10 wskazówek wykończyć pryszcze - Kobiety Tips

Foto: Thinkstock

Problemy z pryszczami są bardzo częste. Zdaniem dermatologa Helena Zantut, trądzik jest zapalenie gruczołów łojowych, a problem nie jest tylko jedna przyczyna: pojawienie się wyprysków może być związane z jedzeniem, stres, predyspozycje genetyczne, problemy hormonalne, wśród innych czynników.

Trądzik może pojawić się w różnym stopniu i jest w osób w każdym wieku, ale jest bardziej powszechne wśród młodych ludzi i młodzieży. To dlatego, że gruczoły hormonalne rozwijające zwiększyć wazeliniarstwo skóry. Nawet jeśli nie jest to poważny problem może być bardzo niewygodne, zwłaszcza ze względów estetycznych i może pozostawić trwałe ślady na skórze.

Mimo prostego i bardzo powszechnej opinii, problem z pryszczami wymaga szczególnej opieki. Dermatolog Helena Zantut podkreśla, że ​​najlepszym sposobem leczenia trądziku jest od ręki dermatologa, który może wskazywać optymalne leczenie dla każdego przypadku. Ale istnieje wiele domowych sposobów zwalczania go i cieszyć się zdrowszą skórę. Sprawdź 10 wskazówek dla skutecznego wykończenia pryszcze!

1. Nie wycisnąć!

Być może już być zmęczony wiedzieć: nigdy, przenigdy ściśnij pryszcze. W uzupełnieniu do podejmowania ryzyka pozostawiając trwałe blizny na skórze, można pogorszyć trądzik ramkę i spowodować bardziej poważne stany zapalne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie suszarek produkty, które pomagają zmniejszyć stan zapalny i ból i przyspiesza proces gojenia.

2. Moc Zadbaj

Zdrowa dieta może być doskonałym sprzymierzeńcem uniknąć pojawienia się wyprysków. Aby zapewnić zdrową skórę, zwiększają zużycie ciemnozielonych warzywach. Bogate w witaminy A, brokuły, jarmuż, rukolą i szpinaku zmniejszyć produkcję ropy. Nawodnienie jest również kluczem do równowagi przemiany materii i pomaga zredukować procesy zapalne, takie jak trądzik. Więc pić dużo wody, soków i herbat. I wreszcie, unikać tłustych potraw, które mogą pogorszyć proces zapalny.

3. Utrzymuj skórę czystą

Nigdy nie zapomnij, aby usunąć makijaż. W ten sposób można uniknąć, że produkty gromadzić się w porach, co może prowadzić do powstawania trądziku. Pamiętaj, aby umyć twarz mydłem na własnej skórze. Skonsultować się z dermatologiem, aby dowiedzieć się, który produkt jest odpowiedni i jak często należy go używać w ciągu dnia.

4. złuszczają twarz

Zrób peeling do twarzy raz w tygodniu może pomóc zapobiec pryszcze. Tarcie z cząstkami produktów złuszczających pomaga usunąć zabrudzenia, które nie zawsze wyjdzie z mydłem. Ponadto, złuszczanie usuwa martwe komórki naskórka, dzięki czemu skóra gładka i miękka.

5. Zachowaj spokój

Stres i niepokój odzwierciedla bezpośrednio na skórę i może być jedną z przyczyn pojawienia się wyprysków. To dlatego, że stres powoduje, że mięśnie pod skórą uciskać, zamknięcie porów. Jak gruczoły łojowe w dalszym ciągu produkować łój, tłuszcz gromadzi się i zatyka pory. Tak, staramy się zachować nastroje zawsze kontrolowane. Skóra dzięki!

6. Oczyszczanie skóry

Czyszczenie skóry jest prawdziwe wiosenne porządki na twarzy i pomaga w celu usunięcia zanieczyszczeń, a tym samym zapobiega powstawaniu nowych wyprysków. Ale uwaga procedury: częstotliwość leczenia zależy od indywidualnego typu skóry. Skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jak to powinno być twoje.

7. Zawsze czysta pościel

Odpady zgromadzone na poszewka może przyczynić się do wystąpienia trądziku. Więc spojrzeć, aby zmienić go dwa razy w tygodniu. Więc przestać wystawiając skórę pot lub smar impregnowane w tkaninie. Spanie na plecach również pomaga zachować swoją twarz od zanieczyszczeń, które są na poszewki.

8. Unikaj używania frędzle

Dzięki zastosowaniu frędzlami, wazeliniarstwo skóry głowy przenosi się na skórę i może pozostawić go bardziej podatne na pojawienie się wyprysków. Dobrze jest unikać!

9. Wybierz bezolejowe kosmetyków

Używaj właściwych produktów dla Twojego rodzaju skóry pomaga zapobiec pojawieniu się trądziku. Sprawdzić mydeł, które redukują wazeliniarstwo bez dalszego wysuszenia skóry i unikać produktów, które zawierają w swoim składzie olej. Wybierz nawilżające i makijaż bezolejowe. Żel przeciwsłoneczny jest dobrym rozwiązaniem, jak również do powstawania plam spowodowanych przez słońce, zapobiega skóra jest tłuste.

10. Ucieczka blizny

Aby uniknąć blizn, do pielęgnacji pryszczy w miarę ich powstawania. Stosowanie własnych mydła i suszarki, a dermatologa - może to wskazywać idealny zabieg dla swojej sprawy. Jeśli potrzebujesz natychmiastowego rozwiązania, spróbuj to domowy przepis: kruszyć tabletki aspiryny i dodawać kroplami wody, aby utworzyć creminho. Nałożyć na pryszcz z wacikiem i pozostawić do wyschnięcia podczas snu. Aspiryna jest przeciwzapalne i może pomóc korekta kręgosłupa, dzięki czemu jest bardziej dyskretny.