Wysokie ciśnienie krwi: kompletny przewodnik dla ciebie obchodzi - Kobiety Porady

Foto: Thinkstock

Większość ludzi słyszało o nadciśnieniu (lub wysokiego ciśnienia krwi), ale niewielu wie, co rzeczywiście jest choroba i jakie ryzyko oferuje.

Wysokie ciśnienie krwi lub nadciśnienie tętnicze jest chorobą przewlekłą, która nie ma lekarstwa, choć może to być doskonale kontrolowany, zwłaszcza gdy zdiagnozowana wcześnie, jak podkreśla Roberto Franco, prezes Towarzystwa Nadciśnienia brazylijskiej. „Poza tym, jest to ważny czynnik ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, udaru mózgu i niewydolności nerek,” mówi.

Normalnie krew pompowana przez serce do nawadniania narządy lub jogging wywiera siłę na ściany tętnic i tętniczek naczyń.

„Kiedy siła, która musi krwi rośnie, to znaczy, ściana tych statków stanowi opór dla przepływu krwi, np jest nadciśnienie lub powszechnie wysokiego ciśnienia”, wymienionego medycznego Franco.

Choroba może być dwojakiego rodzaju, zgodnie podkreśla lekarza:

podstawowej lub nadciśnienie tętnicze: która normalnie nie określone przyczyny, a raczej wiele aktywnych czynników, z których jedna jest składnik genetyczny.

nadciśnienie wtórne: gdy jest to z powodu znanej przyczyny, takie jak choroba nerek, nadnerczy, guzem itp

„Obie formy choroby może wpływać na ludzi starszych, dorosłych, młodzieży i dzieci”, powiedział Franco.

Krótki przegląd populacji z wysokim ciśnieniem krwi

Według szacunków Stowarzyszenia brazylijskiego nadciśnienie, nadciśnienie dotyka około 30% populacji, osiągając ponad 50% u osób starszych.

„Dodatkowo, choroba jest odpowiedzialny za 40% udarów mózgu, 80% mózgowe (CVA) i 25% przypadków niewydolności nerek - poważne konsekwencje wysokiego ciśnienia można uniknąć, ponieważ nadciśnieniowa znać jego stan i pozostają w leczeniu „, powiedział Roberto Franco.

„Jest to poważne problemy z nadciśnieniem: ponieważ jest to choroba bezobjawowa, mniej niż 20% z nadciśnieniem Brazylijczyków, z różnych powodów, mają tendencję do rezygnacji z leczenia - albo zmiany w stylu życia, jako lek przy sobie” mówi lekarz.

Nadciśnienie tętnicze w Man X nadciśnienia tętniczego u kobiet

Wysokie ciśnienie krwi: kompletny przewodnik dla ciebie obchodzi - Kobiety Porady

Foto: Thinkstock

Robert Franco wyjaśnia, że ​​ryzyko człowieka jest wyższa, ponieważ nadciśnienie pojawia się wcześniej, podczas gdy u kobiet, pojawienie się później, po menopauzie (etap, w którym przejście od reprodukcyjnego i okresu płodnego nie rozrodczy, na skutek zmniejszenia hormony płciowe produkowane przez jajniki). „Kobieta układ hormonalny chroni więcej”, mówi lekarz.

Główną przyczyną wysokiego ciśnienia krwi

Najczęściej nie jest to możliwe, aby wiedzieć dokładnie przyczynę nadciśnienia. „Ale wiemy, że wiele czynników może być odpowiedzialny”, powiedział Franco.

Poniżej lekarz przytacza te czynniki związane z nadciśnieniem tętniczym:

czynniki zewnętrzne

 • dziedziczność: dana osoba otrzymuje predyspozycje, które mogą zaprezentować się w kilku członków rodziny.
 • wiek: Starzenie zwiększa ryzyko zarówno płci.
 • rasa: Czarni są bardziej podatne na wysokie ciśnienie krwi.
 • waga: Otyłość jest czynnikiem ryzyka.

czynniki wewnętrzne

 • Brak aktywności fizycznej: siedzący tryb życia przyczynia się do nadwagi.
 • Złe odżywianie: trochę spożycie owoców i warzyw oraz zwiększenie szybkiej konsumpcji żywności.
 • Nadmiar soli: może ułatwić i nasilać nadciśnienie.
 • alkohol: Nadużywanie alkoholu zagraża ciśnienie krwi.
 • palenie: Jest to czynnik ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego.
 • stres: przepracowanie, lęk, niepokój i lęk mogą być odpowiedzialne za podwyższone ciśnienie.

Objawy nadciśnienia

Wysokie ciśnienie krwi: kompletny przewodnik dla ciebie obchodzi - Kobiety Porady

Foto: Thinkstock

Roberto Franco wyjaśnia, że ​​nadciśnienie to choroba bezobjawowa, czyli nie ma objawów. „Jednak, gdy ludzie mają bardziej poważne choroby ostre, jak w przypadkach nagłych i nadciśnienie złośliwe, mogą mieć bóle głowy, wymioty, duszność lub zadyszkę, nieostre widzenie, z powodu urazów wpływających mózg, oczy, serce i nerki, „powiedział.

