10 sposobów leczenia cienie naturalnie - Kobiety Tips

Foto: Thinkstock

Jednym z problemów skórnych, które przeszkadza większość kobiet są cienie. Bał ciemne kręgi pod oczami pojawiają się często, a ich przyczyny są różne. Może być związane z genetyką, dziedziczność, starzenie się skóry, suchość skóry, a także nadmierny płacz, stres psychiczny lub fizyczny, brak snu lub nieodpowiedniego odżywiania.

Zapobiec cienie i zmniejszyć obrzęk na powiekach jest możliwe przez niektórych nawyków zmian, takich jak jedzenie owoców, stosowanie ochronne i okulary. Natura daje też siłę. Niektóre składniki, takie jak herbata, mleko, wodę różaną i pomidorów może pomóc w redukcji cienie.

Aby pomóc w walce z tym problemem, sprawdź następujące dziesięć naturalnych sposobów, które przyczyniają się do osłabienia tego wroga piękna.

1. Rumianek herbata lub zielona herbata

Rumianku łagodzi i nawilża region oczu. Posiada właściwości kojące, które minimalizują ciemną barwę cienie. Ponadto, działa jak wielki tonik do skóry.

Inną opcją jest zielona herbata, która jest przeciwutleniaczem i poprawia krążenie krwi, co pomaga zmniejszyć cienie. Czarna herbata może być również dobrą alternatywą i ma te same właściwości.

Jak używać: przygotować herbatę trochę silniejszy, stosując dwie torby. Raz gotowe, miejsce w lodówce do schłodzenia. Zrobić okłady z bawełny i pozostawić go na Twoich oczach przez 20 minut.

2. Ogórek

Ogórek działa jako środek ściągający i ma właściwości, które również pomóc w rozjaśniające skórę. natychmiast koi zmęczone i spuchnięte wygląd oczu i dodatkowo ujędrnia skórę wokół oczu.

Jak używać: Cięcia ogórka na grube plastry. Przechowywać w lodówce przez pół godziny. Umyć okolice oczu i umieścić zimny ogórek i już pokrojone w plastry na oczy. Odstawić na 30 minut.

3. ziemniaków

Ziemniaki zawierają naturalne substancje wybielające, które zmiękczają purpurowy kolor oczu i pomagają w zmniejszeniu obrzęku.

Jak używać: niech ziemniaka do lodówki na 30 minut. Pokroić w plasterki i umieść je na twoich oczach, pozostawiając mu działać przez 20 minut. Następnie zmyć ciepłą wodą, aby uaktywnić krążenie.

4. Tomato

Pomidory są bogate w witaminy, likopen, fosforu, żelaza, potasu i magnezu. Na zawierać właściwości przeciwzapalne, pomidory mogą pomagać w wybielania obszaru oczu.

Jak używać: wymieszać łyżkę soku pomidorowego herbaty z łyżeczką soku z cytryny. Zastosowanie tej mieszaniny na cienie i pozostawić go przez dziesięć minut. Płukania czystą wodą.

5. Rose woda

Woda podnosiła zawiera witaminę A i C, posiada właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne oraz pomaga zrównoważyć pH skóry. Aplikacja zapewnia kojąco na oczy.

Jak używać: gotować pół litra wody i wlać dwa nowe płatki róży. Gotować przez dwie minuty, a następnie chłodzenie, aby okłady z bawełny przez 10 minut.

6. Olej migdałowy

Olej migdałowy to kolejny składnik, który jest korzystny dla delikatnych okolic oczu. Przy regularnym użyciu, można zobaczyć wybielanie ciemnych kręgów.

Jak używać: przed snem, stosować olej na cienie delikatnie masując. Pozostawić na noc i zmyć rano z zimną wodą.

7. Woda zimna

Zimna woda ma zdolność zwężania naczyń krwionośnych pod oczami. Proces ten może bardzo pomóc w zmniejszeniu opuchlizny i cienie.

Jak używać: zwilżyć szmatkę w zimnej wodzie i umieścić go bezpośrednio na zamkniętych powiekach przez 15 minut. Można też owinąć kilka kostek lodu w ściereczkę i umieścić go pod oczami.

8. jabłko

Jabłko, mogą być również stosowane do łagodzenia ciemne kręgi ze względu na naturalny obecnej w nim kwasu garbnikowego, którego pojemność jest wybielanie karnacji.

Jak używać: Wyciąć dojrzałe jabłka na kawałki. Ułożyć plasterki jabłka pod oczami i pozostawić go na około pół godziny. Zmyć powierzchnię skóry zimną wodą.

9. Mint

Mięta jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na cienie. Dając efekt chłodzenia i posiadające właściwości uspokajające, liście mięty pomaga usunąć cienie w bardzo naturalny sposób. Uczucie mrowienia spowodowane pieprzowej pomaga zwiększyć przepływ krwi w okolicach oczu.

Jak używać: zgnieść uważnie pięć liści świeżej mięty. Nałożyć mieszaninę otrzymaną wokół oczu i pozostawić na pięć do dziesięciu minut. Następnie zmyć.

10. Mleko

Kwas mlekowy w mleku pomaga rozjaśnić skórę i łagodzą podrażnienia.

Jak używać: zwilżyć bawełny w mleku i umieścić ją na oczach opuszczających działając na dziesięć minut.

Przewidzieć i uniknąć pojawienia się cienie

10 sposobów leczenia cienie naturalnie - Kobiety Tips10 sposobów leczenia cienie naturalnie - Kobiety Tips

Foto: Thinkstock

Ciało Niektórzy ludzie mają tendencję do gromadzenia się melaniny w regionie oka. Jest to genetyczna dziedziczną, która powoduje, że skóra staje się ciemniejsza i powoduje tworzenie się ciemnych kręgów. Z drugiej strony, niektóre złe nawyki mogą także powodować pojawienie się ciemnych kręgów, takich jak nieodpowiednia dieta, brak snu i suchość skóry. Na szczęście, jest to możliwe, aby zapobiec i uniknąć wygląd cienie zmieniających małe przyzwyczajenia do codziennej rutyny. Dowiedz się, jak:

  • Śpij dobrze: osiem godzin snu dziennie są zalecane dla zdrowej skóry.
  • Należy unikać spożycia cukru: nieodpowiednia dieta powoduje, że naczynia krwionośne w regionie oka zostaje rozszerzone, pozostawiając przyciemniony obszar. Zawierać w diecie produktów bogatych w przeciwutleniacze, takie jak owoce, kapusty i zielonych liści. Przeciwutleniacz pomaga zmniejszyć stany zapalne w całym organizmie.
  • Unikaj korzystania z papierosów i alkoholu: im więcej statki w rejonie powieki puchną, zwiększone zaciemnienie regionu. Papierosy i alkohol są bardziej widoczne naczynia krwionośne pod powiekę, aby spowodować rozszerzenie, a powiększone przepływu krwi im.
  • Nosić okulary: Ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe może spowodować zwiększoną pigmentację cienie. Zastosowanie okularów słonecznych z obiektywami, które zawierają dobrą ochronę przed promieniowaniem UV jest wskazany jako profilaktyki, jak również ochrony przeciwsłonecznej.
  • Nawilżają obszar oczu: patrzeć na lekki krem ​​nawilżający i łagodnych i naturalnych składników, takich jak aloes.

Podobnie jak większość problemów kosmetycznych, zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Ale jeśli cienie nie poprawi lub alternatywy wymienione powyżej, to najlepiej skonsultować się z dermatologiem.