Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

także znany i nazywany olej rycynowy, olej rycynowy jest uzyskiwany z nasion roślin oleju rycynowego, Ricinus communis gatunków nazywa się dość popularne w Brazylii.

Niektórzy ludzie znają go za jego leczniczego zastosowania, w szczególności poprzez działanie przeczyszczające; inne, w obecności w kompozycjach kosmetycznych, zwłaszcza w produktach do pielęgnacji włosów. Ale nie każdy wie, jakie korzyści może zaoferować ten olej i co należy zachować ostrożność.

Regiane Ribeiro Kosmetyczny Clinic Goa odnowy biologicznej, wyjaśnia, że ​​olej rycynowy jest uważany za doskonały stymulatorem układu odpornościowego, w części od stężenia kwasów tłuszczowych. „Według badań, może być stosowany do leczenia chorób, takich jak choroba Parkinsona, zapalenie stawów i reumatyzm, mózgowym porażeniem dziecięcym i stwardnieniem rozsianym,” mówi. „Ale to może też być wykorzystywane na rzecz przed zaparciami, zakażenia grzybicze, zaburzenia menstruacyjne, migreny, zapalenia”, dodaje.

Sara Bragança, medyczne podyplomowe w dermatologii, członek Towarzystwa Medycyny Estetycznej brazylijskiej, specjalizujący się w terapii ortomolekularnej, zwraca uwagę, że skóra może skorzystać z olejem rycynowym. „To dlatego, że ma działanie zmiękczające, przenika przez skórę zapewniając nawilżenie i stymulując produkcję kolagenu i elastyny, działając w ten sposób w zapobieganiu zmarszczki i linie ekspresji,” mówi.

Regiane dodaje, że olej rycynowy działa również kontrolować wypadanie włosów. W rzeczywistości, jeden z najbardziej znanych zastosowań oleju rycynowego jest dla włosów. Dlatego jest on powszechnie stosowany w kosmetykach do włosów.

Przeczytaj także: 10 produktów, które mogą pomóc poprawić wygląd włosów

4 Korzyści z oleju rycynowego do włosów

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Regiane wyjaśnia, że ​​olej rycynowy i zawiera witaminę E, minerały i witaminy, które pomagają w rozwoju drutów, uaktywnić krążenie krwi w skórze głowy, nawilżają przewody i uszczelniają naskórek z włókna włosa, nadając połysk.

Sara wyróżnia się jako najbardziej popularnych świadczeń oleju rycynowego do włosów:

  1. Pomaga we wzmocnieniu skóry głowy i porost włosów;
  2. Zwalczania infekcji i wzrost bakterii i grzybów, które mogą uniemożliwić wzrost włosów poprzez przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne właściwości, kompozycja ze względu na wysoką kwasu rycynolowego;
  3. Zapewnia nawilżenie, pozostawiając włosy błyszczące i jedwabiste, dlatego jest często stosowany na suche włosy i rozdwajaniu;
  4. Pomaga w leczeniu chorób takich jak łojotokowe zapalenie skóry.

„Warto zauważyć jednak, że nie istnieją żadne dokumenty udowodnić te korzyści”, dodaje Sara.

Niektórzy nawet postawić na oleju rycynowego na wzrost brwi i rzęs, nawilżające naskórek i wzmocnić paznokcie. Jest również stosowany do uwodnienia najbardziej spieczone obszary skóry, takie jak w przypadku stóp z pęknięć. Uważa się, że nawet po nałożeniu na miejscu, może pomóc zapobiec rozstępom.

Jak stosować olej rycynowy dbać o piękno

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Regiane zauważa, że ​​olej może być stosowany w kąpieli, samo-masaż, szampony / lub kremów. Istnieje również wiele kosmetyków, które już zawierają w swoich formułach.

Przeczytaj także: 10 opiekę dla wszystkich rodzajów włosów

Sara wyjaśnia, że ​​olej rycynowy można stosować schludny na skórze głowy lub następnego domowej receptury:

Przewody nawodnienia: 1 pula jogurtu naturalnego + 1 łyżka (zupy), oleju rycynowego. Nałożyć na włosy umyte i jeszcze mokre i pozostawić na 20 minut. Następnie spłukać.

Sara dodaje, do korpusu, przy czym olej może być rozcieńczony innymi oleje, takie jak olej z pestek winogron, ułatwiając w ten sposób jego moc hydratacji.

Istnieją inne sposoby korzystania z domowej roboty olej rycynowy:

1. W celu zwalczania suchej skóry: 1 łyżkę stołową (zupy), oleju rycynowego + 1 łyżkę stołową (zupy) z oleju kokosowego. Wymieszać składniki i zastosowanie odpowiednich części ciała. Pozostawić na około 30 minut, a następnie spłukać.

