Foto: Thinkstock

Foto: Thinkstock

Pranie jest procesem, który wymaga organizacji i pewną wiedzę, ale nie zbyt skomplikowane. To nie jest tylko gra kilka sztuk do maksymalnej pojemności pralki, należy nacisnąć przycisk i poczekać, aż stamtąd wyjdziecie wszystko czyste i pachnące.

Trzeba wiedzieć jak oddzielić kawałki i trochę ostrożność podczas mycia je w urządzeniu lub w zbiorniku. W ten sposób można zaoszczędzić energię, proszek do prania, zużywa mniej energii i nadal utrzymuje jego ubrania dłużej.

Aby pomóc i pokazać, że nie ma żadnych tajemnic, założyliśmy praktyczny przewodnik do prania ubrań. Poniższe porady i zobaczyć, jak zrobić to zadanie jeszcze łatwiejsze.

Przed przystąpieniem do mycia ubrania

Unikaj ubrań, które pozostają brudny przez długi czas, szczególnie gdy jest mokro, aby uniknąć zapach stęchlizny. Poza smrodem, forma może powodować plamy usunąć.

Oddzielić białka od ciemnych ubraniach i umieścić na starych poszewki lub separatorów własne ubrania mają być stosowane w pralkach. Ubrania z trudnymi plamami powinien dostać leczenia produktem odplamiacz przed pójściem do pralki.

Nigdy nie umieszczać złożone części w zmywarce. Fałda miejsca lekko większe tarcie, co zwiększa zużycie i odbarwienie tkanki w tych obszarach.

Zamknij wszystkie suwaki i przyciski części. Jeśli są luźne guziki, wzmocnienie lub usunąć je. Nie zapomnij również sprawdzić, czy nie ma pieniędzy, papier lub przedmiotów w kieszeniach (spinki, klipsy, śruby, monety, itp.)

Należy unikać mycia kołdry pikowane narzuty na maszynie, ponieważ są one nieporęczne i tarcie powoduje zużycie materiału i uszkodzenia koc, który wypełnia tych części.

W czasie mycia

Starannie przestrzegać wytycznych określonych na etykietach odzieży. W opisie pielęgnacji ubrań etykiety powinny zawierać wyjaśnienia pięciu podstawowych procesach: czyszczenie, bielenie chlorem, suszenia i prasowania oraz pralnie.

Niektóre części muszą być myte ręcznie, ponieważ są one bardzo delikatne. Bielizna, części jedwab, kaszmir, skarpety i inne tkaniny szlachetne są przykładami. Mycie w zbiorniku trwa zbyt długo, więc kto nie ma zbyt wiele czasu dla tej można przejść oddzielając te kawałki w ciągu tygodnia i zarezerwować trochę czasu na to zadanie w weekendy.

Stosować specjalne mydła do prania odzieży drobne i płukania, aż woda wychodzi czysty. Nie przekręcać kawałki, tylko wycisnąć, aby usunąć nadmiar wody. W ostatnim płukaniu, umieścić w zmiękczania wody jedną łyżkę lub dwie łyżki octu i ma miękkie kawałki.

W pralce, wybrać program w zależności od typu tkaniny i stopnia zanieczyszczenia z części. Pamiętaj, że białe i kolorowe ubrania powinny być oddzielone, aby uniknąć przebarwień.

Nigdy nie stosować wybielaczy ani wybielać na kolorowe ubrania, niezależnie od rodzaju tkaniny. tkaniny z jedwabiu, skóry, lycra, spandex lub poliuretanu powinien nigdy zostać przemyto wybielaczy, nawet bieli.

Zobacz również jak rozszyfrować etykiety ubrania

Umyć czarne ubrania bez utraty koloru, z reguły nigdy nie pozostawiać części sos. Im mniej są narażone na mydło i słońcu, będą one trwać dłużej. Należy także uważać z tych białych plam, które pojawiają się z powodu nadmiaru mydła i zmiękczający, umiarkowanie korzystać z tych produktów.

Jeżeli części są zabarwione przed myciem je ponownie, spróbuj spędzić pędzlem ubrania. Często są one po prostu umyć odpady, które łatwo wypaść z dobrym szczotkowane.

odzież wełny należy prać oddzielnie, bez funkcji wirowania. Mycie ścierki oddzielone od osobistych ubrań, ponieważ zwykle zawierają tłuszcz i można przejść do innych części. To samo odnosi się do ściereczek czyszczących.

W czasie strojach kąpielowych mycia, wystarczy umieścić ten sam materiał tkany razem bez mieszania z innymi rodzajami odzieży. Osobne ręczniki kolorem, zawsze mycie jaśniejsze odcienie, a następnie bardziej kontrastowe kolory i ciemne, aby uniknąć przebarwień. Najbardziej korzystne produkty do mycia kąpielowe są mydła i zmiękczania tkanin.

W praniu każdy rodzaj strony, nic nie przesadzać z proszkiem. Użyj nadmiar produktu, starając się mieć bardziej czyste ubrania tylko boli pranie. Zawsze respektować do pomiaru wskazany na maszynie.

do wyschnięcia

Umieść ubrania do wyschnięcia natychmiast po praniu. Pozostawić zwilżone części wewnątrz urządzenia lub wiadrze może powodować plamy i ugniatania i zmarszczki tworzące trudne do wyeliminowania czas prasowania.

Rozszerzenie szeroko otwarte części. Jeden trick, aby nie ugniatać zbyt koszule, sukienki i inne kawałki strukturyzowane natychmiast umieścić je na wieszakach po zakończeniu prania. Wolą wysuszyć ubrania, zwłaszcza kolorowe, zacienione. Słońce powoduje blaknięcie kolorów.

8 porad, aby zaoszczędzić na pranie

1 - Nie zostawiaj krany otwarte, gdy nie trzeba używać wody podczas płukania ubrań. Wystarczy otworzyć zawór ponownie do płukania;

2 - Części z ciężkich zabrudzeń należy pozostawić do wchłonięcia przed praniem;

3 - Dodaj ubrania jak najwięcej skorzystać z wydajności urządzenia, przy jednoczesnym poszanowaniu danego progu;

4 - na maszynie ustawić poziom wody w zależności od ilości odzieży. Funkcja ta ogranicza straty wody;

5 - zbiornik wody użytkowej i urządzenie do mycia może być wykorzystywana do mycia stoczni. Spędzisz mniej wody i nadal oszczędza proszek do prania;

6 - w czasie suszarki do ubrań, bielizny użyć zamiast suszarni. Lub umieścić kawałki w suszarce przez kilka minut, a następnie na linii, gdy są jeszcze wilgotne.

7 - Żelazo zużywają dużo energii, więc najlepiej jest użyć naraz;

8 - Należy zwracać uwagę na uszczelki Procel, Narodowego Programu na rzecz oszczędności energii, co wskazuje na wydatek energetyczny każdego prania urządzenia. Funkcje znaczek teksty od A do G, i im bliżej do bardziej oszczędnego urządzenia.