Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Nie jest tajemnicą, że nadmierna ekspozycja na światło słoneczne powoduje poważne uszkodzenia skóry. Doustne środki przeciwsłoneczne, jednak są uważane za wielkie sojuszników, ponieważ mogą one przyczyniać się do zdrowego opalania i ryzyko.

Sprzedawany gotowy lub manipulowania po receptę, kapsułki dostarczenie substancji (takie jak beta-karoten, na przykład), bogatą w aktywne przeciwutleniaczy, które zwiększają wykorzystanie tradycyjnych ochronnika, co pomaga zapobiegać rozwojowi choroby skóry, przebarwienia i zwalczanie innych szkodliwych efektów słoneczny.

Juliana Jordão, medyczne podyplomowe w dermatologii, specjalizujący się w terapii laserowej i Fotodermatologia wyjaśnia, że ​​doustne środki przeciwsłoneczne są przeciwutleniacze, ziołowa. „Związki częściej przez Polypodium leucotomos aktywów i / lub Pycnogenol. Ponieważ są one naturalne, zwykle nie powodują niekorzystne skutki i może być używany bez większych zagrożeń, „mówi.

Dermatolog Michele Haikal zwiększa doustne środki przeciwsłoneczne są antyoksydanty, które można zminimalizować, a nawet odwrócić uszkodzenia opalania.

Ale mimo to, w jaki sposób powinny być stosowane? Oni są naprawdę przydatne? Każdy może zażywać kapsułki? Zastępują one zastosowanie tradycyjnego protektora? Poniżej można zobaczyć te i inne odpowiedzi.

Przeczytaj także: 21 wskazówek kosmetyczne cieszyć się latem, co ma do zaoferowania

Oral przed światłem nawet działa?

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Juliana mówi tak. „Badania pokazują, że regularne stosowanie przeciwutleniaczy do tego celu zmniejszenia częstości występowania mutacji w DNA, które mogą prowadzić do rozwoju raka skóry, fotostarzenia lub powstania lub nasilenia plam Melasma jak” mówi.

„Ekspozycji na słońce prowadzi do zwiększenia wytwarzania wolnych rodników w komórkach i zmniejszenia odporności komórkowej w skórze, co sprzyja powstawaniu mutacji w DNA, a tym samym powstawaniu raka skóry, starzenie się, między innymi urazami , Przeciwutleniacze neutralizują wolne rodniki, a tym samym chronić naszą skórę przed wpływem słońca „, wyjaśnia dermatolog medyczne.

Michele podkreśla, że ​​akt korygującą filtry przeciwsłoneczne ustne wolnych rodników, które są generowane przez uszkodzeniem słonecznym w DNA komórek skóry. „Istnieje kilka, a dla każdego pacjenta, jest to formuła według różnych rzeczy. Na przykład, beta-karoten jest jednym z nich, ale nie do przepisywania, który posiada funkcję wątroby nieprawidłowy. Posiada również Polypodium leucotomus, z chinon pirolochinoliny, witaminę E, Pycnogenol i wielu innych, „mówi.

Korzystanie z filtrem przeciwsłonecznym ustnej

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Juliana wyjaśnia, że ​​droga do wykorzystania zależy od każdego produktu. „W przypadku leucotomos Polypodium, na przykład, proponujemy dwie tabletki rano przez cały rok lub przynajmniej w okresie letnim. Na temat ochrony przeciwsłonecznej powinny być stosowane zwykle co dwie godziny, a współczynnik co najmniej 30 lat, „powiedział.

Michele wzmacnia, że ​​różni się od pacjenta do pacjenta. „Recepta przeciwutleniaczy, co jest zawsze zindywidualizowane. Powinny być z personelu medycznego i każdy ma swoje dochody „, mówi.

Przeczytaj także: 4 części ciała najbardziej dotknięte przez słońce i jak je chronić

Poniżej można zobaczyć specjalistów odpowiedzi na główne pytania dotyczące stosowania produktu:

1. ochrona przeciwsłoneczna ustny zastępuje tradycyjną osłonę?

