18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Podróżujesz często zapomnieć, gdzie lewy klawisz domu? Był do sklepu iz powrotem, nie przynosząc coś ważnego? On całkowicie zapomniane konsultacji lekarza, który został oznaczony w zeszłym tygodniu?

Spokojnie, nie jesteś sam! Istnieje kilka osób, które twierdzą, że jeśli nie opisywanie na porządku dziennym, skończyć zapominając swoich zobowiązań i wszystko, co mieli do zrobienia!

Chociaż problemy z pamięcią są często związane z podeszłym wiekiem, nie jest trudno znaleźć w dzisiejszych czasach młodzi ludzie narzekają, że mają „krótką pamięć”.

Pęd dnia na dzień, nieprzespane noce, stres, depresja, stosowanie niektórych leków, nadmierne spożycie alkoholu i niedobory żywieniowe to tylko niektóre z czynników, które mogą mieć wpływ na pamięć, niezależnie od wieku danej osoby.

Nie wspominając chorób (takich jak otępienia, choroby Alzheimera, etc.), które wydają się powodować problemy z pamięcią, a także inne objawy. W takich przypadkach, oczywiście, trzeba skonsultować się ze specjalistą do prawidłowej diagnozy i całkowitego leczenia.

Czytaj także: Zobacz 10 potężnych herbat, które pomagają w utracie wagi i odmłodzić

Ale do czynienia z „Ogólne problemy z pamięcią” często może być prostsze niż myślisz! Sprawdź żywność, porady i domowych receptur, które mogą pomóc poprawić swoją pamięć:

1. Spożywać migdały

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

W dietetycy Mariellen Emidio Figueroa i Michelle Mileto Troitinho z Kurotel - Longevity Medical Center i spa trawy, migdały wyjaśnić, które pomagają poprawić pamięć przez ten sam mechanizm, który pomaga w zapobieganiu chorobom układu krążenia: dostarczyć przeciwutleniacze i witaminy E.

„Badania wskazują, że jedzenie dużo migdałów dziennie, w ramach zdrowego stylu życia, może zmniejszyć poziom cholesterolu” złego „(lub LDL) i pomaga zmniejszyć ryzyko chorób serca. Wiele czynników ryzyka sercowo-naczyniowego okazały się czynnikami ryzyka demencji, w tym choroby Alzheimera. Chronić naczynia krwionośne po zdrowej diety dla serca ma również efekt ochrony umysł”, wyjaśnia.

2. Stosowanie oleju kokosowego

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Olej kokosowy jest już dobrze znany z wielu korzyści, jakie oferuje dla zdrowia. Priscilla Ribeiro Amadio, dietetyk Chiquetá Clinic, mówi badanie opublikowane w Neurobiologii Aging2004 gazety wykazało, że spożywanie trójglicerydy o średniej długości łańcucha (główny tłuszczowych znaleźć w tym oleju) spowodowało szybką poprawę funkcji poznawczych u pacjentów w podeszłym wieku z utratą pamięci ,

W dietetycy Mariellen i Michelle podkreślić, że olej kokosowy wykazał poprawę procesu poznawczego osób z chorobą Alzheimera (który powoduje spadek zdolności poznawczych i utrata pamięci), ponieważ ich metabolizm może produkować ketonowych - ważne alternatywne źródło energii dla prawidłowego funkcji mózgu. „Posiada także aktywność przeciwutleniającą i pomaga w redukcji czynników ryzyka rozwoju choroby (na przykład wysoki poziom cholesterolu, nadciśnieniem i hiperglikemii)” wyjaśnione.

Czytaj też: Poznaj niesamowite korzyści z Ginkgo biloba i jak z niego korzystać

3 Zakład żywności zawierających omega-3

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

W żywienia wytłumaczyć tym, że kwas tłuszczowy omega-3 jest rodzajem wielonienasycony tłuszcz obecny w rybach i zimnym głębokiej wodzie, takie jak łosoś, sardeli, sardynki, makreli i śledź. Ten tłuszcz jest również w źródłach roślinnych, takich jak siemię lniane, pierwiosnek i skrzypiące. „Wśród korzyści, jakie stoi obecnie jest poprawa funkcji poznawczych, chroniąc neurony przed degeneracją. Zapewniają one również działanie witaminy B w tworzeniu fosfatydylocholiny, poprawa plastyczności błon komórkowych. Pomaga zmniejszenie markerów zapalnych w hipokampie, a także witamin z grupy B (kwas foliowy, witamina B6 i witamina B12), które uniemożliwiają wzrost homocysteiny we krwi. "

