Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Istnieje kilka osób, które skarżą się na trudności w dotarciu do zaoszczędzić pieniądze - jest stworzenie miłej podróży, czy dla większego projektu, takie jak zakup lub budowę domu, zmienić samochód itd.

Prawdą jest, że wiele osób ma trudności w zarządzaniu ich pieniądze, zazwyczaj spędzają więcej niż otrzymuje, a wraz z nim, tonący w długach i / lub nie posiadające dodatkowe pieniądze, gdy jest to potrzebne.

Leonardo Morotti, doradca inwestycyjny w TORO Investments, komentuje, że, po pierwsze, podczas gdy wszyscy myślą „jak wydawać mniej” zaleca on myśleć zanim on „jak zrobić więcej”. „Jest to niewielka różnica, ale może pokazać nowe alternatywy. Następnie konieczne jest organizować co miesięczne dochody i wydatki, aby potem być w stanie wskazać, gdzie można spędzić najbardziej i dlaczego „, mówi.

Oczywiście, zapisywać i zarabianie pieniędzy nie jest łatwe, ale kilka prostych wskazówek może pomóc. Często osoba spędza więcej za „czystego przyzwyczajenia”, ale na szczęście nawyki mogą być zmienione i, w razie potrzeby, osoba ta może iść wydać tylko to, co jest konieczne - bez większych wyrzeczeń, ale zmieniając pewne postawy życia codziennego.

67 skutecznych metod, aby zebrać pieniądze

Poniżej prostych wskazówek, ale sprawiają, że cała różnica w czasie, aby zaoszczędzić, biorąc pod uwagę różne rodzaje wydatków, które większość ludzi ma.

Czytaj także: 10 wskazówek, aby produkować mniej odpadów w domu

Płacenie rachunków i ogólne wskazówki zachowanie

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

1. Leonidio de Oliveira Filho, przedsiębiorca i twórca Tip kempingowe, mówi, że dyscyplina jest kluczowe. „Musisz przede wszystkim nauczyć się ocenić swoje potrzeby i zaplanować zakupy,” mówi.

2. Oliveira Filho zaleca poszukuje zarobków w dużych bloków: (1) podstawowe wydatki cykliczne, takie jak żywność, woda, prąd, edukacji etc. (2) Sytuacje, określić wartość do zapisania w nagłych przypadkach. Pamiętaj, że bez względu na to, kto jest 1, 10 lub 1000 reali, ważną rzeczą jest dyscyplina. (3) inwestycje. (4) Pobór, określić wartość, bez względu na to jak to jest, pod warunkiem, że jest w swoim budżecie.

3. Morotti się wskazówka, która okazała się bardzo skuteczna, gdy starają się zaoszczędzić pieniądze jest zawsze rozdzielić tę kwotę na początku miesiąca, więc dostają wynagrodzenia, a nie daj się koniec miesiąca, „sprawę na” zapisać. „Te pieniądze pozostały na koniec miesiąca jest ledwie zbawiony, przede wszystkim dlatego, że czują się komfortowo spędzić tę kwotę, aby uświadomić sobie, że w ciągu kilku dni będziemy kiedykolwiek wrócić,” mówi.

4. Dla tych, którzy już mają długi, według Morotti, ideałem jest zapłacić je jak najszybciej, ponieważ odsetki od zadłużenia są znacznie wyższe niż odsetki zapłacone od aplikacji.

5. Zawsze zauważyli, co się „koszty stałe” co miesiąc, na przykład, „90 prawdziwy telefon”, „100 Internet i telewizja”, „100 prawdziwa woda” etc. Po otrzymaniu już zapłacić te rachunki, jest bardzo wydajny, więc „nie mów” z pieniędzy, które faktycznie nie będzie miał po zapłaceniu wszystkich rachunków.

czytaj również: 10 sklepy online z fajnymi i tanie ubrania

6. Nigdy nie wydawać więcej niż zarabiasz.

7. Jeśli to możliwe, znaleźć źródło pasywnego dochodu (odsetek, dywidend, czynszów, etc.).

8. Staraj się unikać finansowania. Używać tylko wtedy, gdy masz pieniądze i zastosować je uzyskując ponad efektywnej stopy procentowej finansowania.

