Foto: Thinkstock

Foto: Thinkstock

Ku radości jednych i smutek innych, czas letni To jest z powrotem. oprócz przesunąć zegar o jedną godzinę, czas różnica zadziera również z rutyny niektórych ludzi.

To dlatego, że ciało ma naturalny zegar biologiczny, który określa czas, w którym ciało czuje snu, głód, zmęczenie i momenty zwiększonego dyspozycji fizycznej i psychicznej. A gdy ciało traci horinha to zajmuje trochę czasu, aby zrealizować.

Chociaż każda agencja ma czas, aby dostać się w rytm nowego czasu dla większości ludzi termin wynosi jeden tydzień. W międzyczasie, to jest bardzo powszechne, że nierównowaga w zegarze biologicznym zabraknie powoduje zmiany fizyczne, takie jak bezsenność, brak apetytu, snu, zmęczenie i nieuwagi.

Ponieważ nie ma magicznej formuły, aby uniknąć dyskomfortu, zakład na kilka porad jak dostosować się do czasu letniego.

Aż poczujesz, że twoje ciało jest w pełni przyzwyczaić się do zmian, unikanie spania zbyt późno. Starają się iść do łóżka w czasie zegara, nawet jeśli nie czuje się spać. prawdopodobnie będzie podjąć, aby dostać się do snu, ale starają się przygotować ciało do końca. Ciepła kąpiel przed snem pomaga się zrelaksować i jest jednym z trików obudzić uczucie wypoczęty.

Niektórzy ludzie doświadczają zmian we śnie, inni nie czuć głodu lub zjeść czasu. Przełączanie podczas posiłków może prowadzić do braku apetytu. Dlatego ideałem jest, aby spróbować zrobić posiłki zawsze w tych samych czasach i jeść lekkie pokarmy, takie jak owoce, soki, herbaty mrożone i nawilżają tyle tym razem.

Ważne jest również, aby uniknąć papierosy, alkohol lub pobudzające napoje w nocy, a szczególnie na początku adaptacji do nowego harmonogramu.