Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Obecnie wiele mówi się na temat znaczenia aktywności fizycznej jako sposób, aby zapobiec wielu chorobom, utrzymać ciało w formie i mają lepszą jakość życia. I przez długi czas, że usprawiedliwienia „nie lubię siłownię” to już nie jest ważne dla każdego, ponieważ istnieje wiele możliwości dla tych, którzy chcą wykonywać: zajęcia na świeżym powietrzu, wodzie, zajęcia taneczne, pojedynki i więcej.

W związku z tym wytyczne dla każdego, kto jest znalezienie aktywności, który Ci odpowiada i uciec od osiadłych! Roberta Borges La Guardia, profesor Wychowania Fizycznego i Sportu Master Coaching z UFMG, mówi, że najlepszą aktywność fizyczna jest jednym, że dana osoba lubi, ponieważ jest to działalność, która zmotywuje ją pozostają stałe w praktyce.

Ale jeśli nadal masz wątpliwości, co do których aktywność fizyczna jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie i dla tej chwili żyjemy, niektóre wskazówki mogą pomóc! Poniższe specjaliści sugerują działania odpowiednie dla kobiet z różnych grup wiekowych. Sprawdź!

12 do 19 lat

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Roberta wyjaśnia, że ​​jako dziecko, jest to ważna grupa wiekowa do tworzenia nawyku uprawiania aktywności fizycznej. „Regularna praktyka zapewnia większą ciała samoświadomości, która ułatwia manipulowanie to inne uczucie, spowodowane przez zmiany hormonalne w tym wieku. Ponadto, aktywność fizyczna poprawia samoocenę, poczucie, że bardzo ważny okres emocjonalna kruchość kobiet, „mówi.

Nauczyciel Wychowania Fizycznego dodaje, że o ile to możliwe, w okresie dojrzewania, należy wziąć zbiorowych fizycznych lub środowisk, które mają więcej ludzi - to ułatwi młodzieży socjalizacji.

czytaj również: 10 ćwiczeń, które pomogą Ci stracić tłuszczu z brzucha

W związku z tym, oto kilka wskazówek dla działań odpowiednich dla tej grupy wiekowej:

1. gry zbiorowe (koszykówka, piłka ręczna, siatkówka)

Priscila Cesaria, profesjonalny Wychowania Fizycznego Just Fit Akademiach, mówi, że sport przynieść wielkie korzyści, w tym: lepszej kondycji, sprawności krążeniowo-oddechowej, siły, utrata nadwagi, zwiększonej elastyczności i koordynacji. „Nie wspominając korzyści psychologiczne i społeczne, a także samopoznania, nauczyć się radzić sobie z różnicami i przeciwności, podejmowanie decyzji, aktywnością, wśród wielu innych ważnych korzyści,” mówi.

„Ale najważniejsze jest to, że nastolatki lubią aktywność praktykowane. To musi być przyjemne, bo jeśli człowiek jest zobowiązany do zrobienia czegoś, to może przynieść złe konsekwencje, „dodał Priscilli.

2. Tańce

Czytaj także: 12 wskazówek, aby utrzymać motywację w siłowni

Według specjalistów, lekcje tańca są również doskonałym wyborem dla tej grupy wiekowej.

„To może być taniec towarzyski, jazz, rumby, zumba, Forro, Zouk, AX, między innymi. Są siłownie, które dostarczają tego typu bardzo ożywionej formy zajęć i specjalistycznych klubów rytmów mogą być praktykowane, „powiedział Roberta.

3. Działania Aerobic (chodzenie, bieganie)

Jomar Souza, Exercise Medicine Specialist i sportowy, dyrektor Towarzystwa Medycyny brazylijskiej Ćwiczenia i sport (SBMEE), zwraca uwagę, że działania w ogóle aerobowe, takie jak chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, pływanie, są wskazane. „Wytwarzają one kontrolę nad tkanki tłuszczowej, co zapobiega jego gromadzeniu się, produkują endorfiny, które pomagają złagodzić bóle menstruacyjne, a także poprawić samopoczucie i samoocenę,” mówi.

