Foto: Thinkstock

Foto: Thinkstock

Prawdopodobnie słyszeliście o jeżyna, ale będzie wiedział wszystkie zalety, że owoce mogą dostarczyć swoje zdrowie?

Istnieją różne rodzaje jagód: czerwony, biały i czarny. Mają one niewielki wymiar w zakresie od 1 do 3 cm, w zależności od gatunku.

Liliane Oppermann, nutróloga medyczne z tytułem specjalisty Abran (brazylijski Association of Nutrition) i były dyrektor brazylijskiego Medical Association ortomolekularnej (Ambo), wyjaśnia, jakie są właściwości odżywcze jeżyn:

owoce: Jest bogaty w witaminy i minerały, źródła żelaza, witaminy C i wapnia. Zawiera on również antocyjany, przeciwutleniacze zdolne do odwrócenia uszkodzenia komórek przez wolne rodniki.

liście: Są one wykorzystywane do morwy herbatę, która obecnie odbywa się bardzo pomyślnie przez różne korzyści, jakie może zaoferować do zdrowia. Jest arkusz, który ma wyższe stężenie magnezu, fosforu, potasu i wapnia, a także witamin, przeciwutleniaczy, takich jak witamina C i E

morwy korzyści herbaty

Liliane Oppermann wyjaśnia, że ​​herbata jeżyna zaczęły być badane w Japonii „Jego skuteczność została przetestowana i zatwierdzona najpierw przez japońskiego Ministerstwa Zdrowia, zostały ujawnione przez japońską NHK kanale telewizyjnym” mówi.

nutróloga medyczny wyjaśnia, że ​​po takich studiach z żurawiną herbaty (Amora Miura), można stwierdzić, że ma potężny wpływ. Wśród nich były:

Ma działanie ożywiające: i jest bogate w magnez, potas i fosfor zwiększa wytrzymałość i moc i wzrost odporności.

Walka z cukrzycą: Herbata pomaga walczyć z cukrzycą, ponieważ ma DNJ, hamując tempo glukozy z naturalnym uwalniania insuliny.

Polepsza funkcjonowanie nerek i wątroby: pomaga w poprawie funkcjonowanie wątroby i nerek, hamowania akumulacji tłuszczu i cholesterolu w tych narządach.

Podziemny osteoporozy: może to być ważne, pomocnik przy zwalczaniu osteoporozy, ponieważ ma 22 razy więcej wapnia niż mleko i zawierają więcej potasu, magnezu i żelaza, naturalne białka, włókna, cynk i drożdże.

Poprawia krążenie: poprzez poprawę wskaźników cholesterol i tłuszcze obojętne we krwi, herbata poprawia krążenie krwi.

Zapobiega nadciśnieniu: poprzez y-aminomasłowego (GABA), a hipotensyjne, zapewnia efekt normalizacji i hamowanie wysokości krwi.

Zmniejsza objawy menopauzy: reguluje hormony działające skutecznie w objawów menopauzy.

Pomaga hamują wygląd raka: według badań, liście morwy mają właściwości, które mogą hamować powstawanie raka.

Reguluje pracę jelit: za posiadanie dużej ilości błonnika, morwa herbata ułatwia pracę jelit i pomaga poprawić zaparcia. ponadto zmniejsza szkodliwe bakterie bez wpływu na korzystne - która utrzymuje florę jelitową w dobrym stanie.

Zapobiega się grzybów: Herbata jeżyny mogą hamować proliferację grzybów ponadto ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne.

Pomaga w zwalczaniu łysienia: ożywić krążenie w skórze głowy i stopniowo hamować spadek przewodów, żurawina herbata może być dobrym sojusznikiem w walce z łysieniem.

morwa herbata schudnąć?

Foto: Thinkstock

Foto: Thinkstock

Jest to poważny wątpliwości. Liliane Opperman wyjaśnia, że ​​herbata jeżyna może rzeczywiście przyczynić się do utraty wagi.

„Wynika to z obecności włókien i drożdże, co ułatwia trawienie i poprawę czynności jelit i do hamowania akumulacji tłuszczu w organizmie, a szczególnie na akumulację tłuszczu w jelitach, tym samym zapobiegania otyłości” mówi nutróloga medyczny ,

Ale Liliane Opperman pamiętać, że herbata jest tylko jako sojusznika. „Ważne jest monitorowanie odżywczych tak, że menu jest wyważony i kompletny, stosownie do potrzeb każdej osoby,” powiedział.

Również według nutróloga, utrata masy różni się od osoby do osoby, ale średnia wynosi 1,5 kg w tygodniu, o zbilansowanej diety i ćwiczeń fizycznych codziennie (w połączeniu z yna zużycia TEA).

Jak zrobić żurawiny herbatę?

Według Liliane Opperman, właściwości lecznicze jeżyna liści herbaty są wzmocnione w infuzji. Przepis jest prosty:

 • W misie żelaza umieścić 1 litra wody;
 • Wyłączyć grzanie, jak tylko zacznie się gotować;
 • Wlewać wody do pojemnika i dodać jedną łyżkę liści morwy suchych.
 • Gdy ciepłe, szczepu i pić bez słodzenia.

Nutróloga wskazuje, że herbata może być przechowywana w lodówce lub w termosie przez okres nie dłuższy niż 24 godzin.

Jak powinna jeżyna spożycie herbaty?

Liliane Opperman daje pewne wskazówki co do blackberry spożycia herbaty:

 • Wskazane jest, aby przygotować i spożywać herbatę w tym samym dniu.
 • Litra preparatu żurawinowy herbaty może być spożywane na zimno lub na gorąco, 3 razy dziennie pomiędzy posiłkami.
 • Można rozpocząć przyjmowanie herbatę jeżyna rano, ale nie trzeba koniecznie zabrać go na czczo.

Przeciwwskazania morwy herbaty

Według Liliane Opperman, nie jest znane żadne przeciwwskazania w odniesieniu do morwy herbaty. „Jednak jego stosowanie u kobiet w ciąży i matek karmiących musi być uprzednio ocenione przez profesjonalnego dietetyka”, mówi.

Inne herbatki, które mogą pomóc ktoś schudnąć

Foto: Thinkstock

Foto: Thinkstock

Nie tylko herbata jeżyna, który został hitem wśród ludzi, którzy chcą stracić kilka funtów. Liliane Opperman zwraca uwagę, że zielona herbata jest bardzo zalecane do stosowania w dietach odchudzających. „Oprócz niego, hibiskus herbata i rozmaryn są dobre wskazania do środków ograniczających,” mówi.

Rozmaryn herbata przepis na utratę wagi

składniki:

 • 300ml wody
 • 1 łyżeczka ziela rozmarynu herbata.

przygotowanie:

 • Zagotować wodę.
 • Dodać rozmaryn w zioła.
 • Odstawić na 10 minut.
 • Coe.
 • Jest gotowy do picia

Końcówka Liliane nutróloga: pić trzy filiżanki herbaty dziennie rozmarynu.

Pamiętaj, że ani herbaty morwy i herbatę lub inne cuda! Herbaty może tylko pomóc w procesie odchudzania. Jednak, aby uzyskać dobre wyniki, trzeba przestrzegać zrównoważonej diety, a korzystnie aktywność fizyczną.