Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Obecnie Internet jest częścią życia większości ludzi. Znacznie więcej niż skuteczny środek komunikacji, który zdecydowanie zmienił sposób interakcji ludzi, to jest teraz ważne narzędzie w życiu każdej firmy, a także ludzie, którzy chcą podjąć indywidualnie.

Nawiasem mówiąc, do tej grupy odbiorców chcesz podejmować indywidualnie, pracując z tym, co ci odpowiada, że ​​Internet jest głównym ścieżka, to jest wielki zakład!

myli się jednak, którzy uważają, że „zarabiać w Internecie” jest łatwe. Niezależnie od tego, co zdecydujesz się zrobić - sprzedaż produktów za pośrednictwem Internetu, należy utworzyć kanał YouTube, lub napisać do stron, na przykład - to nowe wyzwanie wymaga planowania, a przede wszystkim poświęcenie.

Jedno jest faktem: dużo pieniędzy można zarobić za pomocą Internetu jako kanału roboczego, lub trochę (tylko dla dodatkowych dochodów, na przykład). To wszystko zależy od ciebie: planowania, wybranej aktywności, ile jesteś skłonny przeznaczyć na ten cel, ich strategii, ich trwałości itp

André Luiz Dametto, dyrektor zarządzający ALD Consulting, firmy, która prowadzi szkolenia, coaching i mentoring Zarządzanie przez ponad 10 lat, z doświadczeniem w ponad 50 firm w kilku segmentach rynku, mówi, że „w każdym biznesie, czy to jeden sklep spożywczy lub e-commerce portal, przed ustawieniem formy marketingu jest niezbędna, aby mieć jasny cel różnica biznesowe i segmenty, które klient będzie pasować, dostarczając propozycję wartości postrzegane jako atrakcyjne. Kiedy wyczyścić te pomieszczenia staną się jaśniejsze do zrozumienia czy zalety e-commerce przewyższają wady, „mówi.

Przeczytaj także: 14 biznesowych łatwo podjąć indywidualnie

Zalety i wady rozpoczęcie działalności w Internecie

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Wiele osób ma znaleźć się w Internecie okazję pracować z tym, co im się podoba i / lub wie jak to zrobić. Na przykład, osoba, która zawsze wiedziała, jak zrobić rzemiosła, ale sprzedawane tylko w swoim mieście, teraz ma możliwość sprzedaży swoich produktów do osób z dowolnego miejsca w Brazylii (a może nawet na świecie).

Ale nie wszystko jest „usłane różami”, a warto zauważyć, praca w Internecie nie jest synonimem pracować kilka godzin dziennie i / lub kiedy chcesz. Podobnie jak większość rzeczy w życiu, ma swoje zalety i swoje wady.

Aby Dametto między głównymi zaletami są:

  • Im szybciej prototyp i modyfikowanie początkowego modelu biznesowego.
  • Kapilara (cover) z firmy jest również znacznie wyższa, ponieważ jest łatwo znaleźć w każdym miejscu na świecie, a najlepiej przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.
  • Pod względem kosztów, zmniejszenie kosztów działu sprzedaży przewiduje również wyższe marże niż tradycyjnej działalności fizycznej.
  • Ponadto, zdolność do innowacji produktów i procesów jest zwiększona, ponieważ każda nowość technologiczne aktualizacje są włączone łatwiej niż w działalności fizycznej.

Jednak ekspert zwraca uwagę, to ma łatwość zamieszkały wiele zagrożeń „dla wielu przedsiębiorców inwestować w wirtualnym biznesie bez popełnił planowanie finansowe”.

„Mimo, że ludzie kupują coraz więcej produktów w Internecie, zgodnie z Brazylijskiego Stowarzyszenia Handlu Elektronicznego (ABComm), 70% firm nawet nie można sprzedawać 10 produktów w ciągu miesiąca, co prowadzi wielu przedsiębiorców, aby zamknąć transakcję w czasie krótszym niż 3 miesiące operacja „dodaje Dametto.

Czytaj także: Jak zrobić rzemiosła i sprzedaży przez Internet

„Dlatego podkreślam: Przed rozpoczęciem inwestowania, plan cel różnica biznesowe i zrozumieć grupy docelowej. Stąd wiele odpowiedzi planowaniu zaczynają się pojawiać, „powiedział ekspert.

