Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Czasami włosy woła o pomoc. Do włosów, żelazka, basen, zabiegi chemiczne, a nawet produkty stosowane w życiu codziennym pozostawi swój ślad na drutach. suche włosy, bez życia, z wielką zapewniająca proste, niskim połysku lub krępujące zbyt łatwo może być znakiem, że nadszedł czas, aby zrobić nawilżenie.

Jednakże, nawodnienia, odpowiedzialny za wymianę wody w końcu, nie jest to jedyny sposób, aby traktować swoje włosy - i być może trzeba innego leczenia. Aby dowiedzieć się, co naprawdę potrzebują twoje włosy, idealna jest do szybkiego testu porowatości. W tym celu trzeba będzie włosy i dzbanek z wodą, najlepiej jasną pulę dla łatwego oglądania. Potem wystarczy umieścić przewód w wodzie i zobaczyć, co się dzieje: jeśli zlewie drutu, trzeba rekonstrukcji; jeśli pobyt w środku, trzeba żywienia; pływa, potrzeba jest do nawodnienia.

Jeśli to, co potrzebne jest nawilżenie, dobrą wiadomością: czy leczenie w domu jest proste i nie drogie na zewnątrz. Poza tym jest w stanie znaleźć różne produkty gotowe na rynek z przystępnej cenie waha aby zadowolić wszystkie kieszenie, wiele naturalnych składników może pomóc w zadaniu. Niezależnie od wybranej metody leczenia, aby utrzymać włosy nawilżona ideałem jest, że proces jest częścią rutynowych kapilarnej i powtarzany z pewną częstotliwością.

„Zaleca się, aby zachować pewną rutynę nawilżający - raz w tygodniu mogą być przeprowadzone w najbardziej krytycznych przypadkach, lub co 15 dni. Ale gdy włosy poddawane procesowi chemicznemu, to nawodnienie staje się jeszcze bardziej niezbędne. Gdy przewody są narażone na działanie wody morskiej lub basenie, jest również ważne, „zaleca Simone Andrade, Coiffeur Centrum fryzjerką Waltera w Rio de Janeiro.

Wszystkich rodzajów włosów można (a nawet trzeba), aby otrzymać uwodnienie: proste, kręcone, kędzierzawe, tłuste, suche, farbowane. W tej kwestii można znaleźć wskazówki, jak nawodnienie w domu, zarówno z gotowych masek jak z domowych receptur. Sprawdź!

czytaj również: 12 masek dla badanych włosach i zatwierdzony przez blogerów

Hydration z maskami

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Najczęstszym sposobem na nawilżenie włosów w domu jest wykorzystanie gotowych masek. Produkty ogół grubsze krem, uświadomić sobie, sam, w celu przywrócenia zdrowia i urody drutów i są dostępne - zarówno pod względem kosztów oraz praktyczność do znalezienia.

Aplikacja nie jest nieziemski; można zrobić w domu bez głowy i bez konieczności udania się do salonu za każdym razem, że potrzebuje twoje włosy mają być nawilżona. Zazwyczaj każda maska ​​jest wyposażony w opisie w opakowaniu powinno być używane, to ważne jest, aby przestrzegać instrukcji - zwłaszcza czasu „reszty” produktu w przewodach.

Na ogół, krok po kroku, do nakładania maski nawilżający jest następujący:

  1. Umyj włosy szamponem;
  2. Dobrze spłukać;
  3. Stosuje się maskę na wilgotne włosy;
  4. Niech akt produkt jako czas wskazany na opakowaniu;
  5. Przepłukać i zakończyć jak zwykle.

Opcje maski nawilżające na rynku są liczne. Można znaleźć produkty dla wszystkich rodzajów włosów, z bardzo różnych cenach. Przy zakupie, pilnować wskazań producenta i wybrać ten, który pasuje do Twojego rodzaju włosów.

„Produkty przynieść etykiety identyfikacyjne, ale szukać pomocy u specjalisty pomoże, nawet dla tych, którzy mają trudności w rozpoznaniu samego rodzaju włosów więcej drogę techniczną”, sugeruje Simone.