9. Zawsze zapłacić pełną rachunek na karcie kredytowej (a nie wartość minimalna), nie pożyczać więcej i więcej.

10. Jeśli okaże się to możliwe, zrezygnować z karty kredytowej. Jest to świetny sposób, aby kontrolę nad wydatkami.

Przeczytaj także: 10 sprytnych sposobów recyklingu odpadków spożywczych

11. Pomyśl o tym, jak można zarobić więcej pieniędzy „, to poprzez generowanie dodatkowych dochodów, które, być może, sprzedaży ciast, usług itd. Patrzeć w przyszłość i planować dla swojej kariery, jako pracownika lub przedsiębiorcy, „radzi Oliveira Filho.

żywność

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

12. Morotti wyjaśnia, że ​​jeśli mieszkasz w rodzinie, gdzie każdy może mieć obiad w domu, to na pewno pomoże znacznie zredukować koszty.

13. „Dla tych, którzy żyją samotnie lub obiad blisko do pracy, warto pomyśleć o zrobieniu jedzenie z domu lub szukać różnych czajniki. Istnieje kilka ofert dzisiejsze pudełka na lunch (zdecydowana większość fitness) w porze lunchu i kolacji mogą dostać o wiele tańsze niż pójście do restauracji, „dodaje Morotti.

14. Oliveira Filho wskazuje, że jedzenie w domu jest zawsze tańsze, więc w miarę możliwości zrobić. „Ale jeśli chcesz zmienić, poszukać ofert lub witryn kuponowych miej oko na nasze specjalne rabaty itp uszczelnienia W czasach kryzysu, restauracje oferują dobre zniżki i programy lojalnościowe. Jeśli można prosić w domu, nie wydawać na benzynę, „mówi.

15. Jeśli ty i twoja rodzina uwielbiają jeść pizzę w niedziele, na przykład rozważyć pizzy w domu, w miarę możliwości. Na pewno będzie „znacznie bardziej pod uwagę.” To samo dotyczy przekąski, tapioki itd. To zawsze jest dobrą alternatywą do zakupu różnych składników i zrobić w domu.

Przeczytaj także: 16 inteligentnych porad dotyczących oszczędzania wody w domu

16. Nie marnuj jedzenia „dla tańsze się wydaje.” Na przykład, zrobił zupę i lewo wystarczy? Zamrozić go jeść kolejny dzień! To samo dotyczy ziaren do owoców i wielu innych produktów spożywczych.

transport

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

17. Oliveira Filho wyjaśnia zostawić samochód w domu lub nawet sprzedać go, jeśli to możliwe, jest nadal najlepszym sposobem na zaoszczędzenie. „Wtedy rozważyć transport publiczny, jazda na rowerze i spacery nawet jeśli jest blisko. Pamiętaj, że samochód nie jest tylko benzyna, która stanowi część jego kosztów, mają ubezpieczenia, konserwacji itp „, mówi.

18. Mehanna Mehanna, Toro Investments założycieli sugeruje samochód share / jeździć z każdym, kto ma taką samą drogę jak ty. „Niezależnie od tego, do pracy, czy na studia ...” mówi.

19. „Jeśli trzeba jechać i mieć długie dojazdy, koncentrują się na modelach, które są bardziej ekonomiczne i spędzają mniej paliwa”, mówi Mehanna.

20. Jeśli często bierze taksówkę, Mehanna sugeruje poszukiwanie wspólnych rozwiązań alternatywnych, takich jak Uber oszczędności.

21. W czasie umieścić paliwo w samochodzie, należy wyszukać. Często nie wystarczy różnica w cenie od jednej stacji i drugiego. Zawsze oko na promocjach.

Zakupy w ogóle

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

22. Jeżeli oferta zakupu świadczeń za gotówkę, raczej zrobić.

23. Nie wolno niczego kupować pod wpływem impulsu, bo „i wyglądał jak”, a nie dlatego, że był „tani i chcesz skorzystać.”

24. Oliveira Filho zwraca uwagę, że plan, wyszukiwanie i Targowanie są hasłami. Pamiętaj, aby kupić w rozpaczy, przewidywania.

25. „Teraz z Internetu można wyszukać wszystkiego o produkcie przed Wybierając markę i model. Site przeglądu skarg i filmy są doskonałe. Po określeniu, co chcesz, wyszukiwarka cen witryn porównawczych, warto mieć świadomość, że nie wszystkie oferują najtańsze na szczycie listy jak w cenę Tip „, powiedział Oliveira Filho.

26. Jeśli kupujesz w sklepie fizycznym, należy zwrócić się do specjalnej zniżki, jeśli to możliwe oferowanie płatności pieniężnych, prowadzi Oliveira Filho.

27. „Dla sklepów internetowych również prawdą, czasem rozmowy poprosić o specjalną zniżką dla asystenta”, dodaje Oliveira Filho.