11 sposobów zarabiania pieniędzy w internecie

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

E-commerce może być strategia biznesowa wykorzystywane w kilku branżach, poprzez przemysłu, handlu i usług, zgodnie z Dametto. „Co charakteryzuje ten rodzaj działalności jest istnienie strony internetowej oraz usługi płatności online, więc jeśli masz produkt lub usługę z wysokim potencjale popytu klienta, jest on silny kandydat, aby uzyskać korzyści korzystanie z internetu zarówno w promocji osi w social media marketing jako osi. firma jest rzadkością w dzisiejszych czasach, które nie korzystają z co najmniej jednego z tych atrybutów w Internecie „, mówi.

Biegły wskazał również, że według badań przeprowadzonych przez SEBRAE istnieje ponad 50 nisz dla mikro i małych firm, które inwestują w e-commerce, „sprzedaż rocznika odzież, akcesoria sportowe i praktyce fotograficznej, instrumenty muzyczne, przedmioty codziennego użytku i inne przedmioty i usługi jeszcze zbadane w internecie. "

W zdrowia i dobrego samopoczucia, jak dodaje Dametto, badania podkreśliły SEBRAE: sprzedaż produktów dietetycznych, homeopatia, medycyna, lekcje wideo, książki i usługi, takie jak testy do mierzenia poziomu cholesterolu. „Od segmencie stron, wskazał wynajem i sprzedaż kostiumów, ślubny tort, ozdoby i inne przedmioty, które nie są zwykle oferowane przez dużych firm.”

Aby uzyskać dostęp do tej listy możliwości, wyjaśnia Dametto, SEBRAE określiła najczęściej wyszukiwane słowa na portalach wyszukiwania, ale z niskim poziomem konkurencji w e-commerce.

Przeczytaj także: 6 rzeczy, które warto rozważyć przed otwarciem własnej działalności gospodarczej

W tym kontekście, to daje pewne pomysły, jak do podjęcia korzystania z Internetu. widać ponadto, że produkty sprzedają nie jest jedyną opcją!

1. sprzedaż produktów używanych lub nowych (ubrania, buty, elektronika itp)

To jeden z najbardziej znanych sposobów pracy za pośrednictwem Internetu: sprzedaż produktów, czy nowe lub używane, a także wszelkiego rodzaju. A szanse na zrobienie tego są liczne.

W przypadku odzieży, na przykład, raz tam był wielki strach kupowanie ubrań przez Internet. Ludzie woleli iść do sklepu i spróbuj je. Jednak ten scenariusz się nie zmieniło, a dziś kategoria mody jest postrzegana jako jeden z najlepszych kategoriach sprzedaży e-commerce.

Ludzie zmontować stronę lub „Profil” w sieciach społecznych i starają się nie sprzedają, a nawet skorzystać z gotowych platform, takich jak wolnego rynku przez jakiś czas. Może to być początkowy pomysł, który działa bardziej jak „test”, ale ideałem jest, że decydując się na inwestowanie nawet w tym biznesie, jeździć własny sklep wirtualny odzieży. Będzie to z pewnością dać „bardziej profesjonalny” do swojej pracy, sprzyjając kontakt z klientami i poprawić widoczność swoich produktów.

Pamiętaj, że jest to oferta kluczowe kawałki jakości odzieży, nigdy udaremnić klienta, aby postawić na swoim produkcie, a także pracy z atrakcyjnymi cenami.

Przeczytaj także: 3 rdzenia działania, aby Twoje CV bardziej atrakcyjne

Ważne jest, aby być przygotowanym do czynienia z konkurencją, zwłaszcza dużych sklepach wirtualnych, które również pracować z ubrań, takich jak Dafiti, Netshoes etc. W ten sposób wzmacnia potrzebę posiadania mechanizm różnicowy. I taką samą starannością i wskazówki dotyczą przypadku inwestowania w sprzedaży obuwia, akcesoriów, wśród innych produktów.