„Nie. To tylko jedno narzędzie, które powinny być stosowane do tej ochrony. Na temat ochrony przeciwsłonecznej powinny być stosowane w ten sam sposób „, mówi Michele.

Juliana zauważa, że ​​pracują w różnych miejscach iz różnymi mechanizmami. „Oni są zatem komplementarne. Przeciwutleniacz doustnie działa systemicznie, bezpośrednio do ochrony komórek DNA. Wątek przeciwsłoneczne działa poprzez formowanie chemiczną lub fizyczną barierę dla skóry, zmniejszając przenikanie promieniowania ultrafioletowego na skórze „wyjaśnia.

2. Istnieją przeciwwskazania w stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych ustnej?

Przeczytaj także: Krem do opalania: Zrozumienie, w jaki sposób produkt przyspiesza opalanie skóry

Michele pamiętać, że beta-karoten, na przykład, nie mogą być wykorzystywane przez tych, którzy mają zaburzenia czynności wątroby.

Juliana stwierdza, że ​​nie może być przeciwwskazane w przypadku alergii na jeden ze składników receptury. Właśnie dlatego wzmacnia potrzebę stosowania ochrony przeciwsłonecznej z kierunkiem ustnej lekarza.

3. Czy to prawda, że ​​filtr ustny zapobiega raka skóry?

Tak, według Juliana. „Jest to forma prewencji. Ale ważne jest, aby pamiętać, że jego użycie nie jest wyrazem uznania dla ekspozycji na słońce, ponieważ zmniejsza, ale nie eliminuje uszkodzenia komórek spowodowane przez promieniowanie ultrafioletowe. Pacjenci, którzy doznali uszkodzenia DNA w przeszłości nie odwrócić ten proces, ale korzystanie z przeciwutleniaczem zapobiega powstawaniu nowych zmian w DNA, „powiedział.

Michele wspomina, że ​​fotoprotetororal naprawy uszkodzeń DNA komórkowym, a nie tylko zapobiega raka skóry, takie jak starzenie się, a także odmładza.

Oral przed światłem: jak kupić?

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Poniżej można zobaczyć przykłady filtrów przeciwsłonecznych ustnych, które są sprzedawane w aptekach. Ale Dermatolodzy ostrzegają: muszą być przepisane przez lekarza.

  • 30 kapsułek doustnych przeciwsłoneczne dla $ 61 w Green Tea Botica
  • Kapsułki Helioral Photoprotector do $ 91.30 w Panvel
  • leucotomos Polypodium kapsułka dla R $ 58.50 w Bioderm
  • Beta karoten kapsułki do $ 52.70 w Natue
  • oral krem ​​solarny do $ 57 dotyczącą skuteczności
  • Kapsułki Pycnogenol do $ 40.50 na miligram

Michele wyjaśnia, że ​​pewne jest, że krem ​​ustna jest przepisywany przez lekarza dermatologa. „Chociaż istnieją różne antyoksydanty w aptekach na półkach na sprzedaż, powinno to być zrobione z przepisu lekarza,” mówi.

„Nie ma Najlepszy aptek i tak, więc zawsze manipulować. Chociaż lekarstwo na ciśnienie do sprzedaży bez recepty, ludzie cierpią biorąc lekarstwo na ciśnienie na własną rękę, a to jest łatwe do zrozumienia. Dlaczego więc będzie to zrobić z przeciwutleniaczy? To musi być prawidłowo przepisane przez dobrego lekarza, tak, że zindywidualizować przepisywania każdego pacjenta, który wie, że recepta pacjenta nie pasuje do pacjenta B i odwrotnie „, mówi dermatolog.

Teraz już wiemy, że krem ​​doustne mogą być doskonałym sprzymierzeńcem w pielęgnacji skóry i ogólnego stanu zdrowia. Nie wyklucza to jednak, stosowanie tradycyjnej ochrony przeciwsłonecznej, jako środek uzupełniający. Skonsultować się z dermatologiem i postawić idealny produkt dla Ciebie.