Przeczytaj także: kapilary Harmonogram: pełny harmonogram odzyskać nawet najbardziej zniszczone włosy

12 maski nawilżające, które są warte inwestycji

Sprawdź galerię poniżej najbardziej zalecanych masek nawilżających, które można znaleźć w aptekach, supermarketach, sklepach kosmetycznych lub w sklepach internetowych.

Yamasterol żółty dla R $ 5,69 w excercises

Yamasterol żółty dla R $ 5,69 w excercises

Elsève Arginine Resist przez R $ 11,90 w USA

Elsève Arginine Resist przez R $ 11,90 w USA

Czytaj także: jednoczesne pranie: technikę prania sprawia, że ​​piękne włosy i nawilżona

Pantene Pro-V intensywne nawilżenie za $ 21.20 w Ikesaki

Pantene Pro-V intensywne nawilżenie za $ 21.20 w Ikesaki

Tresemmé Głębokie Nawilżanie Moisture Rich za $ 8,37 na Droga Raia

Tresemmé Głębokie Nawilżanie Moisture Rich za $ 8,37 na Droga Raia

Natura EKOS Chestnut przez R $ 32,80 w sieci Natura

Natura EKOS Chestnut przez R $ 32,80 w sieci Natura

Native SPA Manoi & Argan przez R $ 38,69 w Aptekarz

Native SPA Manoi & Argan dla R $ 38,69 w Aptekarz

Head & Shoulders Hydrating dla R $ 8,02 w Onofre

głowa & Łopatki nawodnienie dla $ 8,02 na Onofre

Silicon Mix Bamboo dla R $ 63.20 podczas sezonu kosmetyki

Silicon Mix Bamboo dla R $ 63.20 podczas sezonu kosmetyki

Moroccanoil Intense Hydrating Mask od R $ +322,90 w Beauty Web

Moroccanoil Intense Hydrating Mask od R $ +322,90 w Beauty Web

Kérastase Masquintense dla R $ 189,13 w Super Pi Cosmetics

Kérastase Masquintense dla R $ 189,13 w Super Pi Cosmetics

L'Oréal Absolut Repair Neofibrine por R$ 227,00 na Casa Nostra Cosméticos

L'Oreal Absolut Repair Neofibrine dla R $ 227,00 w Casa Nostra Cosmetics

Schwarzkopf Bonacure Repair Rescue dla R $ 101,99 w Beauty Web

Schwarzkopf Bonacure Repair Rescue dla R $ 101,99 w Beauty Web

Co ważne, różne odcienie mieć więcej niż jedną funkcję oprócz nawodnienia i reagują w różny sposób na każdą rodzaju włosów. Najlepszym sposobem, aby znaleźć produkt, który działa najlepiej dla Ciebie jest, aby przetestować.

Hydration z domowych receptur

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

W uzupełnieniu do sprzedawanych masek kilka produktów naturalnych może pomóc nawilżenie drutu. W tym przypadku zaletą jest wielką mocą, przędze bardziej uwodnione i piękne, i wydać jeszcze mniej (albo nic!) Używanie tylko to, co już masz w domu.

Domowe recepty nawilżające są obfite i mają najbardziej różne rodzaje składników. Przed badaniem należy zawsze sprawdzić jakość produktu, który ma być zastosowany „Wśród najbardziej naturalnych składników, to wskazać na miód, puree z awokado i oliwy z oliwek,” powiedział Simone.

Wiele domowych receptur wykracza poza działania nawilżenia, a także mają działanie odżywcze. W tym przypadku, dodatkowo do uzupełnienia przewód wilgoci, stosując maskę pomoże w uzupełnieniu lipidów, utrzymując piękne włosy i wyrównane. Przychody wiodące oleje, na przykład, mieć to podwójne działanie.

