Pigułki antykoncepcyjne: zadawać pytania - Women Porady

Foto: Thinkstock

Pigułki antykoncepcyjne to metoda antykoncepcji lub bezpieczniejsze antykoncepcyjny, że istnieje. Jego margines bezpieczeństwa osiągnie 99%, ale ta skuteczność zależeć będzie od ciebie. Pigułka powinna być podjęta w ciągu dni i określonych godzinach lub też może zawieść.

Tabletki zawierają dwa hormony - estrogenu i progesteronu, które hamują - dojrzewanie jaj. Brak jaj nie ma owulacji, brak owulacji nie ma i nie nawożenie nawożenie nie jest ciąża. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat tej metody antykoncepcji i zgłosić podjąć najlepszą możliwą korzyść z antykoncepcji.

Korzystanie z pigułki antykoncepcyjnej

Przede wszystkim, trzeba będzie się umówić z ginekologiem zdecydować, co z nim metoda antykoncepcyjna najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Metoda ta jest dobra dla twój przyjaciel może nie być najlepszym dla Ciebie.

Zwykle pigułka powinna być zawsze podjęta na początku cyklu miesiączkowego. W ciągu następnych dwudziestu dni należy przyjmować jedną tabletkę dziennie, zawsze w tym samym czasie. W pozostałych siedmiu nie powinna trwa tak się dzieje miesiączki.

Jeśli pacjent zapomni przyjąć tabletkę, należy przyjąć ją tak szybko, jak pamiętam. Jeśli były najbardziej poprawne więcej niż 12 godziny, by sprawdzić etykietę leku lub szukać zaleceń lekarza.

Jaki jest najlepszy pigułki antykoncepcyjnej?

Nie jest to najlepszy pigułki antykoncepcyjnej. Jest pigułki antykoncepcyjnej najbardziej odpowiedni dla Ciebie, ale to nie znaczy, że to jest najlepsze dla wszystkich kobiet.

Niektóre tabletki mogą powodować bóle głowy lub inne skutki uboczne u tych, którzy je podejmują. Dlatego lekarze często towarzyszą rozpoczęcia leczenia do osiągnięcia, przez kobietę, wybrać odpowiedni dla niego pigułkę.

W niektórych przypadkach konieczne jest, aby spróbować pigułki laboratoria i różne ilości hormonów. Jeśli chcesz rozpocząć korzystanie z tego mieszać, zobacz ginekologa bo przepisać pigułki najlepszą dla Ciebie.

Jak nie zapomni przyjąć tabletkę

Dokładnie przemyśleć przed podjęciem decyzji, co czas, aby wziąć tabletki antykoncepcyjne. Czas powinien być wybrany jeden, który zawsze będzie dostępny do jej podjęcia. Dać pierwszeństwo dla czasów, takich jak po przebudzeniu, przed snem, po lunchu. To sprawia, że ​​trudno zapomnieć.

Ludzie, którzy mają procedury, które zmieniają nieco mniej zapominają wziąć pigułkę. Więc jeśli rozkłady ciągle się zmienia, ważne jest, aby skorzystać z kilku funkcji, aby nie zapomnieć.

    Zobacz także: 38 pytań na temat antykoncepcji odebranych przez ginekologów

Z biegiem czasu pigułka będzie częstym nawykiem ich z dnia na dzień. Jeśli masz chłopaka lub męża, poprosić go o pomoc pamiętać, aby wziąć antykoncepcyjny. Inną taktyką jest umieścić w telefonie komórkowym codziennie alarm przypominający o konieczności podjęcia środków antykoncepcyjnych. Tak więc, nie tylko polegać na swojej pamięci i / lub Twojego partnera.

Vale ostrzegają, że pigułka zapobiega tylko ciąży. Więc zawsze używać prezerwatyw w celu zapobiegania choroby przenoszone drogą płciową (przenoszone drogą płciową Doeças), takich jak AIDS.

