17 sposobów zapobiegania i oczyścić z kurzu w domu - Kobiety Tips

Foto: Thinkstock

Pyły są spowodowane przez drobne cząstki zanieczyszczeń, martwej skóry i roztoczy, które są zawieszone w powietrzu. Poza tym daje brudny wygląd kurz również powoduje poważne problemy z oddychaniem i alergiczne dlatego mogą przenikać przez błony zewnętrznej płuc i nosa.

Jeśli jesteś jak większość kobiet prawdopodobnie miał wrażenie, że zaledwie kilka dni po oczyszczeniu jego dom był pełen kurzu znowu, prawda?

Jest nieuniknione, że włamuje się do domu, ale istnieje kilka prostych kroków, które mogą temu zapobiec. Na przykład, jednym z głównych sposobów rozprzestrzeniania się pyłu wokół domu jest zamiatanie, zwłaszcza jeśli jest to twardy i szybki.

Dlatego istotne jest, pierwszy oddech, a następnie przekazać wilgotnej szmatki na podłodze. Więc można uniknąć, że wzrost pyłu dla mobilnych i zatrzymać się w całym domu.

Aby pomóc w misji przed pyłem i ich układu oddechowego i estetyczne konsekwencje, Personal Organizer Adriani Gonçalves wyprodukowany 17 wskazówek dotyczących czyszczenia i konserwacji, które pomogą utrzymać dom wolne od kurzu. Sprawdź:

 1. Miej przewiewne pomieszczenie otwierając okna w okresach słońcu, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci;
 2. Linia materace, poduszki i poduszki z wodoodporną osłoną;
 3. Umyć i zmienić poszewki, prześcieradła, ręczniki dość często;
 4. Koce należy zastąpić kołdry, które mogą być myte raz na dwa tygodnie;
 5. Czyste meble do sypialni wilgotną ściereczką z częstotliwością większą niż raz w tygodniu;
 6. Wycierania rolety wilgotną ściereczką albo w przypadku kurtyn tkaniny, przemyć je co 15 dni, co najwyżej;
 7. Aspirować zasłony, dywany i dywaniki;
 8. Zapobiec zwierzęta tracą przez, jak psy i koty, pobyt w środowisku, zwłaszcza w łóżku;
 9. Nie palić w pomieszczeniu;
 10. Unikaj pozostawiania obiektów pokój, które gromadzą kurz jak książki, czasopisma, zabawki pluszowe, pudełka i ramki;
 11. Unikaj silnych zapachów, takich jak farby, rozpuszczalniki, pestycydów i środków czyszczących - jeśli konieczne, i otworzyć okna;
 12. regularnie wymieniać filtr klimatyzatora;
 13. Czysty często podłoga / laminat wilgotną szmatką;
 14. Maty miejsce przy wejściach. Pozwoli to zachować dużo brudu, który jest załadowany do butów;
 15. Spray odstraszające powierzchni drewna z politury pyłu;
 16. W zwyczaju odrzucając to, co nie jest używana;
 17. Spójrz ewentualne dodatkowe spacje między płytą główną i drzwi.

Co zrobić, do czyszczenia dłużej?

Zmiana niektórych nawyków czyszczenia i konserwacji można zrobić w domu pobyt patrząc czyste dłużej. Postępuj zgodnie ze wskazówkami:

 • Nie używaj miotełki. To po prostu usuwa kurz z jednego miejsca do drugiego. Wymienić szmatami lub chusteczki mikrofibry i użyć uniwersalnego produktu, aby ułatwić czyszczenie.
 • Nie używać produktu uniwersalnego bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię. Taka postawa będzie stanowić „film” z prochu w telefonie i nie będzie go oczyścić. Zamiast tego wolą stosować produkt na tkaninie używać do sprzątania.
 • Ważne jest, że otwór, przez który klimatyzator jest zawsze oczyścić. W przeciwnym wypadku, gdy zasilanie jest włączone cały pył osadza się na łodygach przyjść do domu.