„W kilku badaniach wykazano, że podwyższony poziom homocysteiny (znacznik zapalnej choroby sercowo-naczyniowe) są związane z zaburzeniami funkcji poznawczych. Pomaga w zapobieganiu Alzheimera jeszcze, ponieważ zmniejsza czynniki ryzyka dla chorób takich jak trójglicerydy i zapalenie „, dodaje ekspert.

4. Postaw na rozmarynie

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Mariellen komentuje, że według naukowców z University of Northumbria, olejek rozmarynowy może pomóc w przyszłej pamięci. „Niektórzy niniejszego oleju związki rozmarynu jako główny 1.8- cyneol, są odpowiedzialne za zwiększenie produkcji neuroprzekaźnika acetylocholiny w mózgu. Według tego badania, wdychanie małych związków chemicznych występujących w olejku rozmarynowego, mogą przenikać do krwiobiegu, a następnie transportowane do mózgu, promując lepsze zrozumienie funkcji pamięci i mózgu, „mówi.

Priscilla zwraca uwagę, że, jak wynika z badań, inhalacja jest najlepszym sposobem, aby czerpać korzyści z rozmarynem w odniesieniu do wydajności pamięci.

Najprostszym sposobem na to jest inspirowanie aromat olejku rozmarynowego lub dodać kilka kropli w dyfuzor i umieścić go w swoim pokoju, na przykład.

Czytaj też: Poznaj 8 naturalnych środków w celu złagodzenia skutków menopauzy

5. Pij cynamon

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Wśród wielu korzyści, jakie oferuje zdrowie, cynamon wydaje się również poprawić zdolność uczenia się. „W badaniu na szczurach, dano karmienia mielonej cynamon, a ich ciała metabolizowany benzoesan sodu, związek chemiczny stosowany jako lek do leczenia uszkodzeń mózgu. Gdy benzoesan sodu wprowadzeniu mózgu szczura zwiększa CREB, zmniejszyła GABRA5 i stymulowane plastyczności (zdolność do zmiany) w neuronach hipokampu. Zmiany te z kolei doprowadziło do poprawy pamięci i uczenia się u myszy, „wyjaśnia Michelle.

Priscila podkreśla, że ​​cynamon zwiększa aktywność mózgu, działając jako „dobry tonik” mózgu.

I to nie jest trudne do spożywania cynamonu dziennie: może być posypane na owoce, napoje i miesza z różnymi preparatami. Jest to wskazówka!

6. Zastosowanie Tualang miód

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Ten miód znaleźć w Malezji przyciąga wiele uwagi ze względu na jego korzystny wpływ na uczenie się i pamięć jako skrótami Mariellen. „Badania pokazują, że poprawia morfologię pamięci, ponieważ zmniejsza stres oksydacyjny w mózgu. Upośledzenie funkcji poznawczych można uniknąć lub znacznie spowolnione przez zwiększenie przyjmowania przeciwutleniaczy, takich jak witamina C i E, p-karotenu. I ten rodzaj miodu zawiera dobre ilości przeciwutleniaczy, takich jak flawonoidy (katechiny, kemferolu, naringeniny, luteolina i apigenina) i kwasów fenolowych i kwasu galusowego ... Ujawnienie zatem jego działanie neuroprotekcyjne na stres oksydacyjny, poprawa zdolności poznawczych, „mówi.

7. Postaw na żeń-szeń

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Michelle wyjaśnia szeń ma aktywność przeciwutleniającą o działaniu ochronnym na komórki na poziomie ośrodkowego układu nerwowego. „Ale, pokazane są inne określone działania na tych komórkach, których skutki obejmują zwiększony czas przeżycia komórek nerwowych i ich odzyskiwanie z różnych urazów, zapobieganie śmierci komórek (apoptozy) oraz rozszerzenie sieci neuronalnej,” mówi.

czytaj również: 10 naturalne środki uspokajające, które pomagają w leczeniu lęku, bezsenność, a nawet depresję

Priscilla podkreślić, że z efektów redukcji stresu (jedna z głównych przyczyn zmniejszenia pamięci u młodych ludzi), żeń-szeń pomaga w poprawie pamięci i jest szeroko stosowany w leczeniu zmęczenia i koncentracji.

