8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Getty Images

Jeśli chodzi o makijaż, jeden z najbardziej frustrujących rzeczy, które mogą się zdarzyć, kupujesz produkt wierząc, że jest wyjątkowy i okaże się, że w rzeczywistości jest fałszywy.

Tak, jakby już nie było wystarczająco złe, musimy dodać, że podrabiane produkty nie zostały poddane żadnej rodzaj oceny jakości, więc jest to niemożliwe, aby wiedzieć, czy produkt jest naprawdę nadaje się do użycia, prezenty lub substancji nietoksycznych i wytworzono w sposób higienicznego.

Ale faktem jest, że fałszywy makijaż i kosmetyki istnieje i co można zrobić, to szukać strategii, aby uniknąć oszukany. Pamiętając zawsze używać podróbki nawet może być szkodliwe dla zdrowia!

Thaty Oliveira, wizażysta Sao Paulo (Instagram | Facebooku) pomógł nam wymienić kilka wskazówek i ostrzega, aby uniknąć fałszerstw. po prostu wykonując kilka prostych i skutecznych opieki możliwe jest, aby odróżnić je od oryginału, aby uniknąć oszukany i zapobiegania szkodom dla zdrowia, takie jak podrażnienie, zanieczyszczenia i nawet plamy dalsze stosowanie szkodliwych substancji.

1. Wybierz dobrze gdzie kupić produkt

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Getty Images

Thaty wyjaśnia, że ​​ważne jest, aby zwrócić uwagę, gdzie kupić produkt. Najlepszym sposobem, aby wiedzieć, gdzie kupić produkt jest dostęp oficjalną stronę i zobaczyć, które są autoryzowanych dealerów marki, zarówno pod względem sklepach fizycznych i wirtualnych. Powinieneś być podejrzane, jeśli znaleźć produkt oznaczony jako MAC, Chanel, czy jakiejkolwiek innej poważnej marki, zmieszanej z produktów dla domu i papeterii. Te marki nie sprzedają swoje produkty w niezorganizowanej miejsc lub sklepów sąsiedztwie.

Przeczytaj także: 10 kosmetyki, które każda kobieta zasługuje na

W stosunku do sklepów internetowych, które nie są wymienione na oficjalnej stronie marki, wyszukiwania w Internecie reputację sklepu. Wirtualne certyfikaty są dobrym znakiem, że sklep powinien być zaufany i usługi, takie jak twierdzą Oto całkiem użyteczne, aby upewnić się, że niezawodność

Kolejna wskazówka jest, aby szukać sklepu na portalach społecznościowych, przeczytaj zwrotnych klientów, sprawdzić, czy jest aktywny i ma dobrą stronę kanału obsługi klienta. Cechy te zwiększają niezawodność za wykazanie kontakt i troski o klienta. W tym przypadku szanse na produkt, aby mogło być prawdziwe są większe.

W stosunku do stron, które działają jako pośrednicy pomiędzy poszczególnymi kupujących i sprzedających, jako wolnego rynku, OLX i innych miejsc, że należy zwrócić uwagę, ponieważ jest to bardzo często znaleźć podrobione produkty na tych stronach. Jeśli kupisz, upewnij się, że zdjęcia są prawdziwe i dowiaduje się zwrotu, należy zdać sobie sprawę, że wyrób jest fałszywy, kiedy dostaje ręce.

Również wziąć pod uwagę następujące wskazówki: Jeśli wszystkie z nich są obserwowane razem, prawdopodobnie będzie dokonać bezpiecznego zakupu i nie zostaną oszukani.

2. Zastanów się, czy cena produktu jest w zależności od jego jakości

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: iStock

Makijaż i jakość kosmetycznych, zwłaszcza międzynarodowe marki są drogie. I nie jest wierzyć w magiczne promocjach, w których produkt jest 80% zniżki, na przykład, na pewno nie ma problemu z takim produktem. Najczęściej jest to fałszywy produkt. Ale jeśli to prawda, może być o, aby wygrać, a nie będą mogli korzystać z urządzenia przez dłuższy czas, ponieważ produkty przeterminowane mogą również zaszkodzić skórze.