28. „W momencie zakupu, dać pierwszeństwo do modeli, które mogą trwać dłużej, ponieważ czasami tanio można kupić ponownie szybciej niż można się spodziewać,” powiedział Oliveira Filho.

29. zdecydować się na leki generyczne miarę możliwości.

30. Myśląc o zakupie czegoś nowego? Jak o sprzedaży starego? Obecnie jest to bardzo łatwe do sprzedaży wszelkiego rodzaju produktów przez Internet, na stronach takich jak wolnego rynku; lub nawet lokalne grupy na Facebooku.

31. Zawsze należy zwracać uwagę na witrynach i / lub grup na Facebooku sprzedaży używanych produktów - niektóre są w doskonałym stanie i ze specjalnej cenie.

32. Unikaj rata, zwłaszcza na zakupy, które nie były pilne, ponieważ wtedy nie „stracić kontrolę”, co ma lub nie wydane.

33. rzucić palenie. Poza tym będąc istotnym wskazówka dla dobrego zdrowia, na pewno można zaoszczędzić.

wydatki gospodarstwa domowego

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

34. Mehanna prowadzi podejmować działania, które przy odrobinie organizacji czasu, można zrealizować i eliminują usługodawców.

35. Mehanna doradza również wymieniać stare lampy i urządzenia (lodówka, klimatyzator) dla bardziej ekonomiczne.

36. „Przegląd planów telefonii i internetu, dostosować je do potrzeb, aby renegocjować bieżące warunki promocyjne”, dodaje Mehanna.

37. Oliveira Filho proponuje sporządzenie listy miesięcznych zakupów z supermarketu. „Często warto porównać całkowity zakupu i nie zawsze pozycja ponieważ wydatki na samochodzie będzie z jednej strony na drugą może odwrócić gospodarki. Co najwyżej, czy można złamać listę na dwie części dla dwóch zakładów. Niektóre elementy spożywcze można już znaleźć w cenę Tip, to badania, „mówi.

38. „Nie poddawaj się tak łatwo dla dużych marek, często mniej znanych markowych produktów są takie same lub lepsze, w znacznie niższej cenie,” dodaje Oliveira Filho.

39. „Dziś, po zdrowej diety jest bardzo drogie, ale to ma drogę: wygląd małych zakładów w pobliżu domu, w lokalnych producentów można znaleźć świeże i tanie jedzenie,” powiedział Oliveira Filho.

40. Sprawdź, ogród warzywny w domu jest również doskonałym wskazówka.

41. Tworzenie nawyk trzymania jak najwięcej z domu zgaśnie. Przyzwyczaić się również oglądanie telewizji z wyłączonymi światłami pokoju (jeśli nie ma tego zwyczaju).

42. Jeśli nie jest używany, wyłącz telewizor i komputer; nie ma powodu, aby utrzymać je na cały dzień tylko z oczekiwaniem, że będzie je wykorzystać później.

43. Strzeż drukarki wydatków! Drukuj tylko to, czego potrzebujesz!

44. Zapisz linki. Obecnie, korzystając z WhatsApp, dużo łatwiej jest mówić tylko wtedy, gdy konieczne Telefon / Telefon komórkowy.

45. Jeśli mało jest w domu, a w tym czasie, nie wymaga internetu, należy rozważyć wyłączenie planu internetu w domu; przy użyciu mobilnego internetu, kiedy jest to potrzebne. Lub zobaczyć, nawet jeśli można „rozdzielić Wi-Fi” z sąsiadem.

46. ​​Jeśli masz komputer w domu, ale używa trochę ponieważ obecnie większość korzysta z notebooka, jak o umieszczenie go na sprzedaż?

Towarzyskich i podróże

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

47. Oliveira Filho zaznacza, że ​​spotkania, obiady i kolacje z przyjaciółmi w domu może wyjść znacznie tańsze niż dzieje się (w barach lub restauracjach) i są zazwyczaj o wiele więcej zabawy.

48. „Travel Group może również pomóc w czasie rokowań, jednak jasne, że cena witryn badania są obowiązkowe wizyty”, mówi Oliveira Filho.

49. Warto zwrócić uwagę przy podróży poza sezonem, co zwykle niespodzianek kosztów / korzyści.

50. Mehanna zwraca uwagę, że do podróży, kluczowym słowem jest planowanie. „korzystać z witryn, które porównują ceny i przejścia monitora, a także ostrzeżenia o warunkach promocyjnych (Najlepsze miejsca, Sky Scanner). Użyj bardziej ekonomicznych rozwiązań hostingowych, że hotele (Airbnb), „mówi.

