Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Aby dbać o włosy, opcje produktu nie są ograniczone do perfum i sklepach kosmetycznych. Nowa opcja, bardziej naturalne, jest już na rynku i obiecuje wielkie wyników dla przewodów.

Pochodzi z terapii Ayurveda pochodzenia indyjskiego, nowej alternatywnej opieki dla włosów. Shikakai jak to nazywa, jest owocem roślin Acacia concinna, który jest typowy krzew z Azji. Według ajurwedy instruktora Daniela Navaes, słowo oznacza „owoc dla włosów”.

Oprócz służąc do czyszczenia, Shikakai mogą mieć inne zastosowania dla przewodów i każda kobieta może realizować zabiegi gra w swojej strukturze włosa. Przyjrzeć się bliżej na temat tego produktu i dobro może zrobić dla swojej urody.

Fakty i korzyści z Shikakai

 • Shikakai jest już używany przez tysiące lat przez indyjskich kobiet. Pojawia się on również w skład wielu produktów kosmetycznych.
 • Produkt ma prawo zatrzymać łupieżu.
 • To jest dobre zarówno dla włosów i skóry głowy. infekcje wszy włosów i problemy można również traktować Shikakai.
 • Shikakai ma niskie pH, co pomaga utrzymać naturalną wilgotność włosów i nie usuwa olejku podczas czyszczenia, co sprawia, że ​​włosy pozostają piękne.
 • Według Daniela Navaes The Shikakai zawiera również saponiny, „którzy mają łagodne działanie detergentów; Właściwości anty grzybów i są bogate w witaminy C i D”. Te połączone właściwości zmniejszenia spadku i promowania gładką czyszczenie „usuwając tłuszcz nagromadzony, ale bez usuwania warstwy lipidowej, która chroni włosy” wyjaśnia Daniela.

Korzystanie z Shikakai

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Jest tylko jeden poprawny sposób używać Shikakai włosy. Istnieje kilka możliwych przychodów i efekt może być różny od osoby (może być bardziej lub mniej skuteczne).

czyszczenie Shikakai i leczenie przędz

Instruktor Daniela Navaes sugeruje krok po kroku, aby dbać o włosy z Shikakai:

 1. Pustego pojemnika z pokrywą, wymieszać dwie łyżki Shikakai, łyżkę henna w proszku (100%), naturalne i kubek połowę wody i przesączono.
 2. Przykryć i dobrze wymieszać, tworząc pianę.
 3. Pozostawić mieszaninę przez 5 do 10 minut, wstrząsając od czasu do czasu, aż do chwili użycia.
 4. Zmoczyć włosy i zastosować mieszaninę powoli masując skórę głowy.
 5. Po użyciu całą mieszaninę, pozostawić na włosach przez 5 minut płukania w zwykły sposób.
 6. Wreszcie, ocet jabłkowy rozcieńcza się wodą, aby zamknąć skórki włosy, wmasować w skórę głowy, a jej końce i ponownie płukanie ".

Shikakai i ich połączone działanie z innymi ziołami

W terapii ajurwedyjskiej, Shikakai można łączyć z większą ilością ziół, aby jeszcze bardziej potężny wpływ na włosy.

Jednym z nich jest henna. Według Daniela Navaes „mix z henny Shikakai promuje czyszczenia i klimatyzacji w tym samym czasie, oprócz jaśniejsze. Henna w tym kontekście nie zmienia koloru włosów, ponieważ kwota jest niewielka, a czas stosowania jest krótki. "

Dodać proszek zioło Amla w miksie z Shikakai można również zrobić dobry na włosy, pozostawiając je miękkie i błyszczące. APOP ma właściwości antybakteryjne, antyoksydacyjne i właściwości ściągające i jest również stosowany w leczeniu łupieżu, czyszczenia, włosy Wzmocnienie i połysk włosów.

Gdzie kupić Shikakai

Shikakai nie jest produktem spopularyzowana w Brazylii, więc to wciąż nie jest łatwo znaleźć go na sprzedaż w kraju. Ale można kupić przez Internet w pewnych określonych miejscach:

Shikakai Hesh za $ 6,43 na E-Bay

Shikakai Hesh za $ 6,43 na E-Bay

Banjaras Shikakai Proszek do $ 12.00 w Emporium On Net

Banjaras Shikakai Proszek do $ 12.00 w Emporium On Net

Shikakai proszek do R $ 68.90 w Galerii Zdrowia i Urody

Shikakai proszek do R $ 68.90 w Galerii Zdrowia i Urody

Shikakai proszku luzem na ceny na zapytanie na Alibaba

Shikakai proszku luzem na ceny na zapytanie na Alibaba

Shikakai ma kilka korzyści dla włosów i może opuścić jej wygląd jeszcze bardziej zdumiewające!