Korzyści taneczne dla ciała i umysłu. - Kobiety Porady

Są tacy, którzy nie lubią tańczyć, nie? Są ludzie, którzy nie dbają o wygląd innych ludzi i taniec bezwstydnie gdziekolwiek są. Ale są też tacy, którzy wolą ryzykować małe kroki, gdy sam w domu przed lustrem. Bez względu na wybrany sposób, aby „wstrząsnąć” ciało, jedyna rada jest taka, że taniec faktycznie częścią codziennej rutyny. Praktyka ta przynosi korzyści dla ciała i umysłu.

Którzy nie mają wolne, aby przejść do siłowni lub nie podoba w pracy, można wybrać wykonać ćwiczenia fizyczne z choreografią do swoich ulubionych piosenek. Wykonując ruchy ciała do tańca, człowiek pobudza akcję serca, z mięśni szkieletowych i stawów, a zatem może schudnąć.

Szacuje się, że w ciągu godziny tańca można wydać średnio 300 do 400 kalorie. A najlepsze jest to, że wszystko rodzaje tańca Mają ten potencjał, czy jest to salon, jazz, balet, pagoda lub muzykę współczesną. Natężenie ruchu może dokonać osoba wydać jeszcze więcej kalorii. W specjalistycznych akademii, można znaleźć specjalistów, aby wskazać najlepszą aktywność dla każdego studenta.

Poza tym robi dobre dla ciała, taniec jest dobre dla umysłu. „Taniec uwalnia endorfiny, słynna i znana substancja przyjemności. Zauważ, że nie jest jedyną osobą, która nie otrzyma wesoły i szczęśliwy ćwiczyć choreografię. W związku z tym, jest to ćwiczenie, które łączy ciało i umysł „, wyjaśnia Vivian Mendes psychologa.

Ci, którzy praktykują tę przyjemną aktywność zgadza się z ekspertem. „Co fascynuje mnie taniec jest łatwość, z jaką można opróżnić umysł. Wystarczy pomyśleć ruchów i muzyką. Nie czuję niczego od stresu lub innych kłopotów jak taniec lub utworzyć. Taniec działa na zdrowie, sprawność, obecność społeczną, umysł i estetykę fizycznego „, mówi nauczyciel i wieczne wielbicielem tańca Giovana Grassi Salles.

Taniec jest także terapia dla duszy. Rytmy, które mają większą odwołania do zmysłowości mogą podnieść poczucie własnej wartości kobiety, jak i mężczyźni też. Ponadto, aktywność sprzyja interakcji między ludźmi, co może zmniejszyć nieśmiałość i daje jeszcze większą chęć sprostania działania i problemy życia codziennego. „Taniec naprawdę zmienia rutynę osoby”, zauważa Vivian Mendes psychologa.