Inne korzyści z pigułek antykoncepcyjnych

Oprócz tego, metoda antykoncepcyjna, pigułka nadaje się również do innych celów, takich jak leczenie zespołu policystycznych jajników, zespół napięcia przedmiesiączkowego i menstruacyjne. Czytaj więcej zastosowań i korzyści pigułki antykoncepcyjne dla kobiet:

  • urody: pigułka zmniejsza trądzik i pomaga zredukować wypadanie włosów, ponieważ kontroluje hormony; pozostawia skórę jedwabiście więcej o zwiększonej produkcji kolagenu i może nawet poprawić wygląd rozstępów.
  • Zdrowie kobiet: pigułka pomaga złagodzić objawy menopauzy; chroni torbieli jajnikowych; zmniejsza ryzyko wystąpienia ciąży pozamacicznej stosowany regularnie; łagodzi objawy związane z endometriozą i badania pokazują, że istnieje pewien rodzaj pigułki, które mogą pomóc w leczeniu mięśniaków.
  • Wellness: w tym sensie, pigułka oznacza bardziej zrównoważony nastrój i lepszą pojemność; i tam są również specyficzne rodzaje pigułek, które pomagają walczyć z depresją i zwiększenie libido, według badań.
  • zapobieganie: pigułka może zmniejszyć szanse na niedobór żelaza w organizmie (niedokrwistość), a także może zmniejszyć ryzyko chorób serca.
  • rak: Naukowcy twierdzą również, że pigułka może zmniejszać szanse na raka jajników, macicy i jelita, ale z drugiej strony, inne badania wykazały, że pigułka może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka piersi i szyjki macicy.

Inne korzyści związane ze stosowaniem pigułki to utrata masy ciała, według badań amerykańskiego. Ponadto uważa się, że pigułka może nawet wpływać na długowieczność kobiet, zwiększając ją. Ale jak każdy lek, może to mieć wpływ, od ciała do ciała, dlatego ważne jest, aby wziąć pigułkę tylko pod nadzorem lekarza.

Anticoncepional rodzaje pigułce

Istnieje kilka rodzajów środków antykoncepcyjnych i wiele różnych laboratoriów, które produkują i rozdzielić w Brazylii. Najbardziej znane i popularne prezentacje tutaj: Minesse, Mirele, Yasmin, Belara, Diane 35, Selene, Microdiol, Microvlar, Adoless, Level, Thames 30 i Minulet.

Ponieważ nie są to niezwykle konieczne tak wiele rodzajów i różne laboratoria, aby skonsultować się z ginekologiem zdecydować, która pigułka podjąć. Użyj leku z czerwonym paskiem bez nadzoru medycznego jest bardzo niebezpieczne. doustne środki antykoncepcyjne podjęte błędnie tracą skuteczność powodując zagrożenia ciąży i skutków ubocznych, które mogą być poważne.

Leki, które interferują z pigułek antykoncepcyjnych

Niektóre leki mają uprawnienia do zmniejszenia skuteczności pigułki antykoncepcyjne. Jeśli estaja biorąc każdy z nich należy skontaktować się z lekarzem. Najczęstszymi leki, które mają ten efekt są: amoksycylina, minocyklina, oksacylinę, fenytoina, topiramat, prymidon i metronidazol.

Aby dowiedzieć się, co te leki, które zakłócają działanie swojej pigułki antykoncepcyjnej, przeczytaj narodziny Zarówno na etykiecie jako etykiecie danego leku, tematu, który zajmuje się interakcji.

Inne metody antykoncepcji

Oprócz pigułki istnieje kilka innych metod antykoncepcji. Niektóre z tych metod są krótkie i trzeba codziennie, wymiana tygodniowych lub miesięcznych. Inne są długotrwałe i może trwać od 6 miesięcy do 5 lat. IUD, wazektomia, Essure, podwiązanie jajowodów, prezerwatywy, przepona, rytm, rano po pigułki, implant antykoncepcyjny i klej kilka przykładów tych metod.

Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, wykorzystanie czasu i różnych kierunkach. Poprawna jest mówić do ginekologa, aby dowiedzieć się, co jest najbardziej odpowiednia metoda dla swoich potrzeb i swojego ciała. Szczerze mówiąc z lekarzem i postępować zgodnie z jego instrukcjami wiernie celu optymalizacji wyników leczenia.

Wideo - czat o pigułki antykoncepcyjnej