Sprzątanie domu z sody oczyszczonej - Women Porady

Foto: Thinkstock

To jest powszechne w życiu codziennym, gospodynie szukać środków czyszczących, które obiecują, aby bardziej efektywnie i szybko czyszczenia przecież nic lepszego niż mieć dobry czysty dom bez konieczności przeznaczyć jeden dzień do czyszczenia. Dla tego produktu marki oferują kilka opcji o różnych wartościach na półkach rynków.

Mimo, że te produkty są bardzo wydajne, zawierają one w ich formuły związków chemicznych, które łatwo wyparowują, który może powodować podrażnienie skóry, oczu i w zależności od przypadku, do kompromisu dróg oddechowych. Nawet bardziej suche dni, trzeba zachować ostrożność, aby uniknąć znanych alergie układu oddechowego.

W tym przypadku musimy szukać zasobów naturalnych i mniej szkodliwych dla zdrowia do czyszczenia pomieszczeń w domu. W tym dobrym rozwiązaniem jest, aby czyszczenie wodorowęglanu sodu.

Dla chemicznego Mário Souza „Wodorowęglan sodu idealnie zastępuje zastosowanie wybielacza i detergentu, które są przedmioty, które mają tendencję do podrażniać skórę ludzi, którzy mają wrażliwość na działanie chloru i formaldehydu.”

Souza mówi, że substancja pochłania zapachy i jest niezbędna do czyszczenia kuchni i środowisk z dużą ilością tłuszczu. „Ale, jak również inne środki chemiczne, aby codzienne sprzątanie konieczne jest stosowanie rękawic ochronnych”, powiedział chemik.

kilka porad

Do czyszczenia piekarnika Souza zalecane do gorącego roztworu niewielką ilość wodorowęglanu. „Można znaleźć substancję w supermarketach lub aptekach prostych,” mówi.

Odpływ z zatkanym zlewem z tłuszczem? Nic lepszego niż położyć łyżkę pieczenia do ogrzewania gorącą wodą w prosty czajnik i rzucać mieszaniny w ralinho. On desentupirá wkrótce.

Aby zdezynfekować wnętrze lodówki, substancja wymieszać z wodą i odrobiną mydła i wytrzeć suchą szmatką. Cały brud łatwo opuścić urządzenie.

Podczas przygotowywania obiadu i kolacji, to jest wspólne dla żywności przywarła do dna i boków patelni. Dla unglued jest prosta ciepłej wody i wodorowęglanu sodu. Odstawić na kilka minut, a następnie wydać gąbką z detergentem, że pot będzie zupełnie czysty w momentach.

Korzyści z sody oczyszczonej do czyszczenia domu

Przedmioty bez plam: Oprócz komponentu jest idealny do dezynfekcji powierzchni kuchennych, łazienek i sypialni, zaleca się, aby usunąć plamy na naczynia i sprzęty domowe. „Stosowanie proste rozwiązanie ciepłej wody z napojem, jest możliwe do rozjaśnienia tkaniny, naczynia do szorowania, szklanki i garnki nawet używane do smażenia pokarmów” Uwagi chemika.

czyszczenie dywanów: Czy chcesz, aby oczyścić dywanie w salonie? Następnie wymieszać z sodą w 1 litrze wody i miotły, przejdź tarcie dywanu. Będzie to bardzo czysty i nie zły zapach, mimo wszystko, substancja także usuwa zapach stęchlizny zawartych w tkance.

Powierzchnia stali nierdzewnej: Stal nierdzewna jest materiałem, który plami bardzo łatwo, prawda? Ale można zdezynfekować z substancją i nie będzie miał żadnych problemów w przyszłości. W tym celu zmieszać sodę w wrzątku i grać pod zlewem. Oprócz eliminacji bakterii, będziesz mieć czyste i jasne zlew, żadnych plam.

Oprócz tych korzyści, substancja jest również zalecany dla dentystycznych szczotek czyszczących i grzebieni. „Making mieszaninę ciepłą wodą, będzie łatwiej oczyścić obiektów, dodatkowo także wodorowęglanu sodu mają znacznie bardziej przystępnej cenie niż w przypadku tradycyjnych produktów czyszczących,” podsumowuje chemicznych.