sztuki walki dla kobiet: patrz świadectwo tych, którzy praktykują - Women Porady

Zdjęcie: Karolina Werneck

Zazwyczaj wykonane przez ludzi, społeczeństwo stara się walczyć jako opcja dla sportu ma już dużą część kobiet. Pomimo etykiecie „słabszej płci”, wojownicy szukać nie tylko w drodze do pracy ciała, ale również prywatnego szkolenia BHP.

Kung fu, karate, judo, muay thai; sztuki walki są starzy przyjaciele z akademii, ale w ostatnich latach, wraz z rozwojem mieszanych sztuk walki (MMA) i późniejszego „glamour” przypisanego do niego coraz więcej osób szuka tego rodzaju sportu.

Według Emerson Nunes nauczyciel, właściciel siłowni, która uczy różnych rodzajów walk, po UFC stało się synonimem sławę i status społeczny, liczba uczniów w ich macie prawie się podwoiła. „Wiele osób było zainteresowanych w walce, bo teraz to jest modne, ale potem zaczyna brać lekcje, właściwie kończy się coraz smak i nie chce przestać,” mówi.

Dla Nunes, samica publiczność ma tylko dodać do sportu, ponieważ uczniowie pomagają zmniejszyć silny ładunek machismo z nim związane. „Kobiety zrozumieć, że walka nie jest macho rzeczą, która może pomóc nawet najbardziej delikatne z nich do kształtowania ciała, a także do pracy umysłu, a także, oczywiście, być dobrym sposobem na naukę samoobrony,” mówi.

Dlaczego sztuki walki?

Gabriele Santana, dyrektor artystyczny w agencji reklamowej, jest jednym z najbardziej dogłębnych studentów Nunes. Wyjaśnia, że ​​w ciągu całego życia, praktykowane sportów, takich jak futsal i rasy, ale dwa lata temu, odkrył swoją prawdziwą pasję w walce. „Robię trening siłowy na siłowni, ale myślałem, że to zbyt nudne i zawsze patrząc na facetów, którzy dokonali walkę klasową, aż pewnego dnia postanowiliśmy spróbować,” wyjaśnia.

Jeden, który zgadza się z poglądem Gabriele jest Mayara UANA, Animal Science Student. Dla niej, walka przyszedł po trzech latach treningu siłowego. „Ćwiczyłem kulturystykę i nawet podobał, ale skończyło się na wyczerpaniu na to czasu, więc pomyślałem, że zacznę walczyć. Myślałem, że to będzie zabawne i żywe klasy, a dziś, jak ponad lubił siłowni, „mówi.

Jakie są korzyści z walki o ciele?

Dziewczęta postanawiają, że walka przynosi bardziej zauważalne rezultaty w tym samym czasie, w porównaniu do działań, takich jak trening siłowy i aerobik, na przykład. Gabriele, który bierze klas trzy razy w tygodniu, mówi: „Zdałem sobie sprawę, że ciało jest wzorowany więcej; waga jest taka sama, ale więcej czasu. Dla tych, którzy chcą schudnąć, ważne jest, aby zrobić coś, co jest zabawne, a jednocześnie, przyniesie rezultaty. Walka to robi. "

Mayara już wskazuje na praktyki dla każdej kobiety. „Jest to ważny sport mają pojęcia samoobrony, a korzyści przynosi dla organizmu. Nadal zamierzamy ćwiczyć inne sztuki walki, kiedy masz czas dostępne do niego „, konkluduje. Poniżej znajduje się przykład lekcji Muay Thai kobiet:

Jeśli masz podekscytowany i chcesz zacząć ćwiczyć jakąś walkę, jak o zrobić ankietę na siłownie w Twoim mieście? Dla tych, którzy nie lubią lub nie mają cierpliwości do innych sportów, może to być zrelaksowany i skutecznym rozwiązaniem.