Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Nie ma wątpliwości: płaskie żelazo jest wielkim sojusznikiem urody kobiet. Ale za to, że nie spowodować poważne uszkodzenie przewodów, i wiedzieć, jak korzystać i nie przesadzić użycia, trzeba wybrać taki, który odpowiada potrzebom każdego rodzaju włosów.

Wiele osób może nawet okazać, że „żelazka jest wszystko jedno”, ale prawda jest taka, że ​​dzisiaj istnieje wiele możliwości na rynku: istnieją małe i duże modele; Deski przewodowej lub bezprzewodowej; żelazka z jonu, turmalin, ceramiki lub metalu, wśród wielu innych szczegółów.

Wśród tak wielu wyborów: jak wybrać idealny planszę? Nie ma „szybkiego reagowania”, po każdy włos jest wyjątkowy. Rodzaj żelazka najbardziej odpowiedni dla tych, którzy mają krótkie włosy z pewnością nie jest tym samym nadaje się dla tych, którzy mają długą i obszerną włosy. Podobnie jak włosy z grzywką lub z wystarczającą zapewniająca proste, na przykład, wymaga szczególnej uwagi.

Ale poniżej można zobaczyć główne punkty należy wziąć pod uwagę, aby dokonać wyboru i naciśnij zakupy!

Kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze żelazka

Przejrzyj dokładnie każdy punkt, a więc będzie dużo łatwiej wybrać idealny produkt dla Twoich włosów!

Przeczytaj także: 10 opiekę dla wszystkich rodzajów włosów

1. rodzaju włosów i temperatura

Bierze się pod uwagę możliwość, że płaskownik ma w celu regulowania temperatury.

Dla osób z sierści, idealna temperatura wynosi między 180 a 190 °. W grubszych włosów, może to zająć trochę więcej po minięciu żelazka - ale zawsze z rozwagą! - i użyć go w temperaturze 220 ° C.

Kto ma farbowane włosy nie można przecenić temperatura przewodów nie desbotarem. Idealna jest użycie do 140.

Sonia Nesi, fryzjer i właściciel Studio Sonia Nesi, aby chronić przewody cieplne, bez względu na to, co zostało zrobione, idealny nie jest przekroczyć temperaturę 190.

2. Technologia i urządzenia

Nie każdy jest uprzejmy, ale istnieją różne technologie i materiały płaskie z żeliwa; i spełniają one zasadnicze znaczenie dla dokonania dobrego wyboru.

Przeczytaj także: 10 Tajemnice fryzjera, aby mieć zdrowe włosy zawsze

Jeśli chodzi o technologie mogą być podświetlone:

tytanu: emituje jony ujemne. Pomaga to uszczelnić oskórek utrzymywania wilgoci i składników odżywczych do wnętrza włókna, a tym samym znacznie zmniejsza elektryzowaniu się włosów.

turmalin: również emituje jony ujemne, działające podobnie do płytki tytanu. Ciepło działa od wewnątrz na zewnątrz, dzięki czemu włosy są gładkie, a także jasne, zdrowszego aspekcie i pomaga kontrolować elektryzowaniu się włosów.

szafir: Ma bardzo gładką powierzchnię, co stwarza mniejsze tarcie z drutów, aby uniknąć przerw w trakcie postępowania.

podczerwieni: aktywuje cząsteczki wody drut pomagając wyeliminować toksyny, które mają tendencję do uszkodzenia wygląd i kondycję włosów. Rezultatem jest gładkie włosy widocznie bardziej nawilżona i żywy.

Czytaj też: 12 błędów, które mogą wyruszył włosy

Istnieją również różnice w stosunku do materiału żelaza. Przez długi czas aluminiowe żelazek są najbardziej znane, ale dziś nie jest to zazwyczaj najbardziej odpowiedni materiał.

W przypadku ceramiki, ciepło równoważy utrzymując temperaturę stabilne, to nie ma potrzeby, aby przejść żelazka kilka razy w tym samym miejscu, co zapobiega przewody są spalane i ułatwiając prostowania.

W przypadku aluminiowych żelazek, ogrzewanie występuje nieregularnie, dzięki czemu proces trudniejsze, zmuszając osobę spędzić więcej czasu na pokładzie to samo miejsce - który zwiększa obrażenia od drutu.

Sonia wskazuje jony krany i ceramikę. „Płaskie jony żelaza jest idealny do zmniejszenia skwierczeć, że nieprzyjemnie blisko korzenia i czoła, pomaga bliskie skórek; i ceramiczny pozostawia stałej temperaturze, tak że nie jest konieczne, aby wygładzić kilka razy w tym samym miejscu. Ważne: unikać metalu, ponieważ osiągają wysokie temperatury może spalić drut „, mówi.

3. Format

Sonia podkreśla, że ​​drobniejsze są idealne, aby przejść do cieńszych i mniejszych przewodów. „Im większy format żelaza, tym trudniej jest obsługa,” wyjaśnia.

Przeczytaj także: 25 inteligentnych Porady Make Your Hair rosną szybciej

Najlepsze są nawet dobre rozwiązanie dla tych z grzywką. Co więcej, są bardziej odpowiednie do kiedy będzie przetransportować z jednego miejsca do drugiego (jak w przypadku tych, którzy dużo podróżują).

„Jednakże, bardzo długie i obszerne włosy żelazek poprosić o nieco szerszych formatów”, dodaje fryzjera.

Pamiętaj, że cienkie żelazek mogą być również z powodzeniem wykorzystywane do loków.

Obecnie istnieją również modele bezprzewodowe, które są praktyczne, gdyż umożliwiają większą swobodę w czasie przenieść płytę w jej włosy. W przeciwieństwie do tego, żelazo musi być podstawą długiego czasu - trzeba zwracać uwagę na to.

4. Napięcie

Obecnie większość żelazek jest podwójny napięcia (działa zarówno na 110V i 220V w). To jest rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią mieć maszynę z jednego miejsca do drugiego; więc nie ryzykować spalenie go.

6 przetestowane i zatwierdzone przez zawory blogerów

Jesteś w wątpliwości rozlewając kupić? Zainspiruj z blogerów również sugestie, które zostały przetestowane Niektóre modele / marki.

1. Taiff Red Ion

Taiff Ion Red za $ 139,90 w Netfarma

Taiff Ion Red za $ 139,90 w Netfarma

Jest to lekka i kompaktowa płyta. Obiecuje gładka od nasady aż po końce włosów, a nawet mogą modelować z pełną wydajnością. Zgodnie z opisem produktu, wyposażony w technologię ceramiczna PTC profil ceramiczny i oferuje Negatywna jonowa, która neutralizuje ładunki elektrostatyczne z pasm włosów świadczących przewody zdyscyplinowany więcej połysk i miękkość. [Recenzja]

2. Taiff Ceramica

Taiff Ceramica za $ +83,51 w USA

Taiff Ceramica za $ +83,51 w USA

Według jeść opis producenta jest lekki, praktyczny i łatwy do przenoszenia i może być transportowany w każdej chwili w dowolnym miejscu. Z wielu napięć i szybkiego ogrzewania napięcia, wygładza i modeluje włosy w ciągu kilku minut, dając jeszcze więcej piękna do przedstawień kobiecych. [Recenzja]

3. Ga.ma IHT Turmalin

Ga.ma IHT Tourmaline przez R $ +229,90 w Beauty WWW

Ga.ma IHT Tourmaline przez R $ +229,90 w Beauty WWW

Obiecuje gładkich przewodów równomiernie czyste i naturalnej wilgoci utrzymywana. Anty-lśniące sterowania niechciane dodatkowe Rebels efekt przewodów. [Recenzja]

4. Babyliss Pro Nano Titanium

Babyliss Pro Nano Titanium za $ +246,91 na salon kosmetyczny

Babyliss Pro Nano Titanium za $ +246,91 na salon kosmetyczny

Płyta emituje jony ujemne, które zamykają łuski włosów w własnej naturalnej wilgoci, dzięki czemu szybciej prostowanie. Również zgodnie z informacjami producenta, zapewnia maksymalną wydajność, z jaką ciepło podczerwone penetruje włosy od wewnątrz, wygładzanie sprawnie bez uszkodzeń. [Recenzja]

5. Arno Respectssim

Arno Respectissim Liss przez R $ 340 w Domu Joka

Arno Respectissim Liss przez R $ 340 w Domu Joka

Zgodnie z opisem producenta, zapewnia doskonałą wygładzania żelazka w temperaturze 170 ° C, przy tej samej wydajności w 230 ° C Szacunek przedstawia system, który pozwala na wybór pomiędzy drutem stanu jest wygładzony (zdrowe, kruche lub uszkodzony) i typ włosów (falisty, kędzierzawy albo splątane) i arkusz automatycznie ustawia optymalną temperaturę pracy. [Recenzja]

6. tytanu Taiff 450

Taiff Titanium 450 do $ 329 w łodzi podwodnej

Taiff Titanium 450 do $ 329 w łodzi podwodnej

Zgodnie z opisem producenta, płyta jest wskazana zarówno do użytku profesjonalnego jako amator, ma opcje temperatury 200 ° C i 230 ° C, 90 sekund ogrzewania (osiągnięciu maksymalnej temperatury) w nowoczesnym, lekkiej i zwartej konstrukcji z kablem i obracania drutu o długości 3 metrów. [Recenzja]

7 porad dotyczących korzystania z żelazka jako profesjonalista i nie spalają przewody

Płaski żelaza jest doskonałym sprzymierzeńcem, pod warunkiem że jest dobrze wykorzystane! Sprawdź wskazówki, które czynią wielką różnicę w czasie, aby go wykorzystać, zapewniające dobre rezultaty bez uszkodzenia przewodów.

  1. Sonia podkreśla znaczenie zawsze stosować osłonę termiczną przed użyciem żelazka. Zdecydować się na produkty do włosów zniszczonych cierpiących z działaniem suszarki i deski.
  2. Nie używaj żelazka z brudną lub mokre włosy, pozostawić przewody do wyschnięcia lub użyć suszarki przed (dla jeszcze lepszego wygładzenia, jeśli jest to wymagane).
  3. Sonia radzi również, aby nie pozostawić żelazko na drutach. Płaski żelaza należy po prostu wsunąć korzeni do końców bez gola. Powtórz ten proces, ale nie pozwól, by zatrzymać chwilę we włosach.
  4. Użyj cieńszą płytę za grzywką lub krótszych drutów długości.
  5. Idealnie używać żelazka co najwyżej raz w tygodniu, zgodnie z Sonią.
  6. Kto zazwyczaj używać żelazka na co dzień, w zależności od fryzjera, musi podwoić ostrożność większego nawodnienia, odbudowy, nawilżające zabiegi na bazie oleju, które są skuteczne, aby przywrócić wodę włosów.
  7. Bądź świadomy, a także aby chronić twarz, szyję i uszy, aby uniknąć poparzenia czas korzystania z żelazka.

Wreszcie używać żelazka na swoją korzyść, ale bez przesady, unikając szkód przewody ... Wszakże utrzymać włosy naturalnie również ma szczególny urok, prawda?