Naucz się korzystać z ryżu wody, aby rozjaśnić przebarwienia skóry

Zdjęcie: iStock

Ryż jest w brazylijskim bazowej, tworząc atrakcyjną duet z fasoli. Ale oprócz tego, że część naszego naczynia, ziarna została również zastosowana z estetycznego celu.

Nawiasem mówiąc, to używanie nie jest dzisiaj: setki lat temu, że Azjaci używają wody ryż, aby utrzymać skórę w jednolitym kolorze i zapobiegają powstawaniu zmarszczek i linie mimiczne.

Sama woda ryż ma łagodzący wpływ na skórę, co pomaga w regeneracji warstwy zewnętrznej.

Ponadto, ryż jest bogaty w skrobię, minerały, niacyna (B3), witaminy i przeciwutleniacze. Kiedy te substancje są wydzielane do wody, jest zastąpiony przez nawilżające i antyoksydacyjne właściwości, pomaga zapobiegać i rozjaśnienie plam spowodowanych uszkodzeniem słonecznym oraz melasma.

Zapobieganie również plamy, ponieważ ryż substancje zdolne do wiązania się z miedzi występującej w skórze, która bierze udział w produkcji melaniny. Tak więc, synteza barwnika jest osłabiona, co zapobiega ciemnienie niektórych obszarów ciała.

Czytaj także: 7 domowe peelingi bardziej piękną skórę i zdrowe

Jak zrobić ryż wodę

Naucz się korzystać z ryżu wody, aby rozjaśnić przebarwienia skóry

Zdjęcie: iStock

Domowy przepis ryż woda jest bardzo prosta: wystarczy zostawić kilka ryżu szklanki wody przez 12 godzin, odcedzić płyn i przechowywać go w lodówce do dwóch dni.

Innym sposobem, aby uczynić wodę ryż gotuje fasolę: wystarczy umieścić ryżu i wody w bez przypraw i gotować przez 10 minut. Gdy woda jest mlecznobiałe z dobrym tonie, przecedzić ryżu (który może być używany w mocy) i utrzymywać wodę w lodówce.

Ta woda może być używana jako środek ściągający tonik lub bezpośrednio na plamy w ciemnych kręgów. Wystarczy zwilżyć wacikiem lub wacikiem, przechodzą lokalizację plamę i czekać na płyn do wyschnięcia.

Zaleca się stosowanie wody ryż codziennie przez co najmniej 30 dni, aby obserwować wyniki. Nie zapomnij użyć filtrów przeciwsłonecznych przed ekspozycją na słońce, ponieważ promieniowanie jest jednym z głównych czynników wpływających na początku i zaakcentowanie plam.

Wyniki różnią się od osoby do osoby i będzie bardziej widoczny w powierzchownych zabrudzeń. Jeśli plama jest usytuowany w głębsze warstwy skóry, podawanie ryżu woda nie dać pożądanego efektu.

Przeczytaj także: 11 potężnych witaminy dla zdrowej skóry i piękny

Ryż sfermentowany woda: Wpływ nasilenie

Naucz się korzystać z ryżu wody, aby rozjaśnić przebarwienia skóry

Zdjęcie: iStock

Gdy ryż jest fermentowana wody, jej skutki są jeszcze bardziej wydajne. To dlatego, że w procesie fermentacji, są nowymi związkami w tej mieszaninie. Jednym z nich jest kwas kojowy, który jest wykorzystywany w produkcji kosmetyków i wzmocnienia bielenia teksturę skóry.

Dla wody fermentacji ryżu na siebie, można usunąć za pomocą jednej z dwóch metod objaśniono powyżej i odstawić w temperaturze pokojowej przez 24 do 48 godzin, aż do lekko kwaśnych. Po tym, przechowywać płyn w lodówce.

Aby przyspieszyć proces fermentacji, nie męczy ryż, pozostawiając go z wody. W ten sposób, płyn fermentacji od 12 do 24 godzin, a następnie powinien być przechowywany w lodówce (obecnie bez ziaren). Wadą tej metody jest to, że ryż nie może być stosowany w przemyśle spożywczym.

Pamiętaj, że każdy produkt domu może zastąpić krem ​​do opalania - może być nawet niebezpieczne podstawienia dla niego. Jeśli plamy nie cofać, zawsze jest wskazane, aby szukać profesjonalnej pomocy u dermatologa.

Czytaj także: Naucz się rozróżniać rodzaje skaz skórnych