8. spożywać Ginkgo Biloba

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Mariellen powiedział, że Ginkgo Biloba pomaga w poprawie pamięci, chroniąc mózg przed uszkodzeniem oksydacyjnym przez blokowanie mechanizmów apoptozy (śmierć komórki) w jego wczesnych etapach. „Zastosowanie 180 mg / dobę przez 6 tygodni w 48 osób dorosłych powyżej 55 roku życia wiązało się z obiektywną poprawę szybkości przetwarzania poznawczego i subiektywnego wrażenia poprawy umiejętności ogóle pamięcią (Mix i załóg, 2000) „mówi.

Jak wyjaśnia dietetyk, ginkgo biloba wpływa na mózg na kilka sposobów:

 • Pobudza rozszerzenie naczyń krwionośnych;
 • Zmniejszone poziomy cholesterolu we krwi;
 • Poprawia wchłanianie glukozy;
 • Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układów neuroprzekaźników w mózgu.

Priscilla zwraca uwagę, że pomimo wielu zalet Ginkgo Bilona zakresie poprawy pamięci, to nie powinny być spożywane bez recepty, ponieważ może to kolidować z innymi lekami.

9. Za pomocą przyprawy i zioła, takie jak kurkuma, pieprz i bazylia

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Michelle wyjaśnia, kurkuma (kurkuma) zawiera przeciwutleniacz związek o nazwie kurkumina, który ma działanie przeciwzapalne. „Ostatnie badania związane dzienne spożycie kurkuminy z zdolność do zapobiegania śmierci komórek nerwowych w chorobach neurodegeneracyjnych, a zmniejszenie poznawczych (demencji) ze starzeniem się. Jednym z możliwych mechanizmów to się stało, że kurkumina byłby odpowiedzialny za aktywację enzymów biorących udział w regulacji plastyczności i naprawy neuronów, „mówi.

Bazylii, jak wynika z żywienia Michelle jest bogaty w związki fenolowe, takie jak luteina i kryptoksantyna oraz ksantyny zawiera witaminy A, C i K i minerały cynk i magnez. „Związki przeciwutleniające w bazylii pomoc w krążeniu mózgowym, uszkodzenia mózgu i zmniejsza ryzyko chorób neurodegeneracyjnych,” mówi.

Michelle przedstawiono również badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Sao Paulo (USP) przeanalizowano przeciwutleniające właściwości występujących w pieprz i różowego pieprzu. „Stwierdzono, że aktywność antyoksydacyjna papryki hamuje działanie enzymu acetylocholinoesterazy (enzymu, który rozkłada acetylocholinę, neuroprzekaźnik zaangażowany w zachowanie pamięci i uczenia się),” wyjaśnił.

10. sezon z oliwą z oliwek

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Prowadnice Mariellen zużywają z pierwszego tłoczenia na zimno olej oliwkowy przycisku (należy pamiętać, że jest źródłem kwasów tłuszczowych omega-3) ilość jedną łyżkę dziennie na sałatki lub żywności pakowanej wystarczy do zapewnienia korzyści.

11. Postaw na ciemnej czekolady

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Michelle prowadnice 10 g jedzenia dziennie ciemnej czekolady (powyżej 70%), co zwiększa wydajność pamięci i poznawczych (stężenie), ze względu na wysoką zawartość przeciwutleniacze, takie jak resweratrol.

12. Coma dziennie oleju i / lub nasiona

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Michelle zaleca się również do zawarcia w diecie, codziennie, część grupy nasion oleistych (orzechów nakrętki, orzechy, migdały, orzechy ziemne, pistacje) i / lub nasion (słonecznika, siemienia lnianego, sezamu) hit mieszalnik wraz z owocami lub zetrzeć na sałatki lub potraw.

„Są to nasiona bogate w witaminy E i selenu, substancje odżywcze, które zwiększają ochronę neuronów przed działaniem wolnych rodników,” wyjaśnia dietetyk.

13. Praktyka ćwiczenia

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Priscilla wspomina, że ​​ćwiczenia zwiększają dotlenienie mózgu, a także pomóc w zapobieganiu i leczeniu chorób, które mogą zobowiązać się do pamięci (takie jak zmiany nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i cholesterolu).

