Grzybica paznokci - Kobiety Porady

Jest postrachem tych, którzy lubią spacery boso, zwłaszcza w cieplejszych porach roku i renderowania basen lub wycieczkę do plaży. Problem grzybica paznokci (grzybica paznokci lub, jak to jest mniej znany) jest to, że jest łatwy do zaciągania, ale dość nudne odesłać.

Grzybica paznokci jest zapalenie spowodowane przez grzyby, które żerują na keratynową substancję tworzącą gwoździa. Stopniowo, niszczą paznokci, pozostawiając słaby, jakby rozpada.

Są one zazwyczaj paznokcie stóp najbardziej dotkniętych, od kiedy calçamos zamknięte buty, środowisko jest bardzo korzystne dla hodowli grzybów, ponieważ staje się gorący i wilgotny.

Często otrzymuję ten problem?

Więcej niż myślisz. Można złapać to infekcja tylko intensywniejszej boso w środowiskach, takich jak szatnie, baseny i plaże. Ale nie tylko. Gdy to zrobisz właściwą higienę stóp, takich jak mycie mydłem między palcami, wypłukać i wysuszyć na prawo tylko wtedy umieścić buta, można też dać szansę na grzyby dbać o swoje stopy.

Więc trzeba się zastanowić: jeśli masz grzybicy w prawie pielęgnacji paznokci i nie próbować dostać boso w środowiskach, takich jak te wymienione powyżej. Grzybica paznokci może mieć miejsce u osób z przewlekłymi chorobami, takimi jak cukrzyca i HIV i te, zaburzenia krążenia, które zmniejszenie przepływu krwi w palcach.

Użytkownik przyjmuje do wiadomości grzybicy paznokci, gdy:

 • Grubość robi się grubszy. Kolor paznokci zmienia również: jest białawy, żółtawy czasami nawet tonem, który ciągnie brązowy;
 • Silniejszy zapach może także wystąpić u zainfekowanych paznokci;
 • Gwóźdź zostaje odłączona od palca i po przeniesieniu go, wydaje się być upuszczenie z łatwością;
 • Kontur paznokcia staje się stan zapalny i ból. Ponadto zdarza się, zmiana formatu, która rośnie i ulga falisty dobrze;
 • Białe plamy pojawiają się na powierzchni paznokcia.

Nie trzeba wszystkie z tych objawów do wniosku, że jest z grzybicy. Czasami grzyb bierze lżejsze i objawy nie są tak agresywne, ale nadal jest to przypadek grzybicy. Tak na pierwszy znak trzeba zaliczyć dermatologa. To prawda, lekarz. Chorób stóp i manicure nie są najbardziej odpowiednie specjalistów Aby rozwiązać ten problem, ok?

Prawdą jest, że leczenie wymaga czasu?

Tak, często czasochłonne, ponieważ paznokcie rosną powoli: tylko milimetry miesięcznie. Leki stosowane w leczeniu miejscowego stosowania mogą występować w postaci kremów, roztworów lub glazury. Bardziej zaawansowane przypadki mogą wymagać leczenia doustnego.

Oznaki poprawy wolno się pojawia, czasami trwa pełny rok dla paznokci odnowić. I nie można zrezygnować, musi przejść przez medycynie. Trwałość to kluczowy element w leczeniu grzybicy paznokci. Jeśli dasz się, że grzyby mogą wpływać na sąsiedni paznokci (często coś się stało), a następnie złóż problem proporcji.
Trzeba skonsultować się z dermatologiem, ponieważ będzie to ocenić tylko sprawę prawidłowo i przepisać najbardziej odpowiedni środek zaradczy. I nawet nie myśleć o użyciu leków wskazanych przez innych, to może skończyć się ukrywanie ważnych funkcji dla prawidłowej diagnozy swojego grzybicy.

Tam domowy środek na grzybicy?

Nie! Więc jeśli ktoś słyszy sok cytrynowy zabija grzyba lub słuchać i iść dalej. Umieść soku z cytryny lub octu na gwoździu, a nie rozwiązuje problemu, spowoduje to inna, ponieważ obie są kwaśne, a po wystawieniu na działanie wysokich temperatur, co powoduje ciemne, a nawet spalić plamy skórne.

Najlepiej jest unikać

Z niektórymi łatwe sortowanie, wysyłasz ryzyko grzybicy tak daleko. Tak, no:

 • Nosić skarpetki tkanin syntetycznych, które uniemożliwiają stopy oddychać. Preferować bawełnę. Wymienić połowę codziennie i myć je w prawo to kolejna wskazówka;
 • Chodzenie boso w szatniach i mokrych podłogach;
 • ręczniki Split i buty z innymi, bez przyjaciół i znajomych, że jesteś. Każdy może dostać grzybicy!
 • Zawsze używaj tego samego buta. Zmieniać i nie trzymać brudnej buta. Pozostawiają skórę mniej czasu na słońcu;
 • Pozostając przy paznokciach dawna. Cięcie i piasku, a więc uniknąć grzyby opracowanie pod częścią, które rosły;
 • Mówiąc o szlifowania i cięcia, zawsze mieć swój zestaw w manicure. Jeśli używamy go, upewnij się, że został wysterylizowany.