Sprawdzić 20 domowych receptur nawilżające wykonane z naturalnych składników:

1. Hydration z jogurtem: Wymieszać jedną łyżkę octu jabłkowego i miód w pożywce puli jogurtu. Nałożyć na przedłużenie włosów, pozostawić na 15 minut i spłukać ciepłą wodą. Maska może być również wykonane tylko z jogurtem. W tym przypadku pozostawić na 30 minut.

2. Nawilżanie z oliwek: oddzielić wystarczającą ilość oleju na całej długości włosów i ciepła w kuchence mikrofalowej. Stosuje się od korzeni do końców, masując skórę głowy przez kilka minut. Pokrycie włosy ciepłym ręcznikiem i pozostaw ją na noc lub przez co najmniej 30 minut. Sfinalizować mycie szampon i odżywka.

3. Hydration z jajkiem: mix trzech jaj z dwoma łyżkami oliwy z oliwek i łyżkę miodu. Zastosuj całego włosa, w tym skóry głowy, i przykryć czepek. Odstawić na 30 minut przed płukaniem.

4. hydratacji octu oddzielny ocet jabłkowy w ilości wystarczającej do zastosowania na całym włosy. Z pomocą bawełny, stosuje się korzeń ocet do napiwków. Spłukać włosy na pięć do dziesięciu minut po aplikacji.

5. Hydration z majonezem: zastosowanie filiżanki majonezu na wilgotne włosy, masować skórę głowy oraz na końcach. Pokrycie włosy czepek i pozostawić akt mayo na godzinę. Płukanie i mycie szamponem, jak zwykle.

6. Hydration z mleka: za pomocą wacika, stosuje mleka (surowej) wzdłuż przedłużenia włosów, w tym korzenia. Odstawić na godzinę i umyć włosy jak zwykle.

7. Hydratacja z awokado: obrać jedno dojrzałe awokado i mash go dobrze. Dodać dwie łyżki oliwy z oliwek i mieszać z wytworzeniem grubej, jednorodną ciecz. Nałożyć na wilgotne włosy, które już myje szamponem. Odstawić na 30 minut i spłukać.

8. Hydration z miodem: wymieszać pół szklanki miodu i trzy łyżki oliwy z oliwek. Nałożyć na włosy, zaczynając od głowy aż po krańce. Owiń głowę ciepłym ręcznikiem i pozostawić na 30 minut. Sfinalizować mycie szamponem.

9. Uwodnienie żelatyna: podgrzać filiżankę wody i dodać jedno opakowanie żelatyny bez smaku. Dobrze wymieszać do utworzenia pewnego rodzaju żel. Po umyciu włosów szamponem, stosuje się żelatynę w przewodach i skóry głowy. Odstawić na kilka minut przed spłukaniem ciepłą wodą.

10. Hydration aloes: aby sok z częścią rdzenia liści aloe i szklanką wody, uderzenia miksera. Zastosować sok z aloesu vera na włosy umyte szamponem, przy pomocy wacikiem lub pędzelkiem. Odstawić na kilka minut, spłukać i zakończyć pranie z odżywką.

11. Hydration z piwem: rozpylać piwa na włosy już myje szamponem i pozostawić do wyschnięcia lub suszyć w suszarce. Zapach piwa z pewnym suche włosy.

12. Hydration z banana: wymieszać puree jeden dojrzały banan, łyżkę oleju migdałowego i dwie łyżki miodu, aż będzie gładkie. Nałożyć mieszankę na całym przedłużenie włosów i pozostawić na 30 minut. Wypłukać jak w ciepłej wodzie.

13. Hydration z rumianku: przygotować środkowy rumianku kielich, pozwalając mu wstać. Dodaj 1/4 szklanki oliwy z oliwek i wymieszać. Zastosuj całym włosy i pozostawić na kilka minut.

14. hydratacji dyni: ugotować pokrojoną dynię przez około 20 minut. Następnie ugniatać dobrze aż utworzy puree i dodać jogurt, bez smaku, mieszanie do uzyskania jednolitej masy. Nałożyć na włosy i pozostawić ją między 15 a 20 minut. Płukania i mycia szamponem.