Czytaj także: 7 substancji w kosmetykach, że należy unikać

Końcówka jest tu pod uwagę cenę na oficjalnej stronie internetowej, należy pamiętać, że rabaty będą na ogół około 20%, przy czym największe rabaty wynoszą około 40%, nie więcej niż to. Niektóre sklepy online mają produkty certyfikowane czasami nawet do 60% taniej, ale trudno to główne marki. Najczęstszym jest to, że są one mniejszych marek, i tylko jeden lub dwa konkretne produkty, nigdy całej linii.

Utrzymać tego typu zachowań marketingowych w umyśle może przyczynić się do ucieczki wielu oszustw.

3. Uwaga szczegółowo opakowaniu

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Getty Images

Istnieją pewne dość oczywiste podróbki. Te, które tylko wyglądają już wiesz, że nie może być produktem tej marki, że produkt podaje. Jednak fałszerze podeszli bardziej oryginalnego wyglądu opakowania, co sprawia, że ​​należy zachować ostrożność w tym momencie.

Mimo to, jest to szczegół, który powinien być zawsze traktowane jako podrobionych opakowań często „zdradzić”, ponieważ materiał stosowany jest jako szlachetny nigdy i wyrafinowany jak oryginalnego produktu.

Oficjalna strona jest po raz kolejny odniesienia, które pomogą rozpoznać produkt. Należy zwrócić uwagę na rozmiar i kolor opakowania, czcionki, wielkości liter, gdzie wpisy są drukowane. Należy również sprawdzić, czy produkt rzeczywiście istnieje w tej prezentacji. Palety cieni z wielu kolorach (czasami nawet do 80 ton), na przykład, są bardzo rzadkie w najbardziej znanych marek, które zwykle decydują się na mniejszych palet i, w niektórych przypadkach, profesjonalne konfigurowalny paletach.

Przeczytaj także: 20 makijaż można kupić o wartości Big Mac

Jest to ważne, a następnie potwierdzić, czy produkt rzeczywiście istnieje, zanim go kupić w punkcie sprzedaży nieoficjalne.

4. Sprawdzić Manufacturing informacje w pakiecie

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Getty Images

Pierwszym elementem zauważyć tutaj jest kod kreskowy. Pierwsze trzy cyfry oznaczają kraj, w którym kod został wydany. Bądź ostrożny, jeśli te liczby nie stanowią jakiegokolwiek kraju lub kraju wyświetlany w kodzie nie odpowiada kraj wyświetlany na opakowaniu jako zakładu produkcyjnego. To może oznaczać, że przedmiot jest podrobiony.

Ponadto, ważne jest, aby szukać oznaczeń jako partii, numer seryjny i data ważności. Chociaż niektóre międzynarodowe marki produktów przyjść bez daty ważności wydrukowanej na produkcie, nie są zazwyczaj inne informacje wydrukowane na opakowaniu.

Innym szczegółem jest fakt, że marki zwykle ujednolicenia prezentacji nazwy produktu. Niektóre są identyfikowane przez numer, innych po imieniu, jeszcze inni wg nazwy i numeru. Należy zwrócić uwagę na standard marki: czy ona zawsze identyfikuje nazwę produktu i produkt myślisz o kupnie jest identyfikowany tylko przez pewną liczbę, to prawdopodobnie fałszywy.

5. Sprawdzić ton produktów

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: iStock

Mało fałszerze mogą wiernie odtworzyć kolory i odcienie fundamentowych, cienie, szminki i rumieńcami. Tak, wejdź na stronę producenta i sprawdzić, które kolory są rzeczywiście dostępne jest bardzo pomocne, jeśli chodzi o utylizacji imitacji. Należy zwrócić uwagę również w jasności produktów. Jeżeli urzędnik paleta jest matowy i kryjące odcienie a sprzedajesz jest pełen jasnych cieni, coś jest nie tak!