20 do 29 lat

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Roberta wskazuje, że po osiągnięciu dorosłości, troska o ciało „w kształcie” często staje się większa. „Ponadto, nowoczesna kobieta pracuje i potrzebuje rezerwę na działalności codziennej pracy,” mówi. „Na tym etapie (jak w wieku od 30 do 39 lat), to kobiety do poszukiwania wspólnych działań fizycznych większą intensywnością oraz w miejscach, gdzie czuła się dobrze, gdzie można cieszyć się jego pięknem i dojrzałość”, dodaje.

Przeczytaj także: 20 najlepszych ćwiczeń, aby schudnąć

Priscilla wspomina, że ​​zanim cokolwiek innego, najbardziej odpowiednia aktywność jest, że dana osoba lubi. „Każda aktywność fizyczna przynosi korzyści, ale przede wszystkim musi być przyjemne, inaczej nie generuje frekwencję,” mówi.

W tej grupie wiekowej, zgodnie z Priscilla, punkt należy rozważyć jest celem każdej kobiety. W tym kontekście, specjalistów dać kilka wskazówek:

1. Kulturystyka

Według Priscilli, trening siłowy jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla kobiet, które poszukują „wyrzeźbione ciało”.

Souza dodaje, że na tym etapie ważne jest zwiększenie masy kostnej myślenia nie tylko w czasie ciąży (jeśli w ogóle), ale również, aby zapobiec osteoporozie w przyszłości. W tym sensie jest to naprawdę interesujące skojarzyć trening siłowy z aerobowym działalności (takich jak bieganie, jazda na rowerze itd.)

2. Wyścig

Priscila podkreśla, że ​​celem odchudzania damskiej i przydatności, wielki wskazanie jest wyścig. To była działalność praktykowane przez wiele kobiet i oferuje wiele korzyści dla zdrowia. Nie wspominając, że wyścigi uliczne pozwalają nowe przyjaźnie, co jest interesujące w tym i na każdym etapie życia.

3. Pedaling

Dla kobiet, które poszukują utrata masy ciała i sprawności, zgodnie z Priscilla, jazda na rowerze jest również dobrą alternatywą. Jest gorąco aktywność, która oferuje wiele korzyści dla zdrowia, na przykład, poczucie dobrego samopoczucia, Co więcej, możliwe do poznania nowych miejsc, zobaczyć piękne krajobrazy itd

4. Basen

Jest to również dobry wybór dla osób poszukujących utrata masy ciała i sprawności fizycznej. Roberta wskazuje, że ten, kto sądzi, że działalność w wodzie są z niską intensywnością, a więc podane do osób starszych. „Aktywność może być kontrolowany przez nauczyciela zgodnie z tempem klasy i może być działanie wysokiej intensywności lub małej intensywności,” wyjaśnia.

5. Pilates

Dla kobiet poszukujących więcej relaksu i dobrego samopoczucia, Priscilla sugeruje działania, takie jak pilates.

Ale o wiele bardziej niż promować relaks, ten rodzaj aktywności poprawia postawę, pomaga wyrzeźbić ciało, pomaga zapobiegać urazom etc.

6. Joga

Innym działaniem zalecany dla kobiet poszukujących więcej relaksu i dobrego samopoczucia, według Priscilla jest joga.

Powody, aby praktykować jogę, oczywiście, obfitują: poprawia jakość życia (wellness promowania spokój i wewnętrzny spokój); Zapewnia równowagę emocjonalną; Poprawia problemy do bezsenności i depresji; Pobudza krążenie krwi; zmniejsza ból; Poprawia postawa; pobudza ciało i umysł itd

7. Gimnastyka

Według Roberta, zajęcia treningowe, oferowane w różnych uczelniach, są bardzo popularne wśród kobiet. Oto kilka przykładów: miejscowe zajęcia treningowe dla pośladków i nóg, ćwiczenia brzucha itp

8. Walki

Muay Thai klas, Boks, Jiu Jitsu również sukcesy wśród wielu kobiet, a według Roberta, są dobrym wskaźnikiem.