15. hydratacji papaya: oddzielny jedną filiżankę posiekanego papaja, szklanka posiekanej banan, szklanka jogurtu naturalnego, łyżka miodu i łyżka oleju kokosowego. Mieszają się ze sobą, tworząc pastę. Zastosować przewody i przykryć czepek. Odstawić na 30 minut i umyj włosy normalnie.

16. hydratacji oleju, miód i gliceryna: wymieszać dwie łyżki miodu, dwie łyżki gliceryny i dwie łyżki oliwy z oliwek. Nałożyć mieszaninę na włosach w czasie prania, które już myje szamponem.

17. Hydration z jaja kurzego: Oddzielić białka jaj, w ilości wystarczającej do pokrycia ich włosy. Zastosować przewody i pozostawić na 20 minut. Sfinalizowania pranie normalnie.

18. hydratacji oleju kokosowego: stosuje się olej kokosowy całym przedłużenie włosów i skóry głowy, masując dobrze. Odstawić na całą noc. Wypłukać w godzinach porannych.

19. Hydratacja z mleka w proszku: dodać wodę do 1/4 mleka w proszku do utworzenia gładkiej pasty. Nałożyć mieszankę na całym włosy, masując. Owiń głowę ciepłym ręcznikiem i pozostaw na kilka minut. Przepłukać i zakończyć mycie szamponem.

20. hydratacji majonez, awokado: kochał dojrzałe awokado i dobrze wymieszać z filiżanki majonezu. Nałożyć mieszankę na drutach, od nasady do czubka. Odstawić na 20 minut i umyć włosy szamponem.

Jako blogerzy zrobić nawodnienie w domu

Inspirowanie jego moment domu nawodnienia, sprawdź kilka porad i przepisów na nawilżające maski blogerów i jak je stosować we włosach.

Rayza Nicácio

Rayza pokazuje jak nawodnienie domu przy użyciu maski ciekłego nawodnienie Bepantol i cukru. Bloger pokazuje jak zrobić mieszaniny, stosując maskę na włosy i wskazuje, w jaki sposób, aby zakończyć.

Julia Portier

W tym filmie, bloger Queen of Hair pokazuje, jak ona jest stosowanie maski nawilżające gotowy, stosując do zamków i uzyskanie stopy z dala od korzenia. Oprócz stosowania maski, Julia także wykończenie z suszarką i oleju silikonowego.

Mari Morena

Mari Morena uczy Hydration we włosach z aloesu, krok po kroku - od tego, jak dostać rdzeń aloesu i przygotowanie maski do aplikacji. Udziały blogger że uwodnienie pozostawia przewody świetlne z połyskiem i pozostawia włosy bez objętości.

Aline Amaro

W tym filmie, Aline Amaro uczy receptury i zastosowanie maski nawilżające wykonany z gotowym, oliwą z oliwek i cukru. Wskazanie YouTuber jest, aby ten nawilżający raz w tygodniu, aby utrzymać piękne włosy.

Mariana Ribeiro

Końcówka Mariana Ribeiro jest przepis, który zajmuje maska ​​nawodnienie Ready, skrobi kukurydzianej, wody i cukru. Bloger pokazuje także jak stosować i zakończyć włosy. Obiecany efekt jest bardziej gładka, miękka i zdrowe przewody.

Dobruskii

Dobruskii poleca ten hydratacji szczególnie dla tych z suchych włosach, który odbarwienie lub farbowania nici. Aby przygotować maskę, wystarczy użyć maski nawilżające swojego wyboru i majonezem. Film pokazuje przygotowanie i zastosowanie.

Obejmują nawilżenie w rutynowych będzie przejść długą drogę, aby utrzymać zdrowe włosy i piękny wygląd. Czy korzystania z domowych receptur lub gotowych masek, nawodnienia nie jest trudne leczenie zrobić. Korzystaj z porad, aby zacząć proces w domu!