Stwierdzono również zwiększona podaż i szukać odzieży i innych produktów używanych (ale oczywiście w dobrym stanie). Do sprzedaży tego rodzaju produktu, można korzystać z niektórych specyficznych miejsc (takich jak eBay, wolnego rynku, i mam sick'm sprzedaży, opinie To, etc.), a nawet tworzyć własne bazar w Internecie, zwłaszcza jeśli chcesz inwestować nawet w tym biznesie.

Facebook i Instagram zostały również szeroko stosowane przez ludzi, którzy chcą sprzedać używane produkty. I we wszystkich przypadkach konieczne jest, aby postawić na zrobione zdjęcia i produktów (pod różnymi kątami), tak, że klient wie dokładnie, co kupujesz.

2. Sprzedawaj rzemiosło

Sprzedaż rzemiosła Internetu jest również duży zakład i może odbywać się w różny sposób: tworząc wirtualny sklep w renomowanych miejscach jak Elo7 i Tanlup; poprzez sieci społeczne (tworzenie stronę Facebook i / lub profil na Instagram, na przykład); przez wolny rynek, albo tworzenia własnych e-commerce.

Zakłady na dobrych zdjęć do reklamowania produktów jest kluczem w każdym przypadku. Posiadające mechanizm różnicowy i, oczywiście, bardzo specjalna uczta w tworzeniu produktów końcowych są punkty, które gwarantują sukces firmy.

3. Zapis na portalach i blogach

Posiada dyplom z dziennikarstwa lub po prostu zna i lubi pisać o pewnych przedmiotów lub więcej? Można zastosować pisać jako freelancer w portalach i blogach.

Jedna wskazówka jest kontakt portale i blogi, które przemawiają do was jako czytelnika i, oczywiście, do czynienia z przedmiotów, które masz większe powinowactwo do pisania.

Konkretne strony zawierają kilka możliwości pracy „Freela” dla tych, którzy lubią i potrafią napisać: Freela, freelancerów Szukaj, Prolancer kilka przykładów.

W większości z tych miejsc, w rzeczywistości, istnieją możliwości freelancerów pracy dla specjalistów z różnych dziedzin, takich jak projektowanie, marketing i sprzedaż, tłumaczenia itp

W przypadku tych, którzy chcą zarabiać pisząc dla portali i blogów, istotne jest, aby być zawsze uprzejmy z regułami języka portugalskiego, odczyty stale, a może nawet specjalizują się w tej sprawie można pisać częściej.

Aby pracować jako freelancer, w ogóle, musimy organizację i odpowiedzialność, ponieważ prawdopodobnie będzie to samo, które określają jego harmonogram pracy, a także najlepsze strategie, aby wykonać go skutecznie.

4. Wykonaj testy i opinie na stronach internetowych, które płacą za tę usługę

Biorąc pod uwagę, że większość ludzi daje wartość opinii i opinii użytkowników na placach handlowych, niektóre firmy wynagrodzić użytkownikom, którzy dokonają oceny produktu.

Jest to przypadek I I przetestowane, na przykład. Możesz wyrazić swoją opinię na temat produktów i usług, z których korzystasz i zostanie za to wynagrodzony. Wystarczy zarejestrować się w wiadomości e-mail oraz osobisty zdjęcie, wiedząc, jak dobrze napisać (bez błędów portugalski) oraz posiadać konto w Google Adsense, aby otrzymywać swoje wygrane.

W I i przetestowane, na przykład, jest przekazywane do użytkownika 60% wrażeń Adsense. Większość witryn, ponadto płaci w ten sposób. Inni mogą płacić za ilość opinii lub pomiaru jakości (czyli więcej osób uważa opinię ważnego użytkownik, tym więcej pieniędzy będzie wygrać).

Niektóre firmy nawet, na przykład, Carrefour, oferują punkty, które później mogą być umarzane za kupony zakupu i / lub nagrody.

5. Tworzenie własnego bloga

Jeśli lubisz pisać, dzielić się swoimi opiniami, doświadczeniami i pomysłami, może być dobry zakład, aby stworzyć swój własny blog, zwracając mu kilka tematów lub szczególnych.

