Dowiedz się, jak prawidłowo myć twarz i ma zdrowszą skórę - Women Porady

Foto: Thinkstock

Mycia twarzy jest jednym z tych zadań, które są na automatyczny. Prawie nieświadomie i często bez podejmowania właściwej opieki. Czasami problemy, takie jak nadmiar olejów i suchej skóry są rozwiązywane po zmianie czasu nawyki, aby oczyścić skórę. I tak to jest więcej niż raz, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo dokonać higienę twarzy.

delikatnie umyć

Aby oczyścić twarz, trzeba wody i mydła do swojego rodzaju skóry. To wszystko. Ideałem jest, aby delikatnie kolistymi ruchami na skórze, to mydło, które zazwyczaj wykonać ciężką pracę, to znaczy bez pocierania skóry. Następnie należy spłukać dużą pozostały bez pozostałości mydła na skórze.

Umyj twarz tylko 2x dziennie

Czy Twoja skóra jest tłusta ani sucha, potrzeba jest do mycia twarzy wodą i mydłem dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Co więcej, gruczoły łojowe skóry są przeciążone i produkują więcej sebum, pozostawiając tłustej skóry. Więc mycie często nie jest zalecany dla osób o skórze tłustej.

Zimna woda: sprzymierzeniec Twojej skóry

Gdy czas chłodzi wzrost temperatury wody? Źle! Idealnie, zawsze umyj twarz zimną wodą, która ma ogromny wpływ na skórę rewitalizująco i zamknąć pory i zapobiegają zachować tłustej twarzy przez cały dzień. Gorąca woda bierze zdrowe naturalne oleje ze skóry i kubek. W wannie i na czas, aby umyć włosy, zdecydować się na zbyt zimnej wody.

Usunąć makijaż przed umyciem twarzy

Idealnie użyć do usuwania makijażu i usunąć wszystko zrobić przed praniem. Jest to gwarancja, że ​​będzie spać z taką samą skórę czystą i nie pozostanie resztka każdy kosmetyk. Dla oczu, które są bardziej wrażliwe, należy użyć właściwego usuwania makijażu dla tego obszaru, w porządku?

Złuszczają co tydzień

Oznacza to, że jeden lub dwa razy w tygodniu, co najwyżej (w zależności od tego, co twój dermatolog wskazują). Złuszczanie skóry pozostawia więcej lisinha ponieważ usuwa martwe komórki. Ale kiedy to się robi kilka razy uszkodzić skórę i usuwa swoją obronę, odwodnienie go. Ale uwaga: skóra z zapaleniem pryszcze wymaga więcej opieki Tym razem tak konsultacji z dermatologiem jest niezbędna.

Za pomocą ręcznika delikatnie

Ideałem jest, że każda osoba w domu ma swój własny ręcznik na twarz, która musi zostać zmieniona kilka razy w tygodniu, aby zapobiec wielu bakterii przestań. A w czasie do wyschnięcia, należy go nacisnąć skórę, aby nie pocierać. Pocieranie ręcznikiem to efekt pojawił się z złuszczania - i że widzieli, co nie powinno odbywać się codziennie!

Więcej wskazówek, aby dbać o skórę twarzy

  • Nie spać z makijażem, kosmetyki (kremy) w skórze, chyba że kremy z mocą nocy.
  • Użyj ściągające tonik po umyciu skóry. To jest wielki w celu usunięcia zanieczyszczeń, które nie wychodzą z mydłem.
  • Nie należy stosować kremy do ciała na twarzy. I że idzie do ochrony przeciwsłonecznej. wzywa do skóry twarzy, mniej miękkich produktów olejowych.
  • Thermal zraszanie wodą raz lub dwa razy w ciągu dnia na skórze. Nawilża i odświeża bez żalu.
  • Użyj podkładu przed dokonaniem. Pomaga zamknąć i zminimalizować porów skóry.
  • Zapytać dermatologa przed zakupem kosmetyków. Kupić na własną rękę lub na sugestię znajomego nie jest dobre!