Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

O korzyściach Pilates Większość ludzi słyszała: poprawa postawy, siły mięśni, elastyczności, wśród wielu innych. Ale co Neopilates? Co to znaczy? Jak podobne i różnią się od tego, co jest pilates?

Sport zyskał coraz więcej osób, w tym sławny jak Gisele Bündchen, Isis Valverde Preta Gil, Juliana Knust, Larissa Maciel, między innymi, mają zadeklarowanych zwolenników "nowej" Pilates.

Amanda Braz, fizykoterapeuta, Master in Neuroscience, autor metody Neopilates wyjaśnia, że ​​jest to metoda modernizacji (Pilates), która dołącza do innych pojęć, takich jak bieżące treningu funkcjonalnego, działania cyrkowe i zabawy, zasad Pilates.
Graziele Almeida fizjoterapeuta, menadżer wszechświata Pilates Postawy (RJ), wzmacnia że Neopilates jest nowo utworzonym metoda „, która łączy klasyczne koncepcje Pilates (oddychanie, contrology i rdzeń jazdy); Prawdziwe wyzwanie część elementów cyrkowych; trening funkcjonalny i niestabilna podstawa ".

Graziele zaznacza się, że metody, w większości przypadków, zawieszone urządzeń, takich jak cyrku Lyrę, waga (tkaniny) ściany, slackline i inni, jak coreskate, drabinę, narciarza i mousefit.

Korzyści z Neopilates

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Neopilates upodobało wielu ludzi, jak to dodaje inne zalety do świadczeń już oferowanych przez tradycyjne Pilates.

Czytaj także: najlepszy aktywności fizycznej dla kobiet w każdym wieku

Amanda zwraca uwagę, że oprócz wszystkich zalet Pilates (siła mięśni, dobre postawy, elastyczność, świadomości ciała, poprawa zdolności do oddychania), The Neopilates dodaje korzyści funkcjonalnych szkoleniowych i cyrkowych działania, takie jak poprawa wydajności na ruchach z dnia na dzień, zwinności, równowagi i utraty wagi.

Graziele wzmacnia, że ​​podobnie jak Pilates The Neopilates oferuje wiele korzyści dla praktyków „takich jak poprawa zdolności oddychania, korekcji postawy zmian, zwiększenie elastyczności i wytrzymałości mięśni.”

„Ze względu na niestabilnych podstawach, że Neopilates żądać więcej równowagi i koordynacji ruchowej. Te postawy są bardziej wymagające, stymulując uprawiania przezwyciężyć swoje granice poprzez podniesienie ich samooceny i pewności siebie „, wyjaśnia Graziele.

W ten sposób mogą być one zidentyfikowane jako główne korzyści płynące z „nowej” Pilates:

 • Lepsza postawa;
 • Zwiększona elastyczność;
 • wzmocnienie mięśni;
 • świadomość ciała;
 • Poprawa wydajności układu oddechowego;
 • Zwiększona wydajność w ruchach dnia na dzień;
 • Zwiększona wydajność w innych dyscyplinach sportowych;
 • szybciej;
 • Więcej równowaga;
 • Utrata masy ciała (wydatek kaloryczny może osiągnąć 500cal / h);
 • Zwiększona samoocena i pewność siebie.

Neopilates x tradycyjny Pilates

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Dla Graziele, główna różnica między pilates i Neopilates jest niestabilność zasad, które w ten sposób rekrutują więcej włókien mięśniowych, co powoduje większe zużycie energii.

Czytaj także: Jak rozpocząć wykonywania rutynowych?

Amanda wyjaśnia, że ​​w Neopilates wykorzystywane są nowe wyposażenie: niektóre niepublikowane w Brazylii, inne niepublikowane zrobić Pilates. „Śledzimy światowe trendy, w celu maksymalizacji swoich korzyści, a także uczynić go bardziej zabawa i wyzwanie.”

Metoda autor zaznacza, że ​​głównym celem jest nauczenie ludzi, aby opanować swoje ciało i umysł, co Joseph Pilates nazwie „contrology”. „Innym celem jest pokazać, co można zrobić, aktywność fizyczną w przyjemny sposób, czy to dla dobrego fizycznego, lub wyremontować,” mówi.

„Włączenie zasad treningu funkcjonalnego, które są bardziej intensywne i obejmować cardio, powodują utratę kalorii jest większa niż konwencjonalny klasy Pilates. Średnio 500 kalorii na klasy „, dodaje Amanda.

Dla kogo Neopilates wskazany?

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Według Amanda, nadaje się dla każdego. „Dla recepta ćwiczeń odbywa się indywidualnie, który jest odpowiedni dla każdej osoby, w zależności od ich celów i potrzeb,” mówi.

Graziele wskazuje, że Neopilates obejmuje wszystkich odbiorców, od dzieci do seniorów. „Wszystkie ćwiczenia są dostosowane kierowania cele każdego lekarza, który może być ukierunkowana praca dla świata przydatności jako aktywności fizycznej, lub z bardziej fizycznego propozycji terapii, zapobiegania lub leczenia wstępnego istniejących urazów. W Universe Pilates postawa, na przykład, przeprowadzić ocenę fizycznej i postawy dla lepszej wydajności pracy, „wyjaśnia.

Przeczytaj także: Jak Pilates mogą korzystać wydajność w łóżku

Amanda podkreśla również, że nie ma żadnych przeciwwskazań metody.

Jednak, podobnie jak w przypadku innych działań, kobiet w ciąży, choroby serca, nadciśnienie i cukrzyca powinna dążyć luz lekarza przed rozpoczęciem udziału w zajęciach.

Dowiedz się, jak są klasy Neopilates

W wideo poniżej można zobaczyć uruchomione jakieś ćwiczenia wykonywane w Neopilates klasowych, na przykład, „deskę na coreskate”, „jednostronne squat w coreskate” etc.

W tym filmie można zobaczyć więcej przykładów ćwiczeń, tym razem odbędzie się na świeżym powietrzu.

W wideo poniżej można zobaczyć jak Neopilates jest dynamiczny i wymagający aktywności.

Poniżej znajduje się kolejny film pokazujący różne ćwiczenia wykonywane w ramach propozycji Neopilates.

Sprawdź część klasy Neopilates z fizjoterapeuty Graziele Almeida, wszechświat Pilates Postawy (RJ).

Pamiętaj, że jak w każdej aktywności fizycznej, zajęcia Neopilates powinien być prowadzony przez osobę do tego uprawnioną. Ceny wahają się od szkolnych miejsca na miejsce. Jeśli masz zainteresowany, patrzeć w Twoim mieście wiarygodnego miejsca, które oferuje ten sport i uczynić lekcję próbną.

Po tym wszystkim, teraz wiesz: zajęcia Neopilates są bardzo dynamiczne i wesoły, więc są idealne do końca stres codziennego życia podczas ćwiczeń i zdobyć wspaniałe rezultaty!