Mariellen zauważa, że ​​dane epidemiologiczne potwierdzają, że umiarkowanie aktywnych ludzie mają niższe ryzyko są dotknięte zaburzeniami psychicznymi, ponieważ mają one szybsze przetwarzanie poznawcze niż siedzący tryb życia.

Dietetyka dodaje również, że według badań, spacery trzy razy w tygodniu, wraz z rozciąganiem i elastyczności ćwiczeń, poprawia czujność, pamięć, koncentrację i samopoczucie.

14. spożywać pokarmy „kolorowe”

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Michelle zwraca uwagę, że ważne jest spożywanie czerwonego barwnika spożywczego, fioletowy lub niebieski (borówki, winogrona, śliwki, borówki, czerwona cebula, bakłażan, buraki, acai) i żywności ciemny zielony i żółty / pomarańczowy (brokuły, rukola , rzeżucha, kapusta zielona, ​​dynia, papaja, marchew, pomarańczowy itd). „To może być w postaci świeżych wyciskane soki, kremów, sałatek lub jako przystawki. Korzystnie surowe lub gotowane na parze, „wyjaśnia.

15. Take zieloną herbatę lub biały

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Mariellen zaleca spożywanie codziennie zieloną herbatę lub białą herbatę: dwie do trzech filiżanek dziennie, z dala od głównych posiłków (obiad / kolacja) oraz z dala od snem.

16. Stosuj zbilansowaną dietę

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ale zdrowe odżywianie jest ściśle związana z prawidłowym funkcjonowaniem mózgu, aw konsekwencji pamięci.

Michelle wyjaśnia, że ​​niedobór składników odżywczych do tworzenia neuronów, utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu i chronią organizm przed działaniem wolnych rodników może zwiększyć ryzyko rozwoju chorób neurodegeneracyjnych. Te składniki to:

 • witamina E
 • wielonienasycony tłuszcz
 • Omega-3 (wszystkie znalezione w oliwą z oliwek, lnu, chia i ryby)
 • Witaminy z grupy B (fasola, brązowy ryż, owies, nasiona, orzechy, żółtka jaj, ciemnozielone liście)
 • Fitoestrogeny (soja i pochodne)
 • Wapń i magnez (kapusta, brokuły, fasola, groch, jogurt, ser o niskiej zawartości tłuszczu, sezam, sardynki, migdały)
 • Hill (żółtko)
 • Kakao (czekolada, poprawa funkcji poznawczych)

Tak więc, zbilansowana dieta dostarcza organizmowi wszystkich składników odżywczych niezbędnych do funkcjonowania dobrze i jest idealny, aby uniknąć problemów związanych z pamięcią, między innymi.

17. Upewnij się, że Twoje zdrowie „jest w porządku”

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Istotne jest, aby nadążyć za wizyty lekarskie i egzaminy żąda, aby zachować zdrowie w ogóle.

Mariellen wyjaśnia, na przykład, że estrogen (żeński hormon) działa w sposób znaczący w poznaniu i zdrowia psychicznego kobiet. „Falling lub nagłe wahania i długie okresy niskich poziomów tego hormonu są podobne do pamięci i funkcji poznawczych problemów. Ale na odpowiednich poziomach hormonu zmniejsza stan zapalny usprawnianie synapsy (komunikacja między neuronami), „mówi.

18. Mieć zdrowe nawyki

18 niesamowitych domu środków, aby poprawić swoją pamięć

Zdjęcie: Getty Images

Oprócz wykonywania ćwiczeń fizycznych i mieć zdrowe diety, mają chwile relaksu i spokojny sen jest niezbędny dla poprawy pamięci.

„Ważne jest, aby stworzyć strategie pamięci masowej pamięci, takich jak: nabycie nawyku czytania, robi krzyżówki i praktykowania medytacji. Unikać stosowania leków bez zalecenia lekarza, a alkohol i często nie palenia są również czynniki, które przyczyniają się do zachowania pamięci „, powiedziała Michelle.

Teraz wiesz, że proste zmiany w nawykach i zbilansowanej diety można poprawić swoją pamięć, a ponadto aby lepiej dbać o swoje zdrowie w ogóle! Jak o rozpoczęciu dzisiaj?