15 receptur domu kosmetyczne wodorowęglanem sodowym

Foto: Thinkstock

Jeśli nadal wierzą, że wodorowęglan sodu jest przydatny tylko do gotowania i sprzątania, dobrą wiadomością jest to, że ta substancja jest tak wszechstronny i przydatny, które mogą być używane nawet dbać o piękno skóry, włosów, a nawet zęby ,

Ta domowej roboty Sztuką jest już powszechnie stosowany w Europie, zwłaszcza we Francji, gdzie kobiety są mistrzami wodorowęglan jako sojusznika piękna. W Stanach Zjednoczonych, które produkują przemysłowa wodorowęglan inwestują w swoich występów konsumentów wszechstronność wodorowęglan i jego wiele możliwości zastosowania.

Jedną z zalet korzystania z sody oczyszczonej, aby dbać o piękno jest to, że chociaż produkt jest cudowne, to jest tanie - pakiet kosztów 100g około R $ 3.

Ponadto, inną zaletą jest to, że do pieczenia można łatwo znaleźć w supermarketach i sklepach spożywczych.

Teraz do części praktycznej - zobacz receitinhas i osądzenia chcesz.

Przepisy i porady kosmetyczne z wodorowęglan sodu

 1. głębokie oczyszczanie włosów: dodać trochę wodorowęglan do szamponu dokonać głębokiego oczyszczania i całkowicie usunąć resztki pozostałego w przewodach.
 2. Opieki skórek: Umieść łyżeczkę sody w szklance ciepłej wody i stosować roztwór do masażu skórek.
 3. Łokcie i kolana miękkie: zmieszać trochę sody do swojej nawilżający i masaż okrężnymi ruchami kolanach i łokciach, aby zwiększyć nawilżenie.
 4. Czyszczenie szczotki do włosów i pędzle do makijażu: namoczyć w mieszaninie ciepłej wody i 3 łyżeczki do pieczenia w celu wyeliminowania odpadów, które gromadzą się w tych akcesoriów.
 5. czystsze zęby: wymieszać w małej szczoteczki do zębów pasty do zębów i pieczenia i zrobić szczotkowanie, więc zęby są czystsze i biele.
 6. zapachu i ochłodzono w ustach: należy płynu do płukania ust z roztworem łyżeczkę wodorowęglanu pół szklanki wody w celu uniknięcia nieprzyjemnego zapachu.
 7. Urządzenie do czyszczenia zębów: opuszczeniem urządzenia zanurzonego w roztworze ciepłej wody i 3 łyżeczki lub szczotka jest używany do wypalania.
 8. miękkie, czyste i pachnące dłonie: dodać 1 łyżeczkę w 200ml mydła w płynie i użyć mieszanki gdy myjesz ręce.
 9. Użyj zamiast soli do kąpieli: dodaj pół szklanki sody oczyszczonej w wannie w celu usunięcia zanieczyszczeń z powierzchni skóry i sprawia, że ​​jest bardziej miękka.
 10. kąpiele stóp z pieczeniem: Dodać 3 łyżki zupy do pieczenia w misce z ciepłą wodą, złuszczają nogi użyciu loofah i poczuć skórę bardziej miękkie i świeże stopy.
 11. twarzy i ciała zarośla wodorowęglan: 3, w celu wytworzenia mieszaniny do pieczenia i etapy 1 części wody i wykorzystać ten katalog złuszczają twarzy i ciała z kolistymi ruchami. Mieszanina jest tak miękki, że można go stosować codziennie.
 12. Dezodorant domowych pieczenia: Wymieszać jedną łyżeczkę wodorowęglanu magnezowego w szkle mlecznym i używać jako deodorant. Jeśli wolisz, że dezodorant ma aromat, dodać olejek z wyboru.
 13. Suchy szampon: Gdy włosy są bardzo tłuste i nie masz czasu, aby umyć go zazwyczaj posypać trochę pieczenia aby zmniejszyć wygląd brudne.
 14. Żegnajcie zapachów obuwia: posypać trochę sody w buty w nocy, kiedy ją usunąć. Rano będzie wolne od smrodu.
 15. Wodorowęglan, aby uniknąć plam dezodorujące: posypać pieczenie na skórze po nałożeniu dezodorantu, więc można zapobiec ubrania pozostać z żółtawe plamy.

A potem? Jak o próbie receptur i powiedz nam o swoim doświadczeniu? Pamiętaj, aby dzielić tajemnice z jej przyjaciół i komentarz poniżej, aby powiedzieć, co myślisz o tych domowych sztuczek.