Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Tradycyjny indyjski system uzdrawiania, Ayurveda pojawił się około 7000 lat w Indiach i wzbudza ciekawość, ponieważ ich przekonań i nakazów.

Jak opisano w dyrektora Ayurveda School, Fernando Tremello, Ayurveda, skrzyżowania AYUR słów, które w sanskrycie oznacza życie i Veda oznaczającego wiedzę została uznana przez Światową Organizację Zdrowia jako tradycyjnej medycyny i tanią i skuteczną metodę leczenie, ponieważ wykorzystuje zasobów naturalnych, takich jak leczenie oraz brak efektów ubocznych, i wyróżnia się w zapobieganiu chorób i wspomagania leczenia chorób zwyrodnieniowych.

Fernando informuje również, że choć nie pochodzi z Brazylii, Ayurveda zyskuje rozgłos w kraju i jest sojusznikiem PNPI (Narodowego Programu Praktyk integracyjnej) SUS. „W niektórych miastach można znaleźć Ayurveda jako opcji leczenia w podstawowych jednostkach opieki zdrowotnej, a wielu specjalistów, którzy wykonują prywatne konsultacje w największych miastach kraju” dowodów.

Dowiedz się więcej o sposobach i zasadach ajurwedy i sprawdzeniu porad i receptur kosmetycznych dodać do pielęgnacji skóry i włosów i uzyskać jeszcze piękniej:

Zasady Ayurvedą

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

W odniesieniu do zasad tego systemu, terapeuta ajurwedyjski Maria Cecilia Lunardelli wyjaśnia: „Jako zasadami Ajurwedy, możemy wspomnieć o istnieniu pięciu wielkich elementów (eter lub przestrzeni, powietrza, ognia, wody i ziemi), które składają się na całą materię w wszechświat. Elementy te są zorganizowane w trzech form energii lub biotypów obecnego w istot żywych, znany jako doshas, ​​a mianowicie :. Vata, Pitta, Kapha "

Przeczytaj także: 14 sztuczek piękno Babcia nadal funkcjonuje

„Każdego człowieka jest utworzony przez specyficzny skład układu tridoshae, a co za tym idzie unikatowych właściwościach. Dlatego, ajurwedyjski schemat leczenia jest indywidualny i osobisty, więc jest to bardzo skuteczne.”, Dodaje Maria Cecília.

Jako leczenie, składniki występujące w przyrodzie są istotną częścią. „Ayurveda tradycyjnie wykorzystuje wszystko, co natura oferuje jako lek - królestwa roślin, zwierząt i minerałów. Ziołowe składniki są najczęściej stosowane, takie jak korzenie, kwiaty, liście i owoce roślin leczniczych stosowanych w postaci proszku, pasty, oleje i herbat, do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, „mówi Tremello.

Niektóre składniki mogą być trudno dostępne, ponieważ system ten nie jest pochodzący z Brazylii, ale z przeszukania internetowych sklepach specjalistycznych można znaleźć elementy niezbędne do przeprowadzenia zabiegi ajurwedyjskie.

8 zabiegów na twarz i skórę

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Wspólne stosowanie nakazów Ayurveda jest piękno skóry i włosów. „Ajurweda mówi, że piękno pochodzi z wewnątrz na zewnątrz. Włosy, skórę i paznokcie są produktami ubocznymi naszych tkanek, a jej piękno zależy od dobrego ich szkolenie. Dlatego zdrowa dieta w połączeniu z odpowiednim stylem życia spowoduje urody całym ciele, „instruuje Fernando.

Maria Cecília wyjaśnia, że ​​typy skóry uznane przez Ayurveda posiadają cechy biotypu lub dominujący dosha w poszczególnych kompozycji (oryginał lub Prakritti Konstytucji). Skóra typu vata jest do włosów, kruche, podatne na łuszczenie, zmarszczki i szare Máchovo. Typ Pitta skóra wydaje się bardziej wilgotny, trochę tłuste, kruchość naczyń włosowatych, tendencja do czerwonymi plamami i bardziej podatne na zapalenie. Już łagodnie kapha typ skóra jest bardziej odporna i tłuste i smarowane, zwykle pojawia się bardziej blady, „wyjaśnia.

W celu zaspokojenia niezbędnej opieki w zależności od rodzaju skóry, terapeuta wskazuje, że ludzie, którzy mają skórę typu Vata utrzymać skórę dobrze nawilżona, używając więcej substancji zmiękczających i unikanie nadmiernej ekspozycji na zimno, wiatr i substancji które mają tendencję do zmniejszenia zawartości wilgoci.

„Mamy ludzi, którzy mają pitta typu skóry należy zachować bardziej odświeżona i nawilżona, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, źródeł ciepła i unikanie substancji tłustej i bardzo gęsty,” wskazuje.

Dla osób typu kapha, Maria Cecília recomenta unikać gęste i tłuste kremy. „Umiarkowany i oszczędne ekspozycja na słońce i wiatr ma tendencję do przynieść korzyści, a także częstszego czyszczenia skóry, zwłaszcza z naturalnych substancji bardziej ściągających,” mówi.

