Jedzenie wzmocnić kości - Women Porady

Foto: Thinkstock

Kości są odpowiedzialne za udzielanie wsparcia dla organizmu, chroni narządy wewnętrzne, przechowywanie i zwolnić niektórych minerałów w krwiobiegu i wytwarzają komórki krwi, a także pomagać w ruchu ramion, nóg, palców, stóp i innych części ciała.

Jego konstrukcja jest w zasadzie składa się z bardzo twardej tkanki, które obejmują obecność wapnia, włókien kolagenu i proteoglikanów, - typ białka.

Związany przez mechanizmy znane jako połączenia kości tworzą szkielet zwierząt kręgowych. Ciało ludzkie, na przykład, ma obecność 206 kości.

Ze względu na jego ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania struktury organizmu, jest niezbędna do utrzymania kości w dobrym stanie. Choroby takie jak osteoporoza są coraz częściej dotyka głównie osoby powyżej 50 lat.

Te choroby charakteryzujące się utratą masy kostnej, są zazwyczaj bezobjawowe, ale może powodować problemy, gdy przewoźnik poniesie złamania. W tym celu zaleca się niektóre rodzaje aktywności fizycznej, jak również specyficzne opieka żywieniowa.

Kasowane przez podawanie wapń

Zresetować ilości wapnia utracone przez organizm w wyniku normalnej eksploatacji powinny być głównym problemem każdej osoby, która chce zachować jej strukturę kości zdrowe i silne.

Zalecane dzienne spożycie wapnia wynosi 1000 mg dla osób do 50 lat. Z tego wieku, wskutek przyspieszenia utraty masy kostnej, to zaleca się spożywać co najmniej 1200 mg wapnia dziennie.

Mleko jest naturalnym wyborem dla większości ludzi, ponieważ ma około 300 mg wapnia w ich skład. produktów mlecznych i napojów mlecznych może być również bardzo pomocne w wymianie. Jogurty, na przykład, mają prawie taką samą ilość wapnia i mleka to dobry wybór samego wyboru.

Dla tych, którzy nie lubią zwykłego mleka, nie ma nic złego w zmieszanie go z mielonej kawy lub czekolady, na przykład. Od pewnego czasu pojawiły się plotki, że czekolada lub kakao w proszku może „złamać” wapnia obecnego w mleku, negując jego korzyści do kości. Jednak nauka udowodniła, że ​​to stwierdzenie nie jest niczym więcej niż mit.

Dla tych, którzy są uczuleni właścicielem lub nietolerancji laktozy, ryby, takie jak sardynki, łosoś zawierają również zadowalające ilości wapnia. Część z trzech sardynek, na przykład, obejmować witaminy D i wapnia porównywalną z mleka lub jogurtu.

Ciemnozielone warzywa, takie jak szpinak i brokuły, są zdolne do zwiększania gęstości kości, do 3%. Nasiona soi, orzechy, siemię lniane, orzechy włoskie są również bogate opcje w wapń i omega-3. Mistrz procent wapnia jest sezamowy, w jednym łyżką, zawiera te same korzyści w szklance mleka.