4 domowych receptur w leczeniu zaparć - Kobiety Tips

Foto: Thinkstock

Jest taki wspólny problem - zwłaszcza wśród kobiet - niektóre firmy mleczarskie inwestujemy w rodzaju produktów marketingowych skierowanych specjalnie dla niego. Zaparcie jest łotrem ludzkiego dobrobytu, a przede wszystkim kobiet, i musi być traktowane z należytą starannością.

Brazylijska Federacja Gastroenterologii (FBG), we współpracy z Danone Research opracowali studium o nazwie SIM Brazylia (jelit zdrowia kobiet). Stwierdzając 3500 kobiet, badanie wykonane kilka uwag na ten temat. Po pierwsze, najwyraźniej nasz stan emocjonalny ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego układu pokarmowego jako całości, w tym jelita. Zaburzenia takie jak stres i niepokój, na przykład, zmniejszyć szybkość perystaltyki odpowiedzialny za opróżnianie jelit.

Żeńskie hormony także upośledzać funkcjonowanie jelit, według badań, ograniczając ruchy przewodu pokarmowego w trakcie miesiączki, co sprawia, że ​​tak trudno będzie się do łazienki, gdy kobieta jest miesiączkować.

Badanie mówi również, że ważne jest, aby uzależnić ciało, aby przejść do łazienki, samodzielnego życia z dala lub zbyt zajęci pracą. Wreszcie, nawyki żywieniowe i brak aktywności fizycznej są również odpowiedzialne za problemy w funkcjonowaniu narządu.

Przepisy przeciw zaparciom

1 - przeczyszczające działanie soku

Składników: nasiona pół papaya lub łuskanych czterech czarnych pestki śliwek, 200 ml soku z pomarańczy i 20 g pokruszonego siemienia lnianego.

Przygotowanie: Beat papaja, śliwki i sok pomarańczowy w mieszalniku; Na koniec należy dodać siemię lniane i dobrze wymieszać.

Sok ten powinien być spożywany w godzinach porannych, na czczo.

2 - Witamina

Składniki: nasiona papai lub łuskane, Dwa sok pomarańczowy, jedna łyżka siemienia lnianego i łyżką cukru.

Przygotowanie: pokonać wszystkie składniki w blenderze i wypić szklankę witaminy każdego ranka.

3 - Plum podwójnego podbródka

Składniki: pięć śliwki, pół szklanki wody, herbaty i trzy łyżki miodu.

Przygotowanie: niech pięć śliwki moczone w wodzie przez około trzy godziny; następnie usunąć nasiona i śliwek zacieru widelcem umieszczając je w wodzie i dodanie miodu; dobrze mieszać i spożywać trzy łyżki dziennie.

4 - Dochody z zaparciami dziecka

Owies może być mieszany z mlekiem dla niemowląt, tak aby jelita działać lepiej. Jeśli dziecko nadal piersią, matka może zdecydować się na cienkie płatki owsiane, mieszanie go do butelki, a jeśli dziecko już konsumuje więcej pokarmów stałych, płatki owsiane jest dobrym rozwiązaniem.

Co należy uwzględnić w paszy?

Kto cierpi stale z zaparciami mogą zawierać pewne elementy w codziennej diecie, tak że funkcja wprost ciało lepiej. Niektóre produkty są niezbędne w leczeniu tego problemu, są to:

  • Owoce takie jak papai, pomarańczy, wiśni, śliwki, brzoskwinie, ananas, kiwi, mango, mandarynka, awokado, gruszki i arbuza, między innymi.
  • pełne ziarna, takie jak ryż, olej lniany, owsianki i muesli.
  • Rośliny strączkowe, takie jak dynia i chayote.
  • Warzywa, takie jak szpinak, kapusta i brokuły.

Jeśli zaparcia jest powtarzającym się problemem, zobacz gastroenterologa lekarza jak najszybciej. Zadbaj o swoje zdrowie.