8 kosmetyki, które można zrobić w domu - Kobiety Tips

Foto: Thinkstock

Jest to zazwyczaj, gdy są one sprzątanie domu lub przygotowuje walizkę na wyjazd, że kobiety uświadomienia sobie ogromną ilość produktów kosmetycznych, które mają! Szampon, odżywka, krem ​​do twarzy, balsam do ciała, perfumy i wiele innych.

I to jest w celu zaoszczędzenia, jest propozycja, aby zmniejszyć ilość przedmiotów kosmetycznych dostępnych w kraju, wiele kobiet szukać pomysłów domowych produktów, które mogą zastąpić oryginalny - zakupiony w sklepach kosmetycznych, apteki, supermarkety itd.

Poniżej można zobaczyć receptury niektóre z najbardziej popularnych domowych produktów kosmetycznych. Mogą one być wykonane w domu, szybko i wygodnie:

1. Produkt fabrycznie depilacji

Kobiety, które mają zwyczaj golenia w domu wiemy: istnieje wiele produktów przeznaczonych wyłącznie dla nich! Złuszczający pachwinie wstępnie depilacji, balsam po depilacji i inne balsam kojący.

Jednak produkty te mogą być płynnie zastąpić rzeczy, które mają już w domu. Zamiast zakupu pre-krem do depilacji, na przykład, po prostu stosuje wspólny talk przed nałożeniem wosku do ochrony skóry.

2. Usuń wosk

Po usunięciu, usunięcie kawałków wosku, które zazwyczaj pozostają w organizmie mogą być wykonane za pomocą olejku migdałowego lub nawet oleju.

3. Po depilacji wyrobów

Po goleniu, skóra większość kobiet zazwyczaj denerwuj i czerwony. Ale nie trzeba koniecznie kupować krem ​​po goleniu. Aby ją uspokoić, po zabiegu, można użyć zimne okłady z rumianku.

4. Body Scrub

W misce wymieszać 1/4 szklanki oleju (typ zależy od ciebie), 1/8 filiżanki brązowego cukru, soli 1/8 filiżanki i dodatek z olejku eterycznego, że podoba Ci się na tyle (np , wanilia) - to do mieszaniny ma przyjemny zapach.

Ale uwaga, jeśli masz suchą skórę, unikać tego typu złuszczania. Lub mniej skóry, z wyłączeniem mieszanki soli i podwójną ilość cukru. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest, aby zawsze skonsultować się z dermatologiem o najlepszych produktów dla swojej sprawy.

5. Umyj twarz z miodem

Łączą łyżeczkę czystego miodu z jedną łyżkę wodorowęglanu sodu. Szczep mieszaninę na wilgotną skórę. Miód jest dobry wybór, aby ukoić skórę, podczas gdy wodorowęglan sodu działa jako łagodny złuszczający, że nie boli twarz.

6. Perfumy

Chcesz, aby Twoje własne perfumy? Łączą olejki eteryczne chcesz - na przykład, wanilia, lawenda itd. - o małej alkoholu i utrzymywać mieszaninę w szczelnie zamkniętym pojemniku.

7. Golenie Oil

Końcówka jest dla ludzi! Zamiast kupować krem ​​do golenia, mogą wybrać olej do wyboru - kokosowy, jojoba, arganowego itp - i wydać w strefie być ogolony. Ale uwaga, ludzie, którzy mają skórę tłustą powinny unikać tego typu produktów.

8. Maska nawilżający

Połączyć jogurt z puli pół szklanki nie owsianych, wymieszać i stosować na twarz, uważając z regionu oka. Mieszaninę pozostawia się do działania w ciągu około 15 minut i płukania.

profesjonalny osąd

Ale czy te „produkty home” są naprawdę skuteczne? Czy najlepszym rozwiązaniem jest zawsze zdecydować się na oryginalne produkty?

Pomimo produkty domowej roboty są praktyczne i skuteczne w opinii niektórych osób, brazylijski Society of Dermatology powiedział przez relacjach prasowych, czyli przed tego typu produktami. To dlatego, że nie ma dowodów naukowych, że te domowe rozwiązania są naprawdę skuteczne i nie wiem, czy są one dobre czy nie dla skóry.

Dlatego w razie wątpliwości, najlepszym rozwiązaniem jest, aby zawsze skonsultować się z dermatologiem (woda) o mieszanek i zamienników produktów. W ten sposób można uniknąć ewentualnych problemów skórnych i mają bezpieczeństwo podczas dokonywania wyborów.