Czytaj także: 7 sposobów, aby zaoszczędzić przy zakupie kosmetyków

6. Ocenić zapach i konsystencję produktu

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: iStock

Według Thaty Oliveira, niektóre marki mają charakterystyczny zapach, który podrobione wersje nie można odtworzyć. Więc zwrócić uwagę na zapach produktu jest to dobry sposób, aby sprawdzić, czy masz do czynienia z podrobionego produktu.

A nawet jeśli nie wiem, niepowtarzalny zapach produktu wielkiej marki, pod uwagę fakt, że nie powinno pachnieć. Można również uniknąć grudek, łatwo złamać lub zawierać zanieczyszczenia. Jeśli szminka pachnie woskiem, rzęsy maskować aplikator jest bardzo zdeformowana (lub nie zgodne z prezentowanym w jednym miejscu marki) lub gdy cień kruszą bardzo łatwo, być podejrzane i obserwować inne objawy pozwalające określić, czy istnieje jest to piracka wersja produktu, który chcesz kupić.

7. Należy zwrócić uwagę na jakość szczotek lub aplikatorów, które pochodzą z produktem

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Getty Images

Nawet jeśli bardzo podobny do oryginalnego opakowania, czasem jest to możliwe, aby rozpoznać imitację za pomocą szczotki lub aplikatorów zawartych. Porównaj kształt, kolor i jakość, co jest wyświetlane na oficjalnej stronie internetowej. Również poczuć jakość materiału, rodzaj włosia, jeśli łatwo odłączyć lub są bezpieczne. Szczotki z włosia szczoteczki szczecina jak powinien zostawiają cię w stan gotowości, a także szczotki o bardzo nieregularnych rozmiarach szczeciny bez żadnego wyjaśnienia dla niego.

8. Sprawdzić, czy produkt przed zakupem

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: iStock

Zawsze staram się wypróbować kosmetyki, zanim je kupić. Często zdarza się, że jest to struktura, która pamiętać, że produkt nie może być marką, która twierdzi, że jest. W rzeczywistości, być zaskoczony, jeśli sklep nie posiada produkt dostępny do testów: główne marki ogólnie rozważenia eksperymentowania jako niezbędne do wykazania jakości marki.

Szczotki: nie ma problemu z zakupem fałszywe?

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Getty Images

Jednym z produktów podrabianych w różnych znanych marek są szczotki. Aby uniknąć oszukany, znowu ważne jest, aby wiedzieć, wzorzec marki, jak szczotki są ponumerowane i zidentyfikowane i jak są one sprzedawane. międzynarodowe marki zwykle sprzedają swoje pędzle pojedynczo lub w zestawach z kilkoma specjalnymi szczotkami. Zatem przypadki 30 szczotek, a zwłaszcza za cenę jednego pędzlem w oficjalnym sklepie są wyraźnie fałszywe.

W przeciwieństwie do kosmetyków, które mogą powodować bardziej oczywistych zagrożeń dla zdrowia, pędzle i aplikatory fałszywych oni nie są bezpośrednio szkodliwe. Oczywiście, musimy wziąć pod uwagę fakt, że nikt nie zna pochodzenia użytego materiału a nie warunków produkcji, tak że nawet pędzle i aplikatory mogą zawierać szkodliwe substancje. Ale to, co podoba nam fałszywe szczotek jest kwestia jakości.

fałszywe szczotki często może być tak piękne, jak prawdziwe, a czasami nawet działa całkiem dobrze. Jednak nie mają one tej samej jakości oryginału i są często sprzedawane w sposób wprowadzający w błąd, co jest przestępstwem.

