Zumba: 10 korzyści dla ciała (the # 6 jest zaraźliwe)

Foto: Thinkstock

Dla kobiet, które chcą „się w kształt” lub po prostu zachować piękne i zdrowe ciało, nie ma żadnych tajemnic: musimy ułożyła zbilansowanej diety z wysiłkiem fizycznym! Wytrwałość jest również kluczowe, tak więc jest to bardzo ważne, że osoba wybiera rodzaj aktywności fizycznej, które naprawdę Ci odpowiadać.

A jeśli również częścią tej grupy kobiet, które szukają aktywności fizycznej, które mogą pomóc im osiągnąć swoje cele w zdrowy i przyjemny sposób, pokochasz poznać nowy sport, który robi największe sukcesy wśród żeńskiej publiczności !

Zumba Fitness to klasa, która łączy taniec i gimnastyka ruchy, pakowane przez Łacińskiej i międzynarodowych rytmów takich jak cumbia, Reggaeton, Salsa i Merengue.

Sport przybył do Brazylii po trafieniu w Stanach Zjednoczonych i innych 110 krajach i zyskuje coraz więcej zwolenników w naszym kraju do zabawy i zabawny, i uciec od rutyny tradycyjnych ćwiczeń wykonywanych w salach gimnastycznych.

Być może słyszałeś o Zumba, ale to jeszcze nie miał okazji do praktykowania klasę, będziesz wiedzieć teraz, nie bez powodu!

10 Korzyści z zumba dla ciała

Poniżej można zobaczyć listę 10 powodów, aby ćwiczyć zajęcia Zumba:

1. spędzony kalorii: Według Caroline Pascarelli, Zumba nauczyciel Kontury ekskluzywna siłownia dla kobiet, wielka atrakcja tego trybu jest to, że można stracić 600-1000 kalorii w ciągu jednej godziny zajęć. A wszystko to „nie wiedząc o tym!”

2. Zwiększenie metabolizmu. Również według nauczyciela klasy mieszanek Zumba taniec z gimnastyki, naprzemienne ruchy tlenowych i zlokalizowane, a co za tym idzie, zwiększa metabolizm i wydatek kaloryczny.

3. Eliminacja toksyn. Funkcja aktywność dodatkowo pomaga w usuwaniu toksyn i zatrzymywania płynów ustrojowych, jak podkreślono Caroline.

4. Rekrutacja różnych mięśni. Klasa działa każdy mięsień w organizmie. „Jednakże, niższe mięśnie są najbardziej rekrutowane (czworogłowy, pośladkowy, ścięgna i cieląt). Istnieje również rekrutację mięśni rdzeniowych, które polega na mięśnie brzucha, pośladków i pleców, „powiedział nauczyciel.

5. Korzyści z sercem. Klasa Zumba jest korzystne dla serca. „Aktywność powoduje poprawę układu krążenia poprzez zwiększenie bicie serca i ze względu na większą objętość krwi, że serce prowadzi do organizmu, zwłaszcza do mięśni”, mówi Caroline.

6. pozytywny Astral. Zajęcia muzyczne są 70% rytmów Łacińskiej. Te rytmy są bardzo zaraźliwe, więc, poprawiają nastrój i stres.

7. Instrument. Innym interesującym punktem jest to, że nie ma wymogu w doskonałości ruchów, to znaczy, że nie bierze „ekspertem” w tańcach, klasa jest łatwe i każdy ma zabawy podczas ćwiczeń.

8. interakcji. Zumba jest sport indywidualny, z choreografią prowadzony przez nauczycieli, ale w trakcie zajęć, można pracować tworzenia okręgów, kolumn, wierszy i dzieląc pomieszczenie na dwie części, do jednej grupy przeciwko drugiej, na przykład, aby wystąpić większa interakcja między studentami. „Ta zmiana formatu klasy generuje większą klimat przyjaźni między uczestnikami”, mówi Caroline.

9. znaczący spalania kalorii. Również według nauczyciela, spalanie kalorii Zumba może być porównywany z innymi działaniami, takimi jak Muay Thai, bieganie, spinning, Body Attack.

10. Zabawa i ćwiczenia. Zumba Fitness jest zabawa, różne, proste i skuteczne. „Propozycja jest wstawienie wszystkich ludzi w aktywności fizycznej, poprawę układu krążenia, wzmocnienie mięśni, spędzając dużo kalorii, poprawę równowagi, koncentracji, łagodzi stres, a zwłaszcza skrętu klasę do prawdziwej partii”, powiedział Caroline Pascarelli ,

Aby osiągnąć dobre rezultaty

Liczba klas zumba, która odbędzie się w tym tygodniu jest nieograniczona, co oznacza, że ​​student może zrobić każdy dzień, jeśli jest to pożądane. „Jeżeli osoba jest wykonać tylko Zumba, zalecamy co najmniej trzy razy w tygodniu,” wyjaśnia Caroline nauczyciela.

Przeciwwskazania

Teraz wiesz, wielkie powody do uprawiania Zumba, ale to jest normalne, że nasuwa się pytanie: czy istnieją przeciwwskazania każdy może praktykować aktywność?

Caroline Pascarelli wyjaśnia, że ​​nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania Zumba. „Tylko w przypadkach, gdy uczeń jest początkujący i już mają jakąś patologię, na przykład, nie może wykonywać wpływ nauczyciele powinni dostosować niektóre choreografie, które mają obcasy. Inna sprawa jest taka, że ​​kobiety w ciąży, które zalecają, że korzysta z częstotliwością przez cały czas w klasie „, powiedział.

Mogę ćwiczyć w domu?

Zumba Fitness na miejscu, można kupić DVD, ubrania i akcesoria dla tych, którzy chcą praktykować aktywność w domu. Ponadto, na swoim kanale YouTube są filmy, które mogą być stosowane.

Ale nawet będąc klasę zabawa, to jest bardzo ważne, obecność i kierunkiem nauczyciela do klasy zumba. Profesjonalny poprowadzi kroki, wiruje i ewentualne ograniczenia każdego studenta - tak jak w przypadku ww od początkujących, którzy mają już pewne choroby i kobiet w ciąży.

Jak to sport, który uczynił tak wiele sukcesów i przyciąga coraz więcej fanów w Brazylii, nie jest trudno znaleźć siłownie, które oferują zajęcia. Więc nie trać czasu i dokonaj rejestracji! Jeśli szukali sposobu, aby ćwiczyć i bawić jednocześnie znalazłeś go!