więc nie wahaj się poprosić o pomoc, jeśli czujesz, że potrzebujesz kogoś do odbytu i pomóc znaleźć jej nowe ścieżki.