Jeśli założyć, ryzyka, nie ma większego problemu z użyciem fałszywych pędzle i aplikatory, z powodów opisanych powyżej. Ale jeśli nie trzeba nabyć oryginał jest zawsze lepiej zdecydować się na tańsze marki, a nie podróbki, ponieważ te marki mają to proces bardziej przejrzysty niż produkcja artykułów fałszywą, możliwe jest znać pochodzenie materiałów. Co więcej, nawet tańsze marki mają troskę o funkcjonalności oferowanych produktów, a tym samym zapewnienie wysokiej jakości produkt w możliwościach oferowanych przez przedziale cenowym jest. Tylko ten spokój i zaufanie do marki jest już stymulowanie preferencję dla tańszych marek zamiast podrabianych wersjach drogich marek.

Inteligentne wskazówki dotyczące momencie zakupu

Wszystkie propozycje przedstawione, są pewne, że powinna zostać wzmocniona, dzięki czemu można uniknąć nawet na pobyt, jeśli wątpliwość, czy taki produkt jest lub nie jest prawdą. Są to:

  • Zawsze zdecydować się na zakup w oficjalnych lub autoryzowanych sklepach. Te sklepy oferują gwarancję zwrotu do przodu i do każdego problemu;
  • Jeśli można kupić w sklepach fizycznych, wiem, że to jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, ponieważ kupowane są szkoleni, aby wskazać, co jest najlepsze dla Twojego typu skóry i koloru, a można zrobić próbę przed zakupem;
  • W razie wątpliwości o każdym produkcie, zawsze odwołuje się do oficjalnej stronie internetowej marki. Nie można szukać wszelkich informacji na oficjalnej produktów i limitowanych edycjach, uniemożliwiając Ci się oszukać;
  • oryginalne produkty znanych marek nie są sprzedawane na ulicznych straganach. Jeśli istnieją tam żadnego oryginalnego produktu, może być skradziony;
  • Jeszcze raz: być podejrzane o bardzo niskich cen na produkty, które są zwykle bardzo drogie.

Porównania pomiędzy oryginalny makijaż X fałszywe

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Odtwarzanie / Cherry Blog

W tym powyżej pierwszego obrazu, należy zwrócić uwagę na różnicę w sposobie jest napisane nazwę marki: produkt podrobiony, linia jest znacznie cieńsza i wychodzi łatwo

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Odtwarzanie / Cherry Blog

Niektóre fałszywe makijaż wprowadzają elementy, które nie wchodzą w oryginalnych wersjach, takich jak pędzle, aplikatory i lusterko. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, oryginalny produkt.

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Odtwarzanie / Cherry Blog

Powyżej, przykład kute szczotki zestawu. Rozpatrywany znak towarowy nie sprzedaje zestawy z tak wielu szczotek, a nawet kilka z prezentowanych modeli są produkowane przez markę.

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Odtwarzanie / Pigment Moda

Jest to bardzo często wymyślić produkty, które nie istnieją w sieci i po prostu umieścić logo próbując sprzedawać więcej.

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Odtwarzanie / Tie kobieta

Niektóre produkty podrabiane mają jaśniejszy niż w oryginale lub innych zmian w fakturze.

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Odtwarzanie / Linda obudziłam

Górna szczotka jest prawdą. Niski jest repliką. Należy pamiętać, że wielkość i ilość szczeciny jest inny, chociaż są one dość podobne

8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Odtwarzanie / Baianinha Moda


8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Odtwarzanie / Obudziłam Linda


8 porad dla identyfikacji podrabianych kosmetyków i makijażu

Zdjęcie: Odtwarzanie / Baianinha Moda

W trzech powyższych zdjęć można zobaczyć kilka możliwych wariantów używanych etykiet w fałszywych wersjach

Podróbki były zawsze dostępne i to jest bardzo trudne dla marki kontrolować ten rynek. To dlatego, że podczas gdy istnieją ludzie, którzy kupują takie produkty, będą one nadal produkowane i sprzedawane. Najlepszym sposobem na ograniczenie podrabiania jest aby być na bieżąco i wiedzieć produkt kupią. Tak więc, jest o wiele trudniej się oszukać i rynek ten powoli zanika.