9. Tenis

Roberta wskazuje, że praktyka sportów takich jak tenis, na przykład, jest także pokazana. Warto zauważyć, znowu, bardzo ważne jest, aby zidentyfikować kobiety z działalności wybrać.

10. Obwód

W przypadku krótkiego czasu, mówi Jomar Souza, istnieją specjalistyczne akademie w tak zwanym układzie - która łączy aktywność tlenową z ćwiczeń oporu skondensowanej do 30 minut dziennie.

11. fitness dla mam z niemowlętami

Roberta wskazuje, że jest to jeszcze czasach, gdy wiele kobiet w ciążę. „Ciąża jest delikatny etap, więcej wrażliwości i wymagające szczególnej opieki. Aktywność fizyczna może i powinna być wykonywana również na tym etapie, przy pomocy profesjonalnego wychowania fizycznego. Okres ten nie jest przeznaczony, że nie będzie dużej intensywności aktywności fizycznej lub ma wpływ, „mówi.

W okresie po porodzie, dodaje Roberta, gimnastyka dla mam z niemowlętami jest bardzo fajna okazja, aby pomóc w relacjach z dziećmi, samoocena (co czasami jest ograniczona w tym okresie) i gotowość do opieki nad dzieckiem. „Ten rodzaj aktywności może być również doskonałym rozwiązaniem dla matek, które nie mają z kim zostawić dziecka, czy nie ma zbyt wiele czasu, aby zatrzymać się z (a) syn (a). Ten związek może pomóc dzieciom, aby być bardziej aktywny fizycznie i bardziej polegać na matkę, oprócz zapewnienia moment interakcji pomiędzy matką i dzieckiem (a). Istnieją już pewne wyspecjalizowane akademie w tej dziedzinie, a rynek ma tendencję do wzrostu, „mówi.

30 do 39 lat

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Roberta wskazuje, że znaki są zasadniczo takie same jak te podane do kobiet w wieku od 20 do 29 lat „gdyż dzisiejsza kobieta ma dzieci starszych i menopauzy również później,” mówi.

W tym sensie, główne propozycje działalności są:

1. Gimnastyka

Ćwiczenia gimnastyczne są obecnie oferowane w większości sal gimnastycznych i są bardzo popularne wśród kobiet.

2. Walki

Muay Thai klas, Boks, Jiu Jitsu oferowane są również w wielu salach gimnastycznych dziś i nie spodobało się coraz więcej kobiet.

3. Tenis

Tenis to sport, dobrze nadaje się do kobiet i oferuje liczne korzyści zdrowotne, i jest bardzo miły i dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy wolą wykonywać na zewnątrz.

4. Kulturystyka

Priscilla zwraca uwagę, że w tej grupie wiekowej (30-39 lat), organizm nie ma już taką samą moc, jak wcześniej. Większość czasu, zwiotczenie zaczyna się wyłaniać i elastyczność zaczyna się zmniejszać. „Wiele kobiet po czym dotyczy estetyki i jakości życia. Zaczęliśmy o pierwszą stratę fizycznego, hormonalnego i metabolicznego punktu widzenia, „mówi.

Waga, zgodnie z fachową, jest doskonałym wyborem, gdyż poprawia estetykę udział, a także przyczynia się do spowolnienia przemiany materii, hormonalnych i straty fizyczne. „Pomaga zapobiegać osteoporozie, zapalenie stawów, cukrzyca i nadciśnienie,” wyjaśnia.