Kilka przykładów: jeśli kochasz podróżować i spotkałem wielu częściach świata mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i wskazówkami przez jego blogu. Jeśli są dostrojone w modzie i urodzie i zawsze jest testowanie nowych produktów i wiedząc, sklepów, można również mówić o swoich wrażeniach.

W tym przypadku dochód zazwyczaj pochodzi z reklam. Ważne jest również, aby inwestować w partnerstwa, z tym, Twój blog zyska większy dostęp i widoczność.

Kilka wskazówek do pracy należy traktować poważnie to: poszukiwanie poprawnie pisać i atrakcyjny sposób dla czytelników; szczera; przekazywać sugestie / przydatnych informacji; używać dobrych zdjęć / zdjęcia i pozostać w kontakcie ze swoimi czytelnikami, jeśli to możliwe (odpowiedzi na pytania, dziękuję pochwały, zapytać ich opinii etc.).

6. Utwórz swój kanał na Youtube

Nie każdy wie, ale można zarabiać poprzez Youtube. Jeśli jesteś komunikatywny, lubi dzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami, utworzyć kanał może być dobrym rozwiązaniem biznesowym dla was!

Podsumowując, można zarabiać pieniądze z YouTube, aby umożliwić jej do wyświetlania reklam w swoich filmach. I oczywiście, im więcej wyświetleń Twoich filmów, tym więcej otrzymasz. W związku z tym warto wspomnieć, nie jest to proste zadanie tak: ważne jest, aby nagrywać filmy z odpowiednich przedmiotów i które rozumieją, jakość, a także być charyzmatyczny (w sensie bycia w stanie utrzymać uwagę ludzi).

Mając swój kanał YouTube, aby zarabiać na swoich filmach, należy kliknąć na zakładkę monetyzacji podczas przesyłania.

W samym Youtube znajdziesz kilka wskazówek, jak zarabiać pieniądze ze swoich filmów, jak robić dobre filmy etc. Warto zawsze badać, jeśli zdecydujesz się zainwestować w tego rodzaju działalności.

7. Tworzenie stron internetowych i blogów, dla innych

Obecnie, większość ludzi i przedsiębiorstwa uznają potrzebę publikowania swoich prac w Internecie, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, za pośrednictwem bloga (lub połączenie dwóch mediów).

Nie każdy jednak ma możliwość stworzenia własnej strony internetowej i / lub blogu. Tak więc, jeśli masz wiedzę o tym, można pracować rozwijanie stron internetowych i blogów potrzebującym.

W tym celu, końcówka ma nagłośnić swoją usługę, na przykład poprzez zapisanie do witryn, które oferują możliwości dla freelancerów, poprzez social media, własnej stronie internetowej itp

8. sprzedawać produkty poprzez partnerstwa partnerskie

Wiesz, że można reklamować produkty w Internecie, a otrzymasz prowizję za każdym razem, gdy ktoś dokona zakupu za pośrednictwem rachunku?

Tak zwane programy partnerskie, w ogóle, to umowy, w której jedna ze stron zobowiązuje się do umieszczenia reklam (banery, linki, jednostki reklam) w produktach reklamy witryny z innej strony. Jeśli użytkownik kliknie na reklamę, zostanie przekierowany do reklamowanej witryny i, jeśli dokonanie zakupu lub do rejestru, osoba dostanie swoją prowizję.

Innymi słowy, można „czynsz” przestrzeń na swojej stronie lub social media dla firmy umieszczać reklam siebie lub innych.

Lomadee jest przykładem programu partnerskiego: utworzeniu konta i można reklamować produkty z różnych sklepów internetowych, za pomocą linków i banerów reklamowych, ujawnionych na swoich stronach internetowych, portalach społecznościowych lub list e-mail.

UOL Filie jest kolejnym przykładem, pozwala na wstawianie reklam na swojej stronie i być za to pieniądze; i Hotmart i Submarino.

9. Tworzenie i sprzedaży e-książek o czymś zrozumiałym

E-book to książka w formie pliku PDF, który można odczytać na dowolnym urządzeń elektronicznych (komputer, smartfon, tablet).

Jedną z wielkich zalet tworzenia i sprzedaży e-książki jest to, że ta książka cyfrowa ma kosztować blisko do zera, ponieważ cały proces sprzedaży i konsumpcji następuje cyfrowo.

