10 sposobów, aby zużywać więcej probiotyków - Kobiety Tips

Foto: Thinkstock

Termin probiotyk pochodzi z języka greckiego i oznacza „pro-life”. Są żywe mikroorganizmy naturalnie występujące w jelitach i przynieść korzyści dla organizmu, takie jak ochrona przed czynnikami zakaźnymi, zapobiegania chorobom i ochrony flory jelitowej.

Nieodpowiednia dieta, zaburzenia jelitowe, przewlekłe stosowanie antybiotyków i środków przeczyszczających można uszkodzić florę jelit co znacznie zmniejsza się ilość bakterii probiotycznych w jelitach. W tych przypadkach, suplementacji i włączenie produktów bogatych w probiotyków w diecie stać się konieczne. Dowiedz się czym są, gdzie się znajdują i jak to w swoim paszowych probiotycznych produktów spożywczych.

Co to są probiotyki?

Według dietetyka i osobistego diety Flavia Germinari „probiotyki mogą być definiowane jako żywe mikroorganizmy, które mogą skorzystać na gospodarza poprzez równoważenie flory jelitowej”.

Dla Flavia „o źródle 80ml probiotyków dwa razy na dobę (w sumie 160 ml dziennie), już promować korzyści.” Dietetyka Tatiana Hirooka War kieruje również, że „wymagana dawka mieści się w zakresie od 1-10 miliard cfu / dawkę (jednostek tworzących kolonie - około 100 milionów probiotycznych bakterii).” Większość jogurty i mleko sfermentowane zapewnia, że ​​dawki w każdym opakowaniu.

Gdzie znajdują się probiotyki?

„Probiotyki badane i stosowane u ludzi, to bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus, Bifidobacterium, Streptococcus, Enterococcus) i z drożdży (Saccharomyces boulardii), zwykle w mleku, sfermentowane mleko, jogurt i twaróg” mówi Flavia. Ważne jest, aby pamiętać, że aby być otrzymywane z mleka, te pokarmy zawierają wysokie stężenia tłuszczu, więc sugeruje się wybierać żywność o obniżonej skurczów pos tłuszczu i cukru, aby uniknąć nierównowagi wagi.

Ponadto Tatiana prowadnice, które istnieją obecnie na rynku „tabletki, kapsułki i saszetki zawierające bakterie w postaci liofilizatu, który nie wymaga chłodzenia, aby zachować w przeciwieństwie do bakterii występujących w fermentowanego mleka lub jogurtu, które mogą być utracone, gdy nie są w lodówce. "

10 sposobów, aby zużywać więcej probiotyków - Kobiety Tips

Foto: Thinkstock

Pomimo wzrostu dostępności i łatwego dostępu do tych środków spożywczych, spożycie nie powinno być masowe ponieważ każda płeć działa inaczej. Poniżej można zobaczyć dziesięć propozycje produktów bogatych w probiotyki uwzględnić w swojej diecie.

1. JogurtNa cukru jogurt jest przekształcany do kwasu mlekowego przez fermentację bakterii. Jej zużycie jest zalecane ze względu na właściwości odżywcze, że posiada, oraz enzymami mleka obecnego w kompozycji.

2. fermentowanego mleka: Żywnościowe otrzymane przez fermentację mlekową sami drożdży. W produkcji jest spadek pH mleka. Jest on uważany za żywność funkcjonalna zawiera probiotyki i w znacznej ilości.

3. Ser: Żywność wykonane z krzepnięciem mleka przez kultur bakterii, które przekształcają cukry mleczne w kwas mlekowy, a także w jogurcie. Poza tym jest bogata w probiotyki, ser jest dobry suplement diety, bogate w białko, wapń i fosfor.

4. Twaróg: Twaróg lub maślanka jest stałą częścią wynikające z koagulacja mleka. Przyczynia się do równowagi flory jelitowej poprzez promowanie prawidłowości. Jest bardzo bogaty w probiotyki.

5. Kapusta kwaszona: Kapusta kwaszona fermentacji kapusty zachowane. Oprócz tego, że źródłem witaminy C, ma także dużą ilość probiotyków. Najbardziej tradycyjna receptura preparatu jest przy użyciu tylko kapusta, wodę i sól.

6. miso: Miso składnikiem jest tradycyjny japoński żywności z fermentowanych ryż, jęczmień, mąka sojowa i solą. Rezultatem jest folder używany głównie do zupy miso. Ze względu na proces fermentacji jest również bogaty w probiotyki.

Sos 7. Shoyu: Sos sojowy jest wytwarzany z mieszaniny soi fermentowane przez mikroorganizmy. Może być stosowany do sałatek sezonu i przygotowania niektórych potraw.

8. Kefir: W przeciwieństwie do jogurtu, który jest poddawany fermentacji tylko przez pałeczki kwasu mlekowego, kefir jest fermentowane przez trzydzieści siedem różnych rodzajów mikroorganizmów w ich kolonii, w tym drożdży co zapewnia jedzenie bogate w probiotyki.

9. probiotyczne kapsułek: Obecnie dostępne są na rynku seria kompleks bogaty w bakterii probiotycznych. Są one dla tych, którzy mają trudności z wejściem na produkty mleczne w diecie. Pozytywnym punktem jest to, że kapsułki nie potrzebują chłodzenia. Konsumpcja powinna odbywać się pod nadzorem lekarza.

10. rozpuszczalne Probiotyki: Jak kapsułek, rozpuszczalne probiotyki stały się również popularne. Wytwarzanie prowadzi się jak soki instant, po prostu zmieszanie zawartości saszetki do 200 ml wody. Obiecujemy, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na probiotyki w organizmie.

Oprócz żywności wymienionych powyżej, obecnie exitem niedawne badania łączące zużycie majonezu, wędlin, pasztetów, ekstraktów roślinnych z nasion i ryb, aby zwiększyć probiotyki w organizmie.

Jakie są korzyści z probiotyków w ciele?

10 sposobów, aby zużywać więcej probiotyków - Kobiety Tips

Foto: Thinkstock

W medycynie, probiotyki są stosowane w profilaktyce i leczeniu chorób. Według dietologa Tatiany kilku badaniach stwierdzono zalety przypisywane probiotyków w zachowaniu integralności jelit i zmniejszenia skutków choroby jelit, takie jak biegunka i zapalna choroba jelit. „Istnieją również dowody, że probiotyki stymulują odpowiedź immunologiczną, w modulacji reakcji alergicznych, poprawić zdrowie układu moczowo-płciowego kobiet i poziomu lipidów we krwi”, dodaje.

Syntezę witaminy B-kompleks, absorpcja wapnia, jako immunomodulatory, hamowanie kancerogenezy (guzów), zmniejszenie poziomu cholesterolu oraz zwiększenie tolerancji i trawienie laktozy również pewne korzyści wymienione przez żywienia Flavia.

Pomimo wielu korzyści dla zachowania zdrowia, spożywanie probiotyków musi być związane ze zdrowymi nawykami życia. Skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w żywności. Śledź zrównoważonej diety oraz regularne uprawianie ćwiczeń.