Przeczytaj także: 10 niezwykłych porady kosmetyczne, które są bardzo łatwe

2. Nawilża naskórek i wzmocnienia paznokci: Przejdź olej rycynowy bezpośrednio na paznokcie w nocy. następnego ranka umyć.

3. Zwiększenie brwi: Wystarczy zastosować olej na brwi i delikatnie masować obszar, zawsze dbając o oczy. Następnie spłukać teren. Złóż wniosek o 3 razy w tygodniu.

4. Zapobieganie rozstępy: 1 łyżkę stołową () Olej rycynowy + 1 łyżkę stołową () oleju z wyboru. Nałożyć mieszankę na obszarze docelowym i masować około dwa razy dziennie.

5. Wzrost włosów: Zastosuj olej bezpośrednio u nasady włosów i masażu. Pozostawić na kilka godzin (maksymalnie 12), a następnie umyć włosy normalnie. Złóż wniosek o 3 razy w tygodniu.

6. Rosnące rzęsy: Zastosować olej o pincelzinho tuszu na rzęsy, zawsze dbając o oczy. Pozostawić na kilka godzin, a następnie spłukać. Złóż wniosek o 3 razy w tygodniu.

Warto zauważyć, są to najbardziej znane zastosowania oleju rycynowego, ale oni nie dają dowody naukowe. W przypadku wątpliwości, specjalista powinien być zawsze konsultowane.

Raporty z tych, którzy korzystali z oleju rycynowego

Na YouTube można znaleźć filmy z wielu kobiet, raportowanie wyników, jakie mieli z olejem rycynowym, szczególnie w odniesieniu do wzrostu włosów. Sprawdź niektóre przykłady:

Mayara Thamires

Nii makijaż

Cínthia Miranda

SOS Debb

Grazi Lemos

10 castor produkty naftowe

W galerii poniżej można zobaczyć sugestie gdzie znaleźć olej rycynowy, a także kosmetyki przykłady wykonanych z tego oleju.

Dziedzictwo olej rycynowy dla US $ 61.80 w Biovea

Dziedzictwo olej rycynowy dla US $ 61.80 w Biovea

Roślinny olej rycynowy Castor dla US $ +34,90 w pięknym, naturalnym życiu

Roślinny olej rycynowy Castor dla US $ +34,90 w pięknym, naturalnym życiu

Fito Huile D'Ales (ampolas para cabelos secos) por R$56,74 na Beandcare

Fito Huile d'Ales (dla suchych włosów ampułki) za $ 56.74 w Beandcare

Ecrinal regenerujący paznokcie serum do R $ 35.77 w cosmetis

Ecrinal regenerujący paznokcie serum do R $ 35.77 w cosmetis

Alva Szminka do $ 79.25 w cosmetis

Alva Szminka do $ 79.25 w cosmetis

Zestaw ulga! Lola kapilary Harmonogram R $ +145,99 w Vitrine Younga

Zestaw ulga! Lola kapilary Harmonogram R $ +145,99 w Vitrine Younga

Spray John Frieda włosy za $ 56.80 na Onofre

Spray John Frieda włosy za $ 56.80 na Onofre

Leczenie ustach Z. Bigatti dla R $ 186,50 w StrawberryNET

Leczenie ustach Z. Bigatti dla R $ 186,50 w StrawberryNET

Laxol olej rycynowy dla nas $ 20.62 w Leme Farmacji

Laxol olej rycynowy dla nas $ 20.62 w Leme Farmacji

Olej rycynowy do US $ 4,78 w Panvel

Olej rycynowy do US $ 4,78 w Panvel

Olej rycynowy (czysty) zazwyczaj łatwo znaleźć w aptece.

Olej rycynowy jest ryzyko?

Sara wyjaśnia, że ​​ryzyko owoców jest w spożyciu nasion. „Oni są trujące ze względu na obecność toksycznych rycyny białko, które przenika przez komórkę i zamarza, a nawet w małych dawkach, może doprowadzić do śmierci,” mówi.

Jednak dermatolog wyjaśnia, że ​​olej nie jest toksyczny dla nasion.

W każdym razie, jest to zawsze ciekawe polegać na kierunkiem lekarza lub innego specjalisty, aby upewnić się, że olej rycynowy może nawet zapewnić pożądane korzyści w Twoim przypadku.

Przeciwwskazania oleju rycynowego

Regiane wskazuje, że stosowanie oleju rycynowego nie jest zalecany dla kobiet w ciąży, matek karmiących oraz osób z ciężkimi chorobami jelit lub przewlekłe choroby. „To jest wymagana, gdy wskazówki eksperta”, konkluduje kosmetyczki.