Jeśli masz zamiar zarabiać na tworzeniu i sprzedaży e-książki, istotne jest, pierwszy i ustawić motyw: zawsze wybrać temat, z którym masz powinowactwo i głęboką wiedzę. Po tym wszystkim, trzeba przekazać wiarygodność czytelnika.

Ważne jest również, aby znaleźć niszę rynkową, która może zapewnić zadowalającą wielkość sprzedaży, więc wyszukiwania, zapytać ...

Zapewnia przyjemny zapoznania czytelnika, oczywiście, pisać zgodnie z zasadami języka portugalskiego. W razie potrzeby użyć zdjęć - lub plik ciała lub banki graficznych (niektóre są bezpłatne i mają kilka bardzo rozsądne ceny).

Układ i wydawnictwa dokonać również zmienić, nadać bardziej profesjonalny wygląd do pracy. Jeśli nie opanować narzędzia formatowania i układu, należy rozważyć wynajęcie profesjonalnego wykonywania tej czynności.

Jak masz zamiar rynku, ważne jest, aby zarejestrować się e-book w Bibliotece Narodowej mieć (system identyfikacji, który zawiera dane pisemne) ISBN. Informacja o rejestracji można znaleźć na oficjalnej stronie biblioteki.

Gdy książka jest gotowy, trzeba określić, jak będzie go sprzedać. Hotmart, na przykład, jest to platforma dystrybucji produktów cyfrowych.

Pomyśl wreszcie strategie rozprzestrzeniać eBook: ujawnić w sieciach społecznych między przyjaciół i znajomych; Miejsca kontaktowe związane z tematem e-książki i proponują artykuły do ​​publikacji; stworzyć bloga na temat e-książki itp

10. Give korepetycje

Wirtualny rynek edukacja jest, wiesz? Więc jeśli jesteś nauczycielem lub wie coś zrobić dobrze, możesz pomyśleć o możliwości przekazywania swojej wiedzy poprzez wirtualne korepetycje. Przykłady: nauczanie matematyki, portugalski, fizyka, angielski, geografia lub jakikolwiek inny podmiot; klasa muzyka, haft itp

Zajęcia mogą być podane przez Skype. Trzeba po prostu kamerę (Obecnie większość laptopów, tabletów i smartfonów masz) i chęć do nauczania!

Skype jest, krótko mówiąc, to program, który pozwala rozmawiać za pomocą obrazu i głosu.

Ponadto upowszechnianie ich pracy wśród przyjaciół i znajomych, tworzenie Fan Page na Facebooku i / lub blog jest skutecznym sposobem, aby dotrzeć do większej liczby studentów.

Można jeszcze po pewno chcesz inwestować w tego typu działalności, stworzyć stronę internetową edukacyjną online z klas wideo, klas żywo, kontakt z uczniami, aby odpowiedzieć na pytania itp

11. fotografie Trading

Jesteś zawodowym fotografem lub po prostu mieć dobry aparat, jak dobrze strzelać? Rozważyć sprzedaż zdjęć do banków graficznych, na przykład.

Niektóre serwisy, z którymi można skontaktować się w celu reklamowania swoich zdjęć:

  • 123RF
  • iStockPhoto
  • Alamy
  • BigStockPhoto
  • Fotolia

Pamiętaj, że nie każde zdjęcie, które mogą być sprzedawane: musi mieć jakość, być kreatywnym, czyli naprawdę profesjonalny.

Jeśli uważasz, że warto rozważyć specjalizujący się w fotografii podróżniczej.

Również skorzystać z nauki o możliwości wysyłania zdjęć, które nie działa. To dlatego, że większość stron wyjaśnia dlaczego szczególności zdjęcie nie zostało zaakceptowane przez bank. Mając to na uwadze, działać na rzecz poprawy kolejnych zdjęć.

10 wskazówek dla tych, którzy chcą na żywo przez internet

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Pracować wyłącznie w internecie? Sprawdź kilka wskazówek, które mogą pomóc, niezależnie od rodzaju usługi, którą wybrać:

1. Wybierz, co lubisz pracę z. Robi nic dobrego do inwestowania, na przykład w e-commerce odzieży, jeśli nie są bardzo „na” go.