Stara się stosować zasady ajurwedyjskie, sprawdź te z domowych receptur i dowiedzieć się, jak dbać o skórę:

1. Olej kokosowy do nawilżają skórę codziennie: używać oleju kokosowego nawilżać twarz. Oprócz powodowania odczucia świeżości nie jest tak ciężkie, w wyniku czego skóra nawilżona, ale bez ekscesów. Stosuje się go w małych ilościach, rozchodzi się po twarzy. Niech ona działać przez kilka minut i usunąć go z mycia twarzy.

2. Złuszczanie z cukrem: Proces ten pomaga w odnowieniu i zachowaniu naturalnej wilgoci skóry komórek, pozostawiając ją bardziej hydratyzowanego wygląd. W razie potrzeby, wymieszać z płatków róży lub nawet swojego ulubionego kremu.

3. Mleko, aby uspokoić i oczyścić twarz: używając bawełny, stosuje mleko całej twarzy. Mleko pomaga usunąć zanieczyszczenia i przedmiot niedostrzegalne gołym okiem, zapewniając blask skóry.

4. Olej z miodli indyjskiej łagodzić podrażnienie i zapalenie skóry ze: używać wacików zastosować olej na zapalnie lub podrażnionej powierzchni, pozostawiając ją do działania w ciągu nocy. Co więcej, jest to doskonały wybór jako pryszcze secativo.

5. Aloe Vera do tonu skóry codziennie: szeroko stosowane do oparzeń słonecznych, Aloe Vera jest doskonałym źródłem informacji dla zapewnienia odcień skóry, jeżeli są stosowane w wybranym regionie. Zapewnia skórę miękką, młodych wyglądające.

6. kurkuma + sandałowe na trądzik: przygotowania pasty z 1 łyżeczka kurkumy i sandał 1 łyżkę dodanie wody. Zastosuj całym twarzy i pozwolić mu działać przez 15-20 minut. Po tym czasie, umyj twarz ciepłą wodą. Powtórz tę czynność codziennie, aby uzyskać dobrą kontrolę trądzik.

7. Ziemniaki zmniejszyć wypryski na twarzy: wielki naturalny wybielacz, ziemniak jest uważany za jeden z najlepszych sposobów na ajurwedyjskie skóry z naturalnym połyskiem. Wystarczy delikatnie pocierając plasterek surowego ziemniaka w miejscach plam i przebarwień.

8. miodu nawilżają skórę i uniknięcia tworzenia się fałd: doskonały naturalny środek pochłaniający wilgoć, miód może pomóc osiągnąć płynność i nawilżona skóra, i jest bardzo przydatne do zapobiegania i leczenia zmarszczek obszarów ekstremalnej suchości. Wystarczy zastosować go do żądanego obszaru, pozostawić na kilka minut i usunąć go za pomocą ciepłej wody i mydła.

Główną zaletą ajurwedyjskich zabiegów kosmetycznych jest niski koszt i łatwy dostęp do składników, z których większość jest dostępna w sklepach ze zdrową żywnością, a nawet supermarkety.

5 ayurvéticos zabiegi na włosy

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Oprócz leczenia i utrzymania zdrowia skóry dni, ajurwedyjskie zabiegi kosmetyczne nadal możliwe, aby przywrócić suche włosy, przywracając do życia włosa. Odkryć jakieś recepty, aby twoje włosy jeszcze piękniejsze z pomocą Ayurveda:

1. Olej kokosowy odżywia włosy: zastosować organiczny olej kokosowy extra virgin w przedłużeniu włosów raz w tygodniu i pozostawić na noc, aby zachować je zdrowe i lśniące. Użyj ręcznik na poduszkę, aby zapobiec gromadzeniu się oleju w sztuce. Umyj włosy zwykle w godzinach porannych.

2. masaż ciepłym olejkiem migdałowym rosnąć włosy: oprócz odmłodzić mieszek, olej ten pomaga zwiększyć krążenie krwi w korzeniu, zachęcanie do wzrostu włosów i spadła upadek. Wystarczy zastosować ciepły olej na skórę głowy masując palcami. Wyniki są widoczne z 6 miesiącach stosowania tej techniki.

3. Amla Maska mieć grubsze włosy: Amla indyjski agrest jest bardzo nadaje się do oczyszczania krwi. Ze względu na wysokie stężenie witaminy C jest znany w leczeniu wewnątrz włosów na zewnątrz. Tylko odwodnione owoce i przekształcić go w proszku. Dodać pastę z ciepłą wodą i nałożyć go na skórę głowy. Pozostawić do działania w ciągu kilku minut i umyj włosy. Ona daje grubsze przewody i pomaga we wzroście włosów.

4. Masaż głowy z oleju rozmarynowego w celu zmniejszenia utraty włosów: zastosowanie olejku rozmarynowego w skórzanym włosy, masując ją delikatnie palcami. Powtórz to trzy razy w tygodniu, aby zmniejszyć utratę włosów i promowania wzrostu włosów.