51. „Jeśli wyjdziesz, cieszyć się dobre warunki do waluty obcej, porównać przed zamknięciem, skorzystać z niskim walucie dokonać okresowych zakupów. Posiada stronę internetową, która pomaga mu też (melhorcambio.com), „dodaje Mehanna.

52. gotować w domu, gdy to możliwe, albo do znajomych, albo dla rodziny lub na kolację dla dwóch osób. Ale jeśli teraz wyjdzie, a potem poszukać miejsca z dobrym x koszt świadczenia, zgodnie z instrukcją Mehanna.

53. Staraj się iść do bezpłatnych wydarzeniach w swoim mieście lub okolicznych miastach, zawsze jest fajne rzeczy!

Higiena, kosmetyki i odzież

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

54. Oliveira Filho prowadzi badania przed zakupem konkretnego produktu „, rozmawiać z przyjaciółmi i znajomymi na temat tych produktów, a także badania na bloga i oglądać filmy mogą pomóc mają swój podstawowy zestaw i tak pilnować żadnej oferty last godzin ".

55. W salonie, należy poprosić o zniżkę, jeśli płacisz gotówką, prowadzi Oliveira Filho.

56. „Zawsze staram się uczestniczyć w tym samym pokoju, za starzy klienci zawsze mają więcej energii w czasie rokowań. Ale jeśli pokój jest ciężko ulgi nie myśleć trzy razy zmienić. Bądź wierny Temu, który rozumie sytuację kraju, który oferuje dobrą obsługę, „powiedział Oliveira Filho.

57. Mehanna sugeruje dopasować ubrania, które lubisz, ale nie na sobie dobrze.

58. Jeśli to możliwe, wolą robić czynności domowych, które masz domenę (np paznokci, woskowanie, nawilżające i makijażu), prowadzi Mehanna.

59. Jeśli nie opanowali zrobić paznokcie siebie, porozmawiać z paznokci na pakietach miesięcznych (na dłoniach i stopach), które zwykle wychodzą „tańsze”. Lub spróbuj zmniejszyć częstotliwość do stóp i rąk, aby znaleźć możliwe.

60. zdecydować się na cięcia i / lub koloru włosów, które wymagają mniej konserwacji.

61. Kiedy myślisz o dokonanie zmiany we włosach, pomyśl o zachowaniu tej zmiany będzie wymagać. Na przykład rozjaśnić włosy zwykle wymaga częstego korzeń retuszowania, nawilżenie bardziej konsekwentnie etc.

62. Jeśli masz ubrania nie są już używane, ale są w dobrym stanie, nie wahaj się, aby spróbować sprzedać je w Internecie. To może zapłacić dodatkowe złotówki.

63. Nie należy kupować ubrania, buty i akcesoria / lub impulsu. Zawsze myśleć „Naprawdę muszę go kupić teraz? Czy mogę zostawić przyszłym miesiącu?”. Bo może „pozostawiając przyszłym miesiącu”, aby spędzić kilka dni, to zrezygnować z zakupu.

64. w Akademii, zobacz możliwość zamknięcia półrocznych lub rocznych planów, które zwykle idą dobrze „best value”.

65. Obecnie istnieją liczne siłownie, jeśli uważasz, że jest drogie płacąc miesięczną opłatę od Ciebie, nie wahaj się poprosić o zniżkę i / lub szukać innego.

66. Jeśli nie chcą / mogą spędzić siłownię, poćwiczyć w domu lub na zewnątrz. Dzisiaj, nawet wiele aplikacji może pomóc w tym zakresie. Chodzenie, jazda na rowerze, jogging, to tylko kilka przykładów.

67. Czy masz ślub lub inne szczególne wydarzenie? Zamiast kupować nowy strój, jak o użyciu niektóre sukienki można nosić nie ma czasu, ani pożyczać żadnych przyjaciela? Po tym wszystkim, zużycie firma nie jest używany bardzo często ... Zazwyczaj można kupić (i płacić tak tanio!) I to jest wiele lat przystanek w szafie.

Jaki jest najlepszy sposób, aby zaoszczędzić lub zainwestować zaoszczędzone pieniądze?

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Bardzo częstym pytaniem jest: co zrobić z pieniędzy zaoszczędzonych? Gdy jest on „wciąż w domu” lub po prostu „dostępne na koncie bankowym”, to jest bardzo prawdopodobne, aby być wykorzystywane niepotrzebnie ... A potem: „Do widzenia gospodarki.”

Sprawdź główne opcje poniżej i wskazówki od profesjonalistów, aby wybrać ten, który odpowiada ich potrzebom:

oszczędności

Według Oliveira Filho, zaletą oddanie pieniędzy oszczędności jest to, że nie ma wartości minimum, co jest dobre dla małych inwestorów. „Minusem jest to, że zazwyczaj jest to mniej opłacalna inwestycja,” mówi.

Leonardo Morotti zwraca również uwagę, że zaletą jest to, że oszczędności można znaleźć bardzo płynny, co oznacza, że ​​wykupi zainwestowanego kapitału w dowolnym momencie, w niektórych, nawet przy użyciu karty debetowej. „Jednakże, to ma swoją cenę, a koszt to są wady oszczędności w porównaniu z innymi opcjami codziennie płynności (kiedy można odkupić swoją aplikację w żaden dzień więcej niż 1 biznesu),” mówi.

„Największą wadą jest to, że często rentowność, po zdyskontowanie inflację, jest praktycznie wyzerowane lub nawet ujemna. W 2015 roku, na przykład, pieniądze zainwestowane oszczędności docenione 8%, ale cena rzeczy (inflacja) wzrosła o 10%. Co to oznacza? Które zainwestowały pieniądze w oszczędności na początku 2015 roku, zamiast kupowania rzeczy na koniec 2015 roku można było kupić mniej rzeczy (2% mniej) niż wcześniej „, mówi Morotti.

Zaoszczędzić pieniądze w domu

Leonardo Morotti podkreśla, że ​​pieniądze zapisane i przechowywane w domu ma dwie główne wady:

Po pierwsze, pieniądze są bardziej podatne niż w banku, po prostu dlatego, że bank więcej inwestować w struktury i bezpieczeństwa, i upewnić się, że zwróci pieniądze (nawet w przypadku kradzieży ze skarbca bankowego).

Po drugie, pieniądze nie nadąża za inflacją, która jest, jak cena miejscach wzrasta (inflacja), można powiedzieć, że są utraty siły nabywczej, czyli w czasie, można kupić mniej rzeczy z tego pieniądze.

inwestycja

Morotti wyjaśnia, że ​​poprzez inwestowanie, głównym celem jest pokonanie inflacji, dzięki czemu można zachować swój potencjał zakupowy (czyli przynajmniej kupić taką samą ilość rzeczy z tych pieniędzy). „Ponadto, oczekuje się, że te pieniądze ma wyższy dochód oszczędności, tak, że jest ceniony i zwiększyć swoją siłę nabywczą,” mówi.

Oliveira Filho zwraca uwagę, że w przypadku inwestowania pieniędzy zapisane, trzeba wiedzieć jedną zasadę: „nagroda jest proporcjonalna do ryzyka, czyli Grand Prix = dużego ryzyka. Najpierw dowiedzieć się, kim jesteś, przedsiębiorca lub zawodowe / pracownika; a to określić zalety i wady, „mówi.

Możesz zapytać, i jakie są główne formy inwestycji, że Brazylia może obecnie wybrać?

André Chede, międzynarodowym certyfikatem Planowanie finansowe z CFP (Certified Financial Planner) i założycieli TORO Investments, powiedział, że z wysokich stóp procentowych, inwestycje w stałym dochodzie były wielkie wybory. „Najważniejsze dzisiaj są zwolnione z podatku dochodowego dla osób fizycznych, jak LCI i LCA, z aplikacjami z R $ 10,000. Na okres do trzech lat, jest również bardzo zalecane inwestycji w rządowe papiery wartościowe poprzez bezpośrednie Skarbu. Inwestorzy, którzy długoterminową wizję powinny również pielęgnować portfel akcji, ponieważ pomimo złej chwili gospodarki, nadal istnieją ciekawe opcje do zastosowania, „mówi.

Oliveira Filho, w kolejności swobodnie, najlepsze opcje to: fundusze oszczędnościowe CDB, Skarb bezpośrednie, akcje, nieruchomości, Franchising, Biznes, fabryki.

Teraz już wiesz: to nie jest najłatwiejszym zadaniem na świecie, ale zawsze można zaoszczędzić trochę więcej, a tym samym być w stanie zebrać dużo pieniędzy; to znaczy, ciesząc się życiem, ale po prostu unikanie ekscesów i zmiany niektórych nawyków! Zacznij już dziś!