Nieleczona Podkreśla medyczny, nadciśnienie tętnicze może być przyczyną powikłań sercowo-naczyniowych, takich jak udar mózgu lub udar mózgu, zawał serca, niewydolność serca (powiększenie serca) oraz dławicy piersiowej (ból w klatce piersiowej), niewydolność nerek lub zatrzymanie nerek i zaburzenia widzenia - co może prowadzić do ślepoty.

Jak leczyć wysokie ciśnienie krwi?

Roberto Franco wyjaśnia, że ​​o ile istnieje wyraźna potrzeba natychmiastowego użycia leków, takich jak u pacjentów z poziomami ciśnienia krwi wyższych niż 180/110 mm Hg, zwłaszcza w przypadkach nagłych i nadciśnienie złośliwe, większość pacjentów musi mieć okazja, aby zmniejszyć ciśnienie krwi poprzez leczenie niefarmakologiczne. „Innymi słowy, za pomocą ogólnych środków rehabilitacyjnych, znany również jako zmiany w stylu życia, w tym praktyki ćwiczeń fizycznych, zbilansowanej diety, zmniejszenie spożycia sodu i regularne pomiary ciśnienia krwi,” mówi.

„Jeśli chodzi o leczenie odwykowe, twoim celem jest zmniejszenie obwodowego oporu naczyniowego, promowanie rozszerzenie naczyń krwionośnych,” lekarz Franco.

Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie krwi?

Wysokie ciśnienie krwi: kompletny przewodnik dla ciebie obchodzi - Kobiety Porady

Foto: Thinkstock

W miejscu Nadciśnienie Stowarzyszenia Brazylijczyk jest kompletny przewodnik o tym, jak prawidłowo mierzyć ciśnienie krwi w domu. Śledź ten link i postępuj zgodnie z instrukcjami starannie!

Jak zapobieganie wysokiemu ciśnieniu krwi

Poniżej Roberto Franco, prezes Towarzystwa brazylijskiej of Hypertension, podkreśla, że ​​środki mogą być podjęte w celu zapobiegania nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi):

 1. regularnie mierzyć ciśnienie krwi.
 2. Zdrowo się odżywiać.
 3. Praktykowania aktywności fizycznej co najmniej pięć dni w tygodniu. Piesze wędrówki, wspinać się po schodach zamiast korzystania z windy, jeździć na rowerze, pływać, tańczyć itd.
 4. Utrzymać zdrową wagę. Ważne jest również, aby ocenić działanie obwodu talii (pasa), że człowiek nie powinien przekraczać 102 cm, a u kobiet 88 cm.
 5. Zmniejszyć ilość soli w żywności. Użyj nie więcej niż 1 łyżeczkę dla całej codziennej diecie. Nie używaj solniczka na stole i nie dodawaj soli do jedzenia po to się robi.
 6. Proszę pitnej.
 7. Nie palić! Po nadciśnienie tętnicze, palenie tytoniu jest głównym czynnikiem ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego.
 8. stres sterowania (nerwowość). Starają się zarządzać swoimi problemami w bardziej spokojny sposób. „Sztuka życia dobrze” ma zmierzyć się z problemami życia codziennego z mądrości i spokoju.
 9. Postępuj zgodnie ze wskazówkami lekarza. Oni pomagają kontrolować ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia.
 10. Jeśli używasz narkotyków, brać leki jako porady lekarskiej. Jeśli masz jakieś pytania na temat tego leku, należy zwrócić się do lekarza, aby regularnie uczestniczyć w konsultacjach i nie zrezygnować z leczenia.

Znaczenie jedzenia w celu zwalczania wysokiego ciśnienia krwi

Wysokie ciśnienie krwi: kompletny przewodnik dla ciebie obchodzi - Kobiety Porady

Foto: Thinkstock

Nieodpowiednia dieta jest jednym z czynników związanych z nadciśnieniem tętniczym. Dokładnie dlatego wzmacnia potrzebę przestrzegać zdrowej diety. W tym celu lekarz Franco przechodzi podstawowe wytyczne:

Czego należy unikać: cukry i słodycze, owoce, produkty mleczne w całości, z tłuszczami, czerwone mięso z widocznego tłuszczu i narządów, gotowe przyprawy, przetworzone produkty spożywcze, które wchodzą w puszkach lub szkła, przetwarzane i przygotowywane żywności, takich jak kiełbasy, konserwanty, konserwy, wędzone, suszone mięso ,

preferuję: jedzenie gotowane, pieczone, grillowane lub smażone, naturalne przyprawy, takie jak cytryny, zioła, czosnek, cebula, pietruszka i zielonej cebuli, warzyw i owoców, niskotłuszczowych produktów mlecznych.

Teraz masz wszystkie potrzebne informacje na nadciśnienie i już wiem, ryzyko, że choroba ofert. Dlatego istotne jest, aby tego uniknąć, starając się przestrzegać wszystkich środków zapobiegawczych, wymienionych powyżej.