5. Bhringaraj maska ​​na porost włosów: znany również jako fałszywego stokrotka Bhringaraj zioło jest bardzo skutecznym lekiem na porost włosów. Aby go użyć, należy usunąć kilka liści i zrobić ciasto, stosując ją w całym korzenia włosa. Pozostawić pastę do działania w ciągu kilku minut i przemyć przewody z lodowatej wody. Jeśli masz trudności ze znalezieniem trawę, poszukaj opcji w proszku i zrobić ciasto, dodając 5-6 łyżki ciepłej wody.

Dzięki zastosowaniu naturalnych olejków do nawilżania włosów, i uczynić je bardziej zdrowe i piękne, wciąż możemy zachęcić ich wzrostu i zwalczania upadku przewodów.

17 porad z Ayurveda dla swojej urody

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Wspomaganie ajurwedyjskie zabiegi kosmetyczne, możemy wspomnieć o żywności jako ważny element podbić skórę i włosy snów. Terapeuta Maria Cecília wyjaśnia, że ​​wizja Ayurveda nie ogranicza się do jakości żywności, ale raczej indywidualnej zdolności trawienia. „Z tego, że jedzenie może być bardzo dobre dla jednej osoby może być złe dla drugiego, więc nie ma sposobu, aby odwołać się do konkretnej żywności, która spowoduje, że skóra staje się piękniejsza. To samo można powiedzieć o włosy, włosy są produktem ubocznym kości, zdrowie zależy bezpośrednio na zdrowie kości „, podkreśla.

„Tak więc, zgodnie z myślą Ayurveda, piękno włosów i skóry są wynikiem w pełni funkcjonującego pojemności pokarmowego, sprzymierzonego do odpowiedniego pożywienia dla każdego biotypu”, dodaje profesjonalny.

Szuka pomocy dostarczamy zdrowsze włosy i skórę, terapeuta przytacza kilka wskazówek, które mogą ułatwić ten cel:

 1. „Staraj się jeść więcej naturalnej żywności, świeże, sezonowe i najlepiej bez pestycydów”, wskazuje.
 2. „Szukaj utrzymania zdolności trawienia lub trawienie (trawiennych pożaru lub Agni) w dobrym stanie, aby uniknąć tworzenia się biotoksynami (znany jako AMA Ayurvedą)” proponuje.
 3. Unikać czesanie włosów, gdy są mokre, ponieważ w ten sposób są bardziej podatne na złamania.
 4. „Unikaj spożywania mięsa osadzony, bardzo wieku sery, napoje bezalkoholowe, sztuczne słodziki i żadnych naturalnych soków owocowych”, poucza.
 5. Spać przynajmniej 8 godzin dziennie, aby zapewnić promienną skórę i pobudza wzrost włosa.
 6. „Należy unikać nadmiernego spożycia produktów przetworzonych, przetwarzane lub bardzo zmodyfikowany i zawierający sztucznych konserwantów i barwników,” mówi.
 7. Picie dużej ilości wody i utrzymanie dobrej diety jest bardzo ważne, aby zapewnić optymalne funkcjonowanie organizmu i promować wzrost włosów.
 8. „Staraj się spać wcześnie i obudzić się wcześnie,” ona zaleca.
 9. Unikaj nadmiaru alkoholu, papierosów i innych stosunkowo odurzające.
 10. Spożywać codziennie sałatki i surowe warzywa.
 11. „Do czyszczenia i nawilżający skórę i włosy, produkty użytku korzystniej nie zawierają produktów ropopochodnych, ale jak oleje roślinne i konkretnych ziół z Konstytucją osoby na podstawie składu doshas. Pamiętajmy, że nasza skóra jest największym organem ciała pochłaniającego „mówi.
 12. Nauczyć się radzić sobie ze stresem i bezsennością za pomocą środków takich jak joga, medytacja i ćwiczenia.
 13. Korzystnie w warzywach trawieniu i składających się z dużej ilości wody, co z marchwi, ogórków i sałaty. Są one idealne dla wszystkich rodzajów skóry.
 14. „Keep prawidłowego funkcjonowania pasażu jelitowego poprzez spożycie pokarmów bogatych w błonnik,” ona zaleca.
 15. Dodaj olej i nasiona do diety, aby poprawić stan skóry, pozostawiając ją bardziej zrównoważony ze względu na dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych zawartych w tych produktach.
 16. „Have a regularna aktywność fizyczna zapewnia lepsze krążenie krwi i limfy, oczyszczanie tkanek unikając gromadzenia się toksyn i sprzyja eliminacji samo” wskazuje.
 17. Spójrz na herbatę w ciągu dnia. Oprócz pomaga nawilżyć, pomaga również typ Vata skóra pozostaje bardziej młodzieńczy i promienny.

Ayurveda zapewnia urody, zdrowia i dobrego samopoczucia fizycznego poprzez użycie elementów występujących w przyrodzie. Wybierz receptur i wskazówek, które Ci odpowiadać i wykorzystać tę wiedzę w ich z dnia na dzień, zapewniając skórze i bardziej piękne i zdrowe włosy.