Sofa: jak wybrać idealny materiał? - Kobiety Porady

Foto: Thinkstock

Kanapy są częścią niemal każdego domu. Są one wykorzystywane do przyjmowania wizyt, a także w celu dostosowania mieszkańcom w czasie spoczynku, aby oglądać program telewizyjny lub film.

Jednak kupując nową sofę, wiele osób nie ma pewności, jak dokonać dobrego wyboru, ponieważ niewiele osób wie, w rzeczywistości, różne rodzaje istniejących na rynku.

Eloisa Castilho, projektant wnętrz, zarządca i właściciel Glamour Tkaniny i Puff Mania jest, zwraca uwagę, że przy zakupie sofa, człowiek powinien rozważyć, zwłaszcza, co jest wykorzystanie tego utworu. To znacznie wpływają na wybór modelu, rozmiaru i tkaniny. „Sofa życia (pokój dzienny), na przykład, może nie mieć wielką głębię; ponieważ modele do sali telewizyjnej mają większą głębię i mechanizmów chowane i kanapa, „mówi.

Profesjonalne dodaje, że obecnie zdecydowana większość ludzi ma jeden pokój (salon i TV), co komplikuje trochę bardziej w momencie wyboru. „Idealnie w takie przypadki są zaprojektowane tapicerki, które są opracowywane w związku z potrzebami, a nawet fizycznego typem każdej osoby. Wielkość muszą przestrzegać nie tylko środki ochrony środowiska, ale również liczbę osób, które będą korzystać z kanapy, „wyjaśnia.

Jeśli chodzi o tkaniny sofa, Eloisa wyjaśnia, że ​​należy go wybrać myślenia, a także dekoracji w ich potrzeby. „Zasadniczo, możemy znaleźć obecnie na rynku cztery rodzaje tkanin używanych w tapicerce: syntetyczny, chenille, żakard i zamszu. Różnorodność jest ogromna, zwłaszcza w dekoracyjnych zgodnie z szlachetnych przędz takich jak jedwab i len. Jednak wartość tych tkankach jest znacznie większa i są one najczęściej stosowane w poduszkach i małych części, „mówi.

Poniżej można zobaczyć, jakie są wady i zalety każdego z głównych istniejących tkaniny sofa, aby dokonać dobrego wyboru przy zakupie:

Sofa: jak wybrać idealny materiał? - Kobiety PoradySofa: jak wybrać idealny materiał? - Kobiety Porady

Eloisa Castilho wyjaśnia, że ​​syntetyczne tkaniny, generalnie ma dużą wytrzymałość, a także ekstremalną łatwość czyszczenia. „Są naturalnie wodoodporny i nadaje się dla osób z alergią i zwierząt domowych,” dodaje.

Z drugiej strony, podkreśla projektanta wnętrz, to jest bardzo zimno w zimie i gorącym latem.

Sofa: jak wybrać idealny materiał? - Kobiety PoradySofa: jak wybrać idealny materiał? - Kobiety Porady

Według Eloisa The chenille był powszechnie stosowany i do niedawna był uważany za tkanka bardziej „wygodne” ze względu na jego miękkość. „Ale dziś, z najbardziej dostępnych finansowo suedes, ta opcja nie jest najczęściej używane,” mówi.

Według Eloisa, kolejny punkt, który doprowadził do zmiany ogólnej preferencji była trudność czyszczenia obicia szenilową prezentowane. „Dlaczego mają wiele zmarszczki, nie nadaje się dla osób uczulonych lub jakiś problem oddechowego, a nie dla tych, którzy mają zwierzęta w domu,” wyjaśnia.

Sofa: jak wybrać idealny materiał? - Kobiety PoradySofa: jak wybrać idealny materiał? - Kobiety Porady

Eloisa Castilho wyjaśnia, że ​​tkanina żakardowa jest jednym z najstarszych kompleksu fabryk włókienniczych i prezentuje wielki opór.

„Jest to materiał stosowany w linii tapicerki, a zwłaszcza dekoracji dzisiaj. To dlatego, że oprócz kilku obecnych technik drukarskich, ma sposobu tłoczenia z drutami się podczas tkania „, mówi projektant wnętrz.

Jak sama fabuła jest całkowicie zamknięta, Eloisa dodaje brud nagromadzenie jest znacznie mniejsze, co ułatwia codzienne sprzątanie.

Sofa: jak wybrać idealny materiał? - Kobiety PoradySofa: jak wybrać idealny materiał? - Kobiety Porady

Według Eloisa, że ​​suedes są najczęściej używane i zazwyczaj są importowane. „Oni mają powłokę, która zapewnia niezrównany komfort. Są bardzo łatwe do czyszczenia, ponieważ nie mają one pozorne działek „mówi.

Jednak podkreśla Eloisa, w przypadku wypadków z cieczy, plamy są najtrudniejsze do podjęcia. „Więc wodoodporne zaleca” wyjaśnia.

Należy zachować ostrożność

Sofa: jak wybrać idealny materiał? - Kobiety Porady

Foto: Thinkstock

Ale, jak prawidłowo dbać o sofę, niezależnie od wybranej tkanki i zapewnia, że ​​trwa dłużej? Eloisa Castilho mówi, że w zasadzie tapicerki nie powinny być narażone na działanie promieni słonecznych bezpośrednio. Powinny one być również unikać chemikalia do czyszczenia i jest bardziej odpowiednia do neutralnej bazy.

„Idealne sprzątanie odbywa się wyłącznie za pomocą wilgotnej szmatki z wodą i próżni. Ponadto warto zauważyć, że struktura kanapie jest przeznaczony do konkretnego zastosowania i nie należy jej uciec ... Na przykład, ramiona nie powinny być stosowane jako siedzisko, z wyjątkiem przeznaczonych dla niego, „podsumowuje projektanta wnętrz.

Teraz masz dobre wskazówki dotyczące wyboru najlepszego rodzaju kanapie w domu. Pamiętaj, aby oceniać, po pierwsze, w jakim środowisku będzie część i jaki jest jego cel! Po tym, łatwiej jest wybrać tkaninę, model i idealny rozmiar.