Termogeniczne cienkie, z aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania - Kobiety Porady

Foto: Thinkstock

Pieprz, cynamon, imbir, zielona herbata, między innymi. Być może słyszeliście o sile tych termogeniczne żywności, które mają zdolność do wzrostu temperatury ciała, przyspiesza podstawową przemianę materii i zwiększa spalanie tłuszczu.

Są one w rzeczywistości, może przynieść wiele korzyści dla ludzi, którzy chcą schudnąć, ale ważne jest, aby wiedzieć, że - zarówno żywności, takich jak termogeniczne w postaci suplementów - powinna być związana z aktywności fizycznej i zdrowej diety. Na sam nie generuje oczekiwanego efektu, a nawet mogą zaoferować problemy zdrowotne.

„W celu zapewnienia skuteczności, termogeniczne należy 30 minut przed rozpoczęciem aktywności fizycznej”, że Roberta J. Abreu żywienia klinicznego podyplomowym University Gama Filho. „Jednak nie są one zalecane dla osób ćwiczących w nocy, aby uniknąć zaburzeń snu”, dodaje.

Leandro Galende, Bachelor of Sports, wyjaśnia, że ​​termogeniczne suplementy produkowane w Brazylii, jako składnik środków pobudzających, kofeiny. „To działa na ośrodkowy układ nerwowy, tkanki tłuszczowej i mięśni szkieletowych, co poprawia wyniki sportowe. To dlatego, że kofeina zwiększa mobilizację i wykorzystanie kwasów tłuszczowych jako źródła wytwarzania energii „, mówi.

Również w zależności od stopnia w sporcie, substancje termogeniczne, w rzeczywistości, pomaga w programach odchudzających. „W uzupełnieniu do wyżej wymienionych czynników fizjologicznych, kofeiny i zmniejszyć zmęczenie, spowalnia jej powstania. Oczywiste jest, aby usłyszeć od ludzi, którzy używają wzrosła chęć "To uzupełnienie raportów, które prowadzą swoją działalność. A z tym, że zwiększenie wydatków kalorii podczas aktywności fizycznej „, mówi Leandro.

Jednakże, nie ma cud. „The termogeniczne musi być powiązany z programu odchudzania, które muszą być dołączone przez specjalistów w dziedzinie żywienia i wychowania fizycznego, łącząc właściwego odżywiania się do określonych działań fizycznych”, mówi profesjonalny.

Leandro Galende dodaje również, że nie ma konkretnych dowodów, że spożywanie jedynie substancje termogeniczne działają znacznie utratę masy tłuszczowej. „Jako profesjonalista w dziedzinie kultury fizycznej i sportu, nie zaleca stosowania dla ludzi, którzy nie korzystają. Kofeina, na przykład, może powodować nerwowość, niepokój, bezsenność i drżenie. Siedzący człowiek czuje się tak pewnie większe te efekty, zagrażając ich zdrowiu, „podsumowuje.

5 typowe pytania o termogeniczne

W dążeniu do bardziej szybko schudnąć, wiele osób należą do żywności i suplementów termogeniczne bez konsultacji z opinią służby zdrowia. Ale to nie jest wskazane i nie mogą przynieść oczekiwanych rezultatów.

W poniższym wywiadzie, Leila Froeder dr żywienia i dietetyk z Unifesp Vivid Clinic wyjaśnia dalszych pytań dotyczących stosowania termogeniczne i podkreśla konieczność powiązania ich do diety utrata masy ciała i aktywności fizycznej.

1. Jak działa termogeniczne?

Leila Froeder: Termogeniczne działają poprzez zwiększenie dziennego wydatku energetycznego i zwiększenie wydajności, wydłużenie czasu trwania potencjału aktywności fizycznej poprzez zwiększenie czujności. Najczęściej stosowane są termogeniczne kofeina zawarta w kawie, zielona herbata, yerba mate, imbir, papryka i guarana. Oprócz termogeniczny efekt tych pokarmów, liczne badania wykazały, że niektóre z tych środków spożywczych, takich jak imbir, zielonej herbaty i czerwonego pieprzu, mają działanie przeciwzapalne i przeciwnowotworowego.

2. Czy Państwa zdaniem są one bardzo skuteczne w dietach odchudzających?

Leila Froeder: Tak, zwiększenie wykorzystania tkanki tłuszczowej w celu zwiększenia dziennego wydatku energetycznego.

3. Jak to termogeniczne pokarmów do diety?

Leila Froeder: Spożywanie pokarmów lub suplementów termogeniczne zawsze powinien być przepisywany przez dietetyka, aby wskazać właściwą dawkę i wskazówek na temat ryzyka spożywania suplementów zakazanych przez ANVISA, jak Dyma-Burn Xtreme i Oxandroland, na przykład, że mają efedrynę, m.in. substancje niebezpieczne dla organizmu.

Dla ludzi, którzy chcą schudnąć, polecam wprowadzenie termogeniczne pokarmów w diecie. Końcówka jest spożywanie trzech filiżanek dziennie z zielonej herbaty (proszek) zawsze do 17 godzin, aby nie zmieniać snu i wprowadzenie imbir i pieprz do przyprawiania mięs, soków i sałatek.

Jednak korzystanie z termogeniczne suplementów jest wskazany dla sportowców, którzy chcą zwiększyć wydajność, a zatem wymagają wyższych dawek substancji czynnej.

4. Żywność i suplementy termogeniczne mogą być spożywane przez osoby? Ma żadnego przeciwwskazania?

Leila Froeder: Mają przeciwwskazań. choroba serca lub osób z historią chorób serca w rodzinie, nadciśnienie tętnicze, dzieci, kobiet w ciąży i osób z żołądka, bezsenność lub alergii termogeniczne żywność nie powinna je konsumować.

5. Osoba, która robi aktywności fizycznej (ale chcesz schudnąć) może wziąć termogeniczne?

Leila Froeder: Konsumpcja termogeniczne, sam, ma minimalny lub żaden wpływ na utratę wagi, ponieważ efektem tego jest wzrost spalonych kalorii dziennie. Więc jeśli jest ujemny bilans energetyczny, czyli spożywania mniejszej ilości kalorii niż dzienne wydatki energetyczne organizmu, nie można utraty wagi. Termogeniczne powinny być wykorzystywane jako wsparcie zrównoważonej diety w połączeniu z regularnych ćwiczeń.

Teraz masz ważne informacje na temat korzystania z termogeniczne. Ale pamiętaj: jeśli myślisz o tym to w diecie, skonsultować się ze specjalistą i raportowania, co jest zalecana dawka dla Ciebie, na temat możliwych efektów coletareis, harmonogramy itp konsumpcji Ponadto, oczywiście, skontaktujemy się z dobrej diety i stałej aktywności fizycznej!