Trening siłowy pomaga również poprawić postawę, dodaje Priscilla, ponieważ większość przypadków ból pleców jest związane z osłabieniem mięśni i brak elastyczności. „W związku z tym, praca z masy podana jest w tych przypadkach, ponieważ mięśnie (które obsługują kości) stają się bardziej odporne,” mówi.

5. Działania Aerobic (chodzenie, bieganie)

Ponownie czynności aerobowe odgrywają kluczową rolę podkreśla Souza. „Teraz nawet bardziej kontrolować nadmiaru tłuszczu i ochronie masy kostnej,” mówi.

6. Ćwiczenia dla matek z dziećmi

W okresie poporodowym, jeśli występują, fitness dla mam z niemowlętami jest to świetna okazja. Pomaga w relacjach z dziećmi, samoocena i gotowość do opieki nad dzieckiem.

Jak wyjaśniono Roberta, ten rodzaj aktywności może być również dobra wskazówka dla matek, które nie mają z kim zostawić dziecka, czy nie ma zbyt wiele czasu, aby zatrzymać się z (a) syn (a).

Od 40 do 49 lat

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Roberta wyjaśnia, że ​​w tym wieku organizm zaczyna ulegać spowolnienie przemiany materii i aktywność fizyczna pomaga utrzymać układ codziennego życia, prawidłowego funkcjonowania organizmu, poczucie własnej wartości i jakości ruchu.

Niektórzy je działania na tym etapie to:

1. Spacer

Priscilla zwraca uwagę, że w średnim wieku, są oznaczone tlenowych i mięśni programów przyrodniczych przynajmniej umiarkowanym nasileniu, 30 minut dziennie, 3-5 dni w tygodniu. I świetnym przykładem jest chodzenie.

Roberta wskazuje, że najczęstszą aktywnością fizyczną w tym wieku jest chodzić, być tania i daje możliwość kobiet może zająć czasu. „Ale to nie znaczy, że działalność ta wymaga mniej opieki i zapewniając akompaniament profesjonalnej Wychowania Fizycznego”, ostrzega.

2. Kulturystyka

Priscilla wskazuje, że waga pozostaje to dobry wybór dla kobiet w tej grupie wiekowej, „pomaga spowolnić metaboliczne, hormonalne i straty fizyczne. Pomaga zapobiegać osteoporozie, chorobie zwyrodnieniowej stawów, cukrzyca i nadciśnienie tętnicze może być praktykowana z mniejszą intensywnością i średnich obciążeń, w zależności od specyfiki każdej kobiety, „mówi.

Souza sugeruje kontynuowanie działań aerobowe ćwiczenia mięśni i zwiększenie wytrzymałości. „Na tym etapie wiele kobiet zacząć podejmować hormonalnej i uniknąć potencjalnych skutków ubocznych, takich jak nagromadzenie tkanki tłuszczowej oraz zmiany układu krążenia, ćwiczenia fizyczne odgrywają kluczową rolę”, mówi.

Powyżej 50 lat

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Roberta wyjaśnia, że ​​w ciągu 50 lat, organizm zaczyna się bardziej kruche, ale regularna aktywność fizyczna pomaga zapobiegać głównie spowolnienie metabolizmu, utrata masy mięśniowej, pomaga w jakości ruchu, a tym samym pomoc uniknąć obrażeń.

Ogólnie rzecz biorąc, cele regularnej aktywności fizycznej dla ludności z tej grupy wiekowej są Roberta podkreśla nauczyciela:

 • Utrzymanie Zdrowia;
 • Utrzymanie i / lub przywrócenia niezależności podstawowych czynności życia codziennego;
 • Łagodzenia bólu;
 • Zapobiegania i korygowania zniekształcenia;
 • Utrzymać ruchomość stawów niezbędne do przeprowadzenia podstawowych czynności;
 • Odzysku lub utrzymanie równowagi i koordynacji silnika;
 • Poprawy i utrzymania i trofizm i mięśni tonu;
 • W celu poprawy krążenia zdolności;
 • Zmniejszenie triglicerydów;
 • Obniżenie ciśnienia krwi;
 • Zmniejszona tendencja do arytmii zmniejszając wrażliwość na epinefryna;
 • Zwiększona wrażliwość komórek na insulinę;
 • Pobudzenia prędkość hormonalnych i immunologicznych;
 • Zmniejszenie tkanki tłuszczowej z powodu zwiększonych wydatków kalorii;
 • Tendencja do zwiększenia przemiany materii poprzez zwiększenie masy mięśni;
 • To działa w profilaktyce chorób poprzez poprawę czynników ryzyka dla rozwoju różnych chorób.

W związku z tym, oto kilka wskazówek dla działań bardziej odpowiednie dla tej grupy wiekowej:

1. Działalność w wodzie (takie jak aerobik w wodzie, pływanie)

W tym wieku, jak podkreślono Roberta, to nie ma, że ​​nie będzie działania wysokiej udarności, jak gęstość kości stają się mniejsze, a to może spowodować obrażenia. „Więc to jest bardzo często znaleźć kobiety, które prowadzą działalność w basenie, jako wpływ w środowisku wodnym ulega zmniejszeniu. aerobik w wodzie i pływanie są najbardziej pożądanych działań, ale dzisiaj są również pokazane bieganie i zajęcia rowerowe w wodzie „, mówi.

Priscilla wskazuje, że woda do pływania i aerobiku są przyjemne i bezpieczne. „Są też zajęcia aerobowe, które pomagają fitness, układu oddechowego i układu krążenia część,” mówi.

2. Kulturystyka

Wiele kobiet w tej grupie wiekowej również przystąpiła do tego wagi, zgodnie z Priscilla, jest działalnością, która wzmacnia całą konstrukcję nadwozia.

Souza wskazuje, że warto zachować ćwiczenia aerobowe, w tym wpływu jako wyścigu, o ile nie istnieją problemy w stawach bioder i kolan, a siła mięśni w celu zmniejszenia ryzyka złamań z powodu prawdopodobnego osteopenii i ewentualnego osteoporozy ,

3. Trening Funkcjonalny

Innym bardzo popularnym zajęciem, według Roberta, to trening funkcjonalny. Obecnie istnieje szereg specjalistów wychowania fizycznego pracujących w tej dziedzinie. „Ten rodzaj szkolenia jest specyficzny dla tej grupy wiekowej i pomaga utrzymać napięcie mięśni i elastyczność mięśni, jak również dobrą ruchomość stawów, a więc ruchy niezbędne do codziennego niezależności z jakości życia”, mówi ,

Roberta dodaje, że nie jest często znaleźć osób starszych, które są zależne od rodziny ... „Obecna populacja stała starsza i dobrej jakości życia. Osób w podeszłym wieku jest dziś z przyjaciółmi w klubie, wyjść na kolację z rodziną, chodzić na wystawy, podróże i bawi się z wnukami. I w tym kontekście, regularna aktywność fizyczna pomaga utrzymać wszystkie z tym przepisem, „mówi.

4. Taniec towarzyski

Jak o licytacji nadal w tańca towarzyskiego? „Taniec oferuje korzyści, które nadal mogą być wyższe w tej grupie wiekowej, ponieważ tryb ten idealnie pasuje do potrzeb i warunków w tym wieku. Musimy poprawić jakość życia, a nic lepszego niż aktywności fizycznej pracy z ciałem i duszą, „mówi Priscilla.

Zalety Profesjonalny, że taniec, jak aktywność fizyczna, pomaga we wzmocnieniu mięśni, oddychanie, równowaga. „To działa również kwestię społeczną (jak to jest zazwyczaj praktykowane w grupie), a tym samym utrzymuje umysł aktywny i pomaga zapobiegać przypadki depresji, które są częstsze od tego wieku,” mówi.

Główne korzyści płynące z aktywności fizycznej w ogóle

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Z pewnością nie brakuje dobrych powodów, aby pracować stale! Roberta wyjaśnia, że ​​regularna aktywność fizyczna jest taki, który zapewnia większą liczbę korzyści. „Zasadniczo, nazywamy Regularna aktywność fizyczna aktywność fizyczną co najmniej 3 razy w tygodniu, a co najmniej 30 minut dziennie”, mówi.

Korzyści płynące z regularnej aktywności fizycznej są liczne i, jako przykład, Roberta przytacza kilka z nich:

Kontroluje masy ciała: praktyka regularnej aktywności fizycznej pomaga zużyć nadmiar spożywanych kalorii i będzie przechowywana jako tłuszcz jako źródło energii, aby utrzymać ciało w ruchu, lub nawet dłużej metabolizuje zapasów tłuszczu. „Połączenie tlenową i beztlenową ćwiczenie pomaga metabolizować różne rezerw energetycznych, a zatem jest najlepszy dla odchudzających i tonu mięśni, czyli redukcji tkanki tłuszczowej”, dodaje profesor AWF.

Poprawia poznawczych (psychicznego) Zdrowie: Regularna aktywność fizyczna pomaga w zapobieganiu lęk, stres i depresję. „Ciało pobiera więcej energii, co sprawia, że ​​jest to najbardziej pewny siebie człowiek, a zatem bardziej zadowolony z siebie”, powiedział Roberta.

Poprawia zdrowie fizyczne: Regularna aktywność fizyczna poprawia funkcjonowanie organizmu w całości. „To dlatego zwiększa gęstość kości; ulepszone napięcie mięśni; Poprawia postawy i koordynacji; zwiększa wentylację płuc; obniża ciśnienie krwi i częstość akcji serca w spoczynku; poprawia działanie układu odpornościowego i hormonalnego; poprawia ruchomość stawów, równowagę i wytrzymałość praktyków „, powiedział nauczyciel.

Zapobiega problemom zdrowotnym w ogóle: pomaga w zapobieganiu, kontroli i czasem utwardzania ryzyko rozwoju przewlekłych i ostrych chorób, na przykład, cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, choroby sercowo-płucne, osteoporozę i inne. „Istnieją badania, które dowodzą, poprawia odporność nawet na raka”, dodaje Robert.

Najważniejszą opieki przy wykonywaniu

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Niezależnie od wieku kobiety i rodzaju aktywności wybranego, to jest bardzo ważne, że ona liczyć na fachową wskazówek do ćwiczeń.

Wszelkie aktywność fizyczna musi być prowadzona przez specjalistę Wychowania Fizycznego, mówi Priscilla. „Opieka zdrowotna profesjonalny jest ten, kto będzie wiedział, jak oceniać i przepisać ćwiczenia zgodnie z własnymi celami i potrzebami, będziesz wiedzieć, aby wyregulować głośność, intensywność i obciążenie każdego ćwiczenia. Czy wszystkie współrzędne, minimalizując ryzyko wypadków „, mówi.

Roberta wskazuje, że aktywność fizyczna powinna być zawsze rozpoczął w niższej intensywności do dużej intensywności, a do tego doszło prawidłowo, śledzenie fizycznej edukacji zawodowej, niezależnie od aktywności fizycznej wybrane praktyce jest niezbędna.

Dodaje również Roberta praktyka regularnej aktywności fizycznej powinny być zawsze w połączeniu z dobrą nawodnienia i żywienia. „W zależności od wieku i kondycji fizycznej wstępnej, konieczne jest, aby dokonać oceny medycznej i follow-up z dietetykiem,” mówi.

„Nie ulega wątpliwości, ważne jest również, aby pamiętać, że każda aktywność fizyczna wymaga odzieży i obuwie odpowiednio do działalności”, podsumowuje profesora Roberta.

Wtedy wiesz, że: Znajdź aktywności fizycznej, który Ci odpowiada i cieszyć się wszystkimi zaletami może zaoferować!