10 niezwykłych zastosowań dla cebuli - Kobiety Tips

Foto: Thinkstock

Szeroko stosowany w przemyśle spożywczym, jako przyprawa i uzupełniać najróżniejsze rodzaje potraw, cebula ma wiele przeciwutleniaczy, co czyni go potężnym sprzymierzeńcem w walce z chorobami takimi jak rak. Właściwości tego strączkowych, jednak wykraczają daleko poza zwykłe użytku kuchennego.

1 - Repelent

Repelenty sprzedawane w aptekach i supermarketach nie zawsze działają zgodnie z oczekiwaniami. Ponadto, niektórzy mogą mieć alergię na każdy ze składników mieszanki. Dlaczego nie spróbować czegoś bardziej naturalnego? Pocieranie skóry cebula jest skutecznym sposobem, aby zachować owady z dala, dopóki nie przeszkadza zapach.

2 - Anti swędzenie

Jeśli ukąszenie owadów stało, nie ma powodu do paniki. Rub cebulę na skórę może również pomóc zmniejszyć swędzenie spowodowane przez zwierzęta. W tym przypadku ograniczyć stosowanie na obszarze zagrożonym.

3 - Usuwanie szyi

Jeśli nigdy nie słyszałeś o cebuli herbaty, można brać antybiotyki za nic. Napój jest bardzo zalecany w leczeniu bólu i ból gardła. Aby go przygotować, wystarczy użyć połowę skórki cebuli dla każdej szklanki wody, zagotować i zdjąć skórkę przed jedzeniem herbatę.

4 - metalowy oczyszczacz

Końcówka jest dla wszystkich rodzajów metalu z srebra kuchni, aby jej biżuterię lub drobiazgi. Wystarczy wyciąć cebulę, a następnie miażdży go z niewielką ilością wody. Ponadto, należy użyć czystej, suchej szmatki do zastosowania misturinha na powierzchni polerowanej przez pocieranie go. Wreszcie, należy przekazać inną czystą, suchą szmatką.

5 - Odkurzacz grille i grill

Pocieranie kawałków cebuli na grill z grilla lub nawet na tabliczce kuchnia grill jest bardzo skuteczne, aby usunąć brud. Można wykonać procedurę przy użyciu ściereczki lub nawet widelec, który posłuży do szorowania cebulę w pożądanych miejscach.

6 - Usunięcie hemoroidów

Dla tych, którzy cierpią z powodu strasznych hemoroidy, cebula może przynieść ulgę w bólu i poprawę ram Flash. W tym przypadku należy przygotować kąpieli SITZ z warzyw umieszczenie kilku elementów cebuli w misce z wcześniej przegotowanej wody. Pozostawić na kilka minut i zrobić kąpiel Sitz, zawsze uważając i czeka, aż woda ostygnie aby zapobiec oparzeniom.

7 - Rozwiązanie dla odmrożenia

Jeśli nie wiesz, jak radzić sobie z odmrożenia, spróbować pocierając kilka kawałków cebuli na rany. Ból niemal natychmiast, a po kilku dniach, suche odmrożenia.

8 - „Zbawiciel” spalonego ryżu

Aby nie trzeba wyrzucać, że garnek ryżu, który był zbyt długo w ogniu, pokroić cebulę na pół i umieścić jedną połowę na ryżu z kadłuba w górę. Cebula pochłania cały smak spalenizny i można służyć ryż normalnie.

9 - Środek konserwujący do awokado

Po przecięciu awokado, jeśli chcesz, aby zapobiec robi się ciemno, wystarczy umieścić go w plastiku z pół cebuli i zamykanie opakowania. Ta porada działa najlepiej z czerwonej cebuli.

10 - Szybka Przepis na cebuli z jajami

Pokroić cebulę w plastry, w celu uzyskania pierścienie. Po umieszczeniu ich w misce olejowej z drutu aż lekko rumiane jednej strony rozbijania jaj przez pierścienie. Wlać trochę wody na dnie miski i przykryć je, czekając, aż jajka są w momencie ich preferencji.