2. Nie myśl, że praca przez Internet jest równoznaczne z „łatwych pieniędzy”, ponieważ nie jest to prawdą. Aby żyć wyłącznie z usługi wybrać z pewnością będzie musiał ciężko pracować.

3. szukać profesjonalnej i stale aktualizowany do niego zainwestować w kursach technicznych i zawodowych, czy to osobiście, czy w Internecie. Niektóre instytucje, na przykład, SEBRAE, Senai, FGV, Senac m.in. oferują darmowe kursy włącznie.

Poniżej można zobaczyć najlepsze wskazówki Andre Luiz Dametto zwłaszcza dla tych, którzy chcą podjąć sprzedaż produktów przez internet:

4. Sporządź plan przed rozpoczęciem inwestycji. Dametto pamiętać, że wielu przedsiębiorców inwestować w wirtualnym biznesie bez popełnił planowanie finansowe i jest to duże ryzyko.

5. Znajdź niszę pozwany i mało zbadane przez konkurentów. „Aby znaleźć tę niszę, być jasne, czy to, co sprzedajesz jest konkretne zapotrzebowanie klienta, jak konkurencja, oraz sporządzić biznes plan pokazujący, że przychody przewyższają koszty w dłuższej perspektywie”, wyjaśnia Dametto.

6. Również według eksperta, wielu przedsiębiorców uważa zarządzanie personelem, marketingu i brandingu jako koszt, a nie jako inwestycję. „I często różnica między udanego biznesu w Internecie i inny bez większego sukcesu leży w tych umiejętności,” mówi.

7. „Jak w e-commerce nie ma sensu realnego doświadczenia doświadczeń i zakupu, istotne jest, że firma inwestować w marki, generując wiarygodność klientów, która pozwoli im zaufać produkt nawet bez dotykania go, a głównym wprowadzić dane bankowe z transakcji handlowej, „dodaje Dametto. „Dodatkowo, system ochrony przed wirusami i oszustw jest niezbędna w celu wzmocnienia tego zaufania.”

8. „Poprawa stale swoją działalność od sprzężeń zwrotnych klientów oraz postęp technologiczny, który z pewnością występują, szybciej”, wspomina Dametto.

9. Zainwestuj w relacji zdarzeń lub poprzez social media wskazówki, ciekawostki, analizy i trendy. „To pomaga wzmocnić swoją markę na rynku”, mówi ekspert.

10. Innym ciekawym wskazówka, zgodnie z Dametto testuje sprzedaż produktu lub usługi na rynkach, takich jak wolnego rynku i OLX, więc testować rzeczywiste zainteresowanie rynku, zanim czas i pieniądze inwestując w tworzeniu strony internetowej.

kwestie biurokratyczne: Co trzeba zrobić

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Dametto wyjaśnia, że ​​do sprzedaży w Internecie, trzeba mieć CNPJ. „A podatki na wirtualnym sklepie będzie zależeć od modelu ramowego firmy. Jeśli kwalifikujesz się jako mały Wykonawcy Indywidualnych (MEI), zapłaci 100,00 mniej niż R $ miesięcznie. Jeśli sklasyfikowany jako Narodowy proste, zapłaci 4% podatek od dochodów, również co miesiąc. Tak więc pierwszym krokiem jest, aby wybrać typ społeczeństwa, „mówi.

„Dla małych firm, najlepszym rozwiązaniem jest«Limited Partnership», z prostszych reguł niż inne modele społeczeństwa”, dodaje ekspert.

Dametto nadal prowadzi kontrolę, Rejestr Handlowy swojego stanu i Narodowy Instytut Własności Intelektualnej, jeśli nazwa wyobrażał dla transakcji nie została już zarejestrowana przez inną firmę. „Aby uzyskać więcej informacji na temat dokumentacji do sporządzenia umowy społecznej jest ważne szukacie swój licznik ufności” podsumowuje.

Internet umożliwia teraz uda pracy z tego, co lubisz. Do tego, oczywiście, wysiłek, wytrwałość i profesjonalizm są kluczem. Pomyśl o tych pomysłów i wskazówek